Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)


Nije ova vest ništa specijalno, jer su ovakve stvari normalne, očekivane i razumne. Ono što jeste specijalno je da su ljudi do pre nekoliko godina za ovakve (a i neke korisne) stvari koristili ko zna gde hostovane forume ili irc kanale kojima su mogli da pristupe relativno anonimno (random nick + vpn/tor), i sada su to zamenili centralizovanim servisom kom pristupaš svojim brojem telefona, koji je registrovan tvojim imenom i prezimenom kod lokalnog provajdera. I posle se čude kada se njihova fotografija ili lični podatak koji su sami ostavili, sa javnog telegram/viber/facebook... kanala/community/grupe proširi po internetu ?!
 
Da li prelaskom sa android na ios platformu ostajemo članovi grupa na viberu? Jednom mi se desilo da sam ostao, a drugi put kad sam menjao telefon, sve grupe sam napustio onog momenta kad sam aktivirao viber na novom telefonu.
 
Promenio sam telefon, a na starom mi nije bio ukljucen backup na viberu, sad na novom telefonu je sve prazno, a meni treba prepiska jedna, poruke predhodna tri meseca, sa jednom osobom, gde je postignut dogovor sa majstorom oko nekog posla, i to mi je ujedno dokaz da je sve tako.
Kako povratiti taj cet i istoriju poruka? 😑
 
Promenio sam telefon, a na starom mi nije bio ukljucen backup na viberu, sad na novom telefonu je sve prazno, a meni treba prepiska jedna, poruke predhodna tri meseca, sa jednom osobom, gde je postignut dogovor sa majstorom oko nekog posla, i to mi je ujedno dokaz da je sve tako.
Kako povratiti taj cet i istoriju poruka? 😑
Ako ima stari telefon lako. AKo ga nemas, nikako.
 
Znači kao da ga nemaš
 
Mislim da nema, ali se sinhronizuje sa mobilnim, tako da (ako ga ima) poruke su tamo ;)
 
Zar desktop ne vuče sinhronizaciju sa telefona?
 
Logicno bi bilo da je tako ali ne radi tako.

Evo ja na telefonu imam poruke iz back up-a a desktop verzija prazna (menjao telefon)
Jel mogu to nekako da izforsiram da vratim poruke u desktop app?
 
Nisam koristio nikad na kompu viber, imao na starom mob izvukao sim karticu udario factory reset, ubacio na novi sve aplikacije i sim karticu, zaboravio sam da viber ne cuva poruke kao messenger. A u sustini mi nikad nisu bile ni bitne poruke, vec sad imam problem dao sam pare unapred majstoru a on polako menja uslove i dogovor, a ne mogu da se svadjam bez dokaza, a to su poruke na viberu 😑 Sta je tu je, sve se mora platiti na svojoj kozi i nauciti, izgleda da je tako 🫤
 
Poslednja izmena:
Pita viber da čuva poruke nego si ti to preskočio.
 
Da li prelaskom sa android na ios platformu ostajemo članovi grupa na viberu? Jednom mi se desilo da sam ostao, a drugi put kad sam menjao telefon, sve grupe sam napustio onog momenta kad sam aktivirao viber na novom telefonu.
Zna li neko? Hteo bih da pređem opet sa androida na ios ali pod uslovom da ostajem član grupa..
 
Pa trebalo bi, tvoj broj je vezan za viber a ne operativni sistem. Ne secam se, prelazio sam i ija ali ne znam kako je bilo.
 
Tako sam i mislio, međutim pre par meseci sam prelazio sa 13pm na s22u i čim sam aktivirao viber na ajfonu, prestao sam da budem član grupa..
 
Nisam koristio nikad na kompu viber, imao na starom mob izvukao sim karticu udario factory reset, ubacio na novi sve aplikacije i sim karticu, zaboravio sam da viber ne cuva poruke kao messenger. A u sustini mi nikad nisu bile ni bitne poruke, vec sad imam problem dao sam pare unapred majstoru a on polako menja uslove i dogovor, a ne mogu da se svadjam bez dokaza, a to su poruke na viberu 😑 Sta je tu je, sve se mora platiti na svojoj kozi i nauciti, izgleda da je tako 🫤
Možeš da se svađaš i bez. A greška u startu da daš pare unapred.
 
Suprugin s9plus 64GB je prepun, uglavnom viber i whatsapp slike. Ima eksternu karticu od 256 GB, kako da natera viber i whatsapp sa tamo skladište podatke?
 
@Laza
Settings - Media and storage - Save to gallery

p.s. izvinjavam se, uöinilo mi se da si pitao kako da ih ne snima u mob.
 
Suprugin s9plus 64GB je prepun, uglavnom viber i whatsapp slike. Ima eksternu karticu od 256 GB, kako da natera viber i whatsapp sa tamo skladište podatke?
Mislim da nema direktnog načina na (modernom) androidu, ali možda može zaobilazno da se izvede sa ovom ili sličnim app. Podesiš schedule transfer foldera od Vibera na željeni folder na karticu..
 
Negde u temi je bio link ka modovanom Viberu koji može da se instalira kao drugi na istom telefonu ali ne mogu da nađem. Ima li neko tako nešto?
 
Suprugin s9plus 64GB je prepun, uglavnom viber i whatsapp slike. Ima eksternu karticu od 256 GB, kako da natera viber i whatsapp sa tamo skladište podatke?
Moram da pitam sto bi cuvala viber i WA galerije?

to je uglavnom samo smece, a korisne slike najbolje rucno da sacuva na drugo mesto jer ih i onako posle odande tesko moze pronaci.
 
Како да на WA пошаљем поруку неком ко није у контактима?

Приметио сам да ми је Вибер помешао неке слике у кинтактима. Број бивше жене је слика комшинице, код ње је слика стрица. 😀
 
Како да на WA пошаљем поруку неком ко није у контактима?
Nikako....
WA u opšte nema dialer tako da je užasno težak za komunikaciju sa nepoznatim brojevima.
Moraš da ubacis broj u imenik inače ne možeš komunicirati sa njim
 
Da li je moguće da je glupi Vajber promenio nešto oko stikera i emodžija i da je emodži koji se kucao : D sada 😁?

Svaki put moram da kucam (teeth) umesto : D, neverovatno.
 
Nazad
Vrh Dno