Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Viber ima veliku bazu korisnika, audio pozive koji rade, video pozive koji rade, i razmenu poruka i slika koja radi. Znači sve ono sto je bitno za jedan program za komunikaciju.
 
И апликацију која се вуче као пребијена мачка
 
Punisher, Viber radi dobro na M8, ali ga ne gotivim. Wapp radi bolje.
Za Viber i bazu korisnika nisam bas siguran.
To sto sve radi na Viber-u, radi podjednako dobro i na wapp, osim video poziva koji ne postoje :)
 
Punisher, Viber radi dobro na M8, ali ga ne gotivim. Wapp radi bolje.
Za Viber i bazu korisnika nisam bas siguran.
To sto sve radi na Viber-u, radi podjednako dobro i na wapp, osim video poziva koji ne postoje :)
У поређењу са wa доста горе, искаче из рама чешће и тако..
 
Meni do sada nije izbacio iz RAM-a. Ali average memory usage je dosta veci na Viberu, 30-50% veci od wapp.
 
RAM usage kod mene je 60-90 MB, potpuno nebitan podatak.
 
Eto nebitan je toliko da si morao da postavis opseg zauzeca memorije :) Zna da skoci i na 120MB, zavisi ;)
Sto je tako veci usage, ne znam. Verovatno zbog onih meni glupih dodataka, stikera, igrica i slicno.
 
Pa koliko se ovde pmsuje Viber, ja sam mislio da bar pola GB pojede...
 
Od aplikacija koje imam za voip, sms poruke i razgovor, najviše memorije zauzima Zoiper.
Ali opet ništa posebno, bar za takvu aplikaciju.
 

Prilozi

  • Screenshot_2016-02-18-11-39-54.png
    Screenshot_2016-02-18-11-39-54.png
    245.6 KB · Pregleda: 129
  • Screenshot_2016-02-18-11-40-25_2_2.png
    Screenshot_2016-02-18-11-40-25_2_2.png
    279.2 KB · Pregleda: 119
  • Screenshot_2016-02-18-11-40-31.png
    Screenshot_2016-02-18-11-40-31.png
    309.9 KB · Pregleda: 119
Viber,WA,Skype nikada iz rama nisu odlutale ali zato Messenger, to je takvo Djubre od app, i ne moze nekobda mi kaze kako je to do kernela, nije, sama app je lose napravljena.
 
Jel radi nekom opcija "Exit" na Viberu ?
Vidim da je ona samo formalno ubacena, jer i kad izadjem iz Viber-a sama aplikacija se podigne, radi u pozadini i opet vrati online status.
 
Mislim da ta opcija ne služi da odeš offline.
 
Ta opcija sluzi da prebaci "online" status u "Last seen". Ako si na mrezi i primis poruku, automatski prebacuje u Online.
 
Zna li neko u kojim sve drzavama je popularan viber ? Ima li negde ta statistika ?
Mislim pored ex yu zemalja
 
Ovo je najbliže što sam našao, ali verovatno ima negde.
S obzirom da nigde nema dokumentacije protokola, brine me ovo usvajanje u zemljama gde može da se izgubi glava.
Telegram je dobio poprilično korisnika u Iranu, i Južnoj Koreji (nakon što se otkrilo da Kakao Talk aktivno prisluškuje sve korisnike).
Pri tome mislim na Iran i Saudijsku Arabiju. JK i nije toliko opasna.

http://www.statista.com/statistics/324923/mobile-internet-users-viber/
 
Istina, kad god otvorim ovu temu samo telegram, privatnost :)
A i jedno i drugo ne postoje u praksi ...
 
Kako ne postoji, eno tamo jabuka se kolje sa fbi oko privatnosti korisnika [emoji23]
 
Da, Ameri su poznati po brizi za korisnike - pogotovo van njihove teritorije :D
 
Nazad
Vrh Dno