Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Pravo da ti kažem, bukvalno sam pre neki dan uzeo svoj prvi Android telefon i nisam još stogao dotle, ali sam nameravao. Što, jel ne može?

Naravno da ne moze ootb, moras da pravis vratolomije da bi im dao pare.
 
u prevodu :d

140519d1352916586-e-pl1-pt-ep01-special-shut-up-take-my-money11.jpg
 
Posto me je vise ljudi kontaktiralo na pm, evo uputstva zajedno sa slikama ekrana:
1) telefon mora biti rutovan
2) skinite Market Enabler (neki su prijavljivali da im vise ne radi, ova verzija radi kod mene)
3) otvorite ga, kliknite na drugu karticu, drzite malo duze prst na mrezu i zemlju koje hocete pa kliknite na "fake this provider now" za privremeno, a "fakeOnBoot" za trajno laziranje mreze (kao na slici):
40nZo0R.png


Evo slike play prodavnice pre i posle ovog postupka:
JQ8HHyq.png
MESwBvy.png


Testirano na vise romova, i na ICS i na JB, svuda radi savrseno.
 
Naravno da ne moze ootb, moras da pravis vratolomije da bi im dao pare.
Nda, sad baš čitam o tome po netu. Nije na bilo u spisku zamalja u kojima mogu da se kupuju aplikacije, pa su nas dodali, pa nas opet ubrzo obrisali. Vidim da se ni Google Wallet ne vidi na našem marketu, al' ja malopre lepo registrovah Wallet nalog, s tim što sam morao da koristim PAK umesto poštanskog broja.

Vidim da rešenje postoji, al' mora čovek da se iscima.

Aktivirajte google wallet preko pc racunara. Instalirate market enabler i eto kupovine na google play-u. Ja sam do sad kupio par aplikacija preko visa debitne kartice. Konvertuje u dinare i to je sva pamet

Bilo kako bilo, to je posledica naših zakonskih regulativa oko deviznog plaćanja građana prema inostranstvu, a ne toga što "neće da se smaraju sa nama" i što ćemo im "pokvariti ugled".
 
Kako smo to utvrdili kad meni na dva NASA telefona i ovde i u Srbiji radi i Viber i WhatsApp?:) (tj. nalazim ih u Search-u, bez ikakvih akrobacija, VPN-ova i cega ne vec..)

Koristis li nas net tamo (mts & vip)? Ako koristis wifi kacis se na njihov IP i vidis ih zato sto se u Koreji vide ;)
 
kako nije? evo npr steam, ukucam broj srpske kartice sa srpskim podacima i dobijem igru bez problema :)
A gde ih ukucaš kada u Play Store za naše tržište ne nudi aplikacije koje se plaćaju? Jel to preko kompa ili preko telefona? Kako si ti registrovao Google Wallet? Jesi li provalio da umesto poštanskog broja treba ukucati PAK? :)

ama ne može čoveče (ne može 5 :D). Otvori play store na telefonu i kupi aplikaciju. Tj samo vidi koliko košta npr tapatalk pa javi ovde :D
Meni ne nudi ni jednu aplikaciju koja se plaća? :trust: Čim budem rutovao telefon kapiram da ću mnogo toga moći, al' smo mi ovde pričali o *****-friendly "klik-klik-klik" varijanti, kao što je servirano i amerima ili nekome u evropi.
 
aaaaa pa ti pričaš sve vreme kako nas google ne diskriminiše nego su nam zakoni ovakvi i onakvi, a mi pokušavamo da te ubedimo u suprotno :D

kažem ti steam (http://store.steampowered.com/) radi bez greške sa našim karticama i podacima. Ne smetaju mu zakoni :)
na play storu ne možeš da kupuješ iz srbije regularno (a ti reče "vidiš da može i to" :D).

a ne treba ti root da bi kupio nešto, neki VPN + kartica na walletu i radi. Ja sam sa kompa napravio wallet i prošlo je, kada sam pokušavao sa telefona drkao me je oko tog poštanskog broja.
 
A gde ih ukucaš kada u Play Store za naše tržište ne nudi aplikacije koje se plaćaju? Jel to preko kompa ili preko telefona? Kako si ti registrovao Google Wallet? Jesi li provalio da umesto poštanskog broja treba ukucati PAK? :)


Meni ne nudi ni jednu aplikaciju koja se plaća? :trust: Čim budem rutovao telefon kapiram da ću mnogo toga moći, al' smo mi ovde pričali o *****-friendly "klik-klik-klik" varijanti, kao što je servirano i amerima ili nekome u evropi.

Instaliraj neki od VPN programa i preko njega se uloguj na market, pa ces moci da kupujes...
 
Meni malopre ponudio da Update Viber. Kad sam kliknuo na njega izbacilo mi kao gresku u Google Play kako kaze da Viber ne postoji...
 
aaaaa pa ti pričaš sve vreme kako nas google ne diskriminiše nego su nam zakoni ovakvi i onakvi, a mi pokušavamo da te ubedimo u suprotno :D
Nego kako? Ti misliš da neće da otvore market kod nas da ih "g|upi srbi" ne bi smarali ili još gore da im ne podelimo kečeve pa da posle više niko neće da koristi njihovu aplikaciju? :d

kažem ti steam (http://store.steampowered.com/) radi bez greške sa našim karticama i podacima. Ne smetaju mu zakoni :)
Aha. A ako budeš želeo da vršiš povraćaj novca za neku aplikaciju ili pogrešno obračunatu uslugu (što oni garantuju)? Prihvatićeš store credit?

na play storu ne možeš da kupuješ iz srbije regularno (a ti reče "vidiš da može i to" :D).
Nismo se razumeli. Inače, na Play storu možeš da kupuješ, uz male trikove, čijim korišćenjem se odričeš prava na stopostotnu refundaciju koju oni nisu u mogućnosti da realizuju zbog zakona NAŠE države.

a ne treba ti root da bi kupio nešto, neki VPN + kartica na walletu i radi. Ja sam sa kompa napravio wallet i prošlo je, kada sam pokušavao sa telefona drkao me je oko tog poštanskog broja.
Sada i sa kompa neće više da prihvati poštanski broj već samo PAK. Rutovanje pak omogućava švrljanje po radnjama drugih zemalja bez usporenja koje besplatni VPS unosi.
 
Ljudi -> PM, molim vas.
 
Koristis li nas net tamo (mts & vip)? Ako koristis wifi kacis se na njihov IP i vidis ih zato sto se u Koreji vide ;)
Jedan telefon njihov Wifi
Dva telefona su i dalje u Srbiji i koriste jedan 3G, jedan WiFi nas. Znaci, dva su sa nasim IP. Sva tri imaju razlicite Google naloge.
 
Ljudi gubite se previše u raspravi..ne znamo razlog zbog koga su nam povučeni najpopularniji voip i moip programi sa marketa..to je tema.
A ne poslovanje u Indiji i Južnoj Koreji..:)
 
Evo sta je Viber napisao na tviteru povodom ovoga: link

Iako ga ne koristim, skinuo sam ga samo da im udarim 1* i da napisem da necu da promenim ocenu dok ga ne ucine dostupnim ljudima iz Srbije ponovo, predlazem svima da urade to isto, da ih pritisnemo malo.
 
Pa ovaj decko ih je pitao da li su namerno odstranili Viber, a oni odgovorili "naravno da ne", i da rade na njegovom povratku u isti.

Mada google prica da rade na povratku paid aplikacija vec godinu dana, pa nema nista od toga, tako da sve ovo ne mora nista da znaci.
 
Citam ovu temu pa reko' da proverim play store,kad ono medjutim.
gu2ytena.jpg
8evuvaty.jpg

Mts kartica je u pitanju,note 2 uredjaj.
 
On line radnje preko kojih sam kupovao neku robu vrse povracaj novca direktno na karticu sa kojom je izvrseno placanje. Nije bitno da li je kartica citi bank iz usa ili raiffeisen iz srbije. Nekad se to uradi odmah a nekad mora da se saceka koji dan ali svi vracaju i nikakvih problema nema.
Play Store isto vraca novac u roku od 20ak minuta. Probao da kupim nova3, koriscenjem vpn-a, neki problem sa downloadom i odmah vratili pare.
 
Kako nije?
U Srbiji sam sa nasom karticom i na 3g mrezi proverio.
 
Srpski play store nema paid apps... Ovo je preko VPN-a ili nekog unlockera ili sta si vec koristio.
 
Nemam nista,telefon je rutovan,nemam ni unlocker ni enabler ni tunnelbear.
Ne znam sta se istripovao onda play store:)
 
^ Jel ti je naplatna adresa neka u USA?
 
Ma kakvi,u Srbiji zivim:)
Redovan play store,nego ne znam sta mu bi,sad vise ne vidim tako,obrisao sam cache pa je dosao sebi,mada mi se ovo i pre desilo jednom.
 
I sad da ti verujemo? Ja sam zbog tvoje poruke 10x radio clear data na Google Play i jos svasta nesto. Flejmujes!
 
Chobby, nema to veze sa mestom gde živiš. Da li si u Google Wallet-u stavio neku adresu u USA?
 
I sad da ti verujemo? Ja sam zbog tvoje poruke 10x radio clear data na Google Play i jos svasta nesto. Flejmujes!

U kom si fazonu druze?
Pa nisam te ja terao nista da radis da bi se sad istresao na meni.
Ja sam samo prokomentarisao sta sam zapazio,nemam objasnjenje kako i zasto je tako bilo.
 
@ChobbyNS:
Zaboravio sam smajli na kraju. :)

Znam da se Google Play cudno ponasa ovih dana, pa sam pomislio da je mozda proradio.
 
Nazad
Vrh Dno