Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Meni najjače što većina korisnika telegram koristi jer imaju "patriotske" sadržaje, a nemaju pojma da aplikacija ne samo što nije bezbedna nego je i sedište kompanije u Londonu :D

Za to vreme Signal radi kao sat, posle ubacivanja mogućnosti za editovanje poruka jedino što se navodi kao nedostatak je što i dalje potreban broj telefona za pravljenje naloga.
 
Poslednja izmena:
Krshina je telegram. Dobar je za botove koji zavrsavaju korisne stvari, za sve ostalo muljavina i bloat.
Da bi poruke bile inkritpovane mora da se bira secret chat, po defaultu je kao messenger pre 10 godina sto se tice privatnosti.
Signal je tata!
Samo kliknite na link i vidite lepo po svakom sudskom naredjenju od svake drzave koje podatke im daju.
Maltene nista.
 
Nije bitno gde je sedište kompanije nego ko traži podatke, tj. koje se tržište može izgubiti ;)
Za to vreme Signal radi kao sat, posle ubacivanja mogućnosti za editovanje poruka jedino što se navodi kao nedostatak je što i dalje potreban broj telefona za pravljenje naloga.
Ali to je objektivno najbolji i najjednostaviniji način za bilo koji servis. Jednostavno, većina korisnika nije sposobna ili zainteresovana za bilo koji drugi način kreiranja i održavanja naloga. Kada dodavanje broja telefona i imenika postoji kao opcija (Threema, Skype, nekada Wire...), većina korisnika to radi, jer je lakše naći i dodati kontakte.

Inače, skoro sam na jendom telefonu radio bekap i vraćanje istorije, i na kraju su svi (WhatsApp, Viber, Signal, Threema) prošli bez problema. Mada i tu je Signal odlično odradio posao, nema potrebe ni za kakvim cloudom, već ide direktan transfer, a ručno arhiviranje i vraćanje je druga opcija. Doduše, i WA od letos nudi isto to, plus opciju za google drive backup, sa i bez engripcije. I upravo ovo drugo (kao i Viber bekap) obesmišljava E2EE kod njih. Jer nikada ne znaš šta je kod druge strane.

Sličan problem predstavljaju i matrix bridgevi, pošto uvode treću stranu (ili četvrtu, ako je bridge na drugom mestu). A i (3rd party) botovi, kojima se daje ko zna kakav pristup
 
  • Like
Reagovanja: iOS
Jede li jos nekome Viber na androidu ovoliko bateriju?

image.png


image.png
 
Nije bitno gde je sedište kompanije nego ko traži podatke, tj. koje se tržište može izgubiti ;)
Druga stvar je što stalno neka kompanije bude hakovana, i stalno cure privatni podaci. I bez obzira što ljudi pričaju da ih nije briga, svakako bi ih bilo briga da sutra procure sve poruke, i da može bilo ko da pretraži šta su sve pisali i kome.
 
Covek ne bi trebalo da radi ono cega se stidi ;)
Stoji to da kada bi procurele poruke da moze svako da ih pretrazi i procita da bi nastao haos, ali meni je veci problem to sto nasi podaci se koriste kao kapital.
Vrednost tog kapitala se drzi u tajnosti, pogotovo od javnosti.
Da li bi neki Pera, Mika, Zika dali svoje informacije da mogu da se dopisuju ili gledaju slatke zivotinje, hranu i golotinju na socijalnim mrezama kada bi znali da njihovi podaci vrede npr. 2-3k EUR godisnje.
Pogotovo kada ih mi snabdevamo i sa kapitalom (podacima) i sa osnovnim sredstvom (telefonom, kompjuterom, odrzavanjem uredjaja, strujom, internetom itd itd itd), a u isto vreme smo im i proizvod.
 
Poslednja izmena od urednika:
To je svesna trampa da dobiješ nešto bez da platiš unapred. Nema besplatno ni kod babe. Besplatno je samo kodna reč za plaćaš na drugi način.
 
Covek ne bi trebalo da radi ono cega se stidi ;)
Stoji to da kada bi procurele poruke da moze svako da ih pretrazi i procita da bi nastao haos, ali meni je veci problem to sto nasi podaci se koriste kao kapital.
Vrednost tog kapitala se drzi u tajnosti, pogotovo od javnosti.
Da li bi neki Pera, Mika, Zika dali svoje informacije da mogu da se dopisuju ili gledaju slatke zivotinje, hranu i golotinju na socijalnim mrezama kada bi znali da njihovi podaci vrede npr. 2-3k EUR godisnje.
Pogotovo kada ih mi snabdevamo i sa kapitalom (podacima) i sa osnovnim sredstvom (telefonom, kompjuterom, odrzavanjem uredjaja, strujom, internetom itd itd itd), a u isto vreme smo im i proizvod.
Ima i zanimljiv film koji se dotiče tog problema oko čitanja poruka https://www.imdb.com/title/tt4901306/?ref_=ext_shr
 
Verovatno mnogo para za malo muzike, realno to vredi nekih sto kinti što oni nude.
 
Već odavno nema reklama na modovanoj apk :)
 
Meni i par osoba, radi katastrofalno zadnjih par sedmica. Sad se kontam pretplatiti da probam. Cak sam kontao preci na iPhone 14 ali hajd plati 1000€ i ono bude isto.

Trenutni mi je problem sto se ne mogu javiti. 90% slucajeva ne zvoni. Samo dodje poruka "propusten poziv". A kad zvoni, kada se "javim", pise ono answering. I prekine. Pa ja zovem nazad.

Slomi me živog.
 
Na iOS-u se ljudi još više žale.

Takav problem sa pozivima sam imao na Signal i to kad sam na wifi od kablovskog interneta, dok ako sam napolju na 4g onda radi normalno. Nije me dugo niko zvao na Signal pa ne znam da se i dalje dešava.
 
A da se lepo organizujemo da se Viber eliminiše sa tržišta, i da ga svi obrišu? Dugoročno mnogo bolje.
 
Onda bi uleteli sa nekim sličnim s..... 🙂
Propao bi sam od sebe da ne funkcioniše uopšte i da ga ne koriste. Meni lično svejedno koju ću da koristim. Ono što je loše da neki zasnivaju poslovanje na takvim aplikacijama koje su prvenstveno napravljene za zezanje. U šta su prerasle je druga stvar.
 
Da ne valja za poslovanje ne bi se koristio.

Ja koristim viber i wa baš u tu svrhu i ne vidim alternativu
 

Kimins

Kako preseliti desetine miliona ljudi?

bakara

Niko ga osim balkanaca i indijaca ne koristi. Mozes da vidis koliko je popularan kada googlas nesto vezano za viber. Popularnije je moje ime na googleu nego viber. Ja ga koristim za posao.. ali su na njemu samo balkanci. Sve ostalo, od poslovnih kontakata sa zapada, prijatelja do rodbine, na whatsappu. Nedavno sam slao kontakt poslovnom kolegi iz vana, viber kontakt, da se javi drugom kolegi. Lik kaze: nemam ti ja viber. Mislis da se uopste potrudio da ga instalira. Nope.

Viber ne valja vec je Viber narodski postao popularan kod nas i narod ne zna nista drugo instalirati kao neki moji stari poznanici FB messenger. Imam tri osobe sa balkana na whatsappu. Isti je problem sa facebook messengerom. Ljudi samo njega koriste a ja ne koristim facebook niti ga zelim instalirati. I ja ako nemam messenger, nemam ni kontakta s njima. Ima decenija da se s nekim ljudima nisam cuo zbog toga.

Balkanci su poseban narod.

 
Odavno mozes da imas messanger ali ne i Facebook.
 
Takav problem sa pozivima sam imao na Signal i to kad sam na wifi od kablovskog interneta, dok ako sam napolju na 4g onda radi normalno. Nije me dugo niko zvao na Signal pa ne znam da se i dalje dešava.
Signal je bio bulja pre za pozive i u pojedinim slucajevima notifikacije nisu stizale.
U poslednjih par godina kao da su to sredili. Niko mi se vise ne zali.
Mene npr. telegram zeza sa notifikacijama trenutno.
Mada nije regularan klijent, nego neka od ociscenih verzija od telemetrija i gluposti.
Nekogram, valjda.

Ako vec trosite Signal, preporuka za Molly.
 

bakara

Niko ga osim balkanaca i indijaca ne koristi. Mozes da vidis koliko je popularan kada googlas nesto vezano za viber. Popularnije je moje ime na googleu nego viber. Ja ga koristim za posao.. ali su na njemu samo balkanci. Sve ostalo, od poslovnih kontakata sa zapada, prijatelja do rodbine, na whatsappu. Nedavno sam slao kontakt poslovnom kolegi iz vana, viber kontakt, da se javi drugom kolegi. Lik kaze: nemam ti ja viber. Mislis da se uopste potrudio da ga instalira. Nope.
Gde ti zivis?
U Africi ili na Balkanu?

Ja rekoh da koristim viber i WA, ali ti dalje od vibera nisi citao.
WA ima najvecu bazu korisnika jer isti vlasnik poseduje instagram i FB

ako neko ima instaliran WA, on realno zaista nema potrebe da ima i Viber.
ako nekoga ne nadjes na viberu ima 95% sanse da ces ga naci na WA, i to je jednostavno tako.

Nek bude da ostali servisi svi zajedno zauzimaju tih 5% a verovatno ni toliko.
 
Sve ostalo, od poslovnih kontakata sa zapada, prijatelja do rodbine, na whatsappu.
A oni su se baš usrećili sa WA...

Po koji put treba da se napiše da je Viber bio besplatan i da smo zato zaglavili sa njim?
 
Same mi uvrede sve govore

image.png
 

Kimins

Kako preseliti desetine miliona ljudi?

bakara

Niko ga osim balkanaca i indijaca ne koristi. Mozes da vidis koliko je popularan kada googlas nesto vezano za viber. Popularnije je moje ime na googleu nego viber. Ja ga koristim za posao.. ali su na njemu samo balkanci. Sve ostalo, od poslovnih kontakata sa zapada, prijatelja do rodbine, na whatsappu. Nedavno sam slao kontakt poslovnom kolegi iz vana, viber kontakt, da se javi drugom kolegi. Lik kaze: nemam ti ja viber. Mislis da se uopste potrudio da ga instalira. Nope.

Viber ne valja vec je Viber narodski postao popularan kod nas i narod ne zna nista drugo instalirati kao neki moji stari poznanici FB messenger. Imam tri osobe sa balkana na whatsappu. Isti je problem sa facebook messengerom. Ljudi samo njega koriste a ja ne koristim facebook niti ga zelim instalirati. I ja ako nemam messenger, nemam ni kontakta s njima. Ima decenija da se s nekim ljudima nisam cuo zbog toga.

Balkanci su poseban narod.

A na whatsappu su većina zato što je bolja aplikacija ili zato što je popularnija? Kao na zapadu znaju ipak šta je bolje uvek i u svakom slučaju 🤣. Ne znam zašto bih morao da koristim popularniju aplikaciju čiji vlasnik je i ostale dve đubre aplikacije IG i FB? Viber da se razumemo jeste đubre, ali mi whatsapp sa svojim "prednostima" pogotovo posle 2021 nimalo ne zvuči kao bolja opcija. Koristim i Telegram i Signal. I ne razumem to kao balkanci pa koriste Viber i nipodaštavanje na osnovu geo lokacije.
 
Kod mene viber radi normalno, nikakvih problema nemam, za divno cudo vise se ne pojavljuje problem oko slika i video snimaka kad se salju ili skidaju.
 
°Kod mene je uvek radio normalno, a koristim i WA, ali samo kad se dopisujem ili čujem sa kontaktima iz EU.
 
Nazad
Vrh Dno