Šta je novo?

Messaging i VoIP aplikacije(WhatsApp, Viber, Telegram, Signal, Skype..)

Evo ja kad sam instalirao signal pre 5 dana imao je milion dowbloada i koristilo ga je 0 mojih kontakata. Sada ima preko 50m downloada a medju mojim kontaktim je zavladao pravi bum i sada signal koriste citava 2

Sent from my SM-N770F using Tapatalk
 
Pametni su oni. Razmišljaju tvojom logikom. Prvo pokupe podatke, jer znaju da ćeš,kada te izveste pravno o tome, reći u sebi..pa šta..i tako več sve znaju o meni.

Prvi nivo igrice pređen.
 
Threema deluje OK, ima mnoge rupe pokrpljene ali nema bazu korisnika tek oko 5mil i GUI izgleda kao da su se deca igrala i takođe traži Google services, nema trial već ima bazu uplata.
GUI je fantastičan, minimalistički.

Threema started life as an abbreviation: “EEEMA”, for “End-to-End Encrypted Messaging Application”. The three “E”s were a bit unwieldy, and it became “Threema”.

Interesantno..
 
alternative po nekoj sigurnosti:

1. Signal (preporuka I. Maska)
2. Session (ne pamti bas nista)
3. Telegram (za velike grupe)
4. Threema (4 evra, serveri u svajcarskoj)
5. Wire (baziran na Signalu)
 
Može li modovana viber aplikacija da kohabitia sa običnom na jednom uređaju?

Te modove za to - "Klon" ("Клоны") za više Vibera na jednom uređaju imaš na 4PDA forumu. Nađeš tamo Viber temu, pa odmah u prvom postu - u spojleru "Клоны" imaš linkove na postove sa tim modovima. Mislim da nema tih "klon" modova, a da su istovremeno i "Lite" (iz kojih APK-ova Rusi poizbacuju sve što je bespotrebno, otkače ih od GooglePlayService-a, ostave samo ENG i RUS jezike itd... Prepolove veličinu APK-a). Moraš biti registrovan na forumu, da bi mogao da download-uješ.
 
alternative po nekoj sigurnosti:

1. Signal (preporuka I. Maska)
2. Session (ne pamti bas nista)
3. Telegram (za velike grupe)
4. Threema (4 evra, serveri u svajcarskoj)
5. Wire (baziran na Signalu)

Sigurnost, privatnost i anonimnost su različite stvari, pa treba videti šta je kome prioritet. Zapravo, WhatsApp je verovatno najsigurniji, u top3 sigurno ;)
Što se velikih/javnih grupa tiče, tu privatnosti ne može biti i to je ok. Telegram je samo jedno od najboljih rešenja za te svrhe. Mada ni ostali nisu loši kada je u pitanju funkcionalnost (IRC, XMPP, Matrix, Discord, Viber). Opet, treba videti kome šta treba i gde mu je ekipa :D
 
Ljudi sad mi Messages tražio broj za verifikaciju za chat.

Znaci stigao RCS za Srbiju [emoji3]

Android one u pitanju.
f609eb084828a7b7a44c3b6e8a785956.jpg
4ba198d18d787529f9471143fc4cd19f.jpg

Ne znam jesu li sredili nešto u međuvremenu, ali taj RCS preko Messages znao je da kasni sa porukama i po nekoliko dana ili da ih ne isporuči uopšte. Jel' imao još neko sličnih problema ovde? Na GPlay reviews se svi uglavnom žale na isto i zbog samo toga i ne zadržavaju duže.
Malo neozbiljno od Gugla.
 
Ima i dark i black temu.

Sent from my Redmi 8A using Tapatalk
Probao, kul je. Hvala na linku!

Jedino sam mislio da će biti više stikera dostupnih, ali izgleda da je sve isto kao i na starom. Mislim na one dostupne kad se ukuca neka reč, pošto ne skidam one pakete stikera.

Sećam se da je jedno vreme bilo bezbroj stikera za skoro svaki reč, ali su skinuli to izgleda. Ponadah se da je to ovo što piše u deskripciji za lajt verziju.
 
Kolika je veličina apk kada se instalira?
Radi li restore podataka normlano?

Ovo se zove proboj...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
f3a0204624bfcb514bb6da5d7fff302e.jpg
 
Poslednja izmena:
alternative po nekoj sigurnosti:

1. Signal (preporuka I. Maska)
2. Session (ne pamti bas nista)
3. Telegram (za velike grupe)
4. Threema (4 evra, serveri u svajcarskoj)
5. Wire (baziran na Signalu)

Gde si našao 4€ za Threema? Na Srpskom PS je 350RSD. Mene ,preko Američkog izašao 317RSD.

Kolika je veličina apk kada se instalira?
Radi li restore podataka normlano?

Ovo se zove proboj...

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
f3a0204624bfcb514bb6da5d7fff302e.jpg

Meni stiglo obaveštenje,pre 2 dana, sa 50 miliona novih korisnika.
Lažu.
 
I sta ste odlucili, jel brisete wa u februaru?
P.s. Signal kod mene nece da se instalira.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
I sta ste odlucili, jel brisete wa u februaru?
P.s. Signal kod mene nece da se instalira.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
Već odrađeno.
106MB. Meni su sve se poruke i stare konverzacije pobrisale, ali ja svakako ne radim backup podataka.
A radi li ti restore?
Ovo pitam jer meni ne radi kada instaliram modovanu app.
Izbrišem u instaliram sa playstore i radi restore.

Sent from my SM-N9700 using Tapatalk
 
Ne znam, obrisao sam verziju koju sam imao i instalirao light, nisam posle probao neku drugu da instaliram i restore-ujem.
 
Svakako svi koji ne obrisu WA bice na meti svih tajnih sluzbi. Strasno. Pa i FB i Google i Apple i ostali malo po malo pa zavrse na sudu zbog "slucajnog" curenja podataka. Ni jedan kontakt iz mog WA nije nestao. A WA mi je bitan jer sam u kontaktu sa ljudima u inostranstvu. Bezrazlozno brinete brigu.
 
Sigurnost, privatnost i anonimnost su različite stvari, pa treba videti šta je kome prioritet. Zapravo, WhatsApp je verovatno najsigurniji, u top3 sigurno ;)

Opet, treba videti kome šta treba i gde mu je ekipa :D

pa da, i ja tako mislim. Sto se sifrovanja tice, svi ovi koje sam nabrojao takodje imaju neku "enkripciju" a razlike su u tome sta koji trazi od podataka ili ne trazi nista. Ali ko ti je dao "kljuc", ima ga i on i ko zna ko jos. Kad si na netu svakako ne mozes da se sakrijes od svih, pa makar isao i preko tri proksija.

@Syntaur,
cenu od 4 evra sam video da pominju italijani, ali nisam proveravao, a verujem da si u pravu, mada je u oba slucaja sitno. Gledao sam po njihovim sajtovima za sta su oni zainteresovani, s'obzirom da imam tamo dosta prijatelja i da su i oni kao i mi najvise koristili viber i WA do sada. Otprilike da ce "Telegram" prevagnuti.
Ja gasim WA 7.februara, a koliko mi je poznato da ce mnogi cekati taj zadnji dan i bice interesantno procitati rezultate posle 8.februara.
 
Ja brišem tada whatsapp, a tada ću obavestiti ljude da brišem i da me kontaktiraju na Telegramu i to je to. Ionako mi samo iskače kako neko novi iz kontakta ima Telegram.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 
Zbog cele situcije- privatnost.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Ma znam, trolujem.
Koja privatnost u 2021oj godini, smešna priča.
 
To jeste, sta sve objavljujemo na insta (fb nemam) i kukamo na ovo sto se desilo sa wa, mada kako god ne svidja mi se ovo.

Послато са SM-G955F помоћу Тапатока
 
Izgleda da ce odloziti nove uslove, valjda nisu ocekivali toliki odliv korisnika [emoji4]

https://9to5mac.com/2021/01/15/facebook-whatsapp-data-sharing-changes-delayed/

"We’re now moving back the date on which people will be asked to review and accept the terms. No one will have their account suspended or deleted on February 8. We’re also going to do a lot more to clear up the misinformation around how privacy and security works on WhatsApp. We’ll then go to people gradually to review the policy at their own pace before new business options are available on May 15."


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izgleda da ce odloziti nove uslove, valjda nisu ocekivali toliki odliv korisnika [emoji4]

https://9to5mac.com/2021/01/15/facebook-whatsapp-data-sharing-changes-delayed/

"We’re now moving back the date on which people will be asked to review and accept the terms. No one will have their account suspended or deleted on February 8. We’re also going to do a lot more to clear up the misinformation around how privacy and security works on WhatsApp. We’ll then go to people gradually to review the policy at their own pace before new business options are available on May 15."


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kasno Marko na Kosovo stiže.
 
Ja se polako spremam za gašenje. Ionako ga najviše koristim za posao, tako da jedino ako mi firma kupi telefon i novi broj, mogu da nastavim da ga koristim. Mada imam i opciju da ga prebacim na EU broj i stari telefon na koji gasi aplikacije (Nokia 5.1 bug), pa onda iako ga imam, ništa mi ne stiže. To mi je možda i bolja varijatna pošto ga zvanično koristim, ali (skoro) nikad neću biti dostupan, pa ću samo iznervirati ljude koji me kontaktiraju na WA :d

Instalirao sam i Session, ali ne vidm poentu ako ne mogu da nađem kontakte. Tj. znam koja je poenta, ali mislim da su im male šanse da privuku veći broj korisnika. Threema, WickrMe, Wire... su to bolje odradili. Ako hoćeš da ostaviš broj telefona i daš pristup imeniku, možeš. Ako nećeš, ne moraš.
 
Poslednja izmena:
Radi lepo, nisam imao problema [emoji108]
E hvala lepo. Nije me mrzelo da proverim, kad ono eto stigla i E2EE... ali radi samo onima koji su beta testeri, link pa izvolite gospodo časti uncle Sam pardon Google. To (RCS) bi nekako trebalo da postane Android sistemski standard pogoto što 5G neće više imati podršku za SMS, mada su mogli sve te silne njihove chat app da objedine nekako, Hangouts, Voice, Meet, Chat, Duo... kome već nije stalo do anonimnosti ali možda misli, kad već curi nek' bar bude samo jedna rupa... Gugl ionako sve već zna, ne moraju i ostali

https://play.google.com/apps/testing/com.google.android.apps.messaging


EorD590W8AIvUnx-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno