Šta je novo?

Menjačnice

I na sve to dodaj još 10% , koje ne plaćaš njima ali te svakako prijavljuju PU
 
Da li je nekome stigao E-mail kao ovom liku od FTX-a?


Meni jeste sa nekim kodom.
 
Da, i kod mene isto, ali ostao mi tamo samo neki dust ukupne vrednosti manje od $ tako da mi ne znači ništa.
Šteta je jedino što sam u pogrešnom trenutku (kasno) pokušao da povučem neki shitcoin sa FTX-a koji mi nikad nije stigao na drugi wallet, a ovde ga više nema. Ali ni to nije bio neki značajan iznos da bih se nervirao.
 
Ma nisam ni ja imao nista bitno, oko 1.5 ltc-a, ali dobro je ako i to vrate, ionako sam se oprostio od toga.
 
Pozdrav

Da li je neko skorije kupovao crypto preko binance koristeci vizu? Ranije nisam imao problem, mada nisam skorije kupovao. Probao danas I dobio poruku
Due to risk controls, the function is currently not available for your account. (PA000001038)
 
Trenutno na MEXC - Fee rates:

Spot
  • Maker: 0.0%
  • Taker: 0.0%

Futures
  • Maker: 0.0%
  • Taker: 0.02%
 
Da li je neko povlacio fiat sa cex.io na VISA karticu u eur. skoro? Ja pokusavam nekoliko dana i nikako ne mogu, stoji neko obavestenje:

Vyne Online Banking System maintenance
Investigating - We are currently investigating this issue.
Apr 14, 2023 - 08:35 UTC

-Verifikovan sam odavno, ali nisam nista povlacio zadnjih 6-7 meseci. Ranije sam prebacivao na VISA karticu bez problema, a sada kad izaberem karticu koja je verifikovana i kliknem na "Withdraw" nudi mi da dodam novu karticu, iako sam prethodno izabrao ovu koja je vec verifikovana...
 
Cex to stalno radi. Malo malo pa ne radi povlacenje, te ne radi visa, te ne radi master... Svaki put dodas karticu i moras da verifikujes sa 20 dolara ili eura. Cinjenica je da im fali kinte. Ja na Cex-u ne bih ni dolar drzao vise.
Probaj da ponudis nekome ili za nekoliko procenata provizije da uzmes kes na ruke.
 
Cex to stalno radi. Malo malo pa ne radi povlacenje, te ne radi visa, te ne radi master... Svaki put dodas karticu i moras da verifikujes sa 20 dolara ili eura. Cinjenica je da im fali kinte. Ja na Cex-u ne bih ni dolar drzao vise.
Probaj da ponudis nekome ili za nekoliko procenata provizije da uzmes kes na ruke.
Ranije sam stalno povlacio na VISA karticu (pre 6-7 meseci) i nisam imao problema, nikada nisam uplacivao sa kartice, nego samo povlacio. Sada htedoh cisto nesto malo da povucem da ima za odrzavanje racuna, kad ono nece. Ni ja ne drzim nista tamo, nego kad zatreba posaljem to sto hocu da prodam i povucem odmah fiat ili kripto koji zamenim-kupim. Nije mi hitno za kes, sacekacu jos neki dan, pa ako ne budem mogao da povucem, kupicu opet LTC koji sam prodao na 92.75 i imacu sada vise, ko ga j...
 
povuko sam ja dolare na visu, prosle nedelje. na nacin... onako kako bi covek i ocekivao, pre nego se neprijatno iznenadi :) bez problema i iz cuga. ukuco, pritiso, zazelenelo. posle dan-dva stiglo u banku. msm, da bi u eur stiglo i mnogo brze, al posto dolar, intermediant banka, konverzija,.. cak, nzm na koju foru, nista se nije ni izgubilo u tim konverzijama, kolko dolara poslo,, toliko i eur stiglo :)
 
Meni u eur. legne za sat-dva na racun, sacekacu jos neki dan, pa cu da vidim sta se desava.
 
Jel imao neko problem za logovanjem na cex, stigne mi kod na sms poruku, ukucam i na sekundu pocne da ucitava, ali se onda odjednom vrati na home page i imam opet login. Probao na vise pretrazivaca i na viwe razlicitih uredjaja i uvek se isto desi.
 
Jel imao neko problem za logovanjem na cex, stigne mi kod na sms poruku, ukucam i na sekundu pocne da ucitava, ali se onda odjednom vrati na home page i imam opet login. Probao na vise pretrazivaca i na viwe razlicitih uredjaja i uvek se isto desi.
Pa jel uspes na kraju da se ulogujes? Ja tih problema nemam, ali se uvek logujem samo sa 1 racunara.
 
Na FB ce odgovoriti brze. al ce odgovoriti tipa...restartuj browser i pojedi kolacice. mada, tu genijalnost su mi ponovili i iz suporta na sajtu, samo 5 dana nakon sto sam im pisao. tako da sam ja moj problem sa zamenom istekle kartice, resio metodom, ae probam sad ovo... pa ovo...

bitno da su mi trazili da izaberem kolki cu smajli da im stavim kao reakciju za njihov odgovor i napisem zasto bas toliki. glavni utisak celokupne komuniakaije: dal je realno da su ovi ovoliko neozbiljni?
 
Meni danas stigao mejl od njih gde kazu da ne vide nigde problem sa mojim nalogom i karticom za isplatu, trazili i skrensotove, pa sam im poslao. Cekam i dalje da vidim sta ce sada da odgovore, bas me interesuje. Smradovi...
 
Evo odgovorili, kazu da se logujem preko maila ili preko user id, a ja nemam pojma koji je jer se logujem od pocetka preko googla
 
Danas mi opet stigao mejl od cex.io u kojem kazu da samo treba da uklonim karticu i opet je dodam. Tako sam i uradio i sada radi povlacenje u eur. Sta su petljali bog sveti zna, bitno je da je sada sve OK.
 
Cex to stalno radi. Malo malo pa ne radi povlacenje, te ne radi visa, te ne radi master... Svaki put dodas karticu i moras da verifikujes sa 20 dolara ili eura. Cinjenica je da im fali kinte. Ja na Cex-u ne bih ni dolar drzao vise.
Probaj da ponudis nekome ili za nekoliko procenata provizije da uzmes kes na ruke.
Hehe, a secas li se pre par godina kad sam ja pisao da su u banani jer su poceli da mi traze da im saljem racune od opreme, pa da slikam rig kako bi im dokazao da mi je crypto od majninga, a sve posle nekoliko uzastopnih povlacenja sredstava sa njihove menjacnice? Tad si me uveravao da nisam u pravu i da lupetam.
Svakako sam tada, cim su mi odblokirali sredstva, povukao sve do zadnjeg centa od tamo i nikad vise nisam ni usao.
Imam sjajnu horor pricu koju sam ja resavao za jednog mog prijatelja ali je malo duza i nikako ne nalazim vremena da je napisem a koja tacno pokazuje stanje u kome se oni nalaze, i ne samo to nego i pravu narav likova koji tamo rade.

@delibasa @maxxmax
Sto se tice prodaje ja verujem da dosad u svakom gradu u Srbiji postoji lokalni peer-to-peer diler koji radi prodaju i otkup, samo se treba raspitati. Po meni je to najjednostavnije resenje, narocito za nekog ko ima potrebu s' vremenom na vreme kao sto je slucaj ovde. Provizije su sarene ali uvek je jeftinije nego bilo koja menjacnica + poreska.
 
Hehe, a secas li se pre par godina kad sam ja pisao da su u banani jer su poceli da mi traze da im saljem racune od opreme, pa da slikam rig kako bi im dokazao da mi je crypto od majninga, a sve posle nekoliko uzastopnih povlacenja sredstava sa njihove menjacnice? Tad si me uveravao da nisam u pravu i da lupetam.
Svakako sam tada, cim su mi odblokirali sredstva, povukao sve do zadnjeg centa od tamo i nikad vise nisam ni usao.
Imam sjajnu horor pricu koju sam ja resavao za jednog mog prijatelja ali je malo duza i nikako ne nalazim vremena da je napisem a koja tacno pokazuje stanje u kome se oni nalaze, i ne samo to nego i pravu narav likova koji tamo rade.

@delibasa @maxxmax
Sto se tice prodaje ja verujem da dosad u svakom gradu u Srbiji postoji lokalni peer-to-peer diler koji radi prodaju i otkup, samo se treba raspitati. Po meni je to najjednostavnije resenje, narocito za nekog ko ima potrebu s' vremenom na vreme kao sto je slucaj ovde. Provizije su sarene ali uvek je jeftinije nego bilo koja menjacnica + poreska.
U pravu si, ali meni odgovara bas ovako preko njih da povlacim eur. na karticu (nije srpska VISA, ne mogu da objasnjavam javno kako i sta) + nema poreske...
 
U pravu si, ali meni odgovara bas ovako preko njih da povlacim eur. na karticu (nije srpska VISA, ne mogu da objasnjavam javno kako i sta) + nema poreske...
Kapiram da ti odgovara iz tebi poznatih razloga, samo sam hteo da naglasim da nije jeftinije.
 
Pa i nije nesto mnogo, ranije je bilo 3-4% max od sume koju povlacim na karticu + toliko brzo legne na racun da me stvarno mrzi da trazim nekog i prodam-kupim.
 
Uh @StainlessFrenky , secam se toga... Samo sto je cex tada bio zlato za ovo sto je sada. Uvek su oni zatezali kad ljudi dosta povlace lovu. Ali ovo kako sada funkcionisu je meni prava enigma jer mi nije jasno kako rade jos uvek.

@delibasa Ne znam tvoju situaciju ali ako si u Srbiji imas opcije za 5% kes na ruke. Ako je Visa na tvoje ime poreska to svakako zna kao i za svaki racun bilo gde na svetu. Kazem cisto da ne budes u zabludi ili da mislis da si 100% siguran. Ovo ti je proveren info. Plus sto je cex toliko nesiguran da je rizik drzati i dinar tamo.
 
Uh @StainlessFrenky , secam se toga... Samo sto je cex tada bio zlato za ovo sto je sada. Uvek su oni zatezali kad ljudi dosta povlace lovu. Ali ovo kako sada funkcionisu je meni prava enigma jer mi nije jasno kako rade jos uvek.

@delibasa Ne znam tvoju situaciju ali ako si u Srbiji imas opcije za 5% kes na ruke. Ako je Visa na tvoje ime poreska to svakako zna kao i za svaki racun bilo gde na svetu. Kazem cisto da ne budes u zabludi ili da mislis da si 100% siguran. Ovo ti je proveren info. Plus sto je cex toliko nesiguran da je rizik drzati i dinar tamo.
U Srbiji sam, ali pare se ne podizu ovde u nasim bankama, ide preko jednog druga, pa mi on posalje, tako da nema rizika od poreske, 3% do max 4% je ukupna provizija na povlacenje u eur. Nista ne drzim na "cex.io", samo kada hocu nesto da prodam, zamenim itd. posaljem i odmah povucem sta mi treba. Meni to odgovara, a nije za forum da pisem sta i kako radim.
 
Poloniex je opet promenio sistem za povlacenje sredstva :(
Kao potvrda za povlacenje na majl salju 6 brojeva koje treba da se napisu (kao i za logovanje) u prazno polje. Majl sa njihove strane na zalost ne stize.
Takvo je moje iskustvo , za sada. Mozda je ta novina od pre mesec dana , ali eto danas sam primetio.
 
Iz tog razloga vecinu uzimam karticom, malo pojede fee al dokaz uvek imam odakle mi.
Ljudi,

Verovali ili ne, ovom logikom sam se vodio pre dve godine kada sam u par navrata stucao sa visom skoro 4k EUR na binance (tada je još moglo).
Jeste provizija odrala ali računam da imam dokaz o poreklu.
Mimo toga imam nekih 1500 busd koje sam kupio preko članova ovde i to je to.
Šta će biti nadalje videćemo, s obzirom na to da želim da se bavim trejdom po malo, ne verujem da imam mnogo opcija.
Padalo mi je na pamet i da otvorim nalog na Binance kad odem u ujčevinu u SK pošto imam njihovo državljanstvo i prijavljen sam tamo (imam i ličnu). Možda to i uradim u budućnosti ako može biti nekih benefita od toga..
 
Nazad
Vrh Dno