Šta je novo?

Menjačnice

Ne radi... Samo da nije... Ono... 🤣
 
E krastavac, taman sam se opario sa BTT i ode sve u 3 lepe izgleda... Vec 45min,previse je down... Nesto ne valja
 
Drzmo gace :D

Edit: izdrzasmo :p
 
Pa ocigledno da nije radio tad kad su oni pisali postove, al sad radi ok :sneaky:
 
Nisam znao da CEX.io ne podržava Mastercard. VISA vidim da je podržana, ali imam račun u banci koja radi sa Mastercard.
Na CEX.io nema WITHDRAW tab-a, pored stoji kao link ka spisku država gde povlačenje sredstava nije omogućeno, ali taj spisak država , na kojoj je Srbija 100%, nigde ne vidoh na njihovom sajtu..a i pored toga je svejedno, jer CEX ne radi sa Mastercard.
Jedina opcija je da otvorim VISA račun u nekoj banci ili da menjam menjačnicu? Koju menjačnicu koristite da nije klepanje po ušima za fee..
Ради ли вам цекс, и на компу и на телефону?

Najavili su na twiteru da povlačenje sredstva neće raditi, zbog katoličkog Uskrsa. Svi zahtevi će biti evidentirani i kasnije realizovani. Tek od sutra se vraćaju u normalu..
 
Cex i dalje nedostupan... ni desktop ni mobile varijanta
 
Crypterium drzi pare na "payout to card pending" vec neko vreme, na racunu nema a nema ni kod njih love.. iz podrske kazu probajte novu karticu. Komedija..
 
Meni i dalje radi. Hteo sam da prebacim nešto coin-a preko CEX, sad ne znam da li uopšte da šaljem.
 
Crypterium drzi pare na "payout to card pending" vec neko vreme, na racunu nema a nema ni kod njih love.. iz podrske kazu probajte novu karticu. Komedija..
Za crypterium kad sam prebacivao na karticu, bukvalno sam kliktao besomucno dok nije proslo, probaj isto.
 
Meni rade i desktop i mob aplikacija, ali vec danima ne mogu da uplatim depozit preko raiffeisen visa kartice, sa koje sam ranije uplacivala
 
HITNA POMOCCCC
u 19 i 30 odem na bittrax, deposit, btt... Kopiram link
Odem na cex, withdraw, paste adress, i prebacim btt za 150e...
Sve uspesno obavljeno po cexu
Ali ovamo ne leze bec 3 sata... Otvorio chat na cex, ne odgovaraju...
Odem na desktop cex, payments i nadjem ga, obavljena transakcija... Kad kliknem posalje me negde na sajt TRONSCAN. ORG bl bla i transakcija ne moze biti pronadjena... Cardak ni na nebu ni na zemlji

Proverim na aplikaciji, stoji sacuvana adresa za orijem btt a na bittraxu, sve ok otkucano... Ali ovamo i dalje ne leze

UPOMOOOOOC
 
Zdravo. Nov sam na ovom forumu, ali sam procitao dosta stranica unazad. Dolazim iz druge branse ne direktno iz kripta ali sve je to blisko povezano. Procitao sam
na stranicama da je postovanje oglasa u vezi otkupa kripta zabranjeno i ja cu se drzati vasih pravila. Ono sto kao glavni administrator facebook stranice ''skrill srbija'' mogu
da kazem da je nakon problematike freelancera povecan broj ljudi koji traze alternative za isplatu novca sa digitalnih platformi. I ako se izvucemo za ono sto je bilo mislim da svako povlacenje na banku nakon 1.1.2021. je ravno samoubistvu. Gledam ovde na forumu kako jedni daju astronomske provizije domacim menjacnicama da kupe, a drugi placaju da prodaju kripto.
O razmeni je zabranjeno pricati... ako je glavni covek ovog foruma blisko povezan sa ECD okey to mogu da razumem. Mi se na skrill grupi upravo povezujemo radi ovih razmena i svakog dana se povecava broj clanova. Obzirom da je sada povecana traznja gotovine otkup skrila se vrsi uz provizije od pojedinih clanova u grupi. Vidjanje licno u svim vecim gradovima u Srbiji.
Treba da razmotrite otvaranje ove teme po pitanju kripta i pomognete svima, jer postoje ljudi koji bi uz razumnu proviziju kripto razmenili za kesh i oni drugi koji bi bili spremni to da plate.
 
Mene cudi da vec ne postoji neka telegram grupa za razmenu poklona u cash i obrnuto :)

Kako na ove stvari gleda zakon, poklon, donacija, f2f razmena...?
 
Ako postoji Telegram grupa za trejd kripta, posaljite mi na PM info, da se ukljucim.
 
HITNA POMOCCCC
u 19 i 30 odem na bittrax, deposit, btt... Kopiram link
Odem na cex, withdraw, paste adress, i prebacim btt za 150e...
Sve uspesno obavljeno po cexu
Ali ovamo ne leze bec 3 sata... Otvorio chat na cex, ne odgovaraju...
Odem na desktop cex, payments i nadjem ga, obavljena transakcija... Kad kliknem posalje me negde na sajt TRONSCAN. ORG bl bla i transakcija ne moze biti pronadjena... Cardak ni na nebu ni na zemlji

Proverim na aplikaciji, stoji sacuvana adresa za orijem btt a na bittraxu, sve ok otkucano... Ali ovamo i dalje ne leze

UPOMOOOOOC
Da li je prosla transakcija?
 
Postoji, samo ne vidim kako se to reflektuje na coine. Jednostavno nemaš ulaznu cenu za coin i onda ide 15% kapitalac kod prelaska u fiat (kada krene taj zakon).
Naci ce se neka analogija.. Kod akcija ako nemapotvrde o kupovini uzima se najnepovoljnija raxlika u nekom vrenskom periodu.. Za koine iz rukava bih rekao15% ns celu sumu ako nisi označen 😊 naravno ovo je čista špekulacija a postoje i procenti za poklon i slično.. . Tako da ne brini tvoje je da prijaviš a organ okida porez..
 
Naci ce se neka analogija.. Kod akcija ako nemapotvrde o kupovini uzima se najnepovoljnija raxlika u nekom vrenskom periodu.. Za koine iz rukava bih rekao15% ns celu sumu ako nisi označen 😊 naravno ovo je čista špekulacija a postoje i procenti za poklon i slično.. . Tako da ne brini tvoje je da prijaviš a organ okida porez..
Obveznici koji se, u odnosu na poklonodavca, nalaze u trećem i daljem naslednom redu, odnosno obveznici koji sa poklonodavcem nisu u srodstvu, porez na poklon plaćaju po stopi od 2,5%.
Dakle, najveća poreska stopa je 2,5%. Sad je pitanje kakva logika važi kod obračuna tog poreza, npr. poklonjen 1 BTC.
 
Otvorim Coinbase wallet, sačeka me poruka da sam menjao fingerprint i da moram ručno,ili iz Cloud-a, da uvezem onih 12 reči.
Fingerprint nisam menjao, naravno.
 
@Ljuje kao što sam i rekao tvoje je da prijaviš porez, a nadležni organ proceni koliko treba da platiš...prosto...a kako će da bude pa praksa i vreme će reći...u svakom slučaju mora da se prijavi ako žeiš da bude po zakonu...
 
Nazad
Vrh Dno