Šta je novo?

Menjačnice

Hvala. Da li ima i neki drugi izbor u slucaju da nesto zabrljam, pa d ane davim ovde?
Ja sam relativno svez u ovoj prici, i poceo sam sa Binance (u kombinaciji sa AdvCash). Ukupno oko 24h su trajale sve verifikacije dok nisam mogao u potpunosti da kupujem. Plus imaj na umu da se verifikacija kartice (sa selfijem) dogadja kod prve trgovine vece o 100-tinak dolara, nisam siguran oko tacne cifre. To traje par sati.

Ako sam dobro ispratio ovde na forumu, u suprotnom smeru mozes i podici pare, ali nisam isprobavao i ne znam da li je isplativo. Nadam se i da necu skoro :) .
 
Imas ove domace https://exchange.ecd.rs/ tu mozes otici licno u poslovnicu ako si iz BGD da se verifikujes, i onda kupis
Hvala! Sve najbolje!
Post automatically merged:

Ja sam relativno svez u ovoj prici, i poceo sam sa Binance (u kombinaciji sa AdvCash). Ukupno oko 24h su trajale sve verifikacije dok nisam mogao u potpunosti da kupujem. Plus imaj na umu da se verifikacija kartice (sa selfijem) dogadja kod prve trgovine vece o 100-tinak dolara, nisam siguran oko tacne cifre. To traje par sati.

Ako sam dobro ispratio ovde na forumu, u suprotnom smeru mozes i podici pare, ali nisam isprobavao i ne znam da li je isplativo. Nadam se i da necu skoro :) .
Hvala!
 
Sljaka advcash i binance sa otp master card

I sa Intesa Visa Inspire.

Ja se uopšte ne snalazim kako da povežem karticu, pretpostavljam da je to ovo, ali opcija je onemogućena i to ne od skoro nego duže vreme unazad, od kad sam otvorio nalog. Nalog je verifikovan kompletno, identitet+adresa+telefon. I povezan sa Binance nalogom.
Jel to znači da starim korisnicima rade ranije povezane kartice a za nove je onemogućeno do daljnjeg? I zar ne treba provizija da bude 2.5% pričalo se na ovim temama da je ranije ovo bila najpovoljnija kombinacija za povlačenje binance+advcashe 1.5% pa su navodno relativno skoro podigli na 2.5% što je opet kao bolje od Cexa? Mada Cex je sada smanjio na 2.5% za Visa kartice.

0khckvw.png
 
@Gadjan Ja sam svoj nalog na advcash otvorio pre nedelju dana.
Ovo sto si ti postavio je da posaljes pare sa advcash. Da bi dodao visa ili master karticu moras imati potpunu verifikaciju na advcash, znaci identity verification, adress verification i mobile phone veryfication.
onda ides na deposit fund
pa onda imas da biras visa or mastercard , odaberes od zavisnosti koju karticu ces korisiti
 

Prilozi

  • Screenshot 2021-03-02 at 07.00.00.png
    Screenshot 2021-03-02 at 07.00.00.png
    834.5 KB · Pregleda: 50
Ja se uopšte ne snalazim kako da povežem karticu, pretpostavljam da je to ovo, ali opcija je onemogućena i to ne od skoro nego duže vreme unazad, od kad sam otvorio nalog. Nalog je verifikovan kompletno, identitet+adresa+telefon. I povezan sa Binance nalogom.
Jel to znači da starim korisnicima rade ranije povezane kartice a za nove je onemogućeno do daljnjeg? I zar ne treba provizija da bude 2.5% pričalo se na ovim temama da je ranije ovo bila najpovoljnija kombinacija za povlačenje binance+advcashe 1.5% pa su navodno relativno skoro podigli na 2.5% što je opet kao bolje od Cexa? Mada Cex je sada smanjio na 2.5% za Visa kartice.

0khckvw.png
Probaj da linkuješ ADV i Binance naloge kao na slici. Provizija za prebacivanja sredstava sa kartice na ADV novčanik je 3%, a sa ADVa na Binance 0%.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210302-091315.jpg
    Screenshot_20210302-091315.jpg
    119.2 KB · Pregleda: 73
Poslednja izmena:
Povezani su Binance i Advcache nalozi, napisao sam to. Ono "uputstvo" sam čitao i zanimljivo kako su sve napisali osim najbitnijih informacija korak po korak kako se zapravo dodaje kartica i izvlače pare.

^^
Verifikovan je nalog potpuno, napisah, identitet+adresa+telefon. Nego, da te opcije za depozit imam ali neću da šaljem pare na adwcashe nego da ih povučem. Dakle da prodam kripto na binance za fiat, povučem ga na advcashe i onda svučem na master ili visa karticu.
 
Koliko je sigurno da stoje sredstva na binanceu? Ili moram stalno da šaltam iz woleta tamo i nazad?
 
Sigurno je 100%... Dok se ne spakuju i zapale, onda je sigurno 0%.
 
Koliko je sigurno da stoje sredstva na binanceu? Ili moram stalno da šaltam iz woleta tamo i nazad?

Nece da se spakuju i zapale kolega se sali
relativno su sigurni, trenutno su najbolja menjacnica imaju EU licencu ali nikad ne znas kad se moze desiti neki novi mt gox , neki veliki hakerski napd na njih itd
ako imas velik novac onda bolje prebaciti u wallet
Imas i binace.org dex ako imas ledger mozes direktno iz walleta neke parove trejdati
 
Ne šali se kolega, bio sam svedok nestajanja mnogih menjačnica koje su bile navodno stabilne, od Mt. Gox-a, preko btc-e (kasnije wex) i dosta manjih, danas su tu, a sutra "404 error - page not found".
Na menjačnici drži samo onoliko koliko si spreman da izgubiš, ista floskula važi za ceo kripto ekosistem (kupi onoliko kripta za onoliko para koliko si spreman da izgubiš, ulozi u rudare onoliko koliko si spreman da izgubiš, itd).
 
Skinuo sam smart wallet i kad hocu da dodam cardano ada ima dve opcije koja je prava ? Ova sto sam selektovao ili ova druga. Kako da dodam CELO coin?
 

Prilozi

  • B3DC2877-119F-44ED-A988-108A0D4478F3.jpeg
    B3DC2877-119F-44ED-A988-108A0D4478F3.jpeg
    212.7 KB · Pregleda: 61
Da prebacim Link sa Bittrexa na wallet, fee 54$
Za ETH, fee 49$
Za BTC, 7.65$
Za LTC, 1.88$
Za XLM, 0.02$

Eto, ETH i svi njegovi derivati najgori

Izgleda da je i do Bittrex-a, na Binance-u je povoljnije.
 
Poslednja izmena:
Zavisi od menjacice. Na hitbtc sam povlacio, prebacim u ltc, kao i obicno, krenem da prebacim 20 dolara ili tako nesto provizija. Onda sam potrazio i nadjem provizije i prebacim kro eos
Ima i za druge menjacnice
 
Skinuo sam smart wallet i kad hocu da dodam cardano ada ima dve opcije koja je prava ? Ova sto sam selektovao ili ova druga. Kako da dodam CELO coin?
Ne znam sta mi bi , juce celo vece mislim da sam instalirao smart wallet, kad ono Trust wallet je upitanju.
Ostaje ovo moje pitanje u vezi ADA koina, koja opcija je ispravna? i kako da ubacim CELO coin u wallet?
 
Da li je neko testirao PayPal na FTX? Da li traze Friends and Family?
Usput, da li vredi razmisljati i uloziti u ZIL, deluje interesantno?
 
Da li je neko testirao PayPal na FTX? Da li traze Friends and Family?
Usput, da li vredi razmisljati i uloziti u ZIL, deluje interesantno?
Ja sam isprobao, ne traze friends and family. Mozes odma da promenis novac u kripto, ali ne mozes da prebacis kripto na neki drugi wallet odma, moras da sacekas 5 radnih dana i onda kao tek mozes, tako da cekam 5 radnih dana da prebacim pa cu da vidim dal sve radi kako treba.
 
Ja sam isprobao, ne traze friends and family. Mozes odma da promenis novac u kripto, ali ne mozes da prebacis kripto na neki drugi wallet odma, moras da sacekas 5 radnih dana i onda kao tek mozes, tako da cekam 5 radnih dana da prebacim pa cu da vidim dal sve radi kako treba.
Javi kako je proslo please
 
Je l' se neko ko je na Bittrexu prošao slanje source of funds formulara seća koliko je čekao verifikaciju?
Poslao sam im dokumenta pre 9 dana i još uvek stoji otvoren ticket assignovan njima.

Nalog mi nije disableovan ali ne želim da vraćam bilo koja sredstva tamo dok se to ne reši zvanično...
 
Je l' ima jos ko ovde da je ukljucio ETH Binance staking?
Koliko shvatam, pomazem ETH mrezu i valjda ce mi se na dobro i vratiti :) ETH je zakljucan do nekog trenutka, moze da potraje i godinama
 
Pozz, nnov sam totalno u kriptovalutama, i oprobao sam se kupovinim u CEX menjacnici... Napravio nalog, prebacio sredstva sa visa electron, unikredit... I pazario nesto ADA... Pa se malo vezbam, prebacujem, kupujem prodajem, u sustini na nuli za par dana...uradio verifikaciju 1 i 2.

Ono sto je kljuc pitanje je bezbednost, moze li se ikako zastititi novcanik, da u slucaju pucanja menjacnice mogu izvucem svoju kriptovalutu ili sredstva...koliko je bezbedna ova menjacnica i pouzdana, citam par strana unazad neko spominke da su kao pukli u tom smislu... Ne bih da zavrsim sa berzom a nisam ni poceo😂

Mozda neki savet generalno oko beznednosti....
 
Jel vam Cex prikazuje chart u sekciji Trade ?
Meni od jutro nema, kad prelazim misem po tom delu ispisuje ono sto treba, open, close, high i low.
Al grafika fali...
 
Pa do cega moze biti ?
Dal do njih ili do mene nesto...
 
Da.
Post automatically merged:

Evo slike. 20210306_162323.jpg
 
Svaka cast, nije mi to palo na pamet :)
 
Кад смо код cex-a, јел вам се стејкује ада? Мени је за прошли месец стигла "награда" за друге коине али не и за аду.
 
Nazad
Vrh Dno