Šta je novo?

Menjačnice

Na kraju sam kupio preko changelly nesto malo btc sinoc, naravno skinuli pare pa trazili id verifikaciju koju i dalje cekam, cijena po kojoj sam kupio je bila preko 14600 a sad je 13400....dje ga ne uzeh u bg kad sam bio lele

Sent from my Z5
 
Koja menjacnica je najpouzdanija i najstabilnija a da radi sa ovim shitcoin-ima? Bittrex, Binance?
 
Hahha stize mail odbili mi kupovinu sa changelly....gde sad da kupim u pm vise dok se cex ne otvori

Sent from my Z5
 
@nikolaf7 Probaj da nađeš nekoga ko prodaje ovde na forumu, pa da ti samo prebaci na tvoj novčanik. Ili nekoga ko ima keš na menjačnici da ti kupi i pošalje.
 
Koja menjacnica je najpouzdanija i najstabilnija a da radi sa ovim shitcoin-ima? Bittrex, Binance?

Ako nemaš Bittrex nalog onda samo Binance ti ostaje jer imaju otvorenu registraciju. (šljaka im lepo sajt i imaju dosta coin-ova)

https://www.binance.com/?ref=15357230

PS: i budi drug registruj se preko referal linka. :)




@nikolaf7: ja sam sad uspeo na CEX.IO da kupim eth, znaci kalkulisao sam i računao, i još je ok ispalo.
Samo me banka jeba jer nema debitnu Visa u € samo RSD.
 
Poslednja izmena:
Ako nemaš Bittrex nalog onda samo Binance ti ostaje jer imaju otvorenu registraciju. (šljaka im lepo sajt i imaju dosta coin-ova)

https://www.binance.com/?ref=15357230

PS: i budi drug registruj se preko referal linka. :)

Vec sam registrovan i na bittrex i na binance-u :(, ali mozda se reg preko neko drugog account-a ali nista ne garantujem.

@zokocx & @weasel

Ovde sam 100 puta cuo (od weasel-a 200 puta :)) kako Bittrex zakiva i ne radi bas onda kad treba + pri verifikaciji stalno ulazim u neki beskonacan loop (neka ******ska greska stalno izlazi). Kakva je situacija sa Binance, da li verifikacija glatko prolazi, withdrawal da li je sve ok po ovom pitanju, kakav je sajt?


Dobro pitanje :). Hocu da kupim Litecoin na cex-u nema, hocu da kupim ADA nema, i pogotovu sto nema altcoin/btc i obrnuto, jer nepisano pravilo je da kad jedan raste drugi pada sto mi opet moze povecati dobit u odnosu na fiat/btc i obrnuto.
 
Btw. jos jedna napomena, ovaj CEX.IO pelješi gde stigne.

Imaju još FIXNU proviziju za povlačenje crypta (kad hoćeš na drugu adresu da prebaciš)

ETH 0.01000000 = (po nekoj trenunoj ceni ETH = 6.35€, mreža uzela im od toga uzela $0.89)

BTC 0.00100000
 
Btw. jos jedna napomena, ovaj CEX.IO pelješi gde stigne.

Imaju još FIXNU proviziju za povlačenje crypta (kad hoćeš na drugu adresu da prebaciš)

ETH 0.01000000 = (po nekoj trenunoj ceni ETH = 6.35€, mreža uzela im od toga uzela $0.89)

BTC 0.00100000

to imaju sve menjacnice
 
Ma nasao bi lako nekoga da sam u bg, nego sam u cg.

Na cex ne mogu da se registrujem, zahebao sam se i odradio bittrex umjesto cex dok je moglo, doduse za dan su me verifikovali ali nemam nista od toga.

Imam na bitstamp nalog na srbiju, probao sam 4 cg kartice i odbija me, probao staru intesa visu internet odma izbaci da trazi verified bg visa, dzabe kad niti ima toga niti.para na njoj...sad vec razmisljam da.posto sam registrovan na srbiju ne da kartice iz cg da prodju, poslao sam im tiket.

I provalio sam da je na bitstamp bitcoin 1000e jeftiniji nego na cex

Sent from my Z5
 
Je l' neko čuo za ovu menjačnicu?

https://hitbtc.com/

Danas mi random stiže mail od njih da potvrdim registraciju iako se nisam nikad registrovao kod njih.
Pa sad malo tripujem da mi nije neki bot pokupio mail ili nešto slično.
 
Ne otvaraj mejlove koji stižu od nepoznatih osoba. Možeš da fasuješ, između ostalog i, keylogger koji će da pokupi sve šifre/korisnička imena koje budeš kucao.
 
Gde je najbolje otvoriti acc za kupovinu i prodaju raznih kriptovaluta?Naravno da je sigurna menjacnica i da prima kartice iz srbije?
 
Poslednja izmena:
Cex io ako oces kartice iz Srbije
 
Ne znam sta Vam znaci sigurna menjacnica. Sve su sigurne dok jednog dana ne budu bile.
 
Na koje jos menjacnice moze depozit iz Srbije osim CEX.IO ali da neko to vec radi uspesno neko vreme.
 
Na vecine je zatvorena. Otvorice ubrzo posle nove
 
Iz mog skorašnjeg iskustva CEX.IO je ispao ok, prošlo relativno glatko samo računaj da 5%-6% posto ti uzmu banka (ako ne prebacuješ direkt €) i menjačnica za fees.

Kao što svi pišu: Trenutno nema registracije novih.

Sledeću koju vidim da spominju je coinbase, mada meni se oni ne sviđaju kruže gomila negativnih utisaka.
https://www.cryptocompare.com/exchanges/binance/ireview/r_15582
 
Moze li neka dobra dusa da mi objasni redosled izvrsavanja buy i sell ordera na cex.io?

Prvi order je sell na nekoj vrednosti,
Drugi order je buy na nekoj nizoj vrednosti... itd.

Da li se drugi order izvrsava ako se ostvari njegov uslov, ili ceka dok prvi order ne bude izvrsen?

Hvala.
 
Prvi order je sell na nekoj vrednosti, Drugi order je buy na nekoj nizoj vrednosti... itd.
Da li se drugi order izvrsava ako se ostvari njegov uslov, ili ceka dok prvi order ne bude izvrsen?

Odakle uopšte... bojazan? da su orderi međusobno zavisni? Svakako ne možeš da postaviš sell order za nešto što nemaš. Ako je jedini uslov cena, kada dođe do te cene order se realizuje. Ako, pak, padne i to dovoljno nisko, biće realizovan order za kupovinu. Ako potom skoči do vrednosti naloga za prodaju, biće realizovan i on s tim što nije vezan za koine koje si tek kupio nego neke starije (jer moraš da imaš koine u trenutku kreiranja naloga za prodaju).

Pokušaću da pretpostavim odakle je poteklo pitanje - postavio si nalog za kupovinu na npr 100 dolara. Koin je pao možda i niže, ali tvoj nalog nije realizovan. Slično može da se desi i kod prodaje. Zbog čega? Zato što se prodaje samo onoliko koliko ljudi kupuju i kupuje samo onoliko koliko ljudi prodaju. Recimo, stavio si nalog da kupiš 500 komada na 100 dolara. Cena je pala i na 90, ali je ukupno bilo samo 30 koina po ceni 90-100. Dodatno, ukupno je 10 hiljada ljudi kreiralo nalog za kupovinu na tih istih 100 i berza vas je sve grupisala (tako grupisano se prikazuje u listama naloga). Ukupno se kupuje možda milion koina na 100 usd. Ako ih je bilo samo 100 na prodaju unutar te cene, jasno je da većina neće uspeti da kupi. Nisam siguran kako se nalozi realizuju unutar iste cene, da li po FIFO sistemu (ko prvi, njemu devojka) ili po vrednosti ili možda po najpribližnijem broju koina ili, čak, i proporcionalno (što vrlo sumnjam da je slučaj, jer bi nastao haos na blockchain listi).

Elem, kad kreiraš nalog, u listi će uvek biti oznaka gde je tvoj i moći ćeš da pratiš koju količinu koina tvoja grupa kupuje/prodaje, a na nekim berzama čak i koliko je različitih naloga u grupi. (mislim da tako radi Bitfinex) To je i jedan od razloga zašto mnogi praktikuju kreiranje naloga koji nisu na okrugle vrednosti. Npr, ne 100 dolara nego 100,97 ili tako nešto. A mnogi za to koriste i botove u kojima postave ko zna kakve uslove. Npr, ako je moja grupa više od 100 % vrednosti/količine mog naloga, podigni/spusti cenu za nešto sitno. Da bi povećao verovatnoću realizacije svojih naloga, treba ili da pratiš u realnom vremenu ili da budeš malo... liberalniji. Da ne nabadaš baš najniže/najviše cene, nego da žrtvuješ procenat očekivane zarade.

Sad će biti baš blesavo da sam ovoliko pisao, a da ti nije uopšte to problem, ali nije svaki dan Nova godina. :)

EDIT: Probaj u listi realizovanih naloga da nađeš kada je cena dostigla nivoe za tvoje naloge i da vidiš sa koliko je zaista koina trgovano po toj ceni.
 
Poslednja izmena:
Hvala. Sad mi je jasnije. Probacu malo sa nekim vrednostima da vidim uzivo.

Svima sve najbolje u Novoj Godini.
 
Ako je cena pala na 90 to znači da su svi buy orderi na 100 izvršeni

Inače da, organizuju se po FIFO principu a sve to (trgovina na berzi) nema veze sa blockchainom
 
Poslednja izmena:
Ako je cena pala na 90 to znači da su svi buy orderi na 100 izvršeni

Ako se oslanjaš na unapred kreirane naloge. Oni koji trguju u realnom vremenu, naročito kada je neki koin upao u vrlo dinamičan period, mogu da kreiraju nalog na 90 i dok je cena 105 (da bi sigurno prodali), jer dok se kreira nalog cena može da padne već i na 80. Uz to, na nekim berzama (Bitreks me izluđuje sa tim) postoji zadrška prilikom kreiranja i brisanja naloga, a nema mogućnosti ažuriranja cene. Btw, ima i onih koji pogreše u kreiranju naloga, mada je to onda često za jednu nulu.

Sad, možda mi je nešto promaklo, malo sam rasejan trenutno.
 
Konačno verifikovana visa na Cex!! Posle 20tak dana.
Da potvrdim da može bez pasoša, tjs driver licence, može potpuno druga faca nego na slici u dokumentu (sada imam bradu kao Grizli Adams) a fotka u dozvoli pre Hrista.
Znači čisto iživljavanje i zajebavanje sa klijentima

Srećna nova svima i happy trading
 
Poslednja izmena:
Mislim da to njima treba da ako budeš uhvaćen da radiš neke ne samo sumnjive nego kriminalne poslove, da imaju dokaza ako krene FBI, CIA, Interpol da te juri.

Sigurno samo ove iz USA proveravaju detaljno a kad vide Srbija, odmah verified.
Inače meni instantno prošlo sa pasošem dok na binance mi odbili iz nekog glupog razloga kao loše sam slikao.
 
Nazad
Vrh Dno