Šta je novo?

Menjačnice

Najnoviji update,- zvala me je na mob jedna prijatna ženska osoba iz ECDa i bila je vrlo ljubazna i uveravala me je da će se problem rešiti najkasnije u ponedeljak, ali da će dati sve od sebe da to bude danas ili za vikend.. OK.
mogu da sačekam.
tvrdi da je ovo presedan.. ja verujem da jeste, nisam imao puno posla sa ECDom , ali mogu da kažem da je do sada sve išlo brzo i glatko sa njima, jednom sam mora da zovem support i odmah su rešili.. eto to je najiskrenije od mene. neću ništa više pisati dok problem ne reše.. nadam se i verujem da je zaista samo usamljen slučaj.
Samo da javim da mi je legao SOL pre sat vremena i o tome me je ECD obavestio preko vibera. Sad mi je malo bezveze zbog mojih početnih postova prema ECDu i voleo bih da ih obrišem, jer ne bi da nanosim bezveze štetu ECDu jer sam možda bio previše nestrpliv (a ovo je izgleda zaista ipak bio presedan). Izgleda da ne postoji mogućnost da obrišem stare postove, pa bih molio Admina da obriše postove 6892, 6893, 6894, 6896. mislim da je dovoljno da ostane ono što jeste: da je problem bio i da je rešen; sve ostalo mi sad iz ove perspektive deluje kao nepotrebno potencijalno nanošenje štete firmi koja ipak pruža koristan servis u Srbiji, Možda nije sve uvek na nivou svetskih servisa, ali ipak radi, i trude se.
 
Poslednja izmena:
Nije mi bas jasan taj postupak . Trenutno imam na cexu 1270 koji mi stoji u usd . Ja bih se najradije prebacio na neku menjacnicu sa najmanjim fee… Pre sam nesto uspeo da prebacim na bitmart ali je bio veliki fee . Zeleo bih na binance ali ne znam kako iz srbije da investiram kada ne podrzavaju karticu. Najbezbolniji nacin bih iskreno,bez ikakve provizije , a vidim da ljudi ovde nude i traze samo mi nije jasan proces
U principu kad jednom uspes da uvuces sredstva iz kesha koji imas u crypto onda mozes taj crypto da prebacujes na bilo koju menjacnicu koja tebi odgovara i za koju smatras da ima najnize provizije i najbolju uslugu.
Ono sto ti Saj pokusava reci jeste da postoje ljudi koji se bave otkupom i prodajom crypta za kesh, sto kod nas nije ilegalno, pojam p2p postoji u zakonu. Problem kod takvih transakcija je dvostran, prvo sa bezbednosnog aspekta sto se lako moze resiti jer svi znamo po nekog pouzdanog lika sa kojim mozes to zavrsiti i drugo sto crypto koji kupis za kesh moras sutra da prodas isto za kesh ili da platis 15% poreza na celu sumu a ne samo na sumu za koju si taj crypto uvecao trgujuci.
Sto se procesa tice, dogovoris sa covekom iznos, proviziju i lokaciju, nadjete se i zavrsite posao, kasnije kad budes imao poverenja radicete to telefonom.
Sto se tice Cex-a ja sam 100% siguran da sam napisao moju horor pricu sa njima od pre par godina ali te teme vise nema na forumu, da li je neko od admina obrisao temu ili sam ja istripovao da sam je postavio ne znam.
I da, mozes preko ECD da ubacis pare ako bas hoces da imas papir na kom se vidi da si crypto kupio a kasnije taj isti prebacis na binance ili gde god.
 
Samo da javim da mi je legao SOL pre sat vremena i o tome me je ECD obavestio preko vibera. Sad mi je malo bezveze zbog mojih početnih postova prema ECDu i voleo bih da ih obrišem, jer ne bi da nanosim bezveze štetu ECDu jer sam možda bio previše nestrpliv (a ovo je izgleda zaista ipak bio presedan). Izgleda da ne postoji mogućnost da obrišem stare postove, pa bih molio Admina da obriše postove 6892, 6893, 6894, 6896. mislim da je dovoljno da ostane ono što jeste: da je problem bio i da je rešen; sve ostalo mi sad iz ove perspektive deluje kao nepotrebno potencijalno nanošenje štete firmi koja ipak pruža koristan servis u Srbiji, Možda nije sve uvek na nivou svetskih servisa, ali ipak radi, i trude se.

Sto bi brisao? Ko zna koji si ti po redu koji ima takve probleme.
Mozda da nisi ovde pisao ne bi ni dobio svoje novcice pre ponedeljka.
Verovatno imaju nekog od svojih zaposlenih ovde.
 
Samo da javim da mi je legao SOL pre sat vremena i o tome me je ECD obavestio preko vibera. Sad mi je malo bezveze zbog mojih početnih postova prema ECDu i voleo bih da ih obrišem, jer ne bi da nanosim bezveze štetu ECDu jer sam možda bio previše nestrpliv (a ovo je izgleda zaista ipak bio presedan). Izgleda da ne postoji mogućnost da obrišem stare postove, pa bih molio Admina da obriše postove 6892, 6893, 6894, 6896. mislim da je dovoljno da ostane ono što jeste: da je problem bio i da je rešen; sve ostalo mi sad iz ove perspektive deluje kao nepotrebno potencijalno nanošenje štete firmi koja ipak pruža koristan servis u Srbiji, Možda nije sve uvek na nivou svetskih servisa, ali ipak radi, i trude se.
Ja sam kupovao više puta kod ECD i samo jednom sam imao problem. Takodje je bio SOL! Rešili su u roku 24h. Najčešće sam uzimao LTC i nikad nije bilo problema.
 
Kod ECD me čudi, da mi još nisu tražili verifikaciju preko google authenticatora. A vršio sam razne transakcije. Kažu da se ta verifikacija obavlja kad se koini šalju i kad se povlače sretstva na žiro račun... U drugim slučajevima kupovina prodaja u okviru ECD ide bez verifikacije. Valjda je ok to.
 
Bolesna naknada: Za povlačenje kriptovaluta, naknada sada iznosi 2.5% + fiksna suma u izabranoj kriptovaluti.

Samo lud čovek će da pristane na takvu naknadu.
 
Još ovo za povlačenje kriptovaluta uopšte nije tačno jer vidim da mi za povlačenje manje od 100 USDT preko Tron mreže traže okruglo 5 USDT što je daleko iznad naznačenog i to ne sme da bude više od 3.5 USDT za iznos do 100 USDT (i to je mnogo sa ažuriranim Tarifnikom jer su prethodno naplatili i 1% za samu kupovinu, dakle sve zajedno ispada 4.5% kao na njihovoj menjačnici).

Tako da ne znam šta da radim pošto je prema njihovom Tarifniku razmena jedne digitalne imovine za drugu 3% pa bi me i tu opelješili jer bi mi posle tih 3% svakako naplatili još 2.5% + fiksno za povlačenje nekog drugog koina sa nižom fiksnom provizijom.

Ovo su objavili 20.12, a ja sam dinarski depozit izvršio nakon toga ne znajući za ažurirane naknade i sad sam zaglavljen. Svakako neću vršiti povlačenje dok mi ne razjasne zašto se traži 5 USDT za povlačenje manje od 100 USDT. Za ECD Wallet nigde ne piše da postoji minimalna naknada kao za ECD Menjačnicu.
 
Još ovo za povlačenje kriptovaluta uopšte nije tačno jer vidim da mi za povlačenje manje od 100 USDT preko Tron mreže traže okruglo 5 USDT što je daleko iznad naznačenog i to ne sme da bude više od 3.5 USDT za iznos do 100 USDT (i to je mnogo sa ažuriranim Tarifnikom jer su prethodno naplatili i 1% za samu kupovinu, dakle sve zajedno ispada 4.5% kao na njihovoj menjačnici).

Tako da ne znam šta da radim pošto je prema njihovom Tarifniku razmena jedne digitalne imovine za drugu 3% pa bi me i tu opelješili jer bi mi posle tih 3% svakako naplatili još 2.5% + fiksno za povlačenje nekog drugog koina sa nižom fiksnom provizijom.

Ovo su objavili 20.12, a ja sam dinarski depozit izvršio nakon toga ne znajući za ažurirane naknade i sad sam zaglavljen. Svakako neću vršiti povlačenje dok mi ne razjasne zašto se traži 5 USDT za povlačenje manje od 100 USDT. Za ECD Wallet nigde ne piše da postoji minimalna naknada kao za ECD Menjačnicu.
Ljudi, ima ovde sigurnih i proverenih članova pa rešavajte buy/sell na taj način. Ja sam pre par godina stucao oko 4k € preko vise na Binance sad kad se setim provizija kosa mi se diže.
Mada, imam izvode iz banke da sam to legalno kupovao pa možda nekad to posluži za nešto kao dokaz ako zatreba.
Sve ostalo što sam kupovao je bilo preko par članova ovde (bilo je i online kupovine) i bilo je i lično u dva navrata.

Naravno, ovo je samo moje viđenje situacije - svako odgovara sam za svoje postupke (tj novce :) ).
Ali da preteraše sa provizijama - preteraše..
 
Upravo sam testirao Strike, veoma brzo, lako i jeftinije od ECD. Gotovo da nema spreada ali fee jeste 3.9% što verovatno većinu naplaćuju Mastercard/Visa. Međutim, bar je veoma transparentno i podržavaju Lightning povlačenja i osim tih 3.9% nema dodatnih skrivenih troškova. KYC naravno ali prošao sam samo uz slikanje vozačke dozvole, nema selfija, krvne slike itd.

ECD ne ume da ispoštuje ni provizije jasno naznačene na menjačnici gde piše da je provizija 4.7% za LEGACY/CASUAL korisnike, a zapravo naplate 4.92% kada izračunate USDT kurs sa njihovog sajta.

Za 100.000 RSD po njihovom kursu se bez provizije dobija 936.24 USDT, a isplaćuju tek 890.09 USDT što je tačno za 4.92% manje od njihovog kursa koji inače ima i spread u ceni jer je zvanični kurs USD/RSD oko 106.3, a ne 108.81.

Totalno netransparentno, a da ne govorimo o ECD Walletu o čemu sam već gore pisao. I to pišem ovo kao dugogodišnji njihov korisnik.
 
Možda ne pripada ovde ali ajde da probam,poslao sam sa exodusa 5 BTG na gate .io pošto sam video da tamo mogu da zamenim btg/usdt .Poslao sam pre 11h i još ništa nije stiglo,kako da proverim imam i onaj transaction code.
Svaka pomoć je dobrodošla.
Hvala
* pogledao sada ponovo na gate stoji pending tako da je izgleda sve ok samo mu treba jako puno vremena vremena...
 
Poslednja izmena:
Da li radi uplata na Binance sa naših kreditnih kartica, nisam dugo kupovao ništa... :)
 
Raiffeisen banka radi.
 
Baš RF banku i koristim, hvala 🥂
 
CEX na Rajf radi, to znam. I na mobi radi, ali se malo duže čeka da legne, možda dan dva duže.
 
Mislim da ne funkcioniše odavno za povlačenje sa Binance-a na karticu koja je u Srbiji.
 
Vracaju novac koji smo izgubili preko Celsius aplikacije.Jedini nacin da se dobije pare ili crypto je da imate Paypal za fiat ili Coinbase za crypto...Ja imam crypto ali mi iz Srbije ne mozemo da napravimo acaunt na Coinbasu...
Da li neko ima resenje za ovaj problem?Kontam da mi se ne ispalti praviti nalog preko VPNa posto ce traziti verifikaciju a onda vide da sam iz Srbije...
 
Jesi li slao verifikaciju preko Celsius app, imaju li oni vec tvoje podatke?
Nadji nekog prijatelja iz inostranstva i nek on napravi nalog pa ti posle prebaci crypto na drugu menjacnicu?
 
Jesi li slao verifikaciju preko Celsius app, imaju li oni vec tvoje podatke?
Nadji nekog prijatelja iz inostranstva i nek on napravi nalog pa ti posle prebaci crypto na drugu menjacnicu?
Da verifikovano mi je preko Celsiusa, nemam toliko bliskog druga u inostranstvu a sto imam oni su crypto nepismeni....
 
Da li mogu da se prebace dolari sa cex-a na master, ili mora da budu €? Probam da pebacim bec duze vreme pa mi ne da
 
Odavno nisam nistar adio pa da pitam jel na ecdu moze i dalje da se prodaje preko menjacnince tj. Da se ne koristi njihov wallet? Onda je provizija oko 5%?
 
Max je 4.7% mada je i to upitno kada se uzme kalkulator u ruke.

ECD ne ume da ispoštuje ni provizije jasno naznačene na menjačnici gde piše da je provizija 4.7% za LEGACY/CASUAL korisnike, a zapravo naplate 4.92% kada izračunate USDT kurs sa njihovog sajta.

Za 100.000 RSD po njihovom kursu se bez provizije dobija 936.24 USDT, a isplaćuju tek 890.09 USDT što je tačno za 4.92% manje od njihovog kursa koji inače ima i spread u ceni jer je zvanični kurs USD/RSD oko 106.3, a ne 108.81.
 
Da. Wallet je bio dosta povoljniji sve do skorašnjeg ažuriranja naknada i provizija. Jedina prednost Walleta je što je preko njega bila moguća kupovina i prodaja kriptovaluta kojih nema na Menjačnici ali i to nosi svoje troškove: 1% na prodaju + 2.5% na povlačenje na bankovni RSD račun. Tako da je Wallet i dalje povoljnii za 1.2% pa neka svako proceni koliku mu uštedu to ostvaruje shodno veličini transakcije.
 
Ne rešiv problem na POLONIEX-u. Ne mogu da se rešim ovih linija nikako. Kako god setujem one se pojave nakon refreša.
Evo o čemu se radi:
1704789178603.png
 
A da obrises kes u browseru
 
Ne vredi. Obrisao sam i isto nakon refreša ponovo se pojave. Očito je to na menjačnici . Ima mogućnost da se sakriju ili obrišu kada idem na setings ... bilo šta da uradim ponovo se pojave ove krivulje u plavoj boji. Skorro na svim menjačnicama ima ove MA krivulje ali se daju ukinuti samo na poloniex-u ne uspevam nikako. Izludiše me :(
 
Nazad
Vrh Dno