Šta je novo?

Menjačnice

dali je imao neko ovakav problem sa CEX:IO iako jeste kako ga je resio. hvala unapred.
 

Prilozi

  • 11.jpg
    11.jpg
    36.2 KB · Pregleda: 286
Meni to lici kao da si uneo pogresan kod vise puta pa su te blokirali na odredjeno vreme. Ako je to samo ces morati da sacekas.

Sent from my Lenovo S60-a using Tapatalk
 
Ako od svakog dobrodrzeceg novcica (meth,zec, btc itd.. ) imas vise od 10 komada bolje razmisljati od trezoru ili nano ledger-u. I to samo u slucaju da ne radis trejd vec ih iskljucivo cuvas.

Jel nesto od ta 2 imas pa mozes dati neki info iz prve ruke?
Jel ima negde kod nas da se kupi? Koliko razlicitih altova je moguce deponovati?
Trenutno nemam neku ozbiljnu kolicinu, ali svakako planiram napraviti malo veci portfolio sa altovima ...
 
Jel nesto od ta 2 imas pa mozes dati neki info iz prve ruke?
Jel ima negde kod nas da se kupi? Koliko razlicitih altova je moguce deponovati?
Trenutno nemam neku ozbiljnu kolicinu, ali svakako planiram napraviti malo veci portfolio sa altovima ...
Imam trezor. Ja sam ga kupio u BiH, al vidim da ima sa vremena na vreme i kod nas na KP da se uzme. Prima dosta stvari: btc, bch, eth, etc, erc20 tokene, zec, dash, ltc.
 
Samo me jedna stvar zanima. Ukoliko se dosta altova drzi na nekoj od menjacnica u slucaju da menjacnica rikne, jasno je sta se desava u tom slucaju, ali ukoliko je sam nalog zasticen sa 2FA kao i sam mail, kako je moguce da bilo ko "drpne" nalog i orobi ono sto se na istom nalazi tek tako?
 
Poslednja izmena:
Uperi ti štoljpi u glavu i kaže daj novčiće


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima li neko iskustva sa Bitfinex?

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Dobio sam odgovor od Bitstampa, gde kazu da nije nikakav problem uraditi deposit preko bank transfera kao fizicko lice uz:
probaaaaaa.png

Da li je neko uspeo da izvrsi transakciju uz ovaj papir?
 
Poslednja izmena:
To su samo instrukcije za placanje a koliko sam razumio ranije postove nekih forumasa srbija ima neke lude zakone koji ne dozvoljavaju da fizicko lice uplati pravnom bez fakture
Znaci da bi uplatio potrebna ti je faktuara sto je nemoguce u ovom slucaju ili da poznajes nekog u banci pa da to pusti u sistem
 
Jel nesto od ta 2 imas pa mozes dati neki info iz prve ruke?
Jel ima negde kod nas da se kupi? Koliko razlicitih altova je moguce deponovati?
Trenutno nemam neku ozbiljnu kolicinu, ali svakako planiram napraviti malo veci portfolio sa altovima ...

Ja imam trezor
Trezor podrzava ove coine BTC,BCC,ETH,ETC,ZEC,DASH,LTC
Najbolje ga je kupiti direktno preko online shopa prozivodjaca jer ako ga kupujes kod preprodavaca postoji opasnost da bude kompromitovan zlonamjernim kodom itd
 
Jel kupuje neko BTC preko ecd.rs? Ako kupuje kakva su iskustva? Druga stvar stigao mi je mail iz banke koji govori sledece:

Da li to znaci da banka moze da mi zabrani kupovinu BTC? I sta u tom slucaju raditi?
99f6d7f9904e85dc96a11e25d9cfd632.jpg


Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Jel kupuje neko BTC preko ecd.rs? Ako kupuje kakva su iskustva? Druga stvar stigao mi je mail iz banke koji govori sledece:

Da li to znaci da banka moze da mi zabrani kupovinu BTC? I sta u tom slucaju raditi?
99f6d7f9904e85dc96a11e25d9cfd632.jpg


Sent from my HTC One A9 using Tapatalk

Pa ti ne radis placanja za treca lica tako da...nema problema i naravno nemoj da preterujes sa iznosima....ja sam skoro kupovao bitcoin preko ecda i sve je proslo odlicno....dosao sam u banku dao uplatnicu i platio...
 
@BataHTC

Taj mail nema nikakve veze sa kupovinom ili prodajom kriptovaluta!! U mejlu jasno stoji da ne mozes da placas tudje racune i uzimas proviziju za to...
To sto ti kupujes bitkoine ili prodajes (ako predjes onaj iznos od 2 miliona i kusur), moze samo poreska da te juri
 
To su samo instrukcije za placanje a koliko sam razumio ranije postove nekih forumasa srbija ima neke lude zakone koji ne dozvoljavaju da fizicko lice uplati pravnom bez fakture
Znaci da bi uplatio potrebna ti je faktuara sto je nemoguce u ovom slucaju ili da poznajes nekog u banci pa da to pusti u sistem

U obrnutom slucaju ne sme.

Ako pravno lice ima netbanking i pusta sa svog naloga online fizickom licu, proci ce sve zivo. Ne moze banka da utice na to, moze samo ako doneses licno nalog za uplatu u banku i salterusa vidi da sa firme placas fizickom licu onda te upozori i to je to... Ne bi smelo, to je druga stvar ali eto... Zanima me kako mu to knjigovodja knjizi ali ako je retko onda ce proci.

A fizicko da placa pravnom na racun firme, moze... Moguce da nece proci ako odes u banku i pokusas ali sa svog net bankinga laganini i sve je u redu...
 
Poslednja izmena:
Ja imam trezor
Trezor podrzava ove coine BTC,BCC,ETH,ETC,ZEC,DASH,LTC
Najbolje ga je kupiti direktno preko online shopa prozivodjaca jer ako ga kupujes kod preprodavaca postoji opasnost da bude kompromitovan zlonamjernim kodom itd

Koliko izadje to dok stigne kod nas oko 150€, a kada bi se poslalo npr u CH ili Nemacku.Da li bi proslo malo jeftinije?Zna li ko?
 
U obrnutom slucaju ne sme.


A fizicko da placa pravnom na racun firme, moze... Moguce da nece proci ako odes u banku i pokusas ali sa svog net bankinga laganini i sve je u redu...

Da li si siguran da mogu da posaljem odredjenu sumu deviza, ja, kao fizicko lice nekom pravnom licu u Inostranstvu i to preko net bankinga?
 
Da li je moguce da se iskoristi ova razlika izmedju kursa na cexu i ostalim menjacnicama..razlika izmedju cexa i ok coina je cak 800$ :S: Kladim se da neko sad mlati debele pare na razlici
 
da neko mlati pare na razlici ona ne bi bila ovolika
 
OK coin je namenjen skakavcima-stetocinama, pa je zato i cena takva kakva je. Da je srece da nikad nisu ni imali mogucnost da saznaju sta je kripto...Godinama su stvarali privid ogromnog obima (a fee je bio 0) pa kada im je uveden fee, svi su shvatili koja su oni zapravo kesa...Cast izuzecima tamo, vecina su bezvredni botovi-skakavci-stetocine...
 
U obrnutom slucaju ne sme.

Ako pravno lice ima netbanking i pusta sa svog naloga online fizickom licu, proci ce sve zivo. Ne moze banka da utice na to, moze samo ako doneses licno nalog za uplatu u banku i salterusa vidi da sa firme placas fizickom licu onda te upozori i to je to... Ne bi smelo, to je druga stvar ali eto... Zanima me kako mu to knjigovodja knjizi ali ako je retko onda ce proci.

A fizicko da placa pravnom na racun firme, moze... Moguce da nece proci ako odes u banku i pokusas ali sa svog net bankinga laganini i sve je u redu...

Fizičko lice može da vrši uplate pravnom licu uglavnom kako hoce (net banking, uplatnica i slično, ecd recimo navede da vam je dala predračun tako da je to to i dobijete email gde to piše)....obrnuto nisam siguran mada ecd je firma i uplaćuje na račun koji im date tako da verovatno ima neki način.
 
Poslednja izmena:
@BataHTC

... To sto ti kupujes bitkoine ili prodajes (ako predjes onaj iznos od 2 miliona i kusur), moze samo poreska da te juri

Preciznije poreska te neće juriti što kupuješ kriptovalute, ali za prodaju već može jer obavljaš promet robe/usluga kao fizičko lice (ako nisi registrovan kao pravno lice).
Ako ti ukupan godišnji prihod, računajući platu ako si zaposlen i sve ostale prihode (uključujući i prihod od trgovine kriptovalutama), prelazi ~ 2 Miliona RSD treba da platiš porez na dohodak.


U obrnutom slucaju ne sme.

Ako pravno lice ima netbanking i pusta sa svog naloga online fizickom licu, proci ce sve zivo. Ne moze banka da utice na to, moze samo ako doneses licno nalog za uplatu u banku i salterusa vidi da sa firme placas fizickom licu onda te upozori i to je to... Ne bi smelo, to je druga stvar ali eto... Zanima me kako mu to knjigovodja knjizi ali ako je retko onda ce proci.

A fizicko da placa pravnom na racun firme, moze... Moguce da nece proci ako odes u banku i pokusas ali sa svog net bankinga laganini i sve je u redu...

Ne vidim u čemu je problem da firma sa svog računa plati fizičkom licu na račun. Šalteruša teško da može da zna da li firma i fizičko lice npr. imaju sklopljen ugovor o delu.

U slučaju ECD pretpostavljam da je u pitanju posrednička provizija (u tuđe ime i za tuđ račun kupuju uslugu/robu). Nisam prodavao preko njih kriptovalute, ali sam kupovao. Prilikom kupovine, oni jasno naznače svoju proviziju i obračunaju PDV na nju.
 
Poslednja izmena:
na porez na dohodak sam i mislio :)
ovo za prodaju nisam ni znao pa se nisam ni mesao..
Jer ne znam da li uopste u nasem zakonodavstvu imaju clanovi odredbe ili sta vec za kriptovalutu.
Pravo je zajebana stvar :). Tumaci kako ko hoce.
 
Koliko pratim ovu temu u poslednje vreme, ljudi uglavnom potenciraju prihod preko ~ 2 Miliona. A možda je isti problem prihod do ~ 2 Miliona :)
Poseban problem ako je prihod ostvaren deviznim prilivom, jer banke su u obavezi da svaki euro deviznog priliva prijave NBS. Poreska za takve prilive očekuje da se primalac novca samooporezuje :)
 
Ne vidim u čemu je problem da firma sa svog računa plati fizičkom licu na račun. Šalteruša teško da može da zna da li firma i fizičko lice npr. imaju sklopljen ugovor o delu.

.

To je tačno ali to ne znači da ne može da traži isti na uvid ili preciznije osnov priliva....to se za dinare ne dešava u 99.99 % slučajeva ali se nikada ne zna...u pravilniku za isplatu gotovog novca (mada u principu uplata sa računa na račun nije gotov novac...) prakitčno postoje dva praga jedan je do 150.000,00 kada u principu niko ništa ne pita...drugi je 600.000,00 (dnevni limit koji je banka obavezna da isplati bez najave)....sve preko toga ko zna... Takođe firma je u obavezi (da firma ne fiičko lice) obračuna sav porez i isti uplati...za datu uplatu tako da je u pricnipu sve jako zamršeno...ako neko želi da zamrsi...mislim da u praksi sve prolazi u oba smera bez većih problema ali gremlini su čudo...
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno