Šta je novo?

Menjačnice

Koja menjačninca omogućava kupovinu BTC preko kartice?

Registrovao sam se na Binance, verifikovao nalog (prošao KYC), ali kada sam pokušao da kupim dobio sam poruku
"This payment method is currently not available in your location".

Ne koristim VPN, lokalna je IP adresa. Ne bih da ponovo radim KYC ako ne može da se kupi.

Bitstamp,cex,paybis (napomena cex ne radi s mts bankom)
 
Kako najbrze reagovati da se kupi neki coin a da nemas sredstava online? U smislu nekog novog pada zbog krize koji kao prosli potraje samo par dana. Ne mislim na manju sumu za karticu, to imam svakako

Sent from my phone
 
Ne bih da mi cuci vise od 100e na menjacnici, usdt moze na wallet da se prebaci?

Sent from my phone
 
Koja menjačninca omogućava kupovinu BTC preko kartice?

Registrovao sam se na Binance, verifikovao nalog (prošao KYC), ali kada sam pokušao da kupim dobio sam poruku
"This payment method is currently not available in your location".

Ne koristim VPN, lokalna je IP adresa. Ne bih da ponovo radim KYC ako ne može da se kupi.

Simplex, fee je valjda 3.5% , i to ne samo BTC vec oko 20ak najjačih valuta. Radi iz Srbije, ne treba VPN.
 
Zdravo svima,

Nisam nikada koristio nijednu kriptovalutu, niti menjačnicu, niti imam novčanik. Golja! [emoji12]

Trebalo bi da uplatim 500 ili 1.000 dolara iz Srbije u BTC. Imam dinare. Hteo bih da izbegnem nepotrebne konverzije.

Pošto praktično sve banke u Srbiji rade preko EUR, odnosno sve konvertuju kroz EUR, ima li smisla uopšte da kupujem dolare (da ne bih imao dvostruke konverzije)?

* * *

Kako to najbolje uraditi, odnosno koju menjačnicu i novčanik predlažete zbog sigurnosti i niskih provizija i jednostavnosti korišćenja?

Novac mogu da imam u kešu ili u banci Intesa.

Molim jednostavno objašnjenje korak po korak za početnika. :)

takođe sam negde pročitao da neke menjačnice automatski uključuju proviziju a negde se ona mora ručno dodati (ako je to uopšte bitno).

Prijatelj iz inostranstva mi je spomenuo da on koristi Exodus menjačnicu.

Veliko Hvala svima unapred! :)

P.S.
Ako treba može i na PM.
 
Poslednja izmena:
Ecd.Rs
Zovi ih ili idi kod njih u office I ispriča im isto ovo sto si nama napisao...
 
^ Provizija: 5,5%

Da li je to uobičajeno? Nije to malo na 1.000 USD, a možda bude i 3.000 USD koje bi trebalo da uplatim u BTC.
 
Ili vidi ovde ko prodaje btc, nađi se sa čovekom i završite posao.
 
5.5% ali najlakse rešenje...
Jeftinije je da nadjes nekoga ko prodaje...
Imas u temi Kriptovlute-opsta diskusija predzadnji post
 
^ Hvala. Samo što taj prodaje BTC u vrednosti 4.000 dolara, što mi nije potrebno u ovom trenutku.
 
Prodaću ti ja :)
 
^ Hvala. Samo što taj prodaje BTC u vrednosti 4.000 dolara, što mi nije potrebno u ovom trenutku.
Pa ti pitaj da kupis koliko ti treba, nije auto pa da se ne dijeli

Sent from my phone
 
Pozdrav ekipa, quick question:

Bratov klinac zaradio na netu 0.08 btc. Trenutno su mu na coinbase-u. Kako najlakše da dođe do keša?

Zahvaljujem :)
 
Pozdrav ekipa, quick question:

Bratov klinac zaradio na netu 0.08 btc. Trenutno su mu na coinbase-u. Kako najlakše da dođe do keša?

Zahvaljujem :)
Opaaaa, lepo je on to zaradio. Moj savet je da sacuva do sledece godine ali da, najlakse i najbrze vam je preko ECD.

Tapatalk from Poco loco
 
Provizije ne mozes izbeci. Jedino da nadjes nekoga kome treba btc i obrnuto i uradite razmenu. I tu ce biti provizija ali daleko manjih nego da svlacis na banku. ECD je dobar ali nista bolji od CEX-a.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Preko ECD-a ce novac provereno leci na dinarski racun bilo koje banke.

A kod CEX-a se moze desiti da ne legne na devizni racun, neko je pomenuo da MTS banka odbija da prima takve vrste uplata, sigurno da imas jos poneka banka koja pravi probleme.
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam u kakvo sam *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* sad upao ali prodao sam btc sa bitstampa koji mi je bio tu camio i dobio sam email od banke da popunim izjavu za priliv novca i kada sam dobio povratni mejl javili su mi da je NBS zabranila trgovinu kriptovalutama.

Sta da radim?
 
I bolje sto ti nisu dozvolili, sad bi vec bio duzan porez. Idi na ecd.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ne znaci, ali ali je kripto samo draft zakona trenutno ako se ne varam.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Za kripto ne verujem da ce retroaktivno.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nebitan je kripto, prihod je prihod.

Trenutno se krenulo na ino korisnike priliva, a kada se ovo završi onda se prelazi na domaće prilive bez osnova... U prevodu sve što je legalo na tekuće račune sem oporezivih zarada
 
To je mnoooog veci obim posla nego ino prilivi. Nikad mi nije bilo jasno kako se vode uplate od prodaje preko oglasa, polovne stvari itd.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno