Šta je novo?

Meizu mx5/mx5 pro

Privremeno su ukinuli Flyme naloge, pošto se ispostavilo da zbog zakona ne mogu da drže podatke korisnika iz Evrope na serverima u Aziji, tako da im je u planu da prvo uspostave Flyme servere u Evropi, pa da onda opet aktiviraju uslugu.
 
Privremeno su ukinuli Flyme naloge, pošto se ispostavilo da zbog zakona ne mogu da drže podatke korisnika iz Evrope na serverima u Aziji, tako da im je u planu da prvo uspostave Flyme servere u Evropi, pa da onda opet aktiviraju uslugu.
A isto tako sa njim i root nece u jevropu :)
 
Video sam na meizufans da postoji neki nacin za root :)
Ne znam da li da isprobam ovaj G rom, posto mi A bas fino radi. Ali verovatno cu probati iz radoznalosti.
 
Kao da 5.X ROM-u treba drugo punjenje da bi se sredila baterija ili već šta, prvi dan oko 3 sata SOT-a, drugi već 5+ !
 
Uspeo sam da iskrivim mx5 na istom mestu kao iphone a sto je najzanimljivije, samo sam se probudio pored iskrivljenog telefona :-:)-:)-( ne znam sta da radim.
 
Vlasnik sam Meizu-a mx5 oko mesec dana,i prezadovoljan sam njime.Danas sam odradio update na os 5.1.2.0G pa imam pitanje u vezi toga...jel i vama kad vas neko zove a telefon je otkljucan samo se pojavi na vrhu ekrana pozivaoc i crvena i zelena slusalica,a ne kaondo sad preko cekog ekrana....
 
Koliko slobodnog mesta ima od 16gb za korisnika ? 11.7gb ili.. ?
 
hocu i ja da se pohvalim :d
uzeo sam MX5 Pro 64gb 4gb ram pre skoro 2 meseca, telefon radi predobro :smoke:
sto se tice zvuka sa slusalica, neopisivo dobar i cist zvuk, stavise ako se pojaca zvuk preko 80% pocinje da bude preglasan i isuvise napadan ali i dalje ostaje cist
jedina "mana" je to sto nema OIS al' to cu mu oprostiti :p
 
Optička stabilizacija.

Nisam video odgovor na drugoj strani. Inače, senzor je Sony i dobar je ali optika bi trebala biti bolja i po meni, to je jedina mana MX5.
 
Poslednja izmena:
Jedno brzo pitanje . Kupio sam Meizu MX5 , ubacio MTS 4g karticu , ali sam morao rucno da unosim parametre za internet . Uneo sam ih sa MTS-ovog sajta i net radi medjutim nesto nisam siguran da je 4g u pitanju . Kako da utvrdim to ?
 
hocu i ja da se pohvalim :d
uzeo sam MX5 Pro 64gb 4gb ram pre skoro 2 meseca, telefon radi predobro :smoke:
sto se tice zvuka sa slusalica, neopisivo dobar i cist zvuk, stavise ako se pojaca zvuk preko 80% pocinje da bude preglasan i isuvise napadan ali i dalje ostaje cist
jedina "mana" je to sto nema OIS al' to cu mu oprostiti :p

Gde si kupio telefon i koliko si ga platio ? Hvala.
 
Moze neko ko ima Meizu MX 5 i koristi sa MTS karticom da mi napise podesavanja za 4g mrezu , jer meni sa podesavanjima sa MTS-ovog sajta ne radi 4g izgleda . Takodje kako resiti problem imenika , svi brojevi su mi u formatu 06x broj , kad me neko zove brojevi se pojavljuju u formatu +3816x broj a ne po imenu kako su memorisani ? Nadam se da resenje jedino nije da sve brojeve u imeniku prebacim u format +3816x broj jer bi potrajalo
 
Moze neko ko ima Meizu MX 5 i koristi sa MTS karticom da mi napise podesavanja za 4g mrezu , jer meni sa podesavanjima sa MTS-ovog sajta ne radi 4g izgleda . Takodje kako resiti problem imenika , svi brojevi su mi u formatu 06x broj , kad me neko zove brojevi se pojavljuju u formatu +3816x broj a ne po imenu kako su memorisani ? Nadam se da resenje jedino nije da sve brojeve u imeniku prebacim u format +3816x broj jer bi potrajalo
https://play.google.com/store/apps/details?id=angel.twitch
 
Gde si kupio telefon i koliko si ga platio ? Hvala.

kupljen je u kini(radim tamo), cena je tad bila oko 450 evra (3100 juana, sad je manje jer je i cena opala a i evro je skocio naspram juana)
inace cigani u mts-u mi nisu hteli dati 4g karticu za prepaid broj :/ , isekao sam svoju prastaru sim karticu (uzeta 2004. godine) na nano i prijatno se iznenadio da sve radi bez problema :D
 
@fkloznica sa nexus teme...sledeća stvar koju sam primetio jeste da sve brojeve koji kreću sa 060/1/2/3/4/5/6 kao da nemam u imeniku...tek kad ih prekrstim na +381 onda je ok...našao sam u postu iznad kako da to rešim, tako da to i nije neki problem...hard use od jutor 07:15 kad je skinut sa punjača, baterija sad na 81%...mislim da je to skroz korektno :)


edit : kad hoću da kucam novi sms, dve opcije postoje, primalac i tekst. Kad kucam primaoca, nemam ponuđene opcije za kontakt koji tražim, a kad kliknem na search, ne izlazi mi ni jedan kontakt...jel se to dešavan nekome osim mene ?
imam 456 kontakata u imeniku, tako da mi je ovo malo čudno...
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da se editujem, pa moram dva zaredom.

Sluške ne dolaze uz telefon, stoji lepo stiropor i na njemu odštampan papir na kome piše : Headphone not included...ok, malo čudno al krastavac....sinoć stavim probe radi ženine sluške sa Z2, pustim Hotel California live, i mogu vam reći da je zvuk perverzan. Bas, visoki tonovi, sve na mestu, baš baš glasne..ali i tu ima mana....do pola pojačano, maltene nečujno, i sva snaga se raspodeljuje na drugoj polovini bara za pojačavanje, koji se preleti u 3 pritiska dugmeta...ništa loše, samo neprecizno...
 
^ To je logaritamsko pojacanje zvuka a ne linearno, to je i normalno jer nas sluh jacinu zvuka registruje po logaritamskoj skali.
Mada me malo cudi to sto si napisao - da se drugi deo bara za pojacavanje preleti iz 3 klika..

Jel imas obicnu ili Pro verziju? Za obe verzije vazi da je zvuk odlican/sjajan ali znaj da te slusalice koje si dobio uz Z2 ne mogu da ''isprate'' audio kvalitet ne samo ta 2 meizu-a vec ni starijih telefona. MX5 Pro ima toliko dobar DAC da su potrebne stvarno kvalitetne (i skupe) slusalice da bi se culo sta zapravo moze taj d/a konverter.
 
^ To je logaritamsko pojacanje zvuka a ne linearno, to je i normalno jer nas sluh jacinu zvuka registruje po logaritamskoj skali.
Mada me malo cudi to sto si napisao - da se drugi deo bara za pojacavanje preleti iz 3 klika..

Jel imas obicnu ili Pro verziju? Za obe verzije vazi da je zvuk odlican/sjajan ali znaj da te slusalice koje si dobio uz Z2 ne mogu da ''isprate'' audio kvalitet ne samo ta 2 meizu-a vec ni starijih telefona. MX5 Pro ima toliko dobar DAC da su potrebne stvarno kvalitetne (i skupe) slusalice da bi se culo sta zapravo moze taj d/a konverter.

Bukvalno se druga polovina u tri klika reguliše, do maks i nazad...imam običnu verziju..a sluške su sasvim korektne u odnosu na neke koje sam koristio...baš ću za vikend probati neke malo bolje, pa ću javiti utiske...

Inače, baš mi je loša organizacija menija za pozivanje, navikao sam da koristim direct call ikonicu sa desktopa, samo kliknem na ime i pozovem...e to ovde nema po defaultu...
 
Zaista pocinjem da ludim zbog ''hibernacije'' baterije i notifikacija (ako je to uopste problem) koje ne stizu sve dok sam ne udjem u njih, bukvalno sve aplikacije! Podesavao sam u po ranijim savetima i pokusao da resim problem ali izgleda da je to bilo samo privremeno, opet se sve vratilo na staro. Jesam li ja jedini koji ima ovaj problem ili sam nesto preskocio u podesavanju?
 
Nemoj da ubijaš sve aplikacije iz recent app, ako ih ipak očistiš, pokreni sve koji ti trebaju i samo ih zatvori na back ili home, Viber, WhatsApp, widget-e, itd itd...
 
Zaista pocinjem da ludim zbog ''hibernacije'' baterije i notifikacija (ako je to uopste problem) koje ne stizu sve dok sam ne udjem u njih, bukvalno sve aplikacije! Podesavao sam u po ranijim savetima i pokusao da resim problem ali izgleda da je to bilo samo privremeno, opet se sve vratilo na staro. Jesam li ja jedini koji ima ovaj problem ili sam nesto preskocio u podesavanju?

Kod mene je to podešavanje na defaultu, radi bez ikakvih problema, sve stiže onda kad treba...
 
Nemoj da ubijaš sve aplikacije iz recent app, ako ih ipak očistiš, pokreni sve koji ti trebaju i samo ih zatvori na back ili home, Viber, WhatsApp, widget-e, itd itd...

Ne vredi, bas sam to pokusao danas, ponekad funkcionise a onda opet zabaguje i tako u krug...
 
Poslednja izmena:
Ne vredi, bas sam to pokusao danas, ponekad funkcionise a onda opet zabaguje i tako u krug...

U security app namesti u accelator (memory acceleration whitelist ), permissions (autorun,notification i app management ), power (app management ) sve aplikacije koje ne zelis da ti ugase nakon tri minuta i jos tamo uz te aplikacije svuda isto dodaj google play service i google framework, i moras da rutujes telefon da instaliras Heartbeat Fixer da bi resio push notification delay. Imam mx4 PRO i meni je ovo resilo problem ali mislim da je sve isto.
 
Vrh Dno