Šta je novo?

Meizu M1 Note

Ma necu pokvariti, zato sto necu ni stavljati obican sd u telefon. Pise da.ima na amazonu specijalno napravljena sd kartica za m1 note. Plus i benchmark pise da moze al ako je telefon pravljen za kinesko trziste. kako se to proverava?
 
kupi, telefon nije los, trazi da pogledas 2-3 primerka, imas 7 dana da vratis uredjaj i da ti novac vrate nazad ako imas neki problem, i to je to...

Znam da nije los, malo mi je frka za te bagove na displeju, ne znam da li to spada pod garancijom. Problem je sto u jagodini sigurno nemaju ni jedan primerak, kamo li 2-3.

Kakvo je stanje sa lag-om? Trenutno imam Galaxy s3 mini i uzasno laguje. Zbog toga najvise i hocu da uzmem neki bolji telefon.
 
Znam da nije los, malo mi je frka za te bagove na displeju, ne znam da li to spada pod garancijom. Problem je sto u jagodini sigurno nemaju ni jedan primerak, kamo li 2-3.

Kakvo je stanje sa lag-om? Trenutno imam Galaxy s3 mini i uzasno laguje. Zbog toga najvise i hocu da uzmem neki bolji telefon.


Vidi druze.Ja ti predlazem da malo sacekas..Sad 2. juna izlazi Meizu m1 note 2,koji ce verovatno biti bolji..Strpi se malo..A to u winwin-u je samo losa serija..Pozz
 
Da li se moze promijeniti boja home dugmeta? Da li moram root-vati tel da bi instalirao flyme tools?
 
Ne moze.. Mislim da treba.

[youtube]DGDaHZPlfnA[/youtube]

Evo i svih boja,ako se neko razmislja da naruci iz kine
 
Fali rozi.
 
Citao sam forum i vidio da niko nije pisao o app centru. Malo sam bio radoznao i instalirao 3 aplikacije. Na moje odusevljenje sve tri aplikacije su odmah bile na engleskom. Flyme tools, xposed i snaplock. Prvi dvije sam izbrisao jer nisam htio root—vati tel. Snaplock aplikacija je odlicna. Pokazuje notifikacije na zakljucanom ekranu. Cisto da znate. ☺
 
Nemoj samo da apdejtuješ aplikacije iz Google Play Store preko tog App Centra.
 
Nazalost evo i meni prvog problema sa telefonom.

Izgleda da se staklo malo odvojilo od uredjaja. Leva strana ekrana malo krcka prilikom tapkanja.

Nije mi do sada ni jednom ispao i sve vreme je u silikonskoj futroli. Nije nesto strasno ali jasno moze da se oseti pod prstom (a i cuje) kako se odvojio touch. Vizuelno se ne primecuje.
 
Danas sam dobio potvrdu iz Meizu Srbija, da m1 note za kinesko trziste podrzava sd karticu do 32 gb. Meni je telefon stigao iz kine preko aliexpresa, ali nisam siguran da li podrzava ili ne?!
 
Nasi nemaju pojma, pogotovo ljudi iz koje kakvih servisa, treba proveravati strane sajtove, ako na zvanicnom Meizu sajtu pise da ne podrzava onda sigurno ne lol :D
 
Pa izvadi tray za SIM kartice pa vidi da li microSD može fizički da stane u SIM slot 2. Ako ne može, onda ne podržava sigurno.
 
@Nesa-purke
Prestani da spamuješ temu. I na meizufans si dobio isti odgovor, nema podršku za SD kartice.
meizu-m1-note-teardown-20.png
 
Da li neko ima problema prilikom gledanja TV kanala preko MTS centra? Izgleda da se kvalitet slike prilagođava rezoluciji ekrana, pa kod mene slika stalno secka. Na Alcatelu 992d je sve išlo glatko.
 
Samo da se upisem da sam danas uzeo ovaj telefon. Nisam mogao vise da gubim zivce sa Galaxy s3 mini, totalno je odlepio juce i prekjuce a mrzelo me da reinstaliram cyanogenmod. Za sad mi deluje ok Meizu, videcemo za dalje.
 
Posle S3 mini, trebalo bi da si odusevljen sa meizu :). Steta samo sto nema cyanogenmod za MTK, tek bi onda Kinezi bili konkurentni. Jesi li ga uzeo od domacih prodavaca?
 
Pa iskreno jesam odusevljen, skroz fino radi za ovih par sati. Ali, videcu posle par meseci koriscenja sta ce da se desi. Kod nas sam kupio, ne znam da li smem da kazem gde a da ne ispadne da ih reklamiram ili krsim pravila foruma. 32k me iznela cena. Mrzelo me da se cimam sa aliexpress, znam da sam mogao dosta da ustedim.

Cini mi se da je malo raskliman onaj poklopcic za sim karticu. E sad, da li je to zbog toga sto ova moja kartica nije isecena lepo pa samim tim nije lepo legla u slot. Pre nego sto sam je ubacio, ok je bilo.

Sta predlazete da uradim sa os-om? Telefon je trenutno na 4.2.0.4l. Da li da uradim neki apdejt ili da procackam jos malo pa tek onda? I jos jedno pitanje, da li se radi factory reset posle os apdejta ili ostaju appsi i nalozi?
 
Ok, hvala puno na linku :wave: Bas cu veceras da se zezam malo i odradim ovaj apdejt.
 
a4c09be3337e419483318e31be3687a4.jpg

Note 2

Home dugme ce raditi isto kao na mx4 pro. Mada se i dalje ne zna da li je senzor za otisak.

Uglavnom pritisak na njega je home screen a jedan dodir je kao back dugme u apk.
 
Winwin je upravo dobio novu turu M1 note telefona..Ko hoce ,moze da nabavi..
 
a4c09be3337e419483318e31be3687a4.jpg

Note 2

Home dugme ce raditi isto kao na mx4 pro. Mada se i dalje ne zna da li je senzor za otisak.

Uglavnom pritisak na njega je home screen a jedan dodir je kao back dugme u apk.
s_5558ad2bdd424c85a3d79e94f64f08cf.jpg


Navodno alu ram.. Ne verujem da ovo moze da kosta samo 1000kineza.. 1300 mi se cini ok.
 
Sta mislite o onim alu maskama sa tempered glass sa aliexpress-a? Je li probao neko? Cini mi se malo glomazne tj. debele, mozda tripujem samo...
 
Imam ja za mx4, debela je maska, kvalitetan ram od aluminijuma, zadnji poklopac los, sa njim mi je malo losiji wifi signal, a mrezni signal je isti, ima rupice za antene
 
Ok, hvala na odgovorima obojici. Pretpostavio sam da je tako... :)
 
Nazad
Vrh Dno