Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Ja htedoh uzeti tu aulu pre philipsa, nisu one iste vec je samo dizajn referentan sa ovim tasterima u gornjem desnom uglu i knobom za intenzitet osvetljenja.
 
jel si bio za racunarom kada je pocela da gori?
Da, kad sam raskacio konektor cuo sam da nesto susti i onda se zapalila. Imam plocice u prostoriji gde mi je komp tako da se nista nije ostetilo osim kucista. Tastaturu sam kupio u games-u i rekli su mi da garancija ne vaze posto sam podmazivao sviceve i otvarao. Sad kad sam sve vratio nazad sve radi.
 

Prilozi

  • IMG_20210622_142745104.jpg
    IMG_20210622_142745104.jpg
    135.7 KB · Pregleda: 126
Odkud oni znaju da si podmazivao switcheve?
 
Rekao sam im, a i vidi se po kućištu prekidača i od gore kroz providni deo se vidi mast.
 
Stigla mi je Akko 3087DS Horizon. Prvi utisci su izuzetno pozitivni, jer je kvalitet izrade na zaista visokom nivou. Prilično je teška (oko 1kg), kabl je izmenjiv (ide na USB type-C konektor), a uz tastaturu su stigli i zamenski key caps u žutoj boji. U njoj se nalaze Akku pink 2nd gen prekidači, koji mi se baš dopadaju na prvu loptu jer su linearni i nisu previše bučni (prilično podsećaju na Roamer-G prekidače, ali mi deluju kvalitetnije).

Jedine mane su: mali enter :) i odsustvo pozadinskog osvetljenja, ali to se može lako dodati na ovaj model, bez ikakve potrebe da se menja firmware na tastaturi.

Par fotografija u prilogu.
 

Prilozi

  • Akko_3087_001.jpg
    Akko_3087_001.jpg
    223.6 KB · Pregleda: 90
  • Akko_3087_002.jpg
    Akko_3087_002.jpg
    240.6 KB · Pregleda: 75
  • Akko_3087_003.jpg
    Akko_3087_003.jpg
    267.7 KB · Pregleda: 62
  • Akko_3087_004.jpg
    Akko_3087_004.jpg
    207.8 KB · Pregleda: 78
Da, kad sam raskacio konektor cuo sam da nesto susti i onda se zapalila. Imam plocice u prostoriji gde mi je komp tako da se nista nije ostetilo osim kucista. Tastaturu sam kupio u games-u i rekli su mi da garancija ne vaze posto sam podmazivao sviceve i otvarao. Sad kad sam sve vratio nazad sve radi.
ima nalepnica preko nekog srafa "warranty void"?
 
pa onda nema razloga za ponistenje garancije
 
To i ja mislim, ako nisi modifikovao ništa vidljivo, odnosno možeš da vratiš da izgleda kao da je "nova", trebalo bi da možeš da ostvariš garanciju. Taj peh sa baterijom nikako nije mogao biti prouzrokovan podmazivanjem switch-eva...
 
Ljudi, ako nekome nešto znači, ja ću kasnije večeras poručiti neke stvari sa sajta keygem, ispada poštarina okruglo 8e. Ukoliko neko hoće nešto da poruči, možemo da podelimo poštarinu. Ima svašta, ja poručujem filmove, stab-ove, spring-ove i set za podmazivanje. Ako neko hoće, neka napiše ovde ili neka baci PP, pa možemo da ubacimo u porudžbinu. Večeras je porudžbina jer ne želim da čekam da mi se žena predomisli u vezi ove kupovine :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Ljudi, ako nekome nešto znači, ja ću kasnije večeras poručiti neke stvari sa sajta keygem, ispada poštarina okruglo 8e. Ukoliko neko hoće nešto da poruči, možemo da podelimo poštarinu. Ima svašta, ja poručujem filmove, stab-ove, spring-ove i set za podmazivanje. Ako neko hoće, neka napiše ovde ili neka baci PP, pa možemo da ubacimo u porudžbinu. Večeras je porudžbina jer ne želim da čekam da mi se žena predomisli u vezi ove kupovine :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
poslao PP
 
pitanje za ljude koji su kupovali sa candykeys, koliko su dugo cekali da tastatura stigne u Srbiju i da li se dobija neki broj za pracenje posiljke?
cisto da znam ako budem isao negde van grada/zemlje. hvala.
 
porucih Leopold FC660C crnu silenced verziju sa Topre 45g swicevima.
 
ja sam se bio nalozio da uzmem topre tastaturu, ali nigde ih nema full sized ispod 400 evra, ma mrs :D
 
da Topre su bezobrazno skupe i retke ali mi doslo da malo probam neke egzotike jer su mi dosadile cherry.
TKL mi je postala ogromna a 60% format mi ne odgovara jer mi fale strelice zbog posla. takodje ne volim ni alu kucista jer me cesto pece elektricitet :)
ovo je napokon savrsen layout za mene, nista ne svetli, totalno je stealth i bez glupavog floating switch dizajna...
tako da se nadam da sam zavrsio sa menjanjem tastatura na duze vreme, samo jos da stigne.
 
cestitam na kupovini! da te lepo i dugo sluzi! ja sam bas hteo da probam topre, kad vec menjam, daj da promenim na nesto sto nisam koristio pre. i na kraju odustao, i uzeo ovu keychron jer je modabilna, mogu da joj menjam sviceve, itd...
 
hvala drugar, nadam se da ce brzo da stigne jer me bas interesuju Topre swicevi. porucio sam i pakovanje lubrikanta za stabilizatore ako bude nesto potrebno da se malo dotera, mada mi na snimcima deluje poprilicno utegnuta. izasla me je nepunih 200€ + 30€ tax.
 
hvala drugar, nadam se da ce brzo da stigne jer me bas interesuju Topre swicevi. porucio sam i pakovanje lubrikanta za stabilizatore ako bude nesto potrebno da se malo dotera, mada mi na snimcima deluje poprilicno utegnuta. izasla me je nepunih 200€ + 30€ tax.
Leopold tastature imaju vrhunske stabilizatore,neces morati da ih lubujes verovatno
 
znam, odgledao sam i procitao sve zivo o ovom modelu. uzeh mast za svaki slucaj neka se nadje.
 
Pozdrav. Kupio sam Royal Kludge G87 tastaturu. Radi super, bez problema, nije ni nesto bucna, sve kul.
Na Ytube naidjem na klip:



Da li je neko ovo radio? I koliko je uopste pametno ovo raditi?

Ako jeste relativno pametno, da li imate preporuku za podmazivace i lubrikante, posto cenim da kod nas nema ovih stranih prskalica.
Hvala.
 
Prevrti par stranica u nazad, imaš moj detaljan post šta sam i kako sam radio, pošto sam i ja lube-ovao sprejem. U principu, ja sam rastavljao switch-eve, ali sam probao i da prsnem pored stem-a i dobije se isti rezultat. Ono što sam uradio posle nekih mesec i po dana nakon toga jeste da sam otvorio switch-eve i bacio pogled na to kako izgleda i mogu reći da ne vidim neki sloj koji se oformio, koji bi recimo imao ako bi četkicom premazao stem ili vođicu u kućištu, pa sam iz tog razloga uzeo Krytox 205g0, da probam i da vidim razliku. Mogu da ti javim za koji dan kada sve stigne i kada sve uradim :D ono pri čemu je pomoglo jeste spring ping, koji ume biti poprilično iritantan.
Kao zaključak, nije loše, ali verujem da će biti bolje nekim gušćim lubrikantom, urađeno onako kako svugde na netu možeš videti, da ne kažem "na pravi način" :D
 
Pozdrav, potreban mi je mali savet.
Posle skoro 9 godina koriscenja CM storm quickfire pro MX Red resio sam malo da se ponovim, iako tastatura radi u fullu kao i prvog dana.
Posto nemam vremena ni strpljenja da se bavim custom made tastaturama uzeo bi nesto gotovo.
Precesljao sam vise od poslednjih godinu dana na ovom topicu al nisam video neku vecu pomen za Corsair k95 ili k100, Steelseries Apex Pro ili ona Razer Huntsman V2 sa analognim switchevima. Pa reko mozda neka preporuka sta od toga uzeti.
Ja najvise trenutno vucem ka Corsair K100 sa MX silver, nisam bas siguran kakav je kvalitet njihovih OPX optickih switcheva a i mislim da bi mi bili preosetljivi sa 1mm actuation.
Steelseries mi je zapao za oko jer moze da se podesava actuation point, a tu razer ide jos korak dalje jer mogu da se postave 2 actuation point-a na tim njihovim analognim switchevima.
Cisto neki komentar ako neko ima nekog iskusktva sa njima, bio bih zahvalan :)
 
Imao k95 i veoma brzo je propala podloga za dlanove, tipa za 6 meseci. Popizdeo sam.
Sada koristim Apex Pro i prezadovoljan sam. Fenomenalna tastatura vrhunskog kvaliteta.
Jedino što se malo više čuje kliktanje dugmića u odnosu na prethodnu, što meni ne smeta, šta više dopada mi se, ima neki retro šmek, a i zvučno znam da sam nešto otkucao. Naravno tu su sva moguća i nemoguća podešavanja preko SteelSeries aplikacije, koju BTW update-uju bar jednom mesečno i to odlično šljaka.:) Dakle i podrška je dobra.
Po mom mišljenju, jedna od trenutno najboljih.
 
Da li neko zna gde moze da se nabavi neka split tastatura ( perixx, kinesis itd )?
Nisam programer ali radim 10-12h dnevno za kompom, nedavno sam naucio slepo da kucam, trenutno koristim staru G80 1800 cherry mx black tastaturu i odlicna je, ali sada kada kucam 80-100wpm, poceo je da mi smeta ugao i da me bole zglobovi. Znam da postoji Logitech ergonosmka i ona je ok, ali bih ipak mehanicku ako je moguce. Izvinjavam se ako ne postavljam pitanje na pravom mestu. Hvala.
 
Za kinesis imaš imaš ovaj .de sajt koji vraća google, vidim da je sad shipping relativno mali, mogu da se zakunem da je bio oko 100$ pre jedno 6 meseci. Ja sam nedavno naručio Lily58 kit, trebalo bi da stigne ovih dana pa ću videti kako ide rad na tom čudu.
 
Hvala, Lily 58 deluje interesantno, postuj kad je sastavis, koliko te je izasla ako nije tajna? Ja sam u fazonu da ne dajem vise od 120-150e sve ukupno. Iskreno mi se ne lemi i povezuje vec bih nesto gotovo ali ako nema opcija moze i lemilica da radi hahah. Nasao sam i X-bows na Aliexpressu i to mi se cini kao ok opcija. Ima i Perixxboard 612b, nju bih za office uzeo ali nisam uspeo da je nadjem nigde
 
Uh, izaći će me oko 200e sve ukupno.
Mislim da sam se zeznuo opasno, ja sam naručio sa mechboards.co.uk a u međuvremenu sam nailazio na jeftinije ponude sa drugih sajtova. Takođe sam se zeznuo što sam sve naručio u jednom paketu, koji je uredno ocarinjen, tu sam pukao 5000din (krastavac do sada sam uvek imao sreće sa carinom pa sam rizikovao). Ne pomaže ni što sam naručio gomilu dodatnih stvarčica koje pitanje dal ću koristiti (kit za podmazivanje, keycap puller, o-ringove, film-ove... sve po 5-6 dolara pa se nakupi). Čekam još keycaps-ove, njih sam naručio neke jeftine YMDK.
 
Mislim izadje dosta to mi je jasno ali ako ces je koristiti barem 10 godina onda je to ok. Posebno ako radis za kompom kao sto je slucaj kod mene. Ja se mislim da dam 100e za Logitech K860 koja cak nije ni mehanicka ali deluje kao da je jako udobna za kucanje, definitvno moram da uzmem ergonomsku tastaturu, naravno da bih hteo mehanicku ali brate 200e je mnogo a nema kod nas da se nadje skoro nista. imam nekog ortaka u Kanadi ali dolazi tek na zimu on bi mogao da mi sredi neku dobru tastaturu ako se do tada ne opredelim za Logi.
 
Nazad
Vrh Dno