Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Sigurno ce te godinama sluziti. Njima nema sta da se desi u principu.

Da WASD takodje ima onu dobru, WASD V3 87, 170$ kosta sa Cherry MX Clear a 150$ sa Cherry MX Brown.

1.png


I ima Double Shot ABS DSA Keycaps pravljeni u (GMK Germani) to su kao najbolji keycaps na trzistu, i ona kosta citavih 270$ tastatura... ista je kao ova prva ali su keycaps drugaciji.
GMK kostaju od 20-200$ po setu zavisi kakvi su.

Capture.png


Ovo je GMK Demonic DS ABS set od 190$ na mechanical keyboard, ali je bruka...
To nema veze sa CORSAIR, Coolermaster, Razer, ABS, ovi se ne brisu.
Keycaps na starim Cherry MX tastaturama, Made in Germany ako pise pozadi su GMK Electronics.

large-4208-large-GMKDemonic-main.jpg


Filco 170$
Keycaps 150$
Aluminijumski case 150$
24K Gold Springs od 150g da bude kao Pisaca Masina 25$
Custom Sleeves Deatachable cable 30$

i eto pola soma Tastatura Panzer Edicija.
Sve to moze Mechanicalkeyboards da obavi i daje garanciju na godinu dana.
Mogu i tastere da vam zamene na Clear ako model koji hocete nema opciju.
 
Poslednja izmena:
Jesu li te rebnuli za porez?

Sent from my COR-L29 using Tapatalk

jesu, umeju dripci da provere na netu koliko sta kosta :)

napisao sam kinezu da stavi neku cifru od recimo $47 a on napisao $24 sto je bilo i vise nego sumnjivo :d

na ovu cifru su me rebnuli 2800 din ali neka im, bitno je da sam srecan i da je sve stiglo kako treba... kad saberem koliko sam je platio + carina opet nemam nista normalno da nadjem kod nas...
 
Fina i cjenovno vrlo pristupačna tastatura - Gateron Yellow 40€; Outemu 33€.
Radi se o kompaniji sa Filipina - RAKK.

 
Uf, svidja mi se. Kako nabaviti?

Sent from my COR-L29 using Tapatalk
 
^ sve je to lepo, imamo i mi internet da procitamo ali je ovde glavni problem logistika. prodaju se uglavnom redragoni a vrhunac ponude je cooler master koji i dalje ne ume da napravi krstenu tastaturu.

davno sam hteo da porucim idealnu tastaturu sa wasd-a ali je bilo preveliko kockanje + cena.

ovaj model Das tastature mi se svideo jer nije kic sa svetlecim glupostima, makro tasterima i drajverima ali dzaba kad je precenjeno smece od 175e.

inace, povod za pisanje je taj sto sam izgleda prizvao postara koji mi je malopre javio da stize za sat-dva i donosi tastaturu zajedno sa DSA keykapsovima pa javljam utiske kad sve namontiram :)

ova Das ce verovatno da ide u kantu iz protesta.

ajde daj taj das da sredimo sta si zapeo sa bacanjem i kantom :D stabilizatori se podmazu lako, imam taj silikon :D baci pm

btw ove box switcheve sam spomenuo, kao bolja zastita od spoljnog uticaja, ja je iz protesta ne cistim vec 3-4 meseca :D jos nije pocelo da baguje

4D9A5F71-40CA-4B32-9525-9B39E6CC82AA.jpg

podmazan stabilizator
IMG_20181011_095033.jpg
 
Poslednja izmena:
Kolege, da li je 5.000 dinara dobra cena za polovnu HyperX Alloy FPS Pro sa plavim Cherry prekidačima?



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Trenutno je akcija u Gigatronu 20% popusta,a meni trenutna tastatura otkazuje, sta mi preporucujete do nekih 100e, moze i kod madjara...

COOLER MASTER Storm QuickFire XTi Mechanical MX Brown je nekih 9k, da li je to dobra kupovina?
 
Poslednja izmena:
CK550 mi je sledeci izbor, ona je 7k na popustu, samo ne znam kako su se pokazali Gateron switchevi, tj u ovoj na akciji su konkretno plavi. Vec sam se opekao o Outemu na kumari, posle 2,5 godine su krenuli da zezaju, racunam da jedino MX Cherry mogu da imaju neku trajnost.
 
Poslednja izmena:
Jesi rekao posle dve i po godine?

Sent from my COR-L29 using Tapatalk
 
CK550 mi je sledeci izbor, ona je 7k na popustu, samo ne znam kako su se pokazali Gateron switchevi, tj u ovoj na akciji su konkretno plavi. Vec sam se opekao o Outemu na kumari, posle 2,5 godine su krenuli da zezaju, racunam da jedino MX Cherry mogu da imaju neku trajnost.

Gateron je kvalitetniji od Outemu. Po mnogima su bolji i od Cherry jer su "glatkiji" pri pritisku...

Meni se sviđa ta CK serija, što zbog izgleda, što zbog Gateron prekidača. Samo da su keycapovi bolji...
 
Nazalost dupli post:S:

Treba da prelomim do veceras izmedju Kingston alloy fps pro sa Mx Blue tasterima, ili CoolerMaster CK550 na kome je Gateron Blue.

Xyper je 8k u Gam*s-u, a CM je 7200 u Giga****-u. Sta bi bio vas izbor:wave:
 
Ja sam kupio polovnu tu Kingston što pominješ.
a799132defa027e622e527bd90d9ccd7.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
:) super

kako si zadovoljan :beat:

Ovo mi je prvi dodir sa mehaničkom tastaturom. Još se navikavam. Ono što sam čitao da se manje greši u kuckanju na mehaničkoj - propaganda, nije istina. :d
Šalim se. Desi mi se da stisnem po dva tastera. Ovi kliki tasteri me malo nerviraju jer kad ih stiskam blaže kao da 'zapinju'. Možda bi mi više legli oni brown prekidači, ne znam.
Kvaliteno je napravljena, to se oseti. Voleo bih da ima belo svetlo umesto crvenog, ali šta je tu je, preko dana mi uopšte ne treba sveteća tastatura. Num pad mi uopšte ne nedostaje, čak mislim da bi mi kompakt tastatura još bolje legla - ona 60% od pune veličine.
Eto, nemam s kojom drugom tastaturom da je uporedim i ovo je ono što za dva dana mogu da kažem.
 
Drug ima tastaturu sa braon switch-evima, ono kao da nije mehanicka, ne primecujem preteranu razliku izmedju nje i neke bolje ne-mehanicke tastature.

Za moj ukus previse meko i tiho.
 
Poslednja izmena:
Ide Hyper na prodaju i tražim neku jiš kompaktniju, gde su strelice ispod Shift tastera. Tako će mi miš biti bliži, a enter bliži mišu, da mogu s palcem da ga lupim i da ne ispuštam miša. Mislim da ću poručiti Ajazz iz Kine.
 
Enter blizu miša imaš i na full-size tastaturama [emoji2960]
 
Tako je, ali dešva mi se da se da kad postavim tastaturu tako da mi ne smeta mišu onda je jako ulevo i nije pogodan položaj za tipkanje. Kada je pomerim i centriram ispred sebe onda mi je miš jako daleko, sudara se sa num padom... Mislim da bi mi manja tastatura bila zgodnija, moram probati. Ova je dosta ublažila taj ergonomski problem, ali idem dalje dok ne bude skroz prijatno za korišćenje.
 
Drug ima tastaturu sa braon switch-evima, ono kao da nije mehanicka, ne primecujem preteranu razliku izmedju nje i neke bolje ne-mehanicke tastature.

Za moj ukus previse meko i tiho.

Apsolutno se slažem. Šatro je taktilna ali nema ni T od taktilnosti. Ona “grba“ koju treba da ima kad se pritisne se i ne oseća, kao da si stavio zrnce peska u prekidač...ma, i zrnce bi se više osetilo.

Prva mehanička tastatura koju sam imao je bila sa Brown prekidačima, jer su ih toliko hvalili. Kad sam počeo da kucam samo sam pomislio WTF?...vratio sam je tipu od koga sam je kupio posle par dana. Ne mogu da ih smislim. Šizofreni switch, ne zna da li hoće da bude taktilni ili linearni...fuj.
 
A Roamer svičevi, ovi taktilni, vrede li čemu? Sviđaju mi se izgled Logi tastatura ali sam baš navikao na plave svičeve, ajde možda bih i odustao od kliktavog zvuka ali taktilni feedback mi je obavezan.
 
Kailh Box taktilni switchevi su dobri ali ih nećeš naći kod nas...
 
A Roamer svičevi, ovi taktilni, vrede li čemu? Sviđaju mi se izgled Logi tastatura ali sam baš navikao na plave svičeve, ajde možda bih i odustao od kliktavog zvuka ali taktilni feedback mi je obavezan.
Izgled i ergonomija tastatura mi je odlična, ali su mi svičevi onako.
Dobro je što su tiši od braon, kome je to bitno za prostor u kome je koristi, ali ne pružaju taj lep osećaj koji pruža braon. Ne klize mi ni tako glatko kao braon na Varmilu.
Mislim da ti neće biti dobra zamena posle plavih. Roameri su verovatno najbliži crvenima (na mojoj G810 Orion, ne znam da li su ih menjati posle).
 
Meni zapade za oko z88 iz kine, dobar layout nije previse sabijen kao kod ak33.

U toku neke adrenalinake situacije na ak33 uspem da umesto brojeva udarim F1 tastere sto mi ne odgovara. :D
A i ubi me zena zbog zoro plavih tastera oce me obesi.

Sent from my COR-L29 using Tapatalk
 
Ja sam klincu uzeo pre malo više od 2 godine MOTOSPEED Inflictor CK104 Mechanical, sivu sa blue switchevima. Izašla me 43 eura ukupno. Bila na nekom popustu. I dan danas radi, odličan osećaj, relativno glasna (što je klinja i hteo) i rgb - 16 boja, neverovatan broj podešavanja i presetova. Počev od toga da može da svetli potpuno u jednoj od 16 boja, pa preko nekoliko nijansi osvetljenja za svaku, pa do raznih efekata i presetova za igre. Nešto najbolje što sam video. Dodatno što je full size. Radi kao i prvog dana.

https://www.gearbest.com/keyboards/pp_298472.html?wid=1433363

Ja na poslu imam MS Industrial Thunder. Mana što svaki red tastera svetli određenom bojom (ne može cela jednom), ima isto razne presetove i efekte. Mada je ja na poslu koristim sa ugašenim osvetljenjem. Odgovara mi jer ima naše karaktere (ŠĐČĆŽ). Dodatna prednost (za neke mana) što je ubedljivo najglasnija tastatura koju sam sreo. Isto full size.

https://www.youtube.com/watch?v=IwmSzeMBVME
 
Poslednja izmena:
stigao je mali tenk i ovog puta sam dobio prave cherry mx brown switcheve :)

bas sam prijatno iznenadjen. neuporedivo je tisa i utegnutija u poredjenju sa onim Das tandrkavcem. stabilizatori su isto vrhunski, apsolutno se nista ne klima. svidjaju mi se oba kompleta kapica ali sam za pocetak montirao ove custom DSA. oba kompleta imaju iste debljine kapica, mislio da su 1.4mm. tastatura inace nema nikakvo osvetljenje.

evo neka slika i linkovi ako nekog jos zaintrigira. za oko 9k dinara je vrhunska kupovina sto se mene tice.

Pogledajte prilog 264563 Pogledajte prilog 264564 Pogledajte prilog 264565 Pogledajte prilog 264566 Pogledajte prilog 264567
Ha, naručili smo isti set, samo druge boje :) Nisu toliko loši tasteri, poslužiće.
Moj Galaksija stajling, Drevo Gramr + DSA tasteri.
drevo dsa.jpg
 
meni su odlicni jer bas prija promena :)
poprilicno bude drugacija tastatura sa DSA kapicama. meni je bas fora sa ovim setom i kombinacijom boja i kod mene nije nista slucajno, tj. mora svaka boja i nijansa da ae pogodi :)
 
Dobra je Dolch kombinacija, mogla je vrlo lako da dođe i ona umesto ove klot crne, a inače sam DSA uzeo jer volim taj retro izgled.
Na drugoj tastaturi imam nešto klasičnije, Cherry profil.
topre.jpg
 
Nazad
Vrh Dno