Šta je novo?

MaxCoin [MAX] (SHA-3)

Sve sto Nv moze uraditi moze i AMD-e uostalom GCN arhitektura je i dalje ispred keplera, a koliko ce donjeti maxwel rudarima srece to tek treba sacekati, ne nadam se ja tako drasticnom povecanju performansi sa maxwel chipom ostaje se na 28nm nece to biti kao sto neki ocekuju.
 
Sve sto Nv moze uraditi moze i AMD-e uostalom GCN arhitektura je i dalje ispred keplera, a koliko ce donjeti maxwel rudarima srece to tek treba sacekati, ne nadam se ja tako drasticnom povecanju performansi sa maxwel chipom ostaje se na 28nm nece to biti kao sto neki ocekuju.

??? Druže, sve što bih ti odgovorio bilo bi van teme, a mislim i da je besmisleno. Bolje se sam informiši koliko je popularnih i profesionalnih programa u kojima AMD grafike ne koriste ničemu drugom do puste slike na ekranu, za razliku od nVidia karti čija CUDA preuzima sve ozbiljne kalkulacije i drastično ubrzava krajnji rezultat. Ako te to uopšte zanima, naravno. Nisam ulazio u to šta je bolje za igranje, o tome može da se polemiše do beskonačnosti. Rekao sam da ako platim kartu nekoliko stotina eura, očekujem da radi i neke ozbiljne stvari, a za to je ATI gotovo neupotrebljiv, u najmanju ruku osakaćen, što zna svako ko je radio 3D i obradu videa.
Mining je ono što nas trenutno zanima, držimo se toga. Tu je AMD do sada bio u prednosti, a šta će biti u skorijoj budućnosti, videćemo.
 
Jos jedan fork:

http://maxcoinnews.net/maxcoin-public-service-announcement-19082014/

Od 5. Septembra ce se smanjiti broj iskopanih novcica po danu sa trenutnih 138240 na 23040 ili ti 6 puta manje!

Videcemo samo kako ce se to odraziti na cenu ali me nebi zacudilo da skoci nekih 3-4 puta jer se slicna situacija desila pre proslog forka kada je smanjena kolicina novcica sa 250k na 100k.
 
Poslednja izmena:
hahaha kakvi su to carevi :D
najbolje neka ga forkuju još 20x da se kopa 2 maxa dnevno, možda tad bude vredeo nešto :D
 
Malo su se kasno setili... :D

Sta god sad da urade,suoceni su sa sitVacijom u kojoj ljudi sa,bukvalno,milionima coina samo cekaju neki pristojan momenat da se istovare za sve pare. Bas da vidim tog/te kralja/kraljeve koji ce da odglume dobrotvornu ustanovu i ulete par miliona u max samo da bi svi mogli da se istovare,pa posle sta bude.
 
ne znam sta ce da bude ali sada videh da mi je sell na 33 prosao . Nisam video na vreme da ce da skakuce . Nista uskoro ce na 29 , 30 pa cu da kupim novcice nazad ! :) ehhh
 
Pa da obarace po malo, do sad su kupovali, onda ce naci neke pacere da uloze, pa ide istovar i caozdrao
 
Jes',ali ljudi sa kintom su uglavnom "ljudi sa kintom" zato sto nisu paceri...krastavac... :d
 
Verovatno.

Ovo sto su uradili ima velike prednosti ali i velike mane! Novcic sa multi-forkom retko koga privlaci. Sa druge strane, struktura ce mu biti vise slicna bitcoinu i litecoinu, sto je Kajzeru verovatno i u cilju. Block halving na 4 godine je ok, broj novcica je isto ok, 6x teze ce se dolaziti do novcica i to bi po pravilu trebalo uticati na cenu. Ali posto ovde nema pravila, verovatno ce uticati na difficult i multipoolovi koji ce zaboraviti na njega.

Tako da mi logicnije zvuci 6x manji diff nego 6x veca cena. :)

Ali verujem da ce kad-tad prouzrokovati rast, makar to bilo i pocetkom sledece godine jer su sada generalno sve valute u qurcu, ukljucujuci i ove celne.

Navijam za max. :party:
 
Zašto svi misle da ako je valuta po nekome dobila ime ima veze sa njim? Ko je pratio njegove emisije znao bi u čemu je reč.
 
Verovatno.

Ovo sto su uradili ima velike prednosti ali i velike mane! Novcic sa multi-forkom retko koga privlaci. Sa druge strane, struktura ce mu biti vise slicna bitcoinu i litecoinu, sto je Kajzeru verovatno i u cilju. Block halving na 4 godine je ok, broj novcica je isto ok, 6x teze ce se dolaziti do novcica i to bi po pravilu trebalo uticati na cenu. Ali posto ovde nema pravila, verovatno ce uticati na difficult i multipoolovi koji ce zaboraviti na njega.

Tako da mi logicnije zvuci 6x manji diff nego 6x veca cena. :)

Ali verujem da ce kad-tad prouzrokovati rast, makar to bilo i pocetkom sledece godine jer su sada generalno sve valute u qurcu, ukljucujuci i ove celne.

Navijam za max. :party:

Kolega prestige se vratio :D nije te bas bilo dugo da kazes nesto makar imalo pozitivno, ovde se uglavnom pricalo sve najgore a onda se pricalo o dark coinu :p
 
Odmarao glavu od privatnog posla i kriptovaluta. :)

Pa znas kako, u ovakvim situacijama ko misli pozitivno, smatraju ga ludim. Kriza je za sve valute kao sto je bila i proslo leto, ljudi su tokom zime uhvatili maha i poceli pucati na visoko tako da ih sada samo vece stvari zadovoljavaju. :p

Licno ja se uopste ne brinem, ovo zatisije sam iskoristio za odmor i meni je dobro doslo. Energija napunjena za sledeci skok koji ce doneti nove trgovine a daj boze i finu lovu.

Eno Dark skocio i optimizam se delimicno vratio ljudima. Ja cekam Black i Max, pa kad god dodju na red, a skoka ce biti sigurno! Samo strpljivo.
 
Čekaš i Qubit, 100%. :p
 
Čekaš i Qubit, 100%. :p

On je imao jako losu sudbinu i milion peripetija. :) Ali i pored toga ne dizem ruke tek tako, nego ga zamisljam da je u komi i mi iscekujemo njegovo budjenje. :p

Kupuje se maxcoin polako, svi cekaju skok pocetkom sledeceg meseca. Iskreno, ja se ne bih kockao jer je moguce da krene u suprotnom smeru. Nije jos njegov red...
 
Poslednja izmena:
a neki su se igrali na menjacnici pa ostali bez 5oo maxonja
 
danas bez 500 maxonja? e ****ga :( nadam se da ces brzo povratiti to..ali ono nemoj sad da juris posto poto...dovoljno ce biti i da max nastavi da skace:)

ja ih ukupno imam 1000... vidim da bez 45 sad ne moze da se kupi max
 
imao sam 2000 i nesto , izuko iz toga 0,1 btc , dok je vredeo max nesto i kupio jos nesto drka sitno pored toga. Ostalo 1200 komada i tako po malo shortujem i nakucam na 2100 da bi se danas sje**o za 500 kom ,ali ok otom potom
 
Maxonja se vec duplirao sa cenom od pre par dana ... Sve je to mnogo daleko od cifre koju mi ovde cekamo ali posle toliko padova svaki napredak raduje :)
 
Ovo stanje još ništa ne govori. Lako odavde može da se vrati na 3,3 K i da tu ponovo džodži dosta. Ali kada bi ga ovim tempom kupovali za neko vreme imali bi solidnu cenu. :) Samo me zanima šta će biti posle, jer reče i Prestige (dobro nam došao) može i tamo i 'vamo.

Mada, ja ipak nekako naginjem da će biti nekog skoka i nekog novog minimuma. Dosta fanatično se ljudi drže MAX-a, a tvorac bi to treba iskoristiti. Pogledajte nas npr. Vratišmo se i oni koji su napustili.
 
Ova MAX je teska smejurija, ali kad vidim one morone DOGE-ovce pa oni ni neznaju sta je fork, jos malo pa ce isti biti pozitivan kad se radi....... sve u cilju analne manipulacije
 
Izasao je novi wallet pred onaj hardfork sledeceg petka. Ovaj update je obavezan,tako da ga odradite sto pre. Novi wallet 0.9.2 mozete skinuti na sajtu: http://maxcoin.co.uk/
 
Da li je neko instalirao novi novčanik . Meni ne ide , dobijam poruku NSIS error launching installer! Očigledno nešto ne radim dobro , nema već gotova verzija novčanika da se skine samo instalacija , ali uvek dobijem ovu grešku!
 
To je neki problem do tebe, meni je instalirao bez problema na win7.
 
Nazad
Vrh Dno