Šta je novo?

max payne 2

vuk204 je napisao(la):
Dokaz da super igra sa super grafikom i fenomenalnim fizickim sistemom moze da se napravi bez upotrebe pixel shadera 2.0 i Havoc-a i da se sva prepucavanja izmedju atijevaca i nvidista svode na to kome voda lepse izgleda u HL2 beti i cij je veci u 3dmarku. :mrgreen:

heh... a sta mislis kako radi "fizika" u igri? Havok bato...
Specular shaders, malko bump-a, i dosta post proces efekata...

Ali Max Payne2 je definitivno dokaz da graficki igra moze impresivno da izgleda i bez PixelShader vode :mrgreen: , a da i dalje bude relativno nezahtevna.

Animacije ti verovatno nerade jer nemas DX9 graficku... zato kad ih iskljucis tj. stavis na mid. onda rade jer nezbunjuju graficku.

Inace, igra je stvarno odlicna. Ima dobru pricu... malko losiju od prvog dela, ali i dalje veoma zanimljivu. Sam gameplay je brz i tecan, tako da ova igra dobija cistu 10.

In your face, HL2/Valve...
 
Jel se vama ne cini da malo predobro gadjaju za najlaksi nivo ?oops
 
Ma, daleko je ono od HL2, mazi bre :) Ali igra je za 9. - stvarno je ok, optimizovana, leti sve na max @1024 sa 8x anizo, sto je najbitnije (R9500Pro OC, Athlon 3300+, 512MB mem. itd)
 
Odlična igra... U početku sam bio malo sumnjičav zbog previše hype-a koji ju je pratio, ali kako je priča krenula da odmiče sve sam više i više bio navučen :) Takođe, svaka čast na optimizaciji -- dokaz da je još uvek 400+ € za grafičku čisto bacanje para. Kao da grafički endžin nije previše menjan od prvog dela (što nikako ne smatram za manu -- naprotiv, grafika je odlična). Ima i nekih sitnijih bubica, ali one su čisto audio - vizuelnog tipa (problemčići sa zvukom, teksturama, protivnici koji obožavaju da se samoraznesu granatama...), znači ništa što bi uticalo na tok igre.

Ali zato fizika... Sve živo se može gurati, preturati... Čak i mrtvi neprijatelji, uz malu pomoć Desert Eagle-a ;) Osim kola, jedino što u kola ne može da se uđe :(

Na žalost, igra je suviše kratka :( Bez problema se završi za nepuna dva dana... Stvar je time gora što je igra veoma zarazna.

Najjači nivoi su mi kada igrate kao Mona i onaj pri kraju sa Vinijem :)

Ako još niste nabavili dvojku, ne bi bilo loše da još jednom na brzaka odigrate keca -- čisto da bi ste se podsetili likova koji se pojavljuju i nastavku i tako lakše pratili priču :)
 
MAD_MUzzY je napisao(la):
...



heh... a sta mislis kako radi "fizika" u igri? Havok bato...

Zar nije za potrebe igre razvijan poseban endzin koji nema nikakve veze se epicovim UT-om?

quote="MAD_MUzzY"]...



Animacije ti verovatno nerade jer nemas DX9 graficku... zato kad ih iskljucis tj. stavis na mid. onda rade jer nezbunjuju graficku.
[/quote]

U pitanju je FX5200 sa 128 Mb tako da nije do toga...[bez rasprave oko toga da li je to stvarno DX9 karta :mrgreen: ]
Inache zezao sam se malo sa tim podesavanjima i primetio da sa max. postprocesingom ne vidim samo one animacije koje su uradjene kao da je Max drogiran [ na samom pocetku] kada je sve iskrivljeno i blurovano.
Ostatak igre je normalan. Doduse nisam probao da odigram one nivoe kada kao fol ima kosmare pa da proverim da li bih i na njima imao sliku.
 
Ljudi, ja imam OGROMNU zamerku! Pa onaj lik uopste nije max payne! ko je bre ovaj debeljan?

veeeeliko razocarenje :(
 
Omatorio, propao od alkohola ;) To je i moja velika zamerka... Možda nisu imali dovoljno para da plate originalnog Maxa :D
 
vuk204 je napisao(la):
...
Zar nije za potrebe igre razvijan poseban endzin koji nema nikakve veze se epicovim UT-om?

Havok je poseban fizicki engine koji se omasovio kod novijih igara.
Sastavni je deo 3dsMax-a koji se u 99% slucajeva korsiti za pravljenje igara (tj. dizajniranje, modeliranje i animiranje...)
 
Ma da, a jel ste provalili kako smesno trchi... I prethodni Max je bio lepsi!
 
Ma prethodni Max je bio lik ovaj izgleda ko da mu je cale u mladjim danima :D :mrgreen:
 
mikis je napisao(la):
Omatorio, propao od alkohola ;) To je i moja velika zamerka... Možda nisu imali dovoljno para da plate originalnog Maxa :D

Lik originalnog Maxa je napravljen po liku Sama Lake-a koji je glavni autor price.

A za ovog novog Max-a je angazovan stvarni glumac, neki Timothy Gibbs.
 
jel ovo tip iz mp2
dosta je dobro docaran po meni
ma ja neobrac bas veliku paznju na izgled likova
ima igara gde lik nosi kacigu ili ga uopste nepokazuju
tipa:halo ili mohaa ali mi je mp1 max bio skroz ok
 
Dodat4c je napisao(la):
...
A za ovog novog Max-a je angazovan stvarni glumac, neki Timothy Gibbs.

Ovo na slici Max. :confused: Ma 'ajte molim vas... :beat:
Liči na pokojnog Leku iz doba Brijonskog plenuma :d:d Šalu na stranu, prethodni je bio mnogo jača faca....
 
Bre, brinem se za vas... Pored žive Mone, vi gledate u Maxa...
 
Evo i Mone

http://www.wolfmodels.de/Models/Ladies/Kathy%20Tong/FrameSet.htm
 
lepsa je u igrici :)

http://chadypu.com/fileupload/store/016.jpg
http://chadypu.com/fileupload/store/011.jpg

pozdrav
 
Ljudi, stvarno ih ne razumem.Prave igru 2 godine, a zavrsi se za 10h.U odnosu na duzinu Chasera, Mp2 je malo dete, mada za grafiku skidam kapu.Na kraju mi je bilo zao sto sam je zavrsio.
 
jel sva ta golotinja iz igre
posto je tek za koji dan dobijam
 
Da, jel ono neki patch, mada, na drugoj slici ne bih rekao... Neko je to skroz izeditovao ingameengine sekvence...
 
Zashto puno ljudi porede chasera sa maxom ? chaser je samo obichan fps kakvi stizu svaki dan....max niti je fps, niti je 'obichan'....
 
byMaX je napisao(la):
Ma, daleko je ono od HL2, mazi bre :) Ali igra je za 9. - stvarno je ok, optimizovana, leti sve na max @1024 sa 8x anizo, sto je najbitnije (R9500Pro OC, Athlon 3300+, 512MB mem. itd)

Sa takvim kompom bas treba da secka :mrgreen: i to u 1024...
 
MAD_MUzzY je napisao(la):
Blah, akve odvratne shotke!
Bolje da nisam gledao, onako u nekoj skrivenoj erotici bila je najsexipilnji zenski lik u igrama do sad...

da, definitivno je strasno seksi u igri...ahhh

ove slike sam nasao na nekom forumu, neko se igrao :)

pozdrav
 
driver je napisao(la):
Zashto puno ljudi porede chasera sa maxom ? chaser je samo obichan fps kakvi stizu svaki dan....max niti je fps, niti je 'obichan'....

Maxu treba da bude cast sto ga takvog kakav je porede sa odlicnim Chaserom :mrgreen: :d

Meni nije jasno zasto ljudi imaju potrebu da skidaju zene u igrama, zar to nije sasvim dovoljno ciniti u stvarnosti ? :beat:
Cela druga strana topica se pretvori u diskusiju o virtuelnim sisama... ctp;

Inace na gamershellu je izasao opis (http://www.gamershell.com/reviews_MaxPayne2Review.shtml) i nisam mogao da verujem da oni koji preko 80 daju samo frpovima dadose Maxu 95% i proglasise ga za glavnog kandidata za igru godine !
Moracu da prestanem da idem na taj sajt :D
 
Pa pazi, ja igre uopshte ne igram, odnosno, igram po 5 min (i chaser spada u te :)), a maxa sam instalirao kako je 'svuchen' na hard i preshao ga u narednih 6-7h bez prestanka igranja :) znachi, vi kad ste saznali da je stigao, ja sam ga vec preshao :)
 
Nazad
Vrh Dno