Šta je novo?

Matične ploče sa 6 i više grafičkih karti

@lunis provalio sam metod crnog ekrana, pisao sam gore par postova iznad. Nekad se pojavi posle 3min nekad posle 10. Koje karte imas tacno? Ja imam problem sa prepoznavanjem u win

@wengerija kako kacis direktno sa PSU grane kad je konektor na M2 adapteru tipa flopi? Ovo drugo mislim da nije prob jer ne vuku puno moje karte, do 60w. Tj nadam se da nije to problem. I ako se secas kako ide tacno opcija gasenje integruse, nikako je ne nadjem? Hvala
 
Poslednja izmena:
Na taj rig su mi 3 Sapphire 570 Nitro+ i 2 Sapphire 580 pulse
 
Kakva su vam iskustva sa Biostarovom tb250btcpro? Cackao u biosu i vidim mining opciju do 6 kartica i vise od 6 kartica. . .
 
^odlicna ploca. Moze 7 karata cini mi se

Nego da javim izvestaj moje bitke sa H270-PLUS. Metod sledeci:

1) kopcana jedna karta, u biosu SVE pogaseno sto moze da se ugasi (ako nekom treba detaljan spisak napisacu), 4g off, sve tri opcije sa genovima stavljene na gen2
2) instaliran win7 sa int apdejtima do apr 2017, isntalirani drajveri za plocu i karticu, virt memorija stavljena 20-25gb
3) ubodeno jos 5 karta odjednom
4) bootujem win, prepozna svih 6 karata odma, neke cisto a neke sa uzvicnikom
5) restart, 4g on, svih 6 karata cisto ko suza, bez crnih ekrana bez cekanja bez icega

e sad da vidim za jos ove dve sa M.2 kako cu i sta cu. Otkazujem Z270-A. Hvala svima na pomoci

EDIT: fora je sto cu morati da menjam win jer je na claymore ocajan hash

EDIT2: hash je normalan ostajem na ovom win
 
Poslednja izmena:
Samo da pitam (kad je vec razgovor na temu grafika) koja je razlika kad sliku baca integ ili nvidia/radeon? Meni na nv koci komp,ne mogu da dobro naklokujem kartice i desavalo mi se da nece da baca sliku a sa integ radi sve u fulu. Inate povecao sam mu virt mem na 16gb.
 
Pa kada je monitor prikljucen na kartu koja kopa hoce da koci komp zato i treba monitor da je prikacen na integrisanu da ne bi dolazilo do tog kocenja a i do pada hesa kada se nesto cacka na racunaru.
 
@wengerija kako kacis direktno sa PSU grane kad je konektor na M2 adapteru tipa flopi? Ovo drugo mislim da nije prob jer ne vuku puno moje karte, do 60w. Tj nadam se da nije to problem. I ako se secas kako ide tacno opcija gasenje integruse, nikako je ne nadjem? Hvala

Imam iz napajanja kabl 3 molexa + flopi :)

Kakva su vam iskustva sa Biostarovom tb250btcpro? Cackao u biosu i vidim mining opciju do 6 kartica i vise od 6 kartica. . .

Odlicna ploca, stabilna, meni radi sa 7kartica sa m2 adapterom
Samo za 7 kartica mora biti uefi OS.
 
Izasao je novi model sa 12 pci-e slota (11 x1 i 1 x16).
 
^odlicna ploca. Moze 7 karata cini mi se

Nego da javim izvestaj moje bitke sa H270-PLUS. Metod sledeci:

1) kopcana jedna karta, u biosu SVE pogaseno sto moze da se ugasi (ako nekom treba detaljan spisak napisacu), 4g off, sve tri opcije sa genovima stavljene na gen2
2) instaliran win7 sa int apdejtima do apr 2017, isntalirani drajveri za plocu i karticu, virt memorija stavljena 20-25gb
3) ubodeno jos 5 karta odjednom
4) bootujem win, prepozna svih 6 karata odma, neke cisto a neke sa uzvicnikom
5) restart, 4g on, svih 6 karata cisto ko suza, bez crnih ekrana bez cekanja bez icega

e sad da vidim za jos ove dve sa M.2 kako cu i sta cu. Otkazujem Z270-A. Hvala svima na pomoci

EDIT: fora je sto cu morati da menjam win jer je na claymore ocajan hash

EDIT2: hash je normalan ostajem na ovom win


Gle cuda radi, otkud nove informacije sad odjednom i promena politike, mislim danima pises o ovome i nema resenja i sad odnekud resenje? :)
 
Poslednja izmena:
Rad rad i samo rad :)
 
A jel naterao neko Asrock H811 BTC Pro rev. 1.01 da tera 8 kartica???
Ja sam uspeo 7 da pustim ali 8 nikako...
 
Ljanmi - izvini na pitanje, procitao tvoj post o resavanju problema 6 kartica, a koje su ti ostale specifikacije CPU,POWER....
 
oba faktora nebitna za prepoznavanje 6+ karata na odredjenoj ploci. CPU je neki bazni intel a napajanje mu je Cooler Master 1200w
 
Hvala ma odgovoru. Ma svadjam se vec nedelju dana sa prijateljem koji nam prati rad minera. Pa kad sam vec na forumu da pitam proverene ljude


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo nove bezvezarije: kad upalim plocu na AC power loss vidi mi jednu kartu manje. 7 karata svaki put kad restartujem ili na swich ili tatstatutu upalim ali na power loss 6... restart ne pomaze opet 6. Mora vrv turn off pa turn on na switch. Desava li se nekome?
 
posto sam jedan od retkih koji se upustio u pravljenje rigova sa 8 karata i konacno u tome uspeo da podelim par saveta koji bi meni ustedeli mnogo vremena, a u ovom slucaju vreme jeste novac.

1) za ovakve rigove kupite pozeljno SSD a u najgoru ruku neki noviji hard disk, windows ce te instalirati 200 puta i 2000 puta resetovati sistem, i niste svesni koliko se vremena moze ustedeti ovde

2) testiranje USB ekstendera i M.2 adaptera: posto su ovi gedzeti toliko lose napravljeni prosto je neverovatno da meni out box ne valja 6 od 32 ekstendera i za sad 4/8 M.2 adaptera, morate prvo istestirati sve jedan ekstender i sve jedan M.2 adapter. Prvo ekstendere naravno, metodom tom da ubodete kartu preko ekstendera u plocu i vidite da li baca bios screen, ako baca moze odmah gasenje napajanja i sledeci ekstender, naravno ispravne obelezite flomasterom. Posle toga sa vec dokazano ispravnim ekstenderima ubodete kartu u M.2 adapter i odatle MORA DA BACA SLIKU, dok god ne baca tu nesto ne valja, ili podesavanja u biosu ili sam M2 adapter.

2b) karta mora da baca sliku sa svih PCIe slotova, sa svih M.2 adaptera ili 1->3 PCIe mnozioca, znaci gde god da ubodete kartu slika mora da bude na monitoru. Nekad je to do bios podesavanja. Meni nisu bacali sliku zadnja 2 PCIe x1 slota pa sam podesio sve kao u postu par strana u nazad i onda sve radi.

3) posle tog utvrdjenog moze sledeca procedura koja je vezana za konkretan model ploce

Nego da javim izvestaj moje bitke sa H270-PLUS. Metod sledeci:

1) kopcana jedna karta, u biosu SVE pogaseno sto moze da se ugasi (ako nekom treba detaljan spisak napisacu), 4g off, sve tri opcije sa genovima stavljene na gen2
2) instaliran win7 sa int apdejtima do apr 2017, isntalirani drajveri za plocu i karticu, virt memorija stavljena 20-25gb
3) ubodeno jos 5 karta odjednom
4) bootujem win, prepozna svih 6 karata odma, neke cisto a neke sa uzvicnikom
5) restart, 4g on, svih 6 karata cisto ko suza, bez crnih ekrana bez cekanja bez icega

e sad da vidim za jos ove dve sa M.2 kako cu i sta cu. Otkazujem Z270-A. Hvala svima na pomoci

EDIT: fora je sto cu morati da menjam win jer je na claymore ocajan hash

EDIT2: hash je normalan ostajem na ovom win

windows mora biti 10, ne moze 7, na sedmici moze samo 7 karata. Za 8.1 ne znam

m.2 adaptere nije potrebno dodatno napajati
 
Poslednja izmena:
toliko cimanja NE vredi, a pogotovo odrzavanje takvog riga se jednostavno ne isplati, mnogo je lakse i sa manje problema imati rigove sa max 5 karti
 
da sam imao ispravne ekstendere i ispravne M.2 adaptere ne bih cimao upola koliko za ovo. Mada to sve vuce jedno za drugim, gde su kineska pomagala tu su i sanse za kvar. Takodje isto vazi i da sam imao 580/1070 ne bih sastavljao preko 4.. Plocu sa 7 PCIe slotova je onoliko tesko sastaviti sa 7 kartica kao i plocu sa 5, ajde da kazemo do 4 karte nema zajebavanja sa BIOSom ali sa 5 vec mora 4g decoding i sta ja znam. Nego ja baksuz dok nisam provalio da mi ekstenderi out of box ne valjaju..Namestio sam ja na pocetku odmah rigove sa po 6 karata to je radilo bez problema nego sam se za ove dodatne dve jebavao. A imao sam jako interesantne momente, ubacujem jednu po jednu kartu i zapne mi cetvrtoj recimo nece da procita, ili na trecoj, tako na nekom malom broju, onda pobodem svih 8 i prepozna ih sve. Kad jednom naucis lako je. Sad garantujem da iz prve namestam 8 karata na bilo kojoj ploci. Nije lose ni steci znanje, mada u ovom slucaju kosta
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanjce ako neko zna TB250 BTC ima na sebi konektor za napajanje (koliko mi se cini ) dodatno za pci slotove. Treba li ga koristiti ili ne ?
 
sa usb ekstenderima nema potrebe, ne služi ničemu
 
Sa kojim windowsom ste imali najmanje problema? Win10 anniversary update?
 
Windows 10 pro x64 RS2 build 15063.448 en-US July 2017 {Gen2}. Kad stavljas u biosu Gen 2 podesavanja za PICe moras i Gen 2 windows imati :p
 
Ja taman skidam Build.15063.483 to je nesto novije od ovog sto si ti napisa, znaci gen2 je garant :D
 
ako skidas preko MediaCreationTool.exe, skinuces Version 1703 Build 15063.540
 
Ne mora da znaci da nevalja extender ako ne izbaci odmah bios sliku. Ja sam tako mislio za pola extendera da ne valjaju kad ono... samo upali komp i ostavi ga par minuta, videces podignut win.. bar je kod mene tako bio slucaj na nekoliko montiranih rigova
 
par minuta je ok, pisali smo o tome, cak i 10-15min po nekad. Fora je kad se pola sata ne pojavi nista. Ali sada mi se to ne dasava uopste, sve pali iz prve, ne znam razlog
 
Pozdrav, da li neko zna pravu proceduru kako instalirati 7-mu graficku karticu na plocu biostar TB250 BTC preko m.2 pci adaptera? Ja je vidim u UEFI windowsu ali kad god instaliram driver vidi samo 6 komada 7ma ima zuti trougao... Da li ima neka caka? U pitanju je 7 komada potpuno istih rx580 4gb
 
Nazad
Vrh Dno