Šta je novo?

Matične ploče sa 6 i više grafičkih karti

MSI Z170A Gaming M5 with Intel Z170 ATX Motherboard

PN: Z170A GAMING M5
 
ko ima asus prime z270-a ili ko zna, jel moze jedno pitanje?
ona dva dugmica (gore desno), to su power i restart dugme ?
 
Power i MemOK, nema restart.
 
to to... mislim moguce je paliti rig tako.
a ne da se kupuje power dugme ili spajaju pinovi srafscigerom ili cime vec...
onda ovo dodje idealna ploca :)
 
Da, tako startuješ rig. Kažu(goldi) da je odlična, 7x PCI-E + M.2 za osmu kartu.
 
da vidim da je bas svi hvale... na youtube-u se vidi i rig sa 9 karti...
mada cilj su dva riga od po pet... zbog crvene zone..., tako da ne bi bilo potrebe vise od 5 :) na plocu

P.S. jel to oko "kurama" :D ili kako se vec zove :D
 
Ima li negde na netu dokaz da radi 8 NVIDIA karata sem na Z270 A ploci? Ako neko zna molim vas nek javi. Mislim da je na H270 plus nemoguce namestiti 8 nvidia vec samo AMD.

EDIT: z270-P je 50e jeftinija od z270-A, isti cipset.. ali ne nadjem da radi nvidia na P varijanti vec samo ati
 
Poslednja izmena:
Ima li negde na netu dokaz da radi 8 NVIDIA karata sem na Z270 A ploci? Ako neko zna molim vas nek javi. Mislim da je na H270 plus nemoguce namestiti 8 nvidia vec samo AMD.

EDIT: z270-P je 50e jeftinija od z270-A, isti cipset.. ali ne nadjem da radi nvidia na P varijanti vec samo ati

Izvini ne procitah poruku.. Nasao sam bio youtube snimak.. Mislim da je bilo 8-9 grafickih ali ne znam da li su NVIDIA ili AMD graficke.. potraicu kasnije opet
 
na YT ima sa AMD kartama, svi snimci na YT vezani za 8 x nVidia su na Z270-A. Narucicu te ploce neka su skuplje 50e od Z270-P. Ovo sa H270-PLUS me dovodi do nervnog sloma...Ne mogu 4 karte da nabodem. Sve zivo sam probao, nema vise resenja. 20 dana sastavljam rigove, puko sam do sad 1000e min. Ako je neko voljan da dodje do SU ko misli da moze da mi sastavi 6 karata (posto cemo za 8 smartati da je problem do M.2 adaptera), platicu mu put i 100e castim, obecavam pred celim forumom. Uspeo sam jednom da namestim sa 6, ali sad vise nema sanse, probam svaku kartu pojedinacno, svaki ekstender pojedinacno, svaki slot pojedninacno. Ubacim 3 karte, jednu po jednu svaki put bootujem win, ubacim 4. nju ne vidi. Ubacim samu tu cetvrtu u plocu, kopcam monitor, on ne baca sliku. A bacao pre pola sata kad je sama ta karta bila u njemu. Sve varijante biosa probane, 4g i genovi svi miksevi probani, otpakovao 5 ploca, ma kakvi..Probao razne winove, jedino jos linux nisam probao.
 
Poslednja izmena:
Ovih dana trazeci sto sta u vezi rudarenja naleteo sam na video od nekog rusa sa gore pomenutom plocom H270- PRIME PLUS na koju je bilo povezano 8x RX470 i linux je bio instaliran,
 
na YT ima sa AMD kartama, svi snimci na YT vezani za 8 x nVidia su na Z270-A. Narucicu te ploce neka su skuplje 50e od Z270-P. Ovo sa H270-PLUS me dovodi do nervnog sloma...Ne mogu 4 karte da nabodem. Sve zivo sam probao, nema vise resenja. 20 dana sastavljam rigove, puko sam do sad 1000e min. Ako je neko voljan da dodje do SU ko misli da moze da mi sastavi 6 karata (posto cemo za 8 smartati da je problem do M.2 adaptera), platicu mu put i 100e castim, obecavam pred celim forumom. Uspeo sam jednom da namestim sa 6, ali sad vise nema sanse, probam svaku kartu pojedinacno, svaki ekstender pojedinacno, svaki slot pojedninacno. Ubacim 3 karte, jednu po jednu svaki put bootujem win, ubacim 4. nju ne vidi. Ubacim samu tu cetvrtu u plocu, kopcam monitor, on ne baca sliku. A bacao pre pola sata kad je sama ta karta bila u njemu. Sve varijante biosa probane, 4g i genovi svi miksevi probani, otpakovao 5 ploca, ma kakvi..Probao razne winove, jedino jos linux nisam probao.

da li si instalirao windows 10 u UEFI modu?
 
meni smrdi da je ili to ili above 4g decode da nije ukljuchen.

kako ti se manifestuje to shto nece sa vishe od 4 grafe? nece tipa ni boot ploche ili udje u win ali su sve pod onom beshe code 12 grshkom, da nema dovoljno resursa?

si proverio ispravnost grafika i extendera? pretpostavljam da su USB ext u pitanju?

meni shljaka 8 x 1070 na A varijanti bez ikakvih problem i bez i jednog shtuca.

ko'ko me secanje sluzi, ja sam sa jednom grafichom instalirao windows u UEFI modu, onda sam dodavao jednu po jednu grafiku dok sa petom nije izbacio code 12, ukljuchio u biosu above 4g decode, pobo svih 8 grafika i odma je proradilo.
 
Poslednja izmena:
@demios

krastavac obrisah pitanje al dok sam editovao :).. hvala na odgovoru


jesi prvo snimio windows pa ukljucio onu stavku 4g, ili si prvo nju ukljucio pa snimio windows ?

p.s. ja 12 agusta uzimam maticnu. za sada je msi z270-a pro (testirao je msi i objavio upustvo) ili asus prime z270-p kao izbor. JEr ja necu vise od 5 grafickih na rig.. dva riga i uz moju potrosnju struje to je ispod crvene zone..
A tu asus prime z270-a bih mozda uzeo jer je bas svi hvale i siguran sam da ne bih imao problema.. doduse za 5 grafickih ne bih ni sa ove dve imao

sad cu da potrazim oovaj snimak.. taman dok zadje sunce pa da se opet kosi :D

Evo nasao sam 8 x 1080 TI.. Taj isti lik koristi samo asus prime z270-a ploce.. ocigledno su jako dobre
https://www.youtube.com/watch?v=sQntMbXmAv4
 
Poslednja izmena:
nije mi nikad stigao leadex 1600w gold u ovom ludilu, pa ga guraju cm v1200 i lc power 1200w platinum.... to je shto sam imao pri ruci... zotac amp extreme, 1100w iz utichnice troshi rig ceo
 
sve sam uradio po najstrozijim pravilima. 1) 4g off - jedna karta - win install 2) instal drajvera - reset - 4g on 3) bodem kartu po kartu. Pethodno su SVE karte i SVI eksdenderi testirani metodom, ubodem kartu direkt u PCIx16, ubodem u nju monitor, pa posle istu tu kartu preko ekstendera u PCIx16, pa posle istu tu kartu u svaki drugi PCIe slot ponoaosb preko ekstendera. Onda tako testiram 4 karte, na sta mi ode 2 sata, onda ubodem jednu kartu preko ekstendera i dodajem jednu po jednu, preksinoc namestio 4 tako da rade, radio mi claymore 2 dana (nisam imao vremena nista da diram), juce mi stigla nova napajanja, zamenio napajanje, ostavio podesavanja ista, ono 3 karte.. Uzecu Z270-A nema druge.

@demios manifestuje se na tri-cetiri nacina: 1) nece ploca uopste da se probudi, nema bios screena, 2) ploca se probudi posle tipa 5 minuta, pa kasnije udje u win 3) udje u win i resetuje se (onda znam da jendu ne vidi) 4) udje u win iz prve ali nema cetvrte karte u DM. Nisam jos dobijao code 12 gresku citao sam o tome. Ponavljam sve karte i ekstenderi su provereni.

EDIT: probavao sam jos 100 metoda sa 4g on-off ali nista ne pomaze. Probao sam 4g off pa bodem kartu po kartu ali nista
 
Poslednja izmena:
mislim da si tu pogresio.. reintaliraj windows.. nasao sam komentar jednog forumasa da mu je to bio problem
navodno moras da kljucis 4g pa instaliras windows, ako zelis vise od 4 karte da rade.. 4 ili 5 nisam siguran.. pokusacu da nadjem ad

reinstaliraj windows ali sa ukljucenim 4g
 
Poslednja izmena:
sve sam uradio po najstrozijim pravilima. 1) 4g off - jedna karta - win install 2) instal drajvera - reset - 4g on 3) bodem kartu po kartu. Pethodno su SVE karte i SVI eksdenderi testirani metodom, ubodem kartu direkt u PCIx16, ubodem u nju monitor, pa posle istu tu kartu preko ekstendera u PCIx16, pa posle istu tu kartu u svaki drugi PCIe slot ponoaosb preko ekstendera. Onda tako testiram 4 karte, na sta mi ode 2 sata, onda ubodem jednu kartu preko ekstendera i dodajem jednu po jednu, preksinoc namestio 4 tako da rade, radio mi claymore 2 dana (nisam imao vremena nista da diram), juce mi stigla nova napajanja, zamenio napajanje, ostavio podesavanja ista, ono 3 karte.. Uzecu Z270-A nema druge.

@demios manifestuje se na tri-cetiri nacina: 1) nece ploca uopste da se probudi, nema bios screena, 2) ploca se probudi posle tipa 5 minuta, pa kasnije udje u win 3) udje u win i resetuje se (onda znam da jendu ne vidi) 4) udje u win iz prve ali nema cetvrte karte u DM. Nisam jos dobijao code 12 gresku citao sam o tome. Ponavljam sve karte i ekstenderi su provereni.

EDIT: probavao sam jos 100 metoda sa 4g on-off ali nista ne pomaze. Probao sam 4g off pa bodem kartu po kartu ali nista

mozda se kolje kombinacija grafika i ploche....nemash ni jednu A da probash?
ja sam instalirao win bez above 4g, ukljuchio sam tek kad je peta grafika popila trouglic i code 12.
 
Pa to sam napisao 3-4 posta iznad da mislim da je jedini moguc razlog. Nemam na zalost nista sem ove H270 Plus

EDIT: citao sam za metod paljenja 4g tek kad dodje cofe 12 ali ja nemam code 12
 
Poslednja izmena:
Radio vec. Pa Za 20 dana sam probao sve sto postoji sem
Linux
 
koje su grafike u pitanju?
probaj jednu glupost, promeni ram memoriju.... tipa stavi 1 shtap od 8 gb, neki malko kvalitetniji mozda kingston fury ili savage 1866...
 
mozda zavisi od ploce.. tacno znam da sam negde video a evo i ovaj tip to govori

https://www.youtube.com/watch?v=4cd1qoTAHmA
od 9 minuta krece bios podesavanje..
na 10 mintu prica oko m.2
a 11 minutu za above 4g... i on kaze da nece prepoznati vise od 4 karte ako se ne ukljuci.. sad vidim da nije jos instalirao graficcke ni sistem

probaj ovako.. podesi bios sa ukljucenim above 4g.. reinstaliraj windows (ja bih odradio wipe hard diska).. pa ostalo kako si i radio.. mozda proradi

zato se ja razmisljam da dodam jos 5000za plocu i da znam da me nece zezati.. a i bolja je ploca.. u svakom slucaju moze ispasti i jeftinije, a ne da se zezam se z270-a pro ili prime z270-p.. pa da onda na kraju bude skuplje
 
Poslednja izmena:
izvinjavam se sto odskacem od teme ali me zanima da li mogu da nabacim adapter sa 1x pcie na 4x pcie na bilo koju plocu bez dodatnog podesavanja/updateovanja biosa? Hvala svima unapred!
 
@demios gigabyte 1050Ti G1 (6pin).

@Dofermo mislim da sam probao foru da reinst win pod ukljucenim 4g ali onda bese ne da sliku dok se ne inst drajveri. Ni na karte ni sa integruse. Sad vidim da je izadao novi cipset drajver za moju plocu taj veliki sto mi je goldi rekao, do sad je bio samo neki od 3mb pa cu to jos da probam, mada nema sta narucene su 4 komada Z270-A. Ako nekome treba jos da narucim, necu zaradu, bice sig jefitnije nego kod fante i ekipe
 
@demios gigabyte 1050Ti G1 (6pin).

@Dofermo mislim da sam probao foru da reinst win pod ukljucenim 4g ali onda bese ne da sliku dok se ne inst drajveri. Ni na karte ni sa integruse. Sad vidim da je izadao novi cipset drajver za moju plocu taj veliki sto mi je goldi rekao, do sad je bio samo neki od 3mb pa cu to jos da probam, mada nema sta narucene su 4 komada Z270-A. Ako nekome treba jos da narucim, necu zaradu, bice sig jefitnije nego kod fante i ekipe

Ja sam tu plocu naterao sa 8 rx480 ali sam prvo digao win u slotu sa jednom, sredio virt. mem i ostalo, onda nakacio sve karte, i sledece na ploci:
upd - bios / možeš direktno iz bios-a upd preko neta
ugasio - audio
ugasio - serial
ugasio - integrisani gpu
ugasio - sve usb-ove osim 2 koja mi trebaju
pciE - gen 2
ukljucio - 4g

Na jednoj masini mi je proradilo iz prve dok na drugoj tek posle ponovne instalacije amd drivera
BItno je samo da li GPU vrti fan kad upalis, ako ga vrti onda je soft problem zasto je win ne vidi ..

Takođe vodi računa da ne zezaju m.2 to pciE adapteri / probaj sa 3 gpu-a / jedan direktno u glavni slot a dva na adaptere da otklonis da li oni zezaju / ja sam skoro uzeo 8 adaptera od kojih jedan nije radio ... i krv mi je popio dok nisam skontao
Takođe mi se dešavalo na BTC250 da m2 neće da radi na jednoj a radi na drugoj istoj ploci / može biti i da te m.2 slot na ploči zeza ...
 
Druze rezonujem sve vreme isto kao ti. Takodje ovaj deo oko vrtenja fana i ledova na karti isto mislim, znaci karta koje se ne prepoznaje se identicno ponasa kao karta koja se prepoznaje zato kazem gore moram probati linux ili onaj simple mining OS. Od ostalog sto se tice paralele sa tobom, nisam gasio USB i integrisu nisam nasao sa ugasim pa sam mislio da nema opcija da se ugasi. M.2 adapteri sada nisu prob uopste jer ja ne mogu vise od 3-4 karte da poteram, nisam ni stigao do m.2 adaptera. Samo jednom sam pokrenuo 6 pa se zezao sa adapterima. Isti taj metod takodje. E pitanje za adaptere, jel moraju da se napoje na onaj molex? Nesto mi toliko nekvalitetno izgledaju a i nema mi potrebe logicno da se napaja i m2 kad ae vec napaja ekstender
 
Pa ja ih napajam ali direktno sa jedne PSU grane / ne koristim taj molex adapter - sto dolazi sa njima ...
Obrati ti dobru pažnju oko napajanja jer je to retka ploča na koju se ne kače molex-i za redovnih 6pciE slotova za razliku od Asrock-a i BTC-a
+ karte na 6pin-a / moje su na 8 možda je i to faktor
 
@Roger_Waters I ja imam na jedan rig Asus h270 plus i 2-3 dana sam pravio sta li ne kao ti. Rig je sa 5 karti a ja nisam mogao da poteram vise od 3. Problem je crni ekarn i mislis da se sistem ne podize i cekas neko vreme i onda restart sa tastera. E stos je bio u tome sto nisam cekao duze. Zadnji put kad se pojvio crni ekran ja otisao na pivo na 2 sata i za to vreme windows je sredio prepoznavanje...drajver i sve kartice su radile.
Znaci win na cisto, a pre ugasis u bios gen4, pa kad zavrsi instalacija windowsa odma driver za karte pa restart pa ukjlucis gen4 i kad se pojavi crni ekarn idi na pivo :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno