Šta je novo?

MacOS X 10.6.x (x86 Snow Leopard) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

pozdrav ljudi! Evo ovo mi je prvi post inace sam procitao postova i postova vezano za dizanje OS x na PC-u. Imam problem na kom sam zaglavljen vec duze. Sprzio sam diskova i diskova, pokusavajuci da dignem OS X, ali nista. uvek zapnem na pocetku, kod Boota. posle F8 i komande -v da vidim gde zapinje, uvek zapne na ono still waiting root device (com.apple.drivers.itunesphonedriver 6.0)

Inace imam neki stari MAC na kom imam OS X Tiger i radio sam u njemu, i ja ga digao.

A sto se tice konfiguracije u pitanju je :

GIGABYTE M68M-S2P http://itsvet.com/proizvod/gigabyte-m68m-s2p/comp_comp_mboard/16/1554
AMD X3 435 http://itsvet.com/proizvod/amd-athlon-ii-x3-435-2.9ghz-1.5mb/comp_comp_cpu/47/377
Hyperx memorija 2GB na 800mhz
ATI 4670 1GB DDR3
HDD 500GB WD http://techreport.com/articles.x/10516/1


AKO IMA IKO KO BI MOGAO DA MI POMOGNE S KOJIM DISKOM DA POCNEM I STA RADIM?
 
Ne znam da li ste ovo već pominjali gospodo, ali ako i jeste nije na odmet ponoviti: Regularni SP1 za Windows 7 odbija instalaciju mnogima od nas koji imamo multiboot sa Chameleonom. Lično sam imao taj problem. Rešenje je u odlasku u Windowsov Disk Utility i setovanje TAMO Windows 7 particije kao aktivne. Zatim se bez restarta pokrene update SP1 i završi sve do kraja. Posle instalacije i ulaska u Windows 7 treba restartovati mašinu i Boot Magic-om, ili sl. sa Hiren's-a ponovo setovati tako da je OSX particija aktivna (ovo poslednje ne raditi iz Windowsovog Disk Utility-a) i sve biva kao što je i bilo.

Ovo verovatno važi samo za situacije gde su OS X i Win7 na istom disku... Međutim kod mene je to odovjeno. Sad nisam siguran dal sam ja updejtovao Windows jer vrlo reko ulazim u isti, ali ću baš pogledati sada kako stoje stvari po ovom pitanju tamo...
 
Da li neko koristi tuxeru na 10.6.6 ? Ja sam koristio na iAtkos 10.6.3 i radio je dobro bez ikakvih problema, od kad sam apdejtovao na 10.6.6 nije hteo da bootuje pa sam preko safe moda reinstalirao , kasnije sam opet instalirao ali se javio isti problem posle nekog vremena. Zna li neko u cemu je problem? I jedna preporuka ako vas zeza wi-fi kartica kao mene ar5007eg koja nema sanse da se pusti u rad mozete da uzmete mini usb wi-fi Tenda w541u koristi Ralinkov chip( cena 10e) i na njegovom sajtu mogu da se preuzmu drajveri za Mac 10.4, 10.5 i 10.6. E da jel ima neke veze verzija , ja koristim tuxerantfs_2010.10.
 
Ja samo koristio Tuxeru ntfs_2010.10. od 10.6.3-ke i zbilja nisam imao takvih problema. Nedavno sam je updejtovao na 2010.12-RC pa ti savetujem da i ti to isto napraviš, jel možda ti to reši problem koji imaš... Očigledno da nešto nisi napravio kao treba, osim ako nije u pitanju neki problem hardverskog tipa, što je vrlo moguće. Dakle savetujem ti da malo preispitaš setovanja u BIOS-u, instaliraj i recimo SMARTreporter u OS X-u čisto da budeš siguran da ste strane sve štima, reinstaliraj kompletno Tuxeru pa onda vidi šta i kako će biti nadalje...
 
Poslednja izmena:
Ja samo koristio Tuxeru ntfs_2010.10. od 10.6.3-ke i zbilja nisam imao takvih problema. Nedavno sam je updejtovao na 2010.12-RC pa ti savetujem da i ti to isto napraviš, jel možda ti to reši problem koji imaš... Očigledno da nešto nisi napravio kao treba, osim ako nije u pitanju neki problem hardverskog tipa, što je vrlo moguće. Dakle savetujem ti da malo preispitaš setovanja u BIOS-u, instaliraj i recimo SMARTreporter u OS X-u čisto da budeš siguran da ste strane sve štima, reinstaliraj kompletno Tuxeru pa onda vidi šta i kako će biti nadalje...

zaci koristis tuxeru...pa da te pitam ,ja koristim paragon, i kad obrisem nesto sa NTFS particije, ne mogu da ispraznim trash :( kada odem u windows i check partition for errors(il kako se vec zove), i ponovo se vratim u SL, trash se isprazni, i tako u krug, kako to funkcionise na texeri, da li imas iste probleme?
 
Pa to o čemu govoriš je jedan od glavnih razloga zbog čega sam otkačio Paragon. Osim toga Tuxera i malo brže kopira fajlove od Paragona. Dakle možeš slobodno da vršljaš iz OS X-a po NTFS-u bez bojazni, nema korumpirane korpe, brže kopira, u potpunosti podržava 64bitni OS X unazad već izvesno vreme i nema bagova (ili ih barem ja nisam primetio do sada). Sve u svemu jako pouzdano radi... Ja zbilja ne vidim ni jedan jedini razlog zbog čega ga neko ne bi koristio, ali ljudi su čudni... i većina se iz nekog meni barem potpuno nepoznatog razloga drži još uvek Paragona... Dal su to loša iskustva u načelu sa izgubljenim podacima i tome sl, ja ne znam zbilja tek stičem utisak da se pojedini ljudi jako teško odlučuju da pređu na nešto novo ili drugo... Dakle, pošto si mene pitao za mišljenje, evo imaš jedno... Sve preporuke kada je Tuxera u pitanju! Toliko...

Pozz ;)
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li ste ovo već pominjali gospodo, ali ako i jeste nije na odmet ponoviti: Regularni SP1 za Windows 7 odbija instalaciju mnogima od nas koji imamo multiboot sa Chameleonom.

Htedoh da se vratim na ovo... Err... Instalirao sam uspešno SP1 ali tek pošto sam otkačio drugi disk na kome je OS X (ovo mi je bilo jednostavnije rešenje). Tako da i ja mogu da potvrdim da tu postoji neki problem...
 
Pa to o čemu govoriš je jedan od glavnih razloga zbog čega sam otkačio Paragon. Osim toga Tuxera i malo brže kopira fajlove od Paragona. Dakle možeš slobodno da vršljaš iz OS X-a po NTFS-u bez bojazni, nema korumpirane korpe, brže kopira, u potpunosti podržava 64bitni OS X unazad već izvesno vreme i nema bagova (ili ih barem ja nisam primetio do sada). Sve u svemu jako pouzdano radi... Ja zbilja ne vidim ni jedan jedini razlog zbog čega ga neko ne bi koristio, ali ljudi su čudni... i većina se iz nekog meni barem potpuno nepoznatog razloga drži još uvek Paragona... Dal su to loša iskustva u načelu sa izgubljenim podacima i tome sl, ja ne znam zbilja tek stičem utisak da se pojedini ljudi jako teško odlučuju da pređu na nešto novo ili drugo... Dakle, pošto si mene pitao za mišljenje, evo imaš jedno... Sve preporuke kada je Tuxera u pitanju! Toliko...

Pozz ;)


extra, onda prelazim na tuxeru, hvala i pozz =]
 
instalirao Tuxeru i radi perfektno, nema vise fantomskog trasha :p
 
Eto vidiš... ;)
 
Instalirao sam MAC OS X Snow Leopard 10.6.6 by Hazard i sve lepo radi samo sto ne mogu da vidim NTFS particije..probao sam neki program Mounter i nece da radi..Potrebni su mi drajveri za GIGABYTE GN - WP01GS PCI WLAN CARD i za mreznu karticu koja je integrisana NForce networking controller. :D
 
Ima li sanse naterati Snow Leopard da radi na laptopu Asus X59GL?

Proc je Intel T3200 2.0GHz
3GB RAM
Graficka 8200M 256MB
nVidia nForce chipset 730i
WiFi Atheros AR928x
Zvucna Realtek HDA ALC663
 
Poslednja izmena:
Nisam siguran za taj Atheros, ali što se ostalog tiče zvuči ok... Sad nemam baš nogo iskustva sa NForce čipsetom, ali mislim da sam uspeo da podignem Leoparda ranije na jednom desktop računaru koji je imao nforce ploču. Sve u svemu, treba da može uz propisno odrađen DSDT koji je inače ključna stvar...

[edit]

Sad sam tek primetio da smo iz istog grada... pa, javi mi se na PM ako se budeš odlučio to da radiš, pomoći ću ti oko DSDT-a ako ne budeš umeo tu da se snađeš...

Pozz :D
 
Poslednja izmena:
Screen%20shot%202011-03-21%20at%2023.04.07.png


Probao neko ?
 
"Address various minor Mac App Store bugs" hehe sada su sigurno ispravili onu glupost sa zamenom ona tri fajla... :)

+

Mac OS X 10.6.7 Update for early 2011 MacBook Pro Donosi podršku za Sandy Bridge i Radeon 6xxx... Mada Radeon 6xxx rade i sa drugim build-om 10.6.6.
 
Poslednja izmena:
Još uvek nisu :D


Screen%20shot%202011-03-22%20at%2002.03.04.png


Sve OK, osim veoma dobro poznatog problema sa ALC888, ali rešeno za 2 minuta.

Update bezbedan!

Ja nisam imao ovaj problem... Instalirao sam putem system updejta nadogradnju i to je bilo to... sve mi je radilo kako treba nakon restarta ukljčujući i pomenuti zvuk! To samo može da znači jedno, a to je da Apple nije ni radio na ovom kextu, što stoji praktično da je tako kako je od 10.6.5 pa naovamo...
 
au, ali zato su performanse jako lose

http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=250804&st=100

"Cinebench is kinda embarassing, My mac has 8 cores...but the cheapest 8 cores, ie, @ 2.26 Ghz. The other cards tested are mostly mine too. I also have a 2006 with a Quad 3.0. Cinebench is very CPU bound, even the OpenGl part. Running in OSX is an embarassment. Neat OS, but Graphics Performance is not what it was in past compared to Windows."
index.php
 
Here I Am Again :eyebrows:
Screen shot 2011-03-27 at 09.39.11.png
ž
Može li neko da mi pojasni da li postoji ALC892HDA za ovu moju ASRock ploču umesto Voodoo sound kext-a. Koristim iAtkos instalaciju koja nema DSDT.aml fajl???
thx
 
Poslednja izmena:
išao sam po ovom linku: http://lifehacker.com/#!5583650/run-mac-os-x-in-virtualbox-on-windows i trebam preko virtual box-a da podignem osx. nailazim na problem kada pritisnem f8, -v, ili kada samo pustim da se učita. evo sličica pa ako neko može da mi objasni šta dalje da radim. e da, imam amd mašinu.

Kao prvo, napravi u User Control Panelu Moja Mšina (ubaci podatke tvoje opreme tamo) da bi znali čime raspolažeš.
Skini iAtkos v3 s2 ili v2 s3 (tako nekako) i instaliraj ga opušteno.
Moraš odabrati dobar loader (Chameleon rc2.4 ili tako nekako za AMDa) kao i Patched Kernel na kom može da radi AMD. Dosta bitan je i drajver za grafičku... (krastavac, sve je bitno što se instalacije tiče).
pozz
 
PITANJE ZA SVE: Kako da, pomoću Parallelsa na Mac-u, omogućim da mi postojeću WIN 7 instalaciju pretvori u VM i da je tako i podiže (kao VM) ???

WIN 7 se nalazi na posebnom HDDu. To sam prošle godine uspeo iz 1ve ali se sada ne sećam kako :S:, pa ako neko može neka pomogne !!!

thx
 
Nazad
Vrh Dno