Šta je novo?

MacOS X 10.5.x (x86 Leopard) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

Nece da se pokrene mac OS dobijam samo crni ekran.
Mozda nesto gresim u EasyBCD, sta treba da podesim?
Imam instaliran win7 i iAtkos v7, na iAtkos-u sam instalirao njihov chameleon, ali nema sanse da pronadjem /Extra/com.apple.Boot.plist jer ga nema, a jedino sto hocu da podesim je da mi bude default os pri bootu WIN7. Sa chameleonom kada je aktivana mac OS particija startuju se oba OS-a normalno samo sto ne mogu da menjam podesavanja jer ne znam gde iAtkos drzi taj com.apple.Boot.plist, znam da je invisible, ali nema ga..

Pokreni EasyBCD, izaberi opciju AddEntries, Dodaj Mac i nazovi ga kako se tebi svidja, klikni na Save, zatvori Easy... i eto...
Tako je bar kod mene (bilo i bice)!
 
tako i ja radim ali nece, izgleda da mi chameleon pravi problem, sada cu instalirati iAtkos ponovo bez chameleona.
Samo da pitam da li je ovaj iAtkos v7 nov ili imate neki noviji mac OS za PC?
 
tako i ja radim ali nece, izgleda da mi chameleon pravi problem, sada cu instalirati iAtkos ponovo bez chameleona.
Samo da pitam da li je ovaj iAtkos v7 nov ili imate neki noviji mac OS za PC?

Nemoj instalirati nikakve dodatne loadere iz Mac-ovog install menija, izberi sve drugo sto inace biras ali opciju sa dodatnim loaderima preskoci i kasnije uradi kao sto sam napisao prethodno!
 
Pazi ne bi trebao uopste da ti smeta Chameleon, zato sto se Win7 Boot loader (koji podesis iz EasyBCD-a), pokrece prvi tako da kada izaberes Win7 on ide direkt u win, a kada izaberes Mac on tek tada pokrece Chameleon (sa mac particije jelte) i ondak iz njega pokrece mac. Tako je kod mene namesteno. Ja sam samo na chameleonu stavio 0s za vreme koliko treba da ceka.

Iz EasyBCD isto podesis sta hoces da ti bude default i to je to.
 
Po meni, nista bolje od QuickTime-a (u kombinaciji sa perianom) ti ne treba za mac. VLC ima katastrofalni subtitl koji pritom ne moze ni da se podesi kako treba.
 
Meni je VLC super, ne koristim titlove :) Mada mi je quicktime totalno druga pricha u odnosu na Windows gde je neupotrebljiv.
 
Poslednja izmena:
Po meni, nista bolje od QuickTime-a (u kombinaciji sa perianom) ti ne treba za mac. VLC ima katastrofalni subtitl koji pritom ne moze ni da se podesi kako treba.

VLC manje cepa resurse, a čini mi se da više stvari kroz njega mogu da provučem. Možda jeste priprost, ali funkcioniše.
 
Odlican je Movist, hvala!
 
Još kad bi Quicktime imao mogućnost da pravi skokove napred nazad u filmu, ono što svaki drugi movie player ima...
 
Meni je QT/perian odlican sem za HD materijal za koji je sada zaduzen Movist:)
 
Pa moze da skipuje ali samo slajderom, a to bas i neije neka fora. Boje se to radi tastaturom, al kad Quicktime nema shortcut key za to. Cak ni Pro verzija nema. Znaci propustis nesto u filmu uces da vratis 10 sec, uvatis se za mis, mrdnes slajder i on te baci 5 minuta unazad.
 
i mene zanima...

iPC nece izlaziti od snowa pa na dalje, tj izacice u formi cracka sto nije lose.... al za sada nema.
 
Pozdrav svima!
Instalirao sam hakentoš OSx86 Leopard 10.5.6 ali ne diže sistem.
Instalirao sam na taj način:podesio u biosu Na AHCI botovo cd sa leopardom onda podelio hard disk na dve particije i formatirao je u format za Mac i na prvoj particiji instalirao sve a ne custimize i instalacije prošla ok.Zatim restart vadim cd krene sistem da se pokreće vrti se onaj znak u krug i navrh nekoliko pojavi ikonicu na jabuku kao zabranjen.Ja sam instalirao kao windows xp i očigledno negde grešim.
Mašina je:asus P5KC, Nvidia geforce 8600GT silent, intel Q9550, ddr3 2gb itd.
Molim za pomoć i dali uopšte može na ovoj ploči i grafičkoj hakentoš?
 
Pozdrav svima!
Instalirao sam hakentoš OSx86 Leopard 10.5.6 ali ne diže sistem.
Instalirao sam na taj način:podesio u biosu Na AHCI botovo cd sa leopardom onda podelio hard disk na dve particije i formatirao je u format za Mac i na prvoj particiji instalirao sve a ne custimize i instalacije prošla ok.Zatim restart vadim cd krene sistem da se pokreće vrti se onaj znak u krug i navrh nekoliko pojavi ikonicu na jabuku kao zabranjen.Ja sam instalirao kao windows xp i očigledno negde grešim.
Mašina je:asus P5KC, Nvidia geforce 8600GT silent, intel Q9550, ddr3 2gb itd.
Molim za pomoć i dali uopšte može na ovoj ploči i grafičkoj hakentoš?

kada krene da odbrojava boot, stisni F8 pa ukucaj -x
 
ne treba da instaliras sve - nego treba da izaberes kextove za tvoju konfu.... to sa precrtanom jabukicom je uglavnom manjak odgovarajuceg kexta za cipset...

probaj switch -x (to je force) i -v (verbose mode - prica ti sta ne valja...)
 
@VIZIAPRO:
Prilikom deljenja diska na particije OBAVEZNO podesi da koristi MBR particionu tabelu. Nikako nemoj GPT, jer neces uspeti da bootujes system bez DVD-a.
 
Ajde da i ja zaplovim u Mac vode....

Rešio sam da instaliram OSX, ali na sekundarnu mašinu iz potpisa....

Prvi problem je što nema optiku, pa dolazi moje prvo pitanje, jer moguće instalirati OSX (iPC) preko USB-a od 8 ili 4GB?
 
@VIZIAPRO:
Prilikom deljenja diska na particije OBAVEZNO podesi da koristi MBR particionu tabelu. Nikako nemoj GPT, jer neces uspeti da bootujes system bez DVD-a.

Ja sam disk formatirao kao guid(dve particije jedna za snov druga za 10.5.8) i radi bez problema.
 
Kod mene na slicnoj konfiguraciji q6600+ Asus P5K-SE + 8800GT, GPT nije hteo da se bootuje samostalno, vec samo sa DVD-a (ubacim DVD, ucita boot loader, nadje OS na HDD-u i pokrene ga).
 
jel odradio neko bezbolno u winu AHCI mode posle instalacije, da ne mora stalno u biosu da se setuje?
 
Da, to je i najbrza/najbolja varijanta. Kakav crni Bios....

Instaliras win sa Ahci disabled, udjes u Win, uradis sledece:

Click Start, type regedit in the Start Search box, and then press ENTER.
If you receive the User Account Control dialog box, click Continue.
Locate and then click the following registry subkey:

HKEY_LOCAL_MACHINE SystemCurrentControlSetServicesMsahci
In the right pane, right-click Start in the Name column, and then click Modify.
In the Value data box, type 0, and then click OK.
On the File menu, click Exit to close.

zatim reboot, udjes u Bios da enablujes AHCI, win ce instalirati AHCI drivere, jos jedan reboot sledi i to je to!
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno