Šta je novo?

Mašine za sušenje veša - sušare, sušilice - sa toplotnom pumpom

Žena suši bebine stvari a kod njih skoro ništa, po etiketi, nije predviđeno za mašinsko sušenje. Za sada nikakav problem.
 
Izgleda da sam pogresio sto nisam drzao i vrata od masine za susenje otvorena, pocelo je malo da smrdi iz nje. Malo sam se ulenjio sa ciscenjem posude gde se skuplja lint.

Kako i cime ocistiti masinu za susenje u ovakvom slucaju?
 
kako mislis ulenjio?

ta posuda treba da se ocisti posle svakog susenja i zahteva sekund vremena.
 
Ova masina nema standardne filtere koji se ciste nakon svakog susenja. Kondenzator i filteri se ispiraju od vode iz odece i sav lint se skuplja na jednom mestu, u posudi dole levo. Evo sta pise u uputstvu:

"Ovaj uređaj poseduje automatsko
samočišćenje. Vlakna iz veša se ne
moraju uklanjati nakon svakog rada,
ona se sakupljaju u jedinici na dnu.
Kako ne bi došlo do uticaja na funkcije
uređaja, jedinicu na dnu (depo za
vlakna i filter za vlakna) morate čistiti
samo u sledećim slučajevima:
■ Na displeju se pojavljuje napomena:
õ.
■ Pre sprovođenja održavanja uređaja."
 
Nema onaj filter kod vrata?

Nije mi jasno da moze bez njega,
ipak su to velike kolicine prasine, koja se vlazi i neminovno je da ce da se pojavi budj i smrad
 
Nema filter kod vrata. Tako je dizajnirana da odmah ispod vrata ide na taj glavni filter ispod kojeg je posuda za lint. Problem je sto ja to nisam cistio po nedelju dana jer je nismo mnogo koristili i onda se malko usmrdelo :D
 
Jasno mi je sad...

pamuk ostavi dosta linta,
i nije sad tu problem da zaista mora fizicki da se ukloni stari kada stavis mokar ves na susenje, ali on ce da se natopi vodom od sledeceg susenja i suludo mi je to gomilanje.

jedino ako ga nekako pakuje u kocku i stavlja sa strane:rolleyes:
 
Sav lint zavrsi u posudi dole i manja kolicina bude na filteru. Izgleda da se osecalo od psecih dlaka, prethodne ture susenja su bile njegove stvari (krevetic, jastuk, cebence :D).

Danas nakon nekoliko tura "normalnog" vesa i ciscenja filtera i posude, ne oseca se vise.
 
da li sme da se stavi masina za susenje vesa sa toplotnom pumpom u plakar, zbog toplote?i ako sme koliko prostora treba da joj se ostavi?
 
da li sme da se stavi masina za susenje vesa sa toplotnom pumpom u plakar, zbog toplote?i ako sme koliko prostora treba da joj se ostavi?
Pa ukoliko ćeš držati otvorena vrata na plakaru za vreme sušenja, onda će moći.
Sa strane je dovoljan razmak po 2-3cm, a pozadi 5-6cm.
 
Pa ukoliko ćeš držati otvorena vrata na plakaru za vreme sušenja, onda će moći.
Sa strane je dovoljan razmak po 2-3cm, a pozadi 5-6cm.
a ako ne bi drzao onda nije bas pametna opcija predpostavljam?jel ist vazi i za masine koje nisu sa toplotnom pumpom ili njih da ne razmatram?hvala na odgovoru.
 
Bez toplotne pumpe nemoj ni da razmatraš za takve uslove. Ne bi plakar dugo preživeo od kondenza.
 
Ja imam klasičnu sušaru koju sam zatvorio sa 3 strane, slobodna prednja i zadnja za cirkulaciju vazduha. Podigne temperaturu u kupatilu, kondeza nema, imam prozor.
 
Nije beko, electrolux je.
 
Mene je koštala 44 hiljade.
 
prednja strana ti je otvorena ja bi da stavim u plakar, znaci zatvoreno sa svih strana, ostavim napred i nazad od 3 do 5 cm i sa strane po 5 cm.nemam ja dilemu kako bi da ona ide u kupatilo i da je napred otvoreno, a ovako kad ide u klizni plakar u hodniku nije mi bas svejedno.
 
ako je sa toplotnom pumpom trosice manje struje :D :D
 
Kod nas nije toliko poenta u struji, struja je dosta jeftinija nego na zapadu, mada ko se greje na struju znacice mu usteda svakako.

Ja sam TP susaru uzeo jer je neznija za ves, susim u njoj apsolutno sve sto operem u ves masini.
 
ma zezam se, hoce covek da je zatvori skroz sa svih strana. ako uzme obicnu trosice isto struje i zatvorena i otvorena. ako uzme sa toplotnom pumpom trosice manje struje ako je zatvori, u poredjenju sa otvorenom, jer ce vazduh koji je dostupan izmenjivacu da bude topliji.

ne znam odakle ideja uopste da se masina zatvori skroz? u uputstvu proizvodjaca mora da stoji da li to sme da se radi ili ne....
 
ma zezam se, hoce covek da je zatvori skroz sa svih strana. ako uzme obicnu trosice isto struje i zatvorena i otvorena. ako uzme sa toplotnom pumpom trosice manje struje ako je zatvori, u poredjenju sa otvorenom, jer ce vazduh koji je dostupan izmenjivacu da bude topliji.

ne znam odakle ideja uopste da se masina zatvori skroz? u uputstvu proizvodjaca mora da stoji da li to sme da se radi ili ne....
ma ne brinem ja za struju, nego bez TP sam imao susilicu u kupatilu i ona je ozbiljno grejala prostoriju, sad kad je stavljan u plakar( nesto mi ruzno da u hodniku stoji masina i da je otvorena sa prednje stran, posto u kupatilu prostora nemam, tehnoloska stvar) brinem dal ce plakar da strada ipak sad radim po meri ugradni, nesto mi se ne bacaju pare, a masina sa TP manje greje, nema niko da da pravu informaciju kad pitam u prodaji.
 
za te uslove je sigurno bolja toplotna pumpa, ali mora da se proveri da li sme da se zatvori. a sta fali da se vidi?
 
ma video sam to zatvoreno al ne znam koja sme i koja valja i koliko treba prostora.kad pitas u pridavnici oni se gladaju, jedino neki serviseri da mi to kazu.po montazi nazad mora 5cm sa strane od 5 do 10cm al nigde ne pise za napred.velika muka
 
ako ne pise nista za naped, onda se podrazumeva da je napred otvoreno. ako ispostujes ostale mere, 5cm pozadi, 5-10 sa strane, napred bi trebalo da ostavis otvoreno. ali ce ti definitivni odgovor dati neko sa vise iskustva
 
Ne vidim problem ti hoćeš sušaru, moraš sušaru i nemaš mesta. Uglavi je kako hoćeš, pa ako se raspadne raspadne se šta sad. Neće ti niko reći može ovako, jer ljudi ako imaju mesta uzimaju sušaru, ako nemaju ne uzimaju.
 
Nazad
Vrh Dno