Šta je novo?

Mašine za pranje sudova - sudomašine

Dobar dan svima. Pokusacu da napisem sto krace i sto jasnije kako bi razumeli moj problem sa sudomasinom. Elem, kupio sam pre mesec dana beko bdin38531d. E sad sta je problem. Primetio sam da, pri kraju ciklusa pranja i tokom celog ciklusa susenja, se stvara kondenzacije iznad masine sa leve strane pozadi na zidnim plocicama... tik iznad radne povrsine. Nisam jos stavio lajsne koje stoje na radnoj ploci do zida pa verovatno zbog toga mogu i da vidim tu kondenzaciju. Elem, zvao sam ovlasceni, dosao serviser i rekao da, kobajagi, kuciste nije dobro. Dobijem od beka novu masinu, istu, proizvodnja 2024. Isti problem se desava... e mene sad zanima da li sam ja baksuz pa dva puta dobijem losu masinu ili masina ima neki sistem spoljasnje ventilacije ili20240412_221335.jpg izbacivanja pare... koja ce mi vrlo lako upropastiti kuhinju.
 
Para mora negde da izađe jer ima je poprilično ili otvoriš vrata po završetku pranja.
 
Para mora negde da izađe jer ima je poprilično ili otvoriš vrata po završetku pranja.
Ali to se desava u sred ciklusa. Hajde da kazemo da funkcija od 60c koja traje sad vremena ima ciklus pranja od 40min i ciklus susenja od 20 min. Pri kraju ciklusa pranja pocne da se stvara kondenzacija, a ostalih 20 minuta koliko traje susenje kondenzacija se konstantno stvara. Ne mogu da otvorim vrata, a program se nije zavrsio.
Opet kazem, ne znam da li je to normalno...
Ako je normalno... meni to bas nije normalno 😅
 
Ako ti je to spoljni zid i pločice hladne a mašina vruća sa strane u toku rada eto kondenza...
 
Ma gde moze biti normalno, ne moze para da ide sa zadnje strane masine.
reklamiraj to opet i uzmi drugi model masine...

Nije beko los, i sam imam beko masinu,
ali 2x da se desi ista stvar nema sanse da bi uzeo isti model.
 
Ma gde moze biti normalno, ne moze para da ide sa zadnje strane masine.
reklamiraj to opet i uzmi drugi model masine...

Nije beko los, i sam imam beko masinu,
ali 2x da se desi ista stvar nema sanse da bi uzeo isti model.
Bakara, a sta mislis o ovome sto je deki rekao za hladne plocice? Realno, ja nisam video paru, samo kodenz...
 
ne znam tvoju kuhinju, ali kao sto rekoh ne bi smelo to da se desava, voda ide u odvod a para moze samo na vrata!

kabina masine treba biti potpuno zatvoren za zadnje strane i termicki izolovana tako da masina sigurno negde "pusta" na nekom spoju gde ne bi trebalo.
Verovatno je to nesto sitno, ali tebe ne treba da zanima...

Imam i ja beko ugradjenu na slican nacin pa nemam nigde kondenz,
tesko da ce me neko ubediti da je prihvatljivo da masina pusta paru u prostor, kao sto su ovde pisali da rade masine za susenje vesa, i kao to tako radi...
to je definitivno neki defekt u proizvodnji ili prilikom sklapanja, jer sama maisna je ispravna.

U ostalom tebi je vec serviser jednom zakljucio da to nije u redu a i ima ovde par zalbi na beko da je prskao ili pustao vodu tu i tamo i prihvatali su im reklamacije,
tako da to nije neocekivano za beko i ako su to sasvim solidne masine, i servisna podrska im je sasvim korektna.

Evo na kraju mi palo na pamet da je izvuces iz kuhinje i pokreni ceo ciklus pranja i prati kuda izlazi ta para.
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta da mislim... 2 puta isti problem... ova moja je ugradna masina, a iza ima onu neku vunu ne znam sta je... da li je tu neki problem... boga pitaj...
Imate li neku preporuku za sudu masinu?
Do nekih 80k max
 
Probaj, ali protiv korozije u masini za sudove nema leka.
kad pocne nezaustavljivo je, jedino nova korpa.
 
Pjeskarenje, pa plastifikacija?
 
Pojavilo se samo na vrhovima i to ne više od 7-8. Ne bih da skidam zaštitu sa ovoga što nije oštećeno, jer ne znam kakvog će kvaliteta to biti, plus cenim da bi cena bila blizu nove korpe.
 
Ne isplati se peskariti zicanu korpu, i jos posle plastificirati.

Ako je to neka midea kompatibilna korpa moze lako da se kupi kao rezervni deo, mislim da je ovde neko i pisao da ima u gorenje servisu.
mislim da cena nije veca od 20-30eur
beko takodje moze preko servisa da se kupi...za ostale ne znam, ali verujem da moze.

btw,
nedavno smo prodali potpuno neispravnu sudo masinu,
covek nije ni pitao sta je kvar, dosao i uzeo samo korpe, masina mu i ne treba, tako da eto ideja za snalazenje.
 
Bosch iz 2013 - sms50d12eu/09. Koliko sam video, cene za gorenje i beko se krecu od 5000 na vise, za Bosch nisam jos uvek nasao
 
Da li su sve ugradne mašine istih dimenzija (osim naravno razlike između 45 i 60)?
Verovatno ću morati da menjam staru electrolux ugradnu mašinu, pa da znam da li svaka ugradna od 60 cm može da ide umesto nje.
 
Zdravo, korpica za sudove popustila na vrhovima, skinuta zaštita pojavila se korozija. Ima li neko predlog kako da se reši to najbolje? video ovo na aliju, ali ne vidim kod nas nigde
postoje i premazi, poput laka, ali ni njih nisam viđao kod nas
amazon
 
Nazad
Vrh Dno