Šta je novo?

Mašine za pranje sudova - sudomašine

Tablete uvek stavite u masinu a ne u posudu, narocito one sto imaju 1,2,3,4 in 1 i slicne nazive jer se ono sporo i postepeno otapaju.

One najprostije bi jedino mogle u posudu, jer sadrze jedino detergent.

Ako mislite da se prerano rastvara tableta, dobra fora je da je stavite u resetku gornje fijoke tako ce se sporije rastvarati.
 
Moja mašina u svim programima ispira prvo pre nego što otvori i ispali tabletu u predviđeno mesto na drugoj fioci. Ne bih ja improvizovao sem za mašinu koja ima neki problem.
 
Ne bih ja improvizovao sem za mašinu koja ima neki problem.
Mašina za sudove je uređaj koji treba da opere sudove na način kako je predviđeno. Stoga se slažem sa prethodnim postom da ne treba tu mnogo razmišljati i nešto improvizovati.
Proizvođač je predvideo gde se stavlja deterdžent. Ako je nešto neispravno, onda je to druga priča.
 
Prvo cu obratiti paznju na pakovanje sudova, nema razlog da se ne otopi. Praticu to.
 
Možda nije tableta dobra jednostavno. Moguć je faul i tu, probaj neku drugu i probaj višu temperaturu. Možda je grejač prekriven kamencem pa ne greje dovoljno. Otvori na pola pranja vrata, proveri da li su sudovi vreli, itd...
 
Jel zna neko može li i ako može gde ze podešava da se vrata na sudomašini malo teže otvaraju/zatvaraju.

Na staroj sudomašini su vrata stajala bez obzira u kom položaju ih ostavim a na novoj se nekako lakše kreću i sama kreću da se zatvaraju, naročito u gornjem položaju...

Obe mašine su Bosch ako ima nekog značaja kada je eventualno podešavanje u pitanju.
 
Znam da treba ali mislio sam na to da se ne zatvara samo odmah čim pustim vrata već kao na prethodnoj mašini da ostane u tom položaju i da se ipak malo teže pritvara...
 
Trebalo bi da postoji ispod samih vrata, na levoj i desnoj strani opruga koja se pomoću šrafa na njoj doteže ili otpušta. Ako je mašina ugradna moraće da se prethodno ukloni lajsna koja ide ispod elemenata kako bi se prišlo tom šrafu.
Na mojoj mašini je tako, nije Bosch ali je verovatno kod svih na istu foru. Označeno je oznakama plus i minus kako da se okreće šraf.
Vrata bi trebalo da idu lagano ali i da ostaju u položaju u kom se ostave...
 
Kakva su iskustva sa ovim jeftinijim sudomasinama, Vox, Union, itd.
Srce kaze Bosch, ali razum takodje kaze da ako nude svi po 2god garancije, onda nije bolje mozda neki od ovih jeftinijih brendova (nisam jos istrazio detaljno), pretpostavljam da i one rade ok posao?
Imam prostora u kuhinji, tako da nije cimanje, ali opet ne znam.
 
Kakva su iskustva sa ovim jeftinijim sudomasinama, Vox, Union, itd.
Srce kaze Bosch, ali razum takodje kaze da ako nude svi po 2god garancije, onda nije bolje mozda neki od ovih jeftinijih brendova (nisam jos istrazio detaljno), pretpostavljam da i one rade ok posao?
Imam prostora u kuhinji, tako da nije cimanje, ali opet ne znam.
Pisao sam ja na prvoj strani svoja iskustva, mašine za sudove su vrlo proste, i one najjeftinije završavaju posao sasvim ok.
 
Zamolio bih za brz odgovor ako neko ima iskustva. Ugradne, uže. Beko ili Indesit?
Konkretno - DIS35023 VS DSIE 2B10
Indesit je skuplja simbolično.

Kupujem kod ortaka koji radi u jednoj od prodavnica. Već sam poručio da se Beko dopremi iz drugog grada kod njega, koja je kako kaže ostala još samo ta jedna, dok Indesit ima odmah na stanju.

Ako zanemarimo što Beko ima promotivno 7g garancije u odnosu na Indesit od 5g, šta je pametnije uzeti? Ja sam više za Beko jer imam utisak da se više spominje u pozitivnom smislu, ali me malo odvraća to što je ostala samo ta jedna, mada njegove kolege javile da je sa mašinom sve OK. S druge strane, ortak kaže da ni Indesit-u ništa ne fali.

Pitam jer još uvek imam vremena da se predomislim u toku dana.
 
Ako je cena slična, ako imaju slične programe, ako nijedna nije lepša (sve zavisi šta ti treba, ljudi i to gledaju :)), ja bih išao na Beko zbog duže garancije ;)

Mada sam rekao sledeća mašina mora da mi ima odloženi start, to je recimo "deal breaker" za mene u ovom trenutku...
 
Zamolio bih za brz odgovor ako neko ima iskustva. Ugradne, uže. Beko ili Indesit?
Konkretno - DIS35023 VS DSIE 2B10
Indesit je skuplja simbolično.

Kupujem kod ortaka koji radi u jednoj od prodavnica. Već sam poručio da se Beko dopremi iz drugog grada kod njega, koja je kako kaže ostala još samo ta jedna, dok Indesit ima odmah na stanju.

Ako zanemarimo što Beko ima promotivno 7g garancije u odnosu na Indesit od 5g, šta je pametnije uzeti? Ja sam više za Beko jer imam utisak da se više spominje u pozitivnom smislu, ali me malo odvraća to što je ostala samo ta jedna, mada njegove kolege javile da je sa mašinom sve OK. S druge strane, ortak kaže da ni Indesit-u ništa ne fali.

Pitam jer još uvek imam vremena da se predomislim u toku dana.

Uzmi onu koja ima i gornju (treću) prskalicu, skroz gore na "plafonu" mašine, ako postoji ta razlika među njima.
Ovako kako vidim sa tih nekih slika, reklo bi se da Beko ima a INdesit nema.

Ako to nema ni jedna (ili imaju obe), uzmi onu sa većom garancijom.
 
Izgled je sktoz nebitan. Da je i Beko odmah dostupna kao Indesit, uopšte ne bi bilo dileme, samo mi je malo frka, skeptik, zbog toga što je ostala još ta jedna u celoj Srbiji.

@outlaw
Hvala na brzom odgovoru, naročito na to što si mi skrenuo pažnju na odloženi start. Beko znam da ima, dok za Indesit nisam pažljivo pogledao specifikacije, ipak nema. Bio sam mišljenja da to svaka ima. Kako bih se zeznuo...

@NShappy
Hvala. Pogledaću i to. Svakako mislim da će ipak biti Beko, pa kako bude. Znači mi dosta odloženi start.

Edit 2:
Sad mi supruga kaže da ni odložini start joj nije toliko bitno 😂
Da vidim onda za te prskalice kako stoje stvari, ako uspem da nadjem info.
 
Poslednja izmena:
Retke su masine koje imaju trecu prskalicu na plafonu.
Bilo bi lepo da ima 3 fijoke a to nema ni jedna od te dve

Od odlozenog starta vaznije je da ima kratki program, to izgleda imaju obe.

Ja bi uzeo beko.
 
Koliko sam uspeo da zapazim prema nekim slikama i par video klipova, obe nemaju treću prskalicu.

Hvala svima.
Poručen Beko. Samo još da se nadam da sve prođe kako treba u transportu i da nije nekog sumnjivog porekla. 🙂
 
Koliko sam uspeo da zapazim prema nekim slikama i par video klipova, obe nemaju treću prskalicu.

Hvala svima.
Poručen Beko. Samo još da se nadam da sve prođe kako treba u transportu i da nije nekog sumnjivog porekla. 🙂
Ja sam pre 2-3 meseca konkretno uzeo ovu mašinu, pre nje sam imao ugradnu ali sam uspeo i ovu samostojeću da uklopim na njeno mesto (ima podesivu gornju korpu, 3 reda prskalica i odloženi start to 24h u koracima po 1h): https://www.bcgroup-online.com/masine-za-sudove/beko-bdfs-26020-wq-masina-za-pranje-sudova-118633
 
Је л имате за препоруку (неки Бош) 60цм самостојећу? Жена тражи инокс, да се уклопи са остатком кухиње. Мени битно да траје и да ради нормално и да није скупља од 700е, а колико видим и на теми да је та трећа прскалица одозго битна, па ако се то све уклопи у моје музичке жеље, бићу захвалан.
 
@DariusIII
Ne mogu da uklopim mašinu ako je viša od 82cm, a za samostojeću nemam mesta. Naručio sam već, 33000 košta. Samo neka dođe čitava i da radi 🙂, to je što je, vršiće posao. Ako se ipak nešto izjalovi, vraćam se na pretragu, imaću u vidu i tu skuplju. Hvala na javljanju.
 
Zamolio bih za brz odgovor ako neko ima iskustva. Ugradne, uže. Beko ili Indesit?
Konkretno - DIS35023 VS DSIE 2B10
Indesit je skuplja simbolično.

Kupujem kod ortaka koji radi u jednoj od prodavnica. Već sam poručio da se Beko dopremi iz drugog grada kod njega, koja je kako kaže ostala još samo ta jedna, dok Indesit ima odmah na stanju.

Ako zanemarimo što Beko ima promotivno 7g garancije u odnosu na Indesit od 5g, šta je pametnije uzeti? Ja sam više za Beko jer imam utisak da se više spominje u pozitivnom smislu, ali me malo odvraća to što je ostala samo ta jedna, mada njegove kolege javile da je sa mašinom sve OK. S druge strane, ortak kaže da ni Indesit-u ništa ne fali.

Pitam jer još uvek imam vremena da se predomislim u toku dana.
Beko.
 
@DariusIII
Ne mogu da uklopim mašinu ako je viša od 82cm, a za samostojeću nemam mesta. Naručio sam već, 33000 košta. Samo neka dođe čitava i da radi 🙂, to je što je, vršiće posao. Ako se ipak nešto izjalovi, vraćam se na pretragu, imaću u vidu i tu skuplju. Hvala na javljanju.

Skini poklopac na samostojecoj i resio si problem.
Ja sam tako uradio, pitao sam za garanciju servisera da li vai ako to uradim covek mi rekao normalno da vazi
 
Ne mogu da uklopim mašinu ako je viša od 82cm, a za samostojeću nemam mesta. Naručio sam već, 33000 košta. Samo neka dođe čitava i da radi 🙂, to je što je, vršiće posao. Ako se ipak nešto izjalovi, vraćam se na pretragu, imaću u vidu i tu skuplju. Hvala na javljanju.
Standardna visina donjih elemenata kuhinje je 85cm, a tebi je 82 ? Kuhinju treba podici na 85 ako su nozice stelujuce, a uglavnom jesu.
Sto se tice indesit ili beko, indesit je stara proverena industrija po cijoj licenci je nekada radjen i obodin i ja ne verujem da ih je beko nadmasio u kvalitetu.
 
Mislim je to nažalost samo dobra istorija. Sada su u vlasništvu Whirpool-a i postali su "poznati" po vrlo diskutabilnom kvalitetu, blago rečeno...
 
Ne znam kakvav je Indesit danas ali ja imam jedan njihov kombinovani frižider/zamrzivač kupljen oktobra 2000. godine, koji je za to vreme prošao kroz šest selidbi iz stana u stan i još nije video servisera a vrši funkciju kao i prvog dana.
 
Poslednja izmena:
Dinamično živiš :p
 
Do pre deset godina dok se nisam uselio u svoj stan to je bio pakao podstanarskog života.

To je ujedno ostao i poslednji komad tehnike koji me podseća na te dane...
 
".....kupljen oktobra 2022. godine..."

:)
 
Nazad
Vrh Dno