Šta je novo?

[m:tel cg] Internet u Srbiji vise nije neogranicen: diskusija

Da li neko zna da li može Android mobilni da služi kao modem?

Cilj mi je da sa jednom karticom imam i na fabletu i na laptopu internet preko 3G mreže s tim što bi kartica bila u fabletu.
 
Da li mora preko USB-a ili može i bežično da se spoji?
 
EDIT: Odgvoro na prvobitno pitanje, dva posta su upala u medjuvremenu :)
Moze, ali baterija dosta manje traje na mobilnom/fabletu onda.
Neki imaju i USB tether, pa se taman i pune dok sharuju vezu. A svi bi trebalo da imaju WiFi tehter.
 
http://www.speedtest.net/result/4124808339.png

Da li sam nesto lose podesio ili su ustrojili brzinu na mojoj kartici?
Od samog pocetka lose radi, oko 2mbit je prosek, isprobano na desetak lokacija, 2 modema i na galaksi s3.
Kartica vazi do 25.05 a podesavanja sam koristio ova sa foruma.
 
Mozda si na losoj lokaciji samo. Koji signal ti meri telefon kada ti je u njemu? (Settings->General->About->Status)
 
Tipican za MTS :) Tako i meni izvlaci otprilike (minus 87-83 na S3 i P780, a izvlacio je -75 na S4, dok je VIP bez problema terao -65 :))
Na takvom signalu meni izvlaci po 15Mbps download u stanu.
 
Ima li na kraju FUP-a? Ograničenja dnevnog, nedeljnog ili bilo kakvog download-a? Neko je spomenuo da je bio isključen na 24h, ako se dobro sećam, da li je to zbog prevelikog download-a? Samo kao info me zanima. Hvala! ;)

Ja sam prošlog meseca potrošio oko 60 GB i uopšte nije bilo isključivanja zbog "prevelikog downloada" .

Trenutni rezultat na lokaciji Kraljevo (Ribnica) gde sam udaljen jedno 1,5 km od najbliže bazne stanice (sa modemom Huawei E3251) - vrlo loš rezultat

4125065548.png
 
Tipican za MTS :) Tako i meni izvlaci otprilike (minus 87-83 na S3 i P780, a izvlacio je -75 na S4, dok je VIP bez problema terao -65 :))
Na takvom signalu meni izvlaci po 15Mbps download u stanu.
Meni je - 51 dBm 31 asu na MTS fonu, a - 55 dBm 29 asu na fonu sa Mtel karticom. Kako je to?
 
Meni je - 51 dBm 31 asu na MTS fonu, a - 55 dBm 29 asu na fonu sa Mtel karticom. Kako je to?

Holy funk... sta ti imas i gde to? :) 3g?
Ako predje na 2g onda moze toliko, inace nisam toliko vidjao na MTSu.
 
^ Evo za 2G i 3,5G. Da ne guglam, može kratko objašnjenje ovih vrednosti? ;)

0e62f253e90023969d22d365d08c1962.jpg
3ef82586be8730d13a51e36ea1e57a29.jpg
 
Imas na wiki sta znaci koja vrednost ali sto veca to bolja (uvek su negativne brojke za telefon).
Ne znam koliko trebas biti blizu bazne stanice za ovako dobar signal ali sigurno si bas blizu. Za 3g barem.

Jel znas gde ima BS kod tebe? I koji fon je u pitanju?
 
Ne mogu sad da izmerim koja je jacina signala ali sumnjam da je nesto drugo u pitanju. Znaci mobilni telefon, huawei modem i alcatel modem nijedan ne prebacuje 3mbita i to u najboljem slucaju, cak i puca veza cesto.
A na ovoj lokaciji vip mi meri oko 7mbit trenutno a ume da izbaci i mnogo veci rezultat. Pomislio sam da nije ogranicena brzina ako ovaj momak sto mi je prodao karticu nije nesto odradio kako treba?
 
Pogledaj u telefonu kad mozes.
Ali negde prosto neces imati bolji net, krastavac :( Ja sam ovih dana isprobavao kod cure, isto nece >4Mbit mTel kartica, probano u 2 telefona i na kraju u MiFi modemu (koji bi trebao da ima jacu antenu).
VIP na oba mesta radi dobro kao ADSL maltene, sem sto je ogranicen net :( To su mikrolokacije :(
 
Mtel kartica, telefon ZTE Blade (2010.), signal u zavisnosti od tipa mreže:

6f5e549aeab0824b1db79efeb477525a.jpg


f31a70de2ebc28559480a46d8ab0b234.jpg


d96355eb3fd085f5317ce0e8103115ee.jpg
 
Poslednja izmena:
Zavidim :)
 
Slabo je reci da zavidim... ovome bi CEO KT-a zavideo :)

Ali koja lokacija otprilike?:)
 
Imas na wiki sta znaci koja vrednost ali sto veca to bolja (uvek su negativne brojke za telefon).
Znam da ima, ali nisam imao vremena i još nemam da pogledam dBm i asu vrednosti. Očigledno, što je vrednost manja, to je bolje. Što je nekako suprotno kada se kačim na WiFi AP, tamo su samo pozitivne dB vrednosti, što je niža to je lošiji signal. Na primer, ako je ispod 15 dB nema šanse da se ostvari konekcija, a dobra je tek preko 25 dB. Samo zapažanje, naglašavam da se ne razumem. ;)

Ne znam koliko trebas biti blizu bazne stanice za ovako dobar signal ali sigurno si bas blizu. Za 3g barem.
Jel znas gde ima BS kod tebe? I koji fon je u pitanju?

Koristio sam odavno app OpenSignal koja bi trebalo da prikaže BS svih operatera, kao i BS na koju sam zakačen, sa svim ID-ovima, jačinom, kao i drugom BS koju sistem "merka" kao alternativu. Kako se duže nisam igrao sa programom, ne mogu da dam tačan odgovor ili screenshots.

Inače, ovo su rezultati merenja u blizini Slavije, i mislim da se kačim na BS koja je na ministarstvima u Nemanjinoj, a blizu mi je i BS u Katićevoj (TK centar Telekoma), ali mislim da nikad nisam bio na toj BS. Inače, svi rezultati su iz stana.

Skrinovi iz prvoj posta su sa MTS mreže sa MTS postpejd karticom u kineskom Zopo C2 telefonu (model jun. 2013.), dok su naredni skrinovi (sa praktično istim istim vrednostima) sa Mtel karticom iz ZTE Blade telefona (2010. god). Dao sam prikaz za sve podržane mreže, tj. konekcije za mobilni prenos podataka: EDGE, UMTS, HSDPA, HSPA+. Zanimljivo je, vidite sa slika, da su dBm i asu parametri praktično isti na svim mrežama i vrstama konekcije na oba telefona. Max DL koji sam imao sa Zopo fonom i MTS postpejd brojem bio je 27 Mbps (dobar Zopo modem?), dok sa Mtel karticom ne izvlačim puno, 3Mbps DL jer je sam ZTE Blade telefon je iz prošlosti i mislim da je to njegovo ograničenje, a ne ograničenje mreže. Mogu da probam da stavim Mtel karticu u Zopo fon i da da vidim koliki bi bio DL.

Inače, imam i (stari) USB modem, ZTE MF190, koji je vrlo lepo radio sa MTS karticom po SRB, probaću u njemu Mtel karticu da vidim koliko mogu da izvučem.

Slabo je reci da zavidim... ovome bi CEO KT-a zavideo :)
KT = Korean Telecom? :)
 
Znam da ima, ali nisam imao vremena i još nemam da pogledam dBm i asu vrednosti. Očigledno, što je vrednost manja, to je bolje. Što je nekako suprotno kada se kačim na WiFi AP, tamo su samo pozitivne dB vrednosti, što je niža to je lošiji signal. Na primer, ako je ispod 15 dB nema šanse da se ostvari konekcija, a dobra je tek preko 25 dB. Samo zapažanje, naglašavam da se ne razumem. ;)
Matematicki, sto je veca vredost, to je bolje (ako izuzmes minus na mobilnom, "sto je manji broj za dBm, to bolje" ;))
Kada sam merio dBm na wirelessu preko Wifi Analysera, moj ruter ima -40 do -50dBm. E sad, transmit power je nesto drugo... to ne znam uopste kako ide. I sami telefoni valjda mogu mnogo jace da rade transmit, ali ovo sto mi merimo je valjda obratno (primljeni signal).

Koristio sam odavno app OpenSignal koja bi trebalo da prikaže BS svih operatera, kao i BS na koju sam zakačen, sa svim ID-ovima, jačinom, kao i drugom BS koju sistem "merka" kao alternativu. Kako se duže nisam igrao sa programom, ne mogu da dam tačan odgovor ili screenshots.
Ili ne umem da ga koristim ili donno, ali meni uopste ne prikazuje BS na mapi :(
Inace, Telenora uopste nema kod mene u OpenSignal appu :) Kao da nema pokrivenost uopste ;)

Inače, ovo su rezultati merenja u blizini Slavije, i mislim da se kačim na BS koja je na ministarstvima u Nemanjinoj, a blizu mi je i BS u Katićevoj (TK centar Telekoma), ali mislim da nikad nisam bio na toj BS. Inače, svi rezultati su iz stana.
Bas cu pogledati kad prolazim. Na MTSu ovakve dobre vrednosti ni blizu nisam vidjao :D Na VIPu -61dBm najvise, jednom na kratko -55, ali vrlo brzo se vratio :)


KT = Korean Telecom? :)

Da ;)
 
Pozdrav svima. Da li je moguce sada kupiti karticu u CG i aktivirati promociju? Ima li negde u Beogradu prodajno mesto za MTEL kartice, npr. one menjacnice sto je nekoko pominjao, gde se moze izvrsiti dopuna?
 
^ Odgovore na sva svoja pitanja mozes naći na prethodnim stranama ove teme.
 
Jel zna neko da li se pozivi ka namenskim brojevima kao sto su taksi sluzbe naplacuju? Tipa 19000...
 
Jel zna neko da li se pozivi ka namenskim brojevima kao sto su taksi sluzbe naplacuju? Tipa 19000...

Ne znam, kako se sada ti brojevi tarifiraju iz mreže Telekoma Srbija? (Ranije je taksi bio više "impulsa" od običnog poziva, a onda je, bar jedno vreme, vraćen na cenu lokalnog poziva.) Verujem (ne tvrdim): ako je broj besplatan ili po ceni lokalnog poziva za poziv iz TS mreže, onda je besplatan i za poziv sa Mtel kartice.
 
Nazad
Vrh Dno