Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Priklanjam se klanu "Softverski problem" i istovremeno formiram frakciju "možda su kontakti", jer to uvek može da bude problem, ali opet ispada da sam radi soft reset, što nije loše. Samo wdrt!
 
Na mom primerku sam radio nekoliko puta i hard reset i WDRT, i probao nekoliko verzija OSa, od 8 (ili 8.1, ne znam na koju resetuje najnize) do WP10, i stable, i Fast i Slow ring...
Iskreno zato ne verujem da je do softvera, jer mala je sansa da pogodja sve verzije OSa, i da uzjedno pogadja samo neke uredjaje/primerke.
 
Na mom primerku sam radio nekoliko puta i hard reset i WDRT, i probao nekoliko verzija OSa, od 8 (ili 8.1, ne znam na koju resetuje najnize) do WP10, i stable, i Fast i Slow ring...
Ako se ne varam,rekao si da si imao l950xl?Zar moze ona da se vrati na 8 kad fabricki dolazi sa win10?
 
Ne secam se, ne znam na koji WP se resetuje sa WDRT?
950 DS.
 
Ja lepo rekoh da se ne secam na koju moze najnize da se vrati :) U svakom slucaju, sve zvanicne buildove, public/insider sam probao, na svima se desavalo.
 
Ne secam se, ne znam na koji WP se resetuje sa WDRT?
950 DS.
Samo na onaj koji je bio fabricki u telefonu,znaci l950 moze samo da se vrati na desetku ,build sa kojim je telefon stigao u prodaju.
Ma nije problem ali ovde pises kao neki poznavalac a ne znas ni na sta si vracao telefon preko wdrt-a.Opusteno ;)
 
Poslednja izmena:
Ne znam ja mora da sam "ubo" neku dobru 950icu nemam te random restarte a drzim famozni sim lock, hvala alfa, podsetio si me na jako bitnu zastitu [emoji847]

Da li moze neka app da zbuni os moze... Da li treba testirati fon neko vreme sa stock app, pa pozeljno je...
Naravno ako nije main phone, inace ponavljam da je neki os problem i da ga do sad ms nije resio, insider hub bi bio pun zamerki upravo na to.

Sent from Dead OS ☹
 
Izvinjavam se ako zvuci da nesto poznajem WP, ne poznajem posebno, niti iskreno zelim da izgleda :)

Poenta je da ne verujem da je do softvera, 99.99%.


EDIT: Dejane, ti jos uvek ne razumes da ja ne mislim da je do softvera?
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se ako zvuci da nesto poznajem WP, ne poznajem posebno, niti iskreno zelim da izgleda :)

Poenta je da ne verujem da je do softvera, 99.99%.


EDIT: Dejane, ti jos uvek ne razumes da ja ne mislim da je do softvera?

Alfa ja mislim da nema vise poente koristiti w10m.
Nokie dolaze.

Samo mi je zao mogli su ovaj cshell da nam omoguce bar u insajder formi, opet je pitanje ko ce im testirati novu avanturi, cisto sumnjam da ima i 20% prodatih telefona na w10m sa snap 830 pa da im oni posluze kao test (insidere) ... Ko zna ja cu ostaviti ovu 950 jos neko vreme, potpis ostaje isti za mtalk [emoji24]

Sent from Dead OS ☹
 
Poslednja izmena:
Istekao edit mislio sam na snap 820 ..
Na prolece sledece god ako ne izbace taj Surface ili koji vec fon oni mogu opusteno da odustanu od svega toga, posle toliko restarta platforme, oni su i dalhe mocni na PC-u a nemocni jos vise na mobile trzistu.
Sa Nokiom su uspeli da osvoje jedne godine 4% i to je to , to ke bio maximum.
Sada Nokia zeli za sebe tih 4% ali na droidu, i to je sada veliki izazov.

Poslednja dva builda na insajderu za PC su toliko prenatrpali sa novim ispravkama i funkcijama da jedan Mac os to ne dozivi za 2God razvoja [emoji33] zasto nisu tako i mobile pricu gurali ranije, hm...
Steta.


Sent from Dead OS ☹
 
Poslednja izmena:
Da nije tebi neko ukrao nalog?

Odjendom sa problem o drainu si presao na test performansi juce, a danas odjednom sa pitanja restarta na CShell :)
Uzjedno "istekao edit", a poruke su ti sa 10 minuta razlike u post time :) 8:20, 8:23 edit, 8:33 nova poruka :)


Nego, ko je jos sem Miska ono menjao bateriju skoro a imao je restarte? Kakva je situacija, ako je zamenio?
Trenutno ima po oglasima obicnih L950 za 150-170e nekoliko komada. Ako me ne bude mrzelo da idem po ovom przenju, capicu jednu za probu fokusa :)
 
Da nije tebi neko ukrao nalog?

Odjendom sa problem o drainu si presao na test performansi juce, a danas odjednom sa pitanja restarta na CShell :)
Uzjedno "istekao edit", a poruke su ti sa 10 minuta razlike u post time :) 8:20, 8:23 edit, 8:33 nova poruka :)


Nego, ko je jos sem Miska ono menjao bateriju skoro a imao je restarte? Kakva je situacija, ako je zamenio?
Trenutno ima po oglasima obicnih L950 za 150-170e nekoliko komada. Ako me ne bude mrzelo da idem po ovom przenju, capicu jednu za probu fokusa :)

Oooo alfa ako napisem da je isteklo ona jeste xd mtalk ne daje posle par minuta edit opciju, moguce da je bug ali ne mogu da nateram app da prikaze opet "edit" opciju.

Ja sam oduvek bio raspolozen za kritiku i pohvalu ;)

Sent from Dead OS ☹
 
Znas onu foru?
Roditelji usvojili dete Nemca, ali ono cuti sve vreme, oni se sve vise trude, dete i dalje cuti...
Tek za 7. rodjendan, proba tortu i kaze "ovo je preslatko, ima 10gr visak secera".
"Hans, pa ti pricas?"
"Da"
"Zasto si do sada cutao?"
"DO sada je sve bilo kako treba"

:)
 
Znas onu foru?
Roditelji usvojili dete Nemca, ali ono cuti sve vreme, oni se sve vise trude, dete i dalje cuti...
Tek za 7. rodjendan, proba tortu i kaze "ovo je preslatko, ima 10gr visak secera".
"Hans, pa ti pricas?"
"Da"
"Zasto si do sada cutao?"
"DO sada je sve bilo kako treba"

:)

Loool.

Paz mozda ms nema realne ideje za mob platformu.

Mozda do sada nisu uspeli da naprave nesto u lab pa da nam poture kroz insajder.

Mozda smo mi samo preterano ocekivali nesto od MS-a a vec odavno su dva giganta naguzila svoja resenja i to je stabilno i opstaje.

Kako MS-u ne nmoze niko nista na PC platformi tako Aplle-u i Google ne moze jedan MS na mobile platformi dokle god traju ovakvi trendovi.

Opet da je tolika katastrofa taj w10m i ova lumia, ja to nebih ni pomisljao da uzimam, a pazario sam ga godinu dana posle objave ;) dovoljno da me ne optuze ovde neki kako sam neki ultra fan boy ;)

Sent from Dead OS ☹
 
Poslednja izmena:
Pa pukli su zato što nema ništa bolje i naprednije u odnosu na ostale platforme, a imaju odvratan UI zbog kog je i win8 na desktopu fejlovao. Bukvalno, svi korisnici WP telefona se mogu svrstati u 3 kategorije:
- dobili od firme
- hteli da probaju nešto drugačije
- Nokia
Ovi prvi ga koriste zato što moraju, drugi su ili odustali ili su se čvrsto vezali, treći su svi odustali.
MS sa WP ekosistemom nije ponudio ništa posebno u odnosu na Google i Apple.
Sa aplikacijama su pukli zato što u startu nisu imali API kojim bi omogućili da aplikacije i servisi sa drugih platformi mogu da se napišu i rade na WP platformi. Obične push notifikacije su uradili traljavo, gomila stvari koje programer želi da uradi su nedostupne.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
U Mobisu nije pronađen nikakav hardverski problem vezan za restarte. Toliko o tome.

Ako mislis na ProMobis menu su rekli da mi ie ispravan telefon (L830) i uzeli mi 1600din za instaliranje softwera, a to sto je maticna ploca otisla nikom nista.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
@yooyo
Posto sam i sam u nekom sw inženjeringu, možeš li mi reći šta su to ostavili nedostupnim od opcija koje bi programerima mogle biti zanimljive..?

Ne kažem da nisu, nego me zanima, a nisam upućen. :)
 
@mironiko:
Iz aplikacije nije bilo moguće uključiti ili isključiti npr bluetooth, nisi mogao da skeniraš wifi, notifikacije kada stigne uopšte ne obavesti aplikaciju, nego kada korisnik vidi notifikaciju i pokrene aplikaciju, app se poveže na server i pita šta ima novo. Server je u problemu jer je poslao notifikaciju a app opet traži isto.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ne znam, da imam problem sa restartom uređaja, tražio bi zamenu za drugi, ako nisu u stanju otkloniti kvar. Bez veze...
P.S.
Bilo bi lepo da se W10M telefoni mogu vratiti na WP8.1...
Podrška za WP je u UK ili USA.
Kad im se obratite za problem, uredno će vas savetovati, da uz pomoć wdrt vratite telefon na 8.1, iako to nije moguće... :)
 
@mironiko:
Iz aplikacije nije bilo moguće uključiti ili isključiti npr bluetooth, nisi mogao da skeniraš wifi, notifikacije kada stigne uopšte ne obavesti aplikaciju, nego kada korisnik vidi notifikaciju i pokrene aplikaciju, app se poveže na server i pita šta ima novo. Server je u problemu jer je poslao notifikaciju a app opet traži isto.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Samo jos jedna stvar da ne zbunis neke , da li je tako bilo i tako ostalo?
Ako hocemobtobsto navodis nije dovoljan jak razlog da neki developer odustane, svako moze skinuti poslednji sdk i videti sta moze a sta ne..
Tako je bilo price i oko m bankinga, razne fix ideje su bile razlog zasto nema tih app od domacih banaka, pa na kraju isplivala prava istina, nema dovoljno korisnika sa wp a ne da je sam MS blokirao mogucnosti developerima..

Sent from Dead OS ☹
 
Poslednja izmena:
Tek pojavom w10 je postalo moguće skenirati wifi. Gluposti oko notifikacija su ostale.

Da još malo razjasnim ovo oko notifikacija.. Google notifikacije pošalje na telefon, Android po prijemu notifikacije probudi app I preda joj to što je stiglo, app onda updejtuju internu bazu, eventualno se zakači na server i skine dodatne podatke i okači poruku u notifikacionom panelu.
Kada Google server kaže nekom serveru da je isporučio notifikaciju, server zna da je app na korisnikovom telefonu dobila notifikaciju.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam, da imam problem sa restartom uređaja, tražio bi zamenu za drugi, ako nisu u stanju otkloniti kvar. Bez veze...
P.S.
Bilo bi lepo da se W10M telefoni mogu vratiti na WP8.1...
Podrška za WP je u UK ili USA.
Kad im se obratite za problem, uredno će vas savetovati, da uz pomoć wdrt vratite telefon na 8.1, iako to nije moguće... :)
Kada su fejlovali sa kin1 i kin2 telefonima uredno su pozvali svih 508 kupaca i zamolili ih da vrate telefone i dobiće povraćaj novca, zato što im je bilo preskupo da plaćaju i održavaju tim za tehničku podršku.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Tek pojavom w10 je postalo moguće skenirati wifi. Gluposti oko notifikacija su ostale.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

U ovo si naravno siguran tj uveren?

Yoyo bez ljutnje ali push notifikacije tako rade i na W10m eto email tj oytlook je prvi primer.

Ako te ne mrzi procitaj malo u vezi notifikacija na w10m, ti vrtis istu pricu od pre par godina kada smo raspravljali sta su mane wp8 ...

Sent from Dead OS ☹
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ne znam, da imam problem sa restartom uređaja, tražio bi zamenu za drugi, ako nisu u stanju otkloniti kvar. Bez veze...
Uzgred, i na mojoj bivšoj Lumiji 930 se naprasno pojavio problem sa nasumičnim restartima posle nadogradnje na W10M.
U Mobisu nije pronađen nikakav hardverski problem vezan za restarte. Toliko o tome.
Sta reci? Mozda u normalnoj zemlji. Zato ja i preferiram telefone sa oglasa sa EU garancijom, makar i "rekla kazala", ona vise vredi nego nase papirne :)
Ozbiljno, njima se obratite samo sa serijskim brojem za mnoge proizvode i srede vam! Nece uvek, ali za Intel, MS, Samsung, OnePlus... hoce.

Tako je bilo price i oko m bankinga, razne fix ideje su bile razlog zasto nema tih app od domacih banaka, pa na kraju isplivala prava istina, nema dovoljno korisnika sa wp a ne da je sam MS blokirao mogucnosti developerima..
WOW????? Hoces reci da sam bio u pravu???? Ma ko bi rekao :D
 
Uveri se i sam ako želiš...
https://docs.microsoft.com/en-us/wi...ows-push-notification-services--wns--overview

Ako app nije dozvoljena da radi u pozadini neće dobiti notifikaciju. Pogledaj raw-notifications sekciju u gornjem linku...
E da.. WINS ne garantuje isporuku niti potvrdu isporuke notifikacije.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Vidis to nisam testirao, eto mogao bih sa outlook-om imam gmail i hotmail nalog oba su na push.

Zanima me nesto, kako onda viber dobija poruke dok mi je battery saver ukljucen a on po pravilu gasi background taskove?

Da li na droidu stizu push notifikacije i kada je onaj baterry saver mod ukljucen?


@alfa jEdna Inteza i ostale banke su lagale kako ms ne dozvoljava izradu mbanking app, a posle se preslo na pricu kako ima malo klienata...
A jedna UCB u Srbiji i dalje ima wp app... Verovatno su budale zar ne?


Sent from Dead OS ☹
 
Poslednja izmena:
Itekako se može uraditi zamena uređaja ili povraćaj novca. Ja sam htc nakon problema sa hd snimkom kamere i njihovog pokušaja da me pređu, ipak uspeo vratiti i uzeti bolji uređaj, pošto isti više nisu imali.
Isto sam uradio za L925, koji sam dobio na poklon od MS-a, nagradna igra je bila u pitanju.
Na L925 je display sam od sebe prestao raditi, pošto je bilo u roku od 10 dana, tražio sam nov uređaj, ne popravku...
 
Da dodam... Jeste zemlja Srbija, ali osim sto su nas političari opljačkano, sve mi se cini bolje u Srbiji.
I sam sam mislio da je svuda bolje nego kod nas. To je zato sto sam svet obilazio kao turista, sad kad ne živim vise u Srbiji... Vidim sta je bolje ovde, a sta je isto ili gore.
 
Nazad
Vrh Dno