Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Kako drugačije napisati kad nemaš problem te prirode?
"nisam iskusio isto"
...ili treba da napišem imam isti problem iako ga nemam...
Ne razumem?!
 
Ne. Nemoj sumnjati da postoji samo.
 
Ne. Nemoj sumnjati da postoji samo.

Alfa ti i dalje odbijas user feedback hub i ono sto insajderi prijavljuju, mislis da neko voli te restarte, pa da ih toliko ima i da je ozbiljan problem pa to bi bilo na prvom mestu ili bar u top 10.



Sent from Lumia 950 ☹
 
Dejane, koliko puta treba da se kaze da mislimo da je hardverski problem, da prekines sa idejom da pricamo da je do OSa?
 
Dejane, koliko puta treba da se kaze da mislimo da je hardverski problem, da prekines sa idejom da pricamo da je do OSa?

Sad je do hw ... [emoji24]
Drugi kolega tvrdi da je iskljucivo sw problem e sad...svi su u pravu...

Sent from Lumia 950 ☹
 
Alfa... Koji ti model koristiš, na kom uređaju imaš problem? 950 ili 950XL?
 
950DS je bio.

@dejan, ko? Pa vidis da vecina misli da je do baterije ili necega vezanog za nju (kontakt)
 
Mail aplikacija definitivno troši više baterije nego što bi trebalo.
Potrošnja baterije se ipak bitno smanjila kad sam isključio lokaciju.

Btw, ovako je bilo jutros u 6.10h (potrošnja za 6h mirovanja telefona).
Stanje napunjenosti baterije je palo za oko 6% za nekih 7h.

wp_ss_20170620_0001.png
 
Poslednja izmena:
22% u background, sta sada, Dejane?:)
 
Tu nešto ne štima, ja dva naloga koristim i cca 15 mailova dnevno... Pročitam i na neke odgovorim... Jedva 1%, opet... O čemu se radi... Ko će ga znati.
Nešto je urađeno... Šta?! Ko će ga znati...
Ja to nisam video od kad koristim windows 7, pa na ovamo.
 
22% u background, sta sada, Dejane?:)

Umoran sam alfa, umoran , ti npr nisi jos uvek savladao kako w10m u stvari meri potrosnju, tako da ne glumi advokata.
@rotkod mi smo fanboy ekipa nama to ne sme da se desi [emoji33]

Sent from Dead OS ☹
 
Poslednja izmena:
Kako završava mail... Outlook, Hotmail, live... .com, .rs, .uk?
 
Sam sebe kontraditujes Deki:) prvo nije drain jer nije background sada nije jer wp meri sladoled :)
 
Sam sebe kontraditujes Deki:) prvo nije drain jer nije background sada nije jer wp meri sladoled :)

Da. Ja mu ne vidim inbox nesto je mail app radila u pozadini a sta ... Nije sigurno lizala sladoled.
@desp ako ti je za 7h spalo 6% onda ti na wp nemas nikakav drain , pogotovo ako u toj listi imas stock ms app...

Sent from Dead OS ☹
 
Poslednja izmena:
Danas je mnogo bolje. Pretpostavljam zbog isključene lokacije. Npr. sada je baterija na 48% što je jako dobro.

Btw, mail adresa je kompanijska; ime.prezime@ firma.com
 
Poslednja izmena:
Dajte rezultate iz Antutu benchmarka..
Ovako je kod mene

yAuT45s.jpg


Ovo mi neverovatno skoro 1GB rama ode za gpu malo neverovatno...

sqjv0DB.jpg




Sent from Dead OS ☹
 
Evo sad odvrtih. Iznenadio sam se da je ovako dobar rezultat na ovoj vrucini s obzirom na SD810.

DrZ9RyT.jpg

Tma89Iq.jpg


Ako uporedimo sa uredjajima na android platformi sa SD810 ovo je bolji skor, posebno CPU koji je u rangu sa SD820 uredjajima na androidu. Ovde je samo GPU skor nizi, ocigledno DX 11 API je sporiji od opengl-a.
Sent from my Lumia 950XL
 
Poslednja izmena:
Mr nice odlican score, vidi se da 950xl ima 4 jaka i 4 slabija jezgra, za razliku od 950ice koja ima 2 jaka i 4 slaba.
Drndao sam skoro jednu XL nisam primetio da je brza od obicne 950ice [emoji2] znaci da su ga lepo optimizovali na oba [emoji2]

Sent from Dead OS ☹
 
Poslednja izmena:
kako tako velika razlika u skoru?

Moj je 950 a njegov 950 xl , nemaju isti soc zato i tolika razlika.

E ljudi jedno mozda u glupo pitanje ali pade mi na pamet..
Da li baterija od XL pasuje fizicki za lumiu 950 obicnu??
Ako ostavim ovu lumiju dokupio bi bateriju od XL ako naravno moze ta kombinacija XD

Sent from Dead OS ☹
 
Poslednja izmena:
Ne, nisu istih dimenzija.

Inace, slican stav gore opisanom sam i sam imao kad sam uzimao L950XL.

Jednostavno, sam hardver (ekran i kamera pre svega) je toliko dobar da je zbog njega vredelo dati 225e za ovaj telefon (skoro nov, perfektno ocuvan).

Sistem ima mana, uglavnom vezanih za aplikacije, ali reci da radi lose i raspada se - prosto nije tacno.

Bar je kod mene uglavnom sve ok, sta znam...
Sent from a fantastic Lumia 950 XL
 
Je l' CShell prica realna za 950 seriju? Interesuje me prvenstveno zbog continuuma posto cu jos malo na put od mesec dana pa da ne vucaram jos jednu torbu (laptop) sa sobom a dobro bi mi doslo ono sto sam video da CShell radi.
 
Mislim da ce to biti samo za Elite X3 i nadolazece Surface modele...
Sent from a fantastic Lumia 950 XL
 
Je l' CShell prica realna za 950 seriju? Interesuje me prvenstveno zbog continuuma posto cu jos malo na put od mesec dana pa da ne vucaram jos jednu torbu (laptop) sa sobom a dobro bi mi doslo ono sto sam video da CShell radi.

Tesko, mozda ce dobiti u ovom rs2 feature buildu neku continum v2 ali nista od cshell-a za snap 810 i 808 , tesko cak i za 820...

W10m je ove godine nesto sto vezuju za fanatike a tek sledece god [emoji24] bitce 1 lumia na jedno selo/ naselje.

Sent from Dead OS ☹
 
Evo bas sam se nakanio da snimim jedan kratki video navigacije kroz interface na 950XL, generalno otvaranje aplikacija, ono everyday use. Viber, mail accounte nisam otvarao na videu zbog privatnosti, mrsko mi bilo da nesto editujem i radim blur ili neku cenzuru. Evo da procjenimo koliko se ovaj telefon raspada :D Wifi konekcija u trenutnku snimanja je uzasna, kao sto se vidi na snimku, da je bila brza mogle su se pojedine stvari ucitati i prije, ali eto necemo sad cjepidlaciti.

https://www.youtube.com/watch?v=QNugX9P-tBI&spfreload=10
 
Evo za sad više od 7 dana bez ijednog restarta sa novom baterijom.
Dtu6Rsi.jpg



Sent from mTalk
 
'esam ti rek'o? :) Restarti veze nemaju sa softverom vec samo i iskljucivo sa baterijom. Ko hoce da veruje neka veruje, ko nece - ne mora. Je l' primecujes razliku u odnosu da duzinu trajanja punjenja nego ranije? I da li se mozda ta baterija greje? Cisto da znaju i drugi kojima ce kad tad zatrebati nova/druga baterija.
 
Evo sad se restartovao sam od sebe.
Baterija na 35%.

Sent from mTalk
 
Cekaj da dodjem sebi, trebace mi jedan dan, 2l vode i JAKA kafa da prestanem da se smejem :)

Iskreno sam se nadao da vas dvojica posle zamene baterije necete imati problema :(

@imba, samo Dejan misli da je do softvera i da svi misle da je do softvera. Vecina cilja na bateriju, ili kontakt ili uopste hardver u nekim primercima.

Zar nema WP neki crash dump da se vidi zasto se restartovao?
 
Nazad
Vrh Dno