Šta je novo?

Lumia 950 , 950 XL

Doneces meni punjac i usb kabl ako se ne snadjem pre :D Nema sad necu :D
 
Donecu ti telefon, nemam mesta za punjac, rezervisan je kofer za vina i cokolade :D 40e za kofer, necu da ga koristim za punjac obican ;)
 
Ja bi vam vrlo rado kupio, ali ovde ih ima samo u elgigantenu i tu je 4400sek, tamo gde su 2999sek su sve prodane...
 
To je l950.... daj dual SIM XL za tu cifru :)
 
Kad odem na sajt topmobilni i izaberem npr L950, on mi prikaze cene i dostupnost u radnjama/kod operatera.
Koliko su tacni i jel neko gledao putem tog sajta?
 
Ljudi imam par pitanja u vezi Lumije posto planiram da je kupim.

Gledam u Vip-u da je uzmem i rekose mi ako narucim preko neta da ce mi stici uz Lumiu 950 i Continuum za povezivanje na monitor, da li je neko vec uzimao tako? Pretpostavljam da mi je bolje onda preko neta nego direktno iz radnje?

Radim neke UWP aplikacije pa mi je sinula ideja da ih malo prepravim i postavim i za Windows Phone na Store, to je ujedno i glavni okidac da uzmem Lumiu 950. Naravno koristio bi Lumiu kao primarni telefon.
Kamera mi se isto svidja kako radi pogotovo dosta opcija koje poseduje...

Svakako bi voleo da koristim Windows phone sistem, ali zeleo bih da cujem vase misljenje da li preporucujete Lumiu 950 kao telefon za svakodnevno koriscenje, sada koristim Xperia Z2 i sasvim je odlican sto se tice perfomansi.

Druga mogucnost je da uzmem neki krs za 50e i tu testiram app-ove, ali bih radije uzeo 950 samo ne znam da li je pametno prelaziti na WP posto sam cuo da je Win Store dosta dosta manji od Google Store-a, zato pitam da li preporucujete da predjem na WP za svakodnevno koriscenje?




Pozdrav!
 
Sto se ne bi svakodnevno koristila?Mnogi od nas je tako koriste i za posao i za sve ostalo,jedino ako si bas mnogo navikao na android i svakodnevno skidas gomile aplikacija,ovde ih nema toliko ali recimo sve koje sam tamo koristio koristim i na lumia telefonu.
 
Lumia 950 je odlican telefon i ako ti se svidja windows 10 na PC-ju svidece ti se i na mobilnom, pogotovu sto je sinhronizacija odlicna. Continuum je posebna prica i koliko ce tebi licno biti koristan zavisi samo i iskljucivo od tvog nacina koriscenja istog.
 
Hvala na brzim odgovorima,

Ne koristim mnogo applikacija i ne igram igrice na mobu, mogu cak i da nabrojim koje koristim: YouTube, FB, Gmail, Maps, Google Drive, Viber, Messenger, Unified Remote, Steam, 9GAG, Remote Desktop...
Kad smo vec kod app-a za WP zanima me np. vido sam na Win Store da ima Unified Remote ali se placa 3$, da li postoji piraterija kao za android da se skine instalacija i instalira se na mob?
 
Manje vise sve aplikacije sto si nabrojao su ocajne za win. A gmaps i gdrive (kao i sve druge guglove) ni nemas za windows. Piraterije nema

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pozdrav!

Jel može neko da kaže kako mu radi My GDrive (Client for Google Drive) na primer? Po opisu iz prodavnice izgleda kao zanimljiva univerzalna aplikacija.
 
Posto je moja supruga uzela S7e evo malo se igrao sa kamerama. Za sad sam slikao samo u low light i mogu reci da je moja L950XL dosta bolja. Sa dosta vise detalja. Jedino su kod samsunga slike svetlije. Sto je i na s5 i s6 bili. Inače slikano sve na auto bez ikakvih podešavanja. Da sam se igrao u manuelnom modu bila bi jos veća razlika. Iskreno sam očekivao vise od s7 kamere. Vidiću kakva je situacija po danu ali tu je Lumia jos bolja verovatno
 
Nemoj to slucajno da kazes pred android fanovima, poderace te zivog :)
 
Posto je moja supruga uzela S7e evo malo se igrao sa kamerama. Za sad sam slikao samo u low light i mogu reci da je moja L950XL dosta bolja. Sa dosta vise detalja. Jedino su kod samsunga slike svetlije. Sto je i na s5 i s6 bili. Inače slikano sve na auto bez ikakvih podešavanja. Da sam se igrao u manuelnom modu bila bi jos veća razlika. Iskreno sam očekivao vise od s7 kamere. Vidiću kakva je situacija po danu ali tu je Lumia jos bolja verovatno

Slazem se da je bolja. Ja imam s7e .
 
Haha... Ne treba nijedni da gore. Ali stvarno sam ocekivao bolju kameru na s7e. Zbog velikog otvora blende koja upija dosta svetlosti. Jedina zamerka na L95p/XL je sto su slike u low light tamnije i tu S7 dalje dosta svetlije slike. Moram jos da uporedim po danu kako stoje :)
 
Planiram da uzmem 950 ali zanima me da li postoji mogucnost instaliranja pirackih applikacija. Np. neke app koje se placaju na Win Store da se nadju kao instalacija i instaliraju na mob?
 
Nema piraterije

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Koliko aplikacija ti treba koje se placaju? Tesko vise od 5 i tesko da ukupno kostaju vise od 10-15e sve ukupno. Naravno x-box igre su skupe ako si na to mislio
 
Pa koristio bi za kontrolu komp.a sigurno ali obicno kad vidim nesto zanimljivo program/igrica preko neta za android a placa se skinem piratsko i probam 1-2dana pa obrisem kad me smori. Zato nebi placao a zeleo bi da probam :D, kao sad na androidu...
 
vise je i vrapcima na grani jasno da je po pitanju kamere situacija: 808->1020->cm1->950-->ostala sr@nja. tako da s7 u toj prici zaista nema sta da trazi. za automatiku ne znam. ne zanima me. ono sto znam je da za fokus je tesko da bilo ko prismrdi s7, imam slike sa s7 koje nikad u zivotu ne bih mogao da uslikam sa 808, 1020 i 950, zbog extremno brzog fokusa. naravno i s7 fokus je prespor za te situacije, ali recimo od 100 ualikanih slika valja mozda 10, dok u tim situacijama 808, 1020 i 950 bi napravili nijednu, jednu ili par dobrih zbog presporog fokusa.

inace nikako ne mogu da shvatim psihu ljudi koji daju 400 evra na telefon i posle se stekaju za svaki dinar za programe. to mi ja mislim nikad nece biti jasno. ok, slazem se da su programeri u 99% slucajeva goveda, ali neki koji ti daju dobar program i NE PRIMORAVAJU TE NA UPDATE zasluzuju da im se plati. ja sam bez problema za je*eni digitron dao 10 evra, i tako za sve sto mi je ok i sto mi ne trazi update da bi radilo ja platim, na kraju mi programi vrede vise od telefona.
 
Poslednja izmena:
Da to si u pravu. Sto se autofokusa tice tu je bas brz. Ali pricam o detaljima i sumu. Vidi se da zaostaje za lumiom i to ne malo. Da sam se igrao podesavanjima bila bi jos veca razlika. Ja sam ocekivao skoro neprimetne razlike jer svi hvale s7 kao da je CM1 :D
 
* Lumia 950 - 20 MP, f/1.9, 26mm, Carl Zeiss optics, OIS, autofocus, triple-LED RGB flash i 1/2.4" sensor size, 1.12 µm pixel size, PureView technology, geo-tagging, face detection, panorama, HDR - izdata 2015

* Samsung Galaxy S7 edge -12 MP, f/1.7, 26mm, phase detection autofocus, OIS, LED flash i 1/2.5" sensor size, 1.4 µm pixel size, geo-tagging, simultaneous 4K video and 9MP image recording, touch focus, face/smile detection, Auto HDR, panorama - izdata 2016

Moguće da je Lumia bolja od Samsunga zbog optike koju ima ...
 
Poslednja izmena:
inace nikako ne mogu da shvatim psihu ljudi koji daju 400 evra na telefon i posle se stekaju za svaki dinar za programe. to mi ja mislim nikad nece biti jasno. ok, slazem se da su programeri u 99% slucajeva goveda, ali neki koji ti daju dobar program i NE PRIMORAVAJU TE NA UPDATE zasluzuju da im se plati. ja sam bez problema za je*eni digitron dao 10 evra, i tako za sve sto mi je ok i sto mi ne trazi update da bi radilo ja platim, na kraju mi programi vrede vise od telefona.

Pod broj jedan nemoj da mi vredjas kolege :) programere. Drugo meni nije problem da kupim app koji cu koristiti. Np. prekljuce sam gledao neki review za Lumia 950 i vido sam covek igra neku igricu, skinuo piracku(posto se placa) probao i obrisao, da platim nesto sto cu 15-20min da koristim i posle obrisem, to nece da moze :).
 
Pa ti nemoj ni kupovati Lumiu nego ostani lepo na tom androidu sto imas i uzivaj. Prijateljski ti kazem da nije Lumia za tebe. Ti ocigledno volis da isprobavas stvari, eksperimentises i cackas a windows nije za to.

Sto se kamere tice, zeiss staklo igra veliku ulogu naravno. Ako optika nije dovoljno ostra dzaba ti sve ostalo. U zelenilu se najvise primecuje razlika u kvalitetu/razlici optike. Na p9/z5/itd lisce izgleda kao da je neko razmljao temperu po pozadini, dok nasa nasusna 950 tih problema nema :D
 
Optika je bitna ali tu se radi o cistom stock post-processingu koji svaki proizvodjac "odredi" za kamere na tel. pa npr XZ sa istim 24mm G Lens snima detaljnije fotke (upravo lisce i vegetaciju) od Z5 koji ima istu kameru samo bez laser AF i color senzora koji za te detalje u ovom slucaju ne znace nista. Dakle klasicno poboljsanje na kasicicu za svaki nov model.

To da li pozadi uz socivo pise Leica, C.Zeiss ili G Lens je vise marketinski trik nego merilo kvaliteta pa tako postoje ljudi koji misle da polovna Lumia od 80e sa famoznim C.Zeiss socivom i minijaturom od 1/3.4" senzora snima bolje fotke od najnovijih flagship kamera :d

Nexusi nemaju fensi sociva pa im foto kvalitet kida, sve zbog kombinacije 1/2.3" senz i odlican sw.

L950 ocigledno ima i kvalitetno socivo i kvalitetan post-processing, w-w sto bi rekli. Mada su mogli da iskuliraju malo sa napucavanjem boja i kontrasta ali to je magnet za oci.

S7 ima hw-ski super kameru ali los stock PP koji napucava boje, kontrast ali sve to uz nenormalno napanjeno ostrenje pa npr bolje-realnije fotke snimaju stariji S6 i N5, cak i Z5.
Ali S7 uz RAW kida, ko zna da iskoristi to S7 kamera ce mu biti sjajna, ovako stock jeste brza i kamkorder kida ali su foto mogucnosti limitirane iako je takvo "budzenje" fotki po ukusu laika pa S7/E stalno "pobedjuju" u kojekakvim blind fon arena testovima :)

Za mene je stock S7 kamera polu-fail ali uz RAW mozda i najbolja u toj fensi flagship klasi (bolja od L950 samo zbog brzine fokusa i f1.7 tj malo boljih LL mogucnosti)

Sent from my D6503
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno