Šta je novo?

Litecoin [LTC] (scrypt)

moze li neko da mi kaze kako bese da vratim prozor na ekranu, trazim taj post ali ne mogu da ga nadjem,
 
eto ga
Zna li neko o cemu se radi, presao sam na trc preko coinotrona i na guimineru mi pokazuje preko 200 mh, a na sajtu dolazi do 80? o_O
 
Poslednja izmena:
Uglavnom vazi ovo (Uzeto sa WemineLTC): "IMPORTANT! KHash/s Rate is an estimate and should not be relied upon. For an acurate KHash/s reading check your client. Your KHash/s as reported on this site is NOT how you are paid, you are paid by share count only. If your KHash/s below is too high or too low, its not a problem and can be safely ignored."

I meni na svakom brlja tj manje pokazuje ali broj shareova stima....
 
Probao sam isti vremenski period sa notroll i LTCmine.LCTmine iako daje vise shareova daje oko (po mojoj gruboj proceni) oko 10-15% manje novcica... mada je ovo bila brz-test verzija,mogucnost greske velika :)
 
Svaka cast..vrh je kartica...ja iz 7970 ne mogu vise od 660khs kako god da namestam klokove...aj baci podesavanja za reaper (mada verujem da su svima ista), koji driver imas? jedino sto meni ne pralaze 62c na 58% fan


Izvinjavam se na kasnom odgovoru.

Podesavanja su:

Kod:
worksize 256
vectors 1
aggression 19
threads_per_gpu 1
sharethreads 1792
lookup_gap 2
gpu_thread_concurrency 21712

Drajveri su prvo bili 13.2 beta pa sam instalirao 13.3 beta i daju 4-5 kh/s vise.

Vrednosti koje sam dobijao su:

960/1250 = 585 kh/s
1040/1250 = 605 kh/s
1100/1250 = 638 kh/s
1180/1250 = 650 kh/s
1220/1250 = 678 kh/s
1260/1250 = 699 kh/s

Ja je trenutno drzim na 1100/1250 i zadovoljan sam kako radi. :) Iznenadilo me je to sto sam mislio da ce se astronomski grejati kada je kloknem na 1260 za GPU, ali razlike u temperaturi su minimalne, dok sa porastom memorije idu u nebese. :)

A sto se tice memorije, sa porastom iste, kh/s opada, sve do 1375. Preko toga nastavlja da se povecava, tako da sam recimo sa 1260/1450 dobijao preko 700 kh/s ali nema teorije da je drzim na tim vrednostima. Naravno sve je radjeno na def voltazi. Moram jos kupiti unimer da vidim potrosnju. E sada sam radoznao i hteo bih isprobati 7970 da vidim koliko daje, i da vidim jel ono tacno sa stranih foruma da ide na 800 kh/s. :)
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko da mi odgovori na pitanja vezana za Wire transfer?

Wire transferom kad stiže novac i treba da potpišete izjavu u banci šta pišete kao poreklo novca? Meni su u banci rekli da nemam pravo da trgujem na berzi bez brokera...
Ili se MtGox/BTC-E vode kao menjačnice??

Jel MtGox šalje kao pravno lice keš ili kao fizičko?
Kakva je situacija sa BTC-E ako se radi Wire transfer?

Prilikom slanja sa MtGoxa na Banca Intesa devizni račun da li je potrebno navoditi Intermediary banku ili stiže i bez nje direktno?

Evo ja peti dan čekam verifikaciju bankovnog računa na MtGoxu i ništa....
 
Mihajloo, kada ti legnu pare na račun i ako te banka pozove da daš izjavu onda ćeš u toj izjavi (štampani obrazac) da "čekiraš" opciju da su to sredstva koja ti je poslao rođak iz inostranstva kao pomoć.

Ne treba preterivati sa iznosima, ali par hilada godišnje će da prođe bez problema.
 
@Mihajloo

Napisi graficki dizajn, bar tako ja radim kad skidam sa mb. Jednom potpises i to je to.
 
Laprestige hvala

Uspeo sam da naguram 1500khs :D

Kakva glupost da ne verujem :(

Sve vreme koristim reaper i cgminer 2.11.2....skinuo sam 2.11.4 i proradilo sa ovim podesavanjima koje sam i ovamo probao ali rezultat nije bio isti :) Ali reaper kako god da pokusam , nikako preko 1300 i koju god verziju da probam

--scrypt --worksize 256 -g 2 -I 13 --lookup-gap 2 --gpu-engine 1100 --gpu-memclock 1500 --shaders 2048

Temp 65c
 
@Mihajloo

Napisi graficki dizajn, bar tako ja radim kad skidam sa mb. Jednom potpises i to je to.

Tako ću i da uradim ;)

btw. Sad čitam MtGoxov FAQ i tamo piše:

International Wire - For the rest of the world and you do not need to be verified. However, we cannot send USD to Serbia, Croatia and Belarus due to our bank`s prohibition of sending USD to certain countries.

Ali eto ja i dalje čekam da mi verifikuju bankovsku adresu iako mi je acc na Goxu vezan za EUR...
 
meni je ta verifikacija prošla u roku od 2 dana, jeste da nisam ništa isplaćivao tako da ne znam kako će to ići pošto sam na bednih 1.6btc
 
Imam Asus-ov 7970 dc2t graficku, da ne bih rudario i ovde po postovima, da li bi mogli kolege rudari da mi kazete na koliko da stavim podesavanja. Trenutno su mi na 1100/1250 i daje 582kh/s, mogu li je unaprediti da daje bar 650kh/s, kartica radi dan ipo
 
Koji miner koristis? Ajde stavi podesavanja istog. Meni na tim klokovima 7950 baca 640 kh/s, ta tvoja bi trebala barem 700.
 
cgminer. Pogledaj privatnu poruku, da ne gusim ovde na forumu, ako nije problem...
 
Na 1000MHz mora da baca okruglo 600MhAsha . Na 1200 MHz 720 MHAsha a na 1260MHz 755MHasha i na 1300 MHz 780 MHasha :) . Provereno kod mene 100%sa cg minerom i intesity10 :D .
 
Vec sam kacio ovu sliku, vidi se da je kartica na 950 (druga je na 970) i memorija je ista za obe 1400
Vidi se i da je smanjen napon jezgra na 1031

Tempratuta kartice koja je na 950 je visa i ako je na manjoj frekvenciji zbog manjeg protoka vazduha
 
Poslednja izmena:
Vec sam kacio ovu sliku, vidi se da je kartica na 950 (druga je na 970) i memorija je ista za obe 1400
Vidi se i da je smanjen napon jezgra na 1031

Tempratuta kartice koja je na 950 je visa i ako je na manjoj frekvenciji zbog manjeg protoka vazduha

7970? Reci mi koje proizvodjace imas i jel si probao da ih poteras preko 700 kh/s?
 
Hteo sam da pitam koje maticne ploce koristite?
Ja trenutno imam malo stariju Asus M4A785TD-V Evo koja poseduje
2 x PCIe 2.0 x16 (blue @ x16 mode,gray @ x4 mode).
Predpostavljam da ce mi ovaj drugi PCIe biti zesci bottleneck.
 
Neće.
 
Jedno pitanje, jel mi se cini ili je u roku od 3-4 dana skocio diff 2 puta? Tj 334, a sad na 364? Ovo bre mnogo brzo skace uskoro ako ne skoci cena bice cupavo... Kad ce bre ovaj gox da lansira LTC?
 
Preporuka za neki uporedni chart koji pokazuje koji GPU su best buy za mining. Znaci odnos cene kartice/potrosnja/snaga H/s? Mozda 7950?
 
Nazad
Vrh Dno