Šta je novo?

Litecoin [LTC] (scrypt)

A za par dana diff ide i preko 400, izgleda. :(
 
Jedno pitanje, jel mi se cini ili je u roku od 3-4 dana skocio diff 2 puta? Tj 334, a sad na 364? Ovo bre mnogo brzo skace uskoro ako ne skoci cena bice cupavo... Kad ce bre ovaj gox da lansira LTC?

Diff se menja na oko 3.5 dana znaci 4x brze nego za btc!
 
Poslednja izmena:
7970? Reci mi koje proizvodjace imas i jel si probao da ih poteras preko 700 kh/s?

Safir http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1157&pid=1634&psn=&lid=1&leg=0 , nisam probao da ih nesto mnogo overklokujem, malo sam probao ali nisam imao mnogo vremena i na kraju sam je ispalo da je ovo najbolje sto sam uradio za jedno sat vremena. Kartice su dosta blizu jedna drugoj pa pomisljam na vodeno hladjenje ali kod nas izgleda da nema da se nadje. Sa manjim naponom jezgra grafike postaju nestabilne na ovm klokovima. Kad sam smanjio napon dobio sam jedno 8-10 stepeni nize temperature. Na drugim frekvencijama do 1ghz nisam dobijao nista vise, preko nisam isao zbog temperatura, nakad cak i dosta manje, isao sam na po 10mhz pa onda malo memorija gore dole ...
U nedelju ili ponedeljak treba da stigne i jedan gigabyte pa cu nadam se imati malo vise vremena da se igram sa njim.
 
Pozdrav narode
Dosta sam nov u ovome pa ako moze mala pomoc
uzeo sam 7950 tf3
Ovde vidim da ih ljudi teraju da daju po 600khs
medjutim ja kad ga poteram u cgminuru toliko dobijam brdo hw erora,pool mi pokazuje brzinu od oko 150 khs po kartici
Dok u reaperu mogu da izvucem oko 580khs i toliko mi i pool pokazuje
Probavao sam citavu noc da stelujem brzinu i memorije i gpu ali bez ikakve promene
Da u cgminuru ne bih imao hw greske kartica ne moze preko 400khs
Ako neko ima neki hint ili je voljan da mi pokaze kako i sta platio bih u kovanicama : )
 
Pozdrav narode
Dosta sam nov u ovome pa ako moze mala pomoc
uzeo sam 7950 tf3
Ovde vidim da ih ljudi teraju da daju po 600khs
medjutim ja kad ga poteram u cgminuru toliko dobijam brdo hw erora,pool mi pokazuje brzinu od oko 150 khs po kartici
Dok u reaperu mogu da izvucem oko 580khs i toliko mi i pool pokazuje
Probavao sam citavu noc da stelujem brzinu i memorije i gpu ali bez ikakve promene
Da u cgminuru ne bih imao hw greske kartica ne moze preko 400khs
Ako neko ima neki hint ili je voljan da mi pokaze kako i sta platio bih u kovanicama : )


Skini guiminer , core/mem 1075/1600, powerlimit +20, u guimineru
worksize 256, thread-concurrency 21712, gpu threads 1, vectors 1, intensity 18
, napisi ovde sta si dobio sa ovim setovanjima.
 
Poslednja izmena:
Sad je LTC @ 2.05$
Koliko sam shvatio, LTC moze da se proda na BTC-e bez konvertovanja u BTC, odnosno zameni za dolare. Kako se to posle prebaci na racun u banci i koliko treba da legne novac na racun, kolika je provizija? moze li neko da mi pojasni? :)
 
@shku: spremi kovanice ;)

@bojsha: provizija je 1,5% ali min. iznos je 1000$ ... javim ja za par dana više informacija ;)
 
@shku: spremi kovanice ;)

@bojsha: provizija je 1,5% ali min. iznos je 1000$ ... javim ja za par dana više informacija ;)

le-le druze! :eek: za proviziju i nekako ali za 1000$ nikako odnosno, mnogo bi mi trebalo vremena da se to nakupi. javi mi, mozes i preko P.P.
 
Da, malo kraduckaju. Ali barem ne štuca... krastavac. Biraš manje od dva zla...
 
Jel' se meni cini ili ltcmine.ru nesto slabo placa...?

Ne čini ti se, mada je danas bila promena diff-a.
ltcmine je meni III izbor, prvi je Nushor (i dalje i ako je scum, ne mogu da nađem bolji PPLNS rudnik), drugi je notroll (isto scum od nedavno) pa tek na III mestu ltcmine.ru
 
da li bi mogli da se skupimo i da zajedno kopamo na p2pool-u? samo mi interni ovde
 
da li bi mogli da se skupimo i da zajedno kopamo na p2pool-u? samo mi interni ovde

Opiši koje bi bile prednosti tako nečega?
Teško da bi neko ko je malo ozbiljnije ušao i rudarenje tek tako napustio nešto što je koliko-toliko sigurno... ("bolje vrabac u ruci nego golub na grani")
Meni je sve jedno, rado bih prodržao tako nešto ali snaga mojih rudara je smenšna. :)
 
Ne čini ti se, mada je danas bila promena diff-a.
ltcmine je meni III izbor, prvi je Nushor (i dalje i ako je scum, ne mogu da nađem bolji PPLNS rudnik), drugi je notroll (isto scum od nedavno) pa tek na III mestu ltcmine.ru

Probacu nushor od veceras. Sto se notroll-a tice, prosle nedelje sam probao, nije mogao ni da se konektuje....
 
Meni nushor njesra..imao sam ogroman stale.

1 notroll
2 ltcmine
3 give me ltc/coinotron
4 nushor
 
Dobio sam odgovor od MtGoxa zašto je moj bankovni račun i dalje ne verifikovan:

Mt.Gox Support, Apr 19 02:22 (JST):

Hello,
The AML team is currently taking 1 week. For any verification-related queries, please contact the AML team directly at [email protected].
Thanks,
MtGox.com Team

Znači, zbog gužve sada im treba nedelju+ dana za verifikaciju bankovnog računa....
 
pozdrav ljudi,

nov sam ovde, ali bojim se da nisam zakasnio.. ako bi sad uložio neku ušteđevinu i uzeo triple ploču, ubacio 3*7970 i sve ostalo da bi napravio taj "superkompjuter", i krenuo da kopam LTC.. iskreno da li bi isplatio tu mašinu uz povećanu potrošnju struje u stanu ?
čitam sad da se povećava "norma" svaki treći dan.. vidim da su ljudi baš puni entuzijazma i to mi je drago, al kolko sam istraživao, čitam da će uskoro ASIC mašine za zamene GPU mining (mada su možda to samo glasine jer svi su u nekoj fazi čekanja, ko god je naručio)..
iskreno neko da kaže, da li se zaista isplati ulaagati sad u opremu, ili ljudi koji imaju već tako jako mašine oće da zarade neki dinar ?
koju mesečnu zaradu mogu da očekujem ?
hvala :wave:
 
.. čitam dalje... možda taj ASIC ni ne postoji, izgleda ga niko nije ni video sem kućišta spolja ?? :) dobra vest ?
 
To što ti želiš da čuješ ti ne može niko reći. :)

Svako mora sam da proceni rizik i da kaže sebi koliko je spreman da izgubi ako ovo ne krene kako je zamislio u svojoj glavi. Generalno, ja smatram da je rizik mali. Nov hardver će uvak imati određenu cenu, neka je ona i 20% niža od kupovne, koja će da "povadi" veći deo ulaganja ako ovo pukne u prvom mesecu od ulaganja. Ako ovo potraje dva meseca ti si već pola otplatio.

Ti sad vidi i razmisli. Uglavnom, dobrodošao ti nama, nema tog koji je postavio to pitanje a da nije posle "zveknuo" lovu za hardver. ;)
 
pozdrav ljudi,

nov sam ovde, ali bojim se da nisam zakasnio.. ako bi sad uložio neku ušteđevinu i uzeo triple ploču, ubacio 3*7970 i sve ostalo da bi napravio taj "superkompjuter", i krenuo da kopam LTC.. iskreno da li bi isplatio tu mašinu uz povećanu potrošnju struje u stanu ?
čitam sad da se povećava "norma" svaki treći dan.. vidim da su ljudi baš puni entuzijazma i to mi je drago, al kolko sam istraživao, čitam da će uskoro ASIC mašine za zamene GPU mining (mada su možda to samo glasine jer svi su u nekoj fazi čekanja, ko god je naručio)..
iskreno neko da kaže, da li se zaista isplati ulaagati sad u opremu, ili ljudi koji imaju već tako jako mašine oće da zarade neki dinar ?
koju mesečnu zaradu mogu da očekujem ?
hvala :wave:


Za pocetak nekog rudarenja ja bi ti preporucio da uzmes 4x7850=1600kh jer su ubedljivo najbolji odnos cena/perf za ltc. Po trenutnoj ceni ltc sa ovom snagom bi mesecno imao oko 300$ .
 
Jel nekome radi notroll? Meni je sve povezano i grafike bacaju sherove ali na sajtu 0 Kh/s i iznos se ne pomera??
 
Nazad
Vrh Dno