Šta je novo?

Litecoin [LTC] (scrypt)

@Splinter, na prvo pitanje, ne mogu dati odgovor. Jer prvo pitanje je malo cudnovato....Salim se, to ne bih znao.
edit:Verovatno cu kupiti 7950 dc2, pojavio se povoljan oglas. Pa cu se licno uveriti rame uz rame sa tf3.
 
Poslednja izmena:
Pa sta je s ovim ltc-om...

Coinotron je pao, jos neki poolovi imaju probleme u radu, neki su otisli da kopaju FTC, neki BTC, u svakom slucaju samo Coinotron je nosio 4000MH/s, a cela mreza je oscilovala oko 20000 zanjih 2 dana, pa smo svi ocekivali diff od 750, sada bez coinotrona i jos sa problemima u radu nekih poolova pali smo na 14-15.000 i diff cak i manji od trenutnog. Kada se Coinotron vrati ivi ce to opet na 20.000, tako da cemo ostati na slicnom diff. bar na ovoj sledecoj promeni.
 
za 2 sata se menja diff na ftc pa ce biti isplativiji, ja sam digao server za ftc i sad cekam malo pre promene difa
 
Ortak kupio asus dc2 top 7970. Temperature su ocajne, a broj obrtaja vemta jos ocajniji. Da li mu je naletela losa karta, ne znam. Ali jednostavno....71c na 87% 1040/1500, kopa trenutno ltc. A ni na btc temperature nisu bile za pohvalu.
edit: Bio je razocaran od samog starta, a toliko smo bili ubedjeni da ima dobro hladjenje. Jos cinjenica da ima tri slota. PA smo malo "zagledali" karticu naokolo. Treci slot je vise psihicka stvar, da bi ljudima bio wow. Treci slot nije iskoristen kako treba. Ima previse praznog prostora, ne potrebnog. Kod msi kartica je prednost sto heat pajpovi izlaze sa strane, za razliku od dc2. I da, na asusu je nekako previse zatvoren exhaust deo.
To je samo moje zapazanje, kod poredjenja

Kod mene na tim podesavanjima vent na 55% i temp 71c. Nesto vam tu ne valja debelo . Moja karta je jos u kucistu i bila bi hladnija da je napolju .
 
grickodj je napisao(la):
Ortak kupio asus dc2 top 7970. Temperature su ocajne, a broj obrtaja vemta jos ocajniji. Da li mu je naletela losa karta, ne znam. Ali jednostavno....71c na 87% 1040/1500, kopa trenutno ltc. A ni na btc temperature nisu bile za pohvalu.
edit: Bio je razocaran od samog starta, a toliko smo bili ubedjeni da ima dobro hladjenje. Jos cinjenica da ima tri slota. PA smo malo "zagledali" karticu naokolo. Treci slot je vise psihicka stvar, da bi ljudima bio wow. Treci slot nije iskoristen kako treba. Ima previse praznog prostora, ne potrebnog. Kod msi kartica je prednost sto heat pajpovi izlaze sa strane, za razliku od dc2. I da, na asusu je nekako previse zatvoren exhaust deo.
To je samo moje zapazanje, kod poredjenja
Nemas pojma sta pricas. Jeste, poklopac ima male rupe i mogli su to malo prosiriti. Osim toga Asus je za TF3 i cale i keva. TF3 ima jako mali tj uzak hladnjak unutra, duplo manji protok vazduha na vetilatorima... Iz toga mozes mozes odmah da zakljucis kolika je razlika u hladjenju tj buci.
Debljina coolera je potrebna da bi se stavili krsteni ventilatori. Tu je recimo ogromna razlika izmedju Dual-x i Vapor-x koji imaju apsolutno isti hladnjak ali Vapor ima normalne ventilatore i zauzima 2.5slota dok Dual ima neke tanke da bi stala u samo dva slota.
Giga recimo isto ima jako mali hladnjak ispod, stvarno uzasno mali ali to nakoknadjuje velikim protokom vazduha sa 3 ventilatora. I pored toga nije bucna ni blizu kao TF3.


Jos treba da pocnem i da crtam zasto kazem da je TF3 sakat. Karta je super, sakato je hladjenje.


A to sa tom 7970... Nesto nije ok. Sve i da je zakljucan napon nebi smela da ima tolike temp. Ili je drzi u zatvorenom kucistu ili ima nesto ispod karte zalepljeno za nju pa grafika ne moze da uvlaci vazduh. Ili jednostavno nije legao cooler kako treba iz nekog razloga. Da bi naterao Dc2 da radi na 87% morao bih da joj rukama pokrijem ventilatore da ne moze da uvlaci vazduh. Ne zezam se uopste, proverite taj cooler. Nije tu nesto ok.
 
Cuti, kad bi te cula moja tf3, svako vece bi te budila od Krusevca do Beograda svojom frekvencijom zvuka ventilatora na 70 i nesto %

:whip:
 
Nek cuja ona mene samo da ja ne cujem nju :D
Na koliko ti sad radi temp i %? Napisi i podesavanja usput. Bas me zanima kako se sad ponasa.
 
Ta ti je dobra :D

Pogledajte prilog 116155

Rig se nalazi u hodniku u otvorenom ormaru. U susednoj sobi (vrata su stalno otvorena) je sobna 25, a u hodniku verujemd a je 27, moracu da naknadno izmerim da uporedim razliku. Jos neki info? Rado cu slikati sutra da pokazem "Mining rack" :d
 
Ehh,gledam ovde svi otkljucali clock za kartice na msi AB,jedino ja ne uspevam,a vise puta sam probao i na vise sistema i dve vrste kartica,svaki pit isto,otkjucam je ja ali posle kad pomeram klizac nista desktop ne valja,sav treperi i uvija se slika,nesto tu nije dobro podeseno,ali sta?Tako da je za sada drzim na dozvoljenih 1050Mhz za core.
 
grickodj je napisao(la):
Ta ti je dobra :D

Pogledajte prilog 116155

Rig se nalazi u hodniku u otvorenom ormaru. U susednoj sobi (vrata su stalno otvorena) je sobna 25, a u hodniku verujemd a je 27, moracu da naknadno izmerim da uporedim razliku. Jos neki info? Rado cu slikati sutra da pokazem "Mining rack" :d
Ma jok, samo me to zanimalo, tnx ;)
Super ti je to. Verujem da je bucna ali nesto mora i da se istrpi.
 
Preko dana mi ne smeta, a kad treba da spavam, zatvorim vrata i otvorim vrata na kupatilu, cistod a podeli temperaturu na vecu prostoriju. Moram samo da nadjem coveka u Ks koji moze da mi odradi blokove na cnc ili na glodalu...Imao sam ne uspesno montiranje vodenog hladjenja. Spremio blok od cpu-a, napravio rupe 53mmx53mm, svepo ps-u. Kad ja skinem hladjenje sa kartice i skontam da mi je potrebna plocica 2cmx2cm debljine milimetar...Tako da sam zabatalio to za sad. Ali akd nadjem nekog da mi napravi blokove, stavljam sve na vodu. Bice manja buka, bolji klokovi i manje temperature.
eedit:takvo ulaganje mi nije trosak povodom kopanja, jer bih komponente, poput dobre pumpe i velikih hladnjaka svakako kupio. I ostaju mi svakako kasnije za modovanje i licni entuzijazam, a blokeve gledam da platim sto manje iz razloga da sta god se desi, mogu ih baciti u kontejner jer ih nisam skupo platio
 
Poslednja izmena:
moze neka pumpa za preporuku jeftinija, gledao sam ove od akvarijuma i sve su do 35 stepeni radne temperature, moze li od ves masine? za centralno grejanje pumpa ako se ne varam trosi oko 100W sto mi je mnogo
 
moze neka pumpa za preporuku jeftinija, gledao sam ove od akvarijuma i sve su do 35 stepeni radne temperature, moze li od ves masine? za centralno grejanje pumpa ako se ne varam trosi oko 100W sto mi je mnogo

Prodaje maxa dobre pumpe za 55e, poput laing-a. MIslim da teraju oko 600-700l/h. Potrosnja smesna. A ako je dobro pozicioniras, verujem da moze da zadovolji 6 karti tipa 7950, ako ne i vise. Tu naravno zavisi i ucinak hladnjaka (radijatora). sasadjak ima protok na 8 karte ako se ne varam od 100-inak litara po satu. Ali to je voda sa cesme, koja je uvek hladna. Dok ova u zatvorenom sistemu nikad nece biti toliko hladna.
Ali tu je dobra pumpa da pogura stvari
 
grickodj je napisao(la):
Preko dana mi ne smeta, a kad treba da spavam, zatvorim vrata i otvorim vrata na kupatilu, cistod a podeli temperaturu na vecu prostoriju. Moram samo da nadjem coveka u Ks koji moze da mi odradi blokove na cnc ili na glodalu...Imao sam ne uspesno montiranje vodenog hladjenja. Spremio blok od cpu-a, napravio rupe 53mmx53mm, svepo ps-u. Kad ja skinem hladjenje sa kartice i skontam da mi je potrebna plocica 2cmx2cm debljine milimetar...Tako da sam zabatalio to za sad. Ali akd nadjem nekog da mi napravi blokove, stavljam sve na vodu. Bice manja buka, bolji klokovi i manje temperature.
eedit:takvo ulaganje mi nije trosak povodom kopanja, jer bih komponente, poput dobre pumpe i velikih hladnjaka svakako kupio. I ostaju mi svakako kasnije za modovanje i licni entuzijazam, a blokeve gledam da platim sto manje iz razloga da sta god se desi, mogu ih baciti u kontejner jer ih nisam skupo platio
Mislim da je 0.5mm u pitanju ako se ne varam. Idi kod nekoga ko radi oluke u KS. Imaju i bakarne limove i nek ti nadje neko parce koje mu je ostalo. Zavrsice ti posao ;)
 
Da, svestan sam da neki limar moze da mi odradi :D
Ali nekako je ovaj sistem bio "skarabudzen", pa ipak cekam jos nedelju dve kad cu da popunim kapacitet ploce, pa onda sve djuture. Jedno nisam siguran.
Da li ide pasta izmedju svakog komada metala? Tj. izmedju plocice i bloka? Izmedju plocice i gpu se podrazumeva ,)
 
Ima li neko da kopa ltc sa 7870? imam jako velikih problema da podesim ove karte. Na rigu su mi 1x7950 i 3x7870. E sad, aj sto ne mogu da ih nateram da rade preko 350kh/s, manje bitno, ali sto i pored toga nisu stabilne mi predstavlja mnogo veci problem.... Probao sam sa raznoraznim podesavanjima od spustanja engine-a na 800+ do teranja memorije na 1500, menjanja tv od nizih ka visim vrednostima i jednostavno ne mogu da nadjem optimalna podesavanja.... BTW kopam u guiminer scrypt alpha i sa drugim kartama nemam problem. Ima neko neka setovanja?
 
@ Massivemc

Pokusaj sa manjim I, npr od 17-19. Neke karte znaju pucati na prevelikom I, posebno ako si u alpha scryptu stavio predefinisani profil za 7870 - sto podrazumijeva da je I = 20.
 
@ Massivemc

Pokusaj sa manjim I, npr od 17-19. Neke karte znaju pucati na prevelikom I, posebno ako si u alpha scryptu stavio predefinisani profil za 7870 - sto podrazumijeva da je I = 20.

spustio sam na 18, ali dzaba......... sad sam stavio cpu 850 mem 1350 pa cu videti sta se desava..........
 
Ehh,gledam ovde svi otkljucali clock za kartice na msi AB,jedino ja ne uspevam,a vise puta sam probao i na vise sistema i dve vrste kartica,svaki pit isto,otkjucam je ja ali posle kad pomeram klizac nista desktop ne valja,sav treperi i uvija se slika,nesto tu nije dobro podeseno,ali sta?Tako da je za sada drzim na dozvoljenih 1050Mhz za core.

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=338906
uradi po ovome
.. pa spusti klokove/ voltaže na najniže.. pa ugasi AB.. pa ga restartuj, pa opet spusti na još niže koliko misliš da treba 8dobićeš tu mogućnost nakon restarta AB-a).
ali meni npr ne radi, daje HW errore, nikao nisam uspo da spsustim memoriju za BTC kopanja na 325 ili 600 i nešto ko drugi..
 
http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=338906
uradi po ovome
.. pa spusti klokove/ voltaže na najniže.. pa ugasi AB.. pa ga restartuj, pa opet spusti na još niže koliko misliš da treba 8dobićeš tu mogućnost nakon restarta AB-a).
ali meni npr ne radi, daje HW errore, nikao nisam uspo da spsustim memoriju za BTC kopanja na 325 ili 600 i nešto ko drugi..
Ja sam izbrisao profile, ukucao 2 na UnofficialOverclockingMode pokrenuo AB, spustio na najnize, restartovao AB, nije radilo, pa sam restartovao komp, i proradilo je.
 
Ja da imam toliko btca povukao bi ih i resio stambeno pitanje haaah
 
Bio je lik pre 3 dana 258.000 LTC, stajalo je 30-40 minuta, kupovali su ljudi, isle mu zadnje 3-4 cifer, malko se pomerilo, kao da i nije stavio da prodaje, povukao se kad su se svi izpucali sa 250 i nesto hiljada. Toliko o tome. :D
 
dobar dan dobri ljudi,imam jedno pitanje sto se tice hardvera za LC.. koliko RAM memorije se preporucuje za kopanje LCa sa jednom grafikom 7970 ,a koliko sa 4x7970,i da li uopste kolicina rama treba da raste sa brojem grafickih kartica na jednoj maticnoj ploci? hvaaalaaaa
 
dobar dan dobri ljudi,imam jedno pitanje sto se tice hardvera za LC.. koliko RAM memorije se preporucuje za kopanje LCa sa jednom grafikom 7970 ,a koliko sa 4x7970,i da li uopste kolicina rama treba da raste sa brojem grafickih kartica na jednoj maticnoj ploci? hvaaalaaaa

sada za ovaj posao imas razlicite verzije Bamta , a tu ti je dosta 2 gb rama
 
Nazad
Vrh Dno