Šta je novo?

Litecoin [LTC] (scrypt)

imas na mrezi ne mogu da sada nadjem, inace meni rade masine sa serijom 7 na bamtu bez problema, da napomenem kopaju LTC ;)

inace image je oko 650 mb
 
Skocio malo diff ako se ne varam
 
za malo vise od 5%, takvo je stanje bilo 2min pred promenu diff-a
 
Dovoljno je skocio dif da je razlika u korist ltca pala na svega 15%. Kako stvari stoje, za 7790 grafe se i dalje vise isplati btc.
 
pre nekoliko strana bilo je reci da neke grafike nece da kopaju ltc, ima li pomaka u resavanju problema?
 
@Darko
Imaj na umu da ta 7790 kartica, dok kopa ltc @830mhz i 1500mhz, trosi visestruko manje struje nego dok kopa btc. I to do 40% manje, znaci trosi jedva 50W..
Tako da je kartica vrlo zahvalna, cak mislim da je i bolja po pitanju efikasnosti od 7850..
Pogledajte prilog 116064
 
@kl@pna

Bojim se da to baš i nije merodavno. Najbolje to da utvrdiš na taj način, koliko manje vuče iz zida.
 
@Darko
Imaj na umu da ta 7790 kartica, dok kopa ltc @830mhz i 1500mhz, trosi visestruko manje struje nego dok kopa btc. I to do 40% manje, znaci trosi jedva 50W..
Tako da je kartica vrlo zahvalna, cak mislim da je i bolja po pitanju efikasnosti od 7850..
Pogledajte prilog 116064
Potpuno se slazem. Samo problem je u tome sto trenutno ne placam struju i nije bitno da li trosi 50 ili 500W :) Preko noci zidam ltc zato sto mogu da utisam masinu; tokom dana btc.
 
Čekaj, to znači da prekidaš kopanje? S obzirom da većina pool-ova nije PPS, to samo znači da ćeš imati manje coin-ova, koliko mi je poznato.
 
ltcmine.ru jos od rano jutros down...
 
@sam633
Da, kontam da nije to 100% precizno. To je moje mislijenje izvedeno na osnovu cinjenica, malo matematike i licnog utiska. Ne znam kolika ce biti odstupanja u praksi.. Konacan sud cu dati za koji dan, kad mi stigne merac.. ;)
 
Poslednja izmena:
Čekaj, to znači da prekidaš kopanje? S obzirom da većina pool-ova nije PPS, to samo znači da ćeš imati manje coin-ova, koliko mi je poznato.

Delimicno tacno. CPU i Nvidia mi zidaju LTC konstantno jer jednostavno prave vise khasha na ltcu nego mhasha na btcu. I to osetno. CPU + GT355m daju oko 80 khasha (tacnije Your Current Hashrate: 89 KH/s), sto je mnogo bolje nego 45 Mhasha ukupno za BTC.

Inace, nemam poverenja ni u sta osim u PPS, tako da sam iskljucivo na PPS poolovima. 50btc za btc i litepool.eu za ltc. Pa makar imali i downtime povremeno.

Coinotron od juce ujutru zeza, vise od 24h, sad i LTCMINE.RU, nekome smeta LTC.

Mozda, ali pre ce biti da infrastruktura nije predvidela toliku navalu novih korisnika. Pool na kome sam ja poceo imao je 40Mhasha, sad ima 52 i raste iz sata u sat.
 
Poslednja izmena:
Meni kod Ruje radi dobro ltc. Nisam hteo da se saltam na coinotron, dok ovamo nesto ne zezne. A po iskopu za 24 sata na ltcmine.ru ne bih rekao da je bilo problema. Iskopalo je onoliko koliko bi trebalo
 
ko je imao problem da mu kartica nece kopa ltc neka proba da pokrene miner kao kompatibilan sa WinXPsp3,
isto neka proba
da obrise .BIN file za staru karticu u podesavanjima minera.

moze da proba i ovaj batch recimo

--scrypt -o stratum+tcp://coinotron.com:3337 -u USER -p PASSWORD --thread-concurrency 10240 --lookup-gap 2 -I 13 -g 2 -v 2 -w 256


cackam po netu sada ovaj problem pa ako nije problem napisite tacan model kartice sa kojom imate problem i koji je problem, moze i na PM
 
Poslednja izmena:
PPS vam isplacuje svaki share 0.000xxxxx (neka bude 0.0001) na 1000 dobijate 0.1 LTC
RBPPS/PPLNS vam isplacuje onoliko koliko ste ucestvovali u nekom bloku, dakle ako ste ucestvovali 1% dobicete 0.50 ltc, zato sto je 1% od 50 (koliko daje rijesen blok za ltc) 0.50, e sad vi ukoliko imate konstantnu brzinu, dobijacete uvijek isto, s tim sto ce nekad za blok biti potrebno 5 minuta, a nekad sat vremena, ako vas useru ovi od 5 minuta, onda imate srece, i dobicete vise ltc-a u odnosu na pps za isti period, ali ukoliko vas useru duzi blokovi po sat vremena npr. onda ce te dobiti mnogo manje nego na pps.

Posto vidim da su neki u zabludi, tipa - ako prekidam mining na pplns pool-u dobijacu manje ltc-a, to uopste nije tacno, naravno da ce te dobiti manje ltc-a, ali samo za trenutni blok, jer niste ucestvovali 1%, nego 0.50% ili mozda 0.05%, a oni prethodni ce vam biti isplaceni po 0.50 ltc.

I po meni je bolji PPS, jer uvijek dobijas onoliko koliko ti pokaze racunica, dok kod PPLNS mozete dobiti znatno vise, a i znatno manje od predvidjenog, sve zavisi od brzine rijesavanja blokova, s tim da sam ja uvijek dobijao manje, bio to btc ili ltc.
 
Poslednja izmena:
isto na pps se placaju nevazeci blokovi ako se ne varam a na ovom drugom se ne placaju
 
638.53 749.75 17.42% 2d 5hr 49m 55s

ko zna sta ce biti za 2 dana, za sad mi se ne svidja, da ne bude obrni okreni opet na btc
 
Imajte na umu da je trenutno dosta scrypt valuta jos uvek isplativija od ltc-a. Da nije njih ko zna koliki bi bio sledeci diff. Neizvesna ce biti buducnost gpu rudara, bez par snaznih i stabilnih scrypt valuta.
 
Ja kopam LTC i bas me briga, necu se skoro vracati na btc kako mi se cini. Jedino sto cekam da skoci odnos pa da menjam za btc ali ni to bas nece uskoro. Cekamo bolja vremena, nema druge ;)
 
Kopam LTC na coinotronu i imam oko 4% stale... jel' to otprilike normalno? Guiminer-scrypt-alpha, PPS, Catalyst 13.1.
 
Jeste i na to dodaj 5% fee, i dobijas racunicu da se vise isplati btc (naravno ako placas struju :D).
 
Nazad
Vrh Dno