Šta je novo?

Litecoin [LTC] (scrypt)

Planiram da uzmem sutra 2x7970 za kopanje ltc-a... jel ima neko iskustva sa njima?

Uzeo bi sapphire od 37k sa 2god garancije, sta mislite o njima?
 
Ljudi jel neko namestio BAMT da kopa litecoin? Vidim na netu svi pricaju o tome kako je moguce ali nigde nikakvog uputstva?
 
pa samo pokreneš cgminer-a, sa --scrypt u BAMTu.

Što se tiče 7970, ona bi trebalo da daje oko 800 Kh.

Neko mi je poslao privatnu poruku za podešavanja za neku karticu, neka pita ovde, da svi vide.

LTC opet skače. :d

1 LTC = 0.0074 BTC
1 LTC = 0.34 $
 
Poslednja izmena:
Ko je u januaru rudario sa diff-om manjim od 15 i stekao ltc, taj je odradio posao. :)

P.S Totalni sam laik sto se BAMT-a tice, gde se pokrece cgminer i gde unosim te parametre?
 
e pa krastavac, malo je komplikovanije da ti objašnjavam preko foruma. sve ti je isto kao kod kopanja BTC-a cgminerom, samo dodaš ono skript.


što se tiče zarade. i dalje može odličan posao da se pravi. BUY LTC NOW. :d ovo če da ide na 0.5 $ brzo.
 
Poslednja izmena:
Ja nisam video da je neko doterao 7970 na 800 khs... osim ako je nije vozio na 1200+mhz ...odgovr cu vam dati krajem nedelje iz prve ruke :))

Inace podesio sam 6850 na 275khs cgniner..saljem podesavanja kad budem kuci
 
jel probao neko, moze li se izvuci vise nego sa reaper-om?

sta koristite za trgovinu, jel onaj iz prvog posta btc-e.com ?
 
Poslednja izmena:
Pitanje u vezi sistemskog rama, koliko je potrebno memorije za npr masinu od 4x7950?
 
Radi pod win8 x64 :) ltc.kattare i notroll mi ne rade, da li je do njih ili nesto drugo ne znam. Registrovao sam se na ltcmine.ru i tu radi odmah. 7850 na 1100MHz daje 297khs sa cgminer-om dok kad kopa btc daje oko 315.
 
U drugom postu ove teme imas podesavanja za 7850 u reaper-u. Nesic1 je izvacio i 370kh/s sa njom, pa mozes probati. Inace nikako mi ne uspave da ltc pokrenem na BAMT-u. Trenutno rudarim 4 valute istovremeno na jednoj masini sto je svakako 10-15% vise nego samo rudarenje BTC-a ali je LTC mama trenutno. :)
 
ja kad sam pričao na btc temi da se kupuje LTC dok je jevtin, svi me gledali kao budalu.

a sad sam dobar 300 $ na ništa, i još kupujem LTC-a.

idemo dalje:

1 LTC = 0.00913 BTC
1 LTC = 0.41 $
 
Poslednja izmena:
Kako kupujes? Ja sam gledao i nemoze karticom i slicno, bank transferom ne mogu
 
****ga, malo je komplikovano da se prebace $ direktno na btc-e. kupi BTC na mt goxu, pa ih onda prebaci na btc-e i zameni. to ti je najlaksa varijanta.

ili, pitaj ovde na forumu nekog da ti proda direktno BTC, prebaci ih na btc-e i konvertuj. to ti je jos lakse.
 
Poslednja izmena:
A da, gledao sam tamo da kupim btc pa da razmenim ali opet nema kartice
 
pa kupi ovde preko foruma? dogovori se sa nekim da ti posalje 2~3 BTC-a na adresu na btc-e, a ti njemu pare postnetom.
 
Jel može komentar: http://i.imgur.com/0pByXj5.png
Otkud ovoliko buđavih (stale), otkud GPU error?
Klok sam smanjio sa 825 na 800, aggression sa 18 na 16, podešavanja od La.Prestige...
 
Poslednja izmena:
pa to se cini ok. nije veliki procenat. mozda da probas neki drugi pool.

sto se tice hw gresaka, to si verovatno graficku utegao previse, pa se malo greje.
 
Trenutno sam ga ispusio za graficku od lika koji mi dugovao kesh tako da nema nista od toga, smor, sad da vidim da se nategnem za jos jednu 7850, ne davajte pare ni rodjacima
 
Poslednja izmena:
U drugom postu ove teme imas podesavanja za 7850 u reaper-u. Nesic1 je izvacio i 370kh/s sa njom, pa mozes probati. Inace nikako mi ne uspave da ltc pokrenem na BAMT-u. Trenutno rudarim 4 valute istovremeno na jednoj masini sto je svakako 10-15% vise nego samo rudarenje BTC-a ali je LTC mama trenutno. :)

Ja nisam uspeo cgminer ni reaper da poteram da kopa ltc. sa cgminer-om sam kopao btc ali reaper nikad nije proradio. Ako se dobro secam od sinoc i cgminer i reaper mi izbace gresku da ne mogu da dohvate pool, kao da je adresa netacna dok ovaj guiminer alpha radi sa istim podacima. :sceptic:
 
1) kako se iskopani novčići sakupljaju na 1 mesto (sa raznih pool-ova) i da li je to uopšte potrebno?
2) kako se barata tom količinom novčića? (kako se pretvaraju u BTC ili $/€?)
 
Na svim poolovima namestis za isplatu adresu koju si dobio sa sajta menjacnice (recimo BTC-E).

Na BTC-E recimo - adresu za LTC dobijas kad odes na svoj profil pa Finance i kliknes na Make A deposit dugme. Dole bi trebao da dobijes svoju LTC adresu na koju ce stizati novcici.

Sto se tice kasnijeg baratanja sa novcicima - Trade deo sajta je poprilicno jasan...
 
1) kako se iskopani novčići sakupljaju na 1 mesto (sa raznih pool-ova) i da li je to uopšte potrebno?
2) kako se barata tom količinom novčića? (kako se pretvaraju u BTC ili $/€?)

Pa dobro je zaradjeno blagovremeno sklanjati sa poolova posto su ti svi ltc pool serveri prilicna divljina, posebno u odnosu na btc, sto znaci da postoje dobre sanse da budu haknuti ili da gazde zatvore biznis i ostave rudare bez onoga sto im je trenutno na njima.

E sad gde da se coini skupljaju je vec stvar afiniteta. Osnovna (skolska) varijanta da se napravi ltc wallet na svom lokalnom racunaru i da tako kod sebe licno gomilas svoje coine, bar dok ne odlucis sta ces sa njima. Druga varijanta je da ih odmah sa poolova prebacujes na neku menjacnicu (btc-e ili vircurex) gde ih mozes drzati, zatim menjati za btc ili trgovati sa nakupljenim sredstvima. Tako napravljene btc mozes posle transferovati na neku menjacnicu (bitcoinsi ili mtgox) gde menjas btc za realnu valutu uz proviziju. Ovo je uopsteno e sad sta je trenutno najpovoljnije u odnosu na sigurnost i visinu provizija moze reci samo neko ko je dosta od ovoga isprobao.
 
Da li se koristi isti cgminer kao za btc mining i samo ubace druge vrednosti u conf fajl?
 
Da li se pod bamtom samo ubaci --scrypt u onu liniju od cgminer ili treba jos nesto?
 
Ortak hoce da se igra malo sa digitalnim valutama ali nece da se zamajava sa rudarenjem, vec iskljucivo berzanski...

Jel ima neko da je planirao da prodaje BTC ili LTC, da se ne muci sa bankama i provizijama vec da zamenimo solarnu za digitalnu valutu.

Moze na PM oko dogovora, cifra o kojoj pricamo je reda 1500-2000eur
 
što se tiče podešavanja cgminer-a, da, ide --scrypt, pa onda -I za intensity valjda. valjalo bi da se cgmineru doda ručno i broj shader-a, ali to zaboravih kako ide komanda.

Srgo, da razmislim, pa ti šaljem PM. :d
 
Ja iskreno nemam cohones kao on da utrpam toliko zive love u nesto sto moze da pufne, dok mi je mnogo primamljivija ova sigurica varijanta kupis masinu,rudaris, svaki dan zamenis sto si iskopao i ne boli mnogo glava.

Iskreno odavno nisam video ovakvu berzansku dinamiku kao sto je u BTC/LTC slucaju zadnja dva meseca. Ludilo :D
 
Nazad
Vrh Dno