Šta je novo?

Litecoin [LTC] (scrypt)

Sta se desava sa notroll.in, ne mogu da pristupim nalogu? Cak sam isao i forget password i da mi posalju novu na mail ali nista ne stize.
 
Ulogovao sam se nekako, ipak je bilo do sajta. Hvala Sajber u svakom slucaju. :)
 
daj podatke iz litecoin.conf, trebalo bi malo vise da moze,? izvukao sam na papiru koja grafika koliko otprilike baca 6770-potrosnja 120W-~200kh/s (odokatovne vrednosti)
 
Ne bre brate, pa to nigde u uputstvu nisi naveo! :D

Saću ga skinem...

BTW, uspeo sam iz prve na notroll.in, ali kapiram da je OVO loš rez za 6770? (podešavanja su iz I posta)

Kod:
worksize 256
aggression 17
threads_per_gpu 1
sharethreads 800
lookup_gap 2
gpu_thread_concurrency 3100

Probaj ove podatke uneti u litecoin.conf fajl (otvoris preko notepada, jel). Trebao bi dobijati oko 208-209kh/s. A GPU i Mem stavi 920/1250. Ako je to puno, onda stavi 875/1200.
 
Ne bre brate, pa to nigde u uputstvu nisi naveo! :D

Saću ga skinem...

BTW, uspeo sam iz prve na notroll.in, ali kapiram da je OVO loš rez za 6770? (podešavanja su iz I posta)

braaate :d...

...to su elementarne stvari, računam da ne moram baš da pišem uputstvo kako da instalirate drajvere ATIjeve. :D

probaj ova la.prestige-ova podešavanja, deluju ok za tu kartu.
 
Poslednja izmena:
braaate :d...

...to su elementarne stvari, računam da ne moram baš da pišem uputstvo kako da instalirate drajvere ATIjeve. :D

Ma zezaš me i ti sad, bilo je to instalirano, džabe sam skidao 190Mb... :)
Sa La.Prestige-ovim podešavanjima imam ovakav skor: http://i.imgur.com/KbwtaFq.png, preko toga nema šanse, jel da?

Imam i još 1 pitanje i neću više da smaram: sa kojim programom da uposlim ovaj moj CPU i da li CPU i GPU mogu da rade paralelno kao 1 "kopač"? Da vidim kako i to izgleda... :D
 
valjda je toto

da li se isplati da przim ovoliko grafiku
PowerLimit +15, gpu 1120, mem 1280 -> ~379khs 58'C, fan 55%

ili nema bas potrebe toliko moze i
PowerLimit +15, gpu 1100, mem 1250 -> ~373khs

na gpu 1150 i mem 1300 -> 387kh/s, posle nekog vremena desi se da ceo ekran pobrljavi, verovatno se greje memorija na grafickoj?

ako bih je bolje ohladio da li bi mogao da izvucem jos vise?
 
Poslednja izmena:
Ma zezaš me i ti sad, bilo je to instalirano, džabe sam skidao 190Mb... :)
Sa La.Prestige-ovim podešavanjima imam ovakav skor: http://i.imgur.com/KbwtaFq.png, preko toga nema šanse, jel da?

Imam i još 1 pitanje i neću više da smaram: sa kojim programom da uposlim ovaj moj CPU i da li CPU i GPU mogu da rade paralelno kao 1 "kopač"? Da vidim kako i to izgleda... :D


pa ostavio sam link tamo u prvom postu za CPU rudara. jednostavan je programčić ima GUI, tako da samo uneseš adresu, ime worker-a i broj threadova.

ali nema potrebe za tim. više ćeš struje potrošiti nego što ćeš novčića iskopati. to ti se jedino isplati long term, tj. ako ceniš da će 1 LTC jednoga dana vredeti 40 $, što nije isključeno. :D


valjda je toto

da li se isplati da przim ovoliko grafiku
PowerLimit +15, gpu 1120, mem 1280 -> ~379khs 58'C, fan 55%

ili nema bas potrebe toliko moze i
PowerLimit +15, gpu 1100, mem 1250 -> ~373khs

na gpu 1150 i mem 1300 -> 387kh/s, posle nekog vremena desi se da ceo ekran pobrljavi, verovatno se greje memorija na grafickoj?

ako bih je bolje ohladio da li bi mogao da izvucem jos vise?


ma ostavi ga na 1100, što da opterećuješ kartu više nego što trebaš. što se tiče hlađenja..

bolje počni da ulažeš u drugu kartu.
 
Poslednja izmena:
Ma zezaš me i ti sad, bilo je to instalirano, džabe sam skidao 190Mb... :)
Sa La.Prestige-ovim podešavanjima imam ovakav skor: http://i.imgur.com/KbwtaFq.png, preko toga nema šanse, jel da?

Imam i još 1 pitanje i neću više da smaram: sa kojim programom da uposlim ovaj moj CPU i da li CPU i GPU mogu da rade paralelno kao 1 "kopač"? Da vidim kako i to izgleda... :D

Skor je i vise nego dobar, buduci da je gpu takt na 825 Mhz. Stavi ona gore setovanja sto sam ti postavio jer kao sto je Genijalac rekao, najbitniji je odnos GPU:Mem da bude 0,7:1.

A za CPU rudarenje preporucujem Ovaj veoma jednostavan program, gde samo upises username, pool i port, i vozi misko. :)

valjda je toto

da li se isplati da przim ovoliko grafiku
PowerLimit +15, gpu 1120, mem 1280 -> ~379khs 58'C, fan 55%

ili nema bas potrebe toliko moze i
PowerLimit +15, gpu 1100, mem 1250 -> ~373khs

na gpu 1150 i mem 1300 -> 387kh/s, posle nekog vremena desi se da ceo ekran pobrljavi, verovatno se greje memorija na grafickoj?

ako bih je bolje ohladio da li bi mogao da izvucem jos vise?

Apsolutno nema potrebe da silis kartu zarad 4-5 kh/s vise. ~370 Kh/s za tu kartu je i vise nego dovoljno.
 
I to sto kazete, da je ne forsiram previse..

Nego gde cuvate koine, meni ne radi onaj ofline klijent, moracu sistem da reinstaliram, sta bi se desilo recimo da mi je klijent instaliran i cuvam koine offline a moram da oborim sistem?
 
Ja nikada nisam cuvao na tom offline novcaniku, ali pretpostavljam da imas neki fajl u kom ti cuva, pa samo napravis bekap na par mesta ili presnimis na flash, kako ti lakse. :)
 
bekapuješ wallet.dat, enkriptuješ ga, pošalješ ga sebi na gmail, a u testamentu ostaviš šifru svojoj deci.
 
Nista me ne pitaj, toplana ko luda haahha :) Jos svi radijatori zavrnuti, propast....
Za par min igranja prva je na 75C, druga malo hladnija oko 68C.

Znaci bolesno dobro radi. Oba GPU su na +95% vecinu vremena, na pojedinim mjestima padne pa se opet digne.. Sve na def, proc na def. Sve na very high, sma mgpu 2x, 1680*1050, fps minimalni koji sam imao 40fps.

Mada ne kapiram ove opcije AA, sta da stavim tu?

Stavi onaj posle FXAA sto je (SMAA), na medium recimo (2x). Takodje sada mozes poceti da dizes CPU, sa svakim MHz ces dobijati na minimalnom fps. Uz takve dve karte treba ti minimum 4,4-4,5Ghz :)

Kod mene u 1680x1050 sa 2xSMAA imam 38-39 na samom pocetku na brodu, bukvalno kad pistolj dobije, a dok ide animacija, dok mu daje postolj, tu bude 20 i nesto. Dakle prva scena, ne pomeras se, stojis samo sa pistoljem gledas u brod 38-39. U 1280x720 imam oko 60fps.

Kod tebe tako podeseno mora davati u 1680 oko 50fps. Proveri da su ti najzadnji drajveri, da je vsync off, da u profilu drajvera "poznaje" crysisi 3, da si selektovao crysisi kao 3d application/game. Javi sta si uradio.

P.S. Podrazumeva se da sve ovo radis kada ti je CPU na oko 4 GHz.
 
@nesic1

Daj svoja liteconf.cong podešavanja.

Optimalne parametre od sad možete pratiti u drugom postu ove teme!
 
eve gi

worksize 256
vectors 1
aggression 17
threads_per_gpu 1
sharethreads 1024
lookup_gap 2
gpu_thread_concurrency 10240



a lepo sto je doslo do uredjenja dok sam se mlatio sa podesavanjima citao sam temu od pocetka jedno 10 puta :D
 
Pa Bitcoin podesavanja su dosta jednostavnija i ima ih na svakom cosku. Litecoin je ipak novija valuta, slabo ima informacija na netu oko podesavanja. Najvece smaranje zna biti odnos GPU:Mem takt, dok se kod bitcoina pravilo zna - gpu na max, memorija na min. :)
 
Bitkoin cas nadjes a i imma ga na wikiped sto se podesavanja tice, za litecoin nisam nalazio podesavanja po netu, ili bas tesko, nema ih toliko
 
Pa Bitcoin podesavanja su dosta jednostavnija i ima ih na svakom cosku. Litecoin je ipak novija valuta, slabo ima informacija na netu oko podesavanja. Najvece smaranje zna biti odnos GPU:Mem takt, dok se kod bitcoina pravilo zna - gpu na max, memorija na min. :)


Neće još zadugo biti takva situacija.


21dfq0k.jpg


Još jednom bih iskoristio priliku da apelujem na sve da sve svoje novčiće štekaju, a ko ima BTC u šteku - neka kupuje sada LTC dok su novčići jevtini.
 
Kako pool koji radi na principu PPS uzima procenat? Npr. notroll ima fee od 4%. Da li on od svakog share-a uzme 4% u real time-u ili ide prilikom isplate?
 
ode novcic, ali ode i dif i mreza, pre nekoliko dana bese btc ~36, ltc ~0.6, sada je btc ~34, ltc ~1.2 wtf
da li se vise isplati da kopamo solo?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno