Šta je novo?

Litecoin [LTC] (scrypt)

evo malo pomaka u kh/s
Power Limit +15 u AB-u

agression 14 (mada i sa drugima mi pokazuje posle nekog vremena stale)

308kh/s u pocetku sve ok radi ali posle recimo 10-20 min pocinju da se javljaju stale i rastu, trenutno posle nekih 12 min rada stale je na 22%
 
informacije u reaperu
313kh/s
stale~od 19%-25%



informacije u pool-u
Hashrate: 305.74 kH/s
Workers: 1
Round Shares: 213 (8.9% stale)
Estimate: Ł0.13082574 <------ zna li neko sta ovo znaci, vece mi je od balance?
Balance: Ł0.03174049999999999
Lifetime Total LTC Earned
0.029949499999999993

Workers (cached up to 60 seconds)
Worker Name Active Hashrate (kH/s) Round Shares Round Stales Stale Percent
nesic1.1 Y 302.1 213 42 19.72%


valja li ovo nesto ili da predjem na btc?
 
sad nadjoh info o serveru:

Server Stats
Pool Hash Rate 125.635 MH/s
Pool Efficiency 85.08%
Current Users Mining 296
Last Block Found 308,208
Time Since Last Block 0 Hours 21 Minutes

dali ovo znaci da koliko se god ja drndao sa podesavanjima ioimacu max 85% iskoriscenost, na kom ste vi serveru
 
Jel može pomoć ili bar link za podešavanje cgminera?
 
Dokle si stigao? Jel si napravio batch fajl za pokretanje istog? Meni je proradio cim sam uneo parametre koje je Paradigma okacio.

Inace za seriju 5 i 6 je bolji Reaper, a za seriju 7 ne znam. Tako da probaj i jedan i drugi.

P.S Za 3 sata se menja Diff, ide na rekordnih 35. :)
 
Poslednja izmena:
Pomogao mi je Sajber Kurajber, hvala :wave:
 
koju kartu koristis, aj javni koliki ti je stale da vidim da probam i njega, na reaperu mi je stale 30% sada konstantno, 310kh/s i za 2 sata je izrudario 0.36815 novcica?????
 
insajder :p mislim da cu polako da dignem ruke od ltc a zbog njega i kupih graficke
 
Malo sam posmatrao riperov report,
prva stavka je trenutni hasrate, druga stavka je shares: broj prihvacenih hesova:broj odbijenih hesova, procenat greske GPU-a, prosecni hesrate

primetio sam da se veliki broj odbijenih hesova javlja kad se pojavi red:

share submit took xx sec

pa sto vise sekundi treba da se posalju hesovi to je veci broj odbijenih hesova, dolazim do nekog zakljucka da je to prilicno vremenski kriticna operacija i ako se ne zavrsi u odredjenom vremenskom roku hes bude odbijen, problem moze da bude internet konekcija ili riperova komunikacija a mozda i malo od oboje.

a moze da bude i do poola ...
 
Poslednja izmena:
... na reaperu mi je stale 30% sada konstantno, 310kh/s i za 2 sata je izrudario 0.36815 novcica?????

sad mi je za nepunih 15 minuta nabio 0.1791 novcica? ali sam ga klokno tesko i STALE je bio 60% kako sad da gledam




@sajber, ma kopacu btc ali sam imao zelju za ltc, i bas se cimam po ceo dan sa ovim gledam i onaj pool da ukapiram kako mi kad pokazuje hash rate, reaper pokazuje 310kh/s, stale 30% a na pool-u mi se hash krece od 240-340?
 
Ko je jos na ltc.kattare.com, mislim da sam nasao problem, kad pingujem sajt jedan paket se izgubi ...
 
ja sam, moyes videti u postovima gde sam pricao sam sa sobom :d da imam problem sa njima, koji jos pool je dobar
 
Ne kopam tamo ali nema timeout-a, jeste ping saren ali bez propustenih paketa. Nesto drugo je problem.
Ping statistics for 72.52.7.137:
Packets: Sent = 93, Received = 93, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 44ms, Maximum = 73ms, Average = 48ms
 
@nesic1

dobijas stale na getworku...

to mi smrdi na pool. probaj na drugom pool-u.

skočio diff na 35, ali je LTC i dalje isplativiji za kopanje od BTC-a.

topla preporuka svima da uopšte ne prodaju LTC novčiće.
 
Poslednja izmena:
ne znam sta moze biti problem, smorio sam se vise, trenutni diff 35, sledeci 55, ne skace dzabe ovoliko
 
eunet, lelekom ...
sutra cu da cimam burazera da proveri, prilicno sam siguran da je to problem za visok stale kod mene, ako nije problem daj neki pool cisto da probam ping i na neki drugi pool
 
Ortak i ja kopamo na Notroll i generalno je ok. Broj stale-ova je jako mali, drzim i5 3570K na 3 threada i baca oko 35 kh/s ali nema ni jedan jedini stale od 3000 sherova. Dok je na 6770 stale negde oko 0,05%, tj samo 2-3 komada od milion. :)

Kako konfigurisati vise karti u reaperu, tj koja su setovanja? Hteo sam ubaciti jedan box od 4x6770.
 
probao sam bas sad ja na njemu
host eu.ozco.in
port 8332


power limit +15, CoreClock 1130,


Memory 600 - 192kh/s
800 - 200


za sad radi bez stale i gresaka ali kad pogledam informaciju na poolu za mog radnika pise ofline


sad sam na notroll, stale ~3%, gpu 900/1200, 278kh/s

edit: stale 0.6% trenutno, da kucnem u drvo
 
Poslednja izmena:
prebacio se na notroll

296 4(1.33%) 0
97 1(1.02%) 0

drasticno bolje, a ove greske su valjda ono gubljenje paketa u mojoj konekciji ...
 
Poslednja izmena:
evo da dam i jedan pozitivan post (za sad), radilo preko noci ali crce trafo i nisam imao net pa ja radio u prazno, sta mislite da nategnem jos malo gpu/mem clock?temperatura graficke u sobi mi je od 58-60, sad je kuciste zavrsilo na terasi i oko 55 je :D , pipao sam crne kockice na grafickoj verovatno su naponske? i vrele su, takodje i jedan kondenzator pored je vreo. eto toliko, jos jednom hvala svima, posebno genijalcin@23 bez njega bih verovatno izbacio kompjuter kroz prozor :d



kada stavim mem na 1350 puca driver, agresion je 18 i rad na kompjuteru je usporen (secka sve)
 
Poslednja izmena:
E to se vec zove rezultat. A ne tu da dajes 220kh/s kao ja sa kartom od 50e. :p

I uvek sam pre da se agresija poveca a smanji eventualno clock. Mada sa 7850 ni jedno ni drugo nije problem jer je hladna kao spricer.
 
eh, imam kazi 50% vise ali mi kartica nije skuplja 50% od tvoje, tako da ni to nije lose
 
zna li neko sta znaci ono kad pise Got LP... ? vidim da mi to pise posle svakog a kad smanjim klok onda nema toga nego mi se vide lepo vrednosti kao na slici gore?
 
a sta to znaci? nesto lose ili nema veze sve radi normalno?
 
Sve radi normalno, bez brige.
 
evo da dam i jedan pozitivan post (za sad), radilo preko noci ali crce trafo i nisam imao net pa ja radio u prazno, sta mislite da nategnem jos malo gpu/mem clock?temperatura graficke u sobi mi je od 58-60, sad je kuciste zavrsilo na terasi i oko 55 je :D , pipao sam crne kockice na grafickoj verovatno su naponske? i vrele su, takodje i jedan kondenzator pored je vreo. eto toliko, jos jednom hvala svima, posebno genijalcin@23 bez njega bih verovatno izbacio kompjuter kroz prozor :d



kada stavim mem na 1350 puca driver, agresion je 18 i rad na kompjuteru je usporen (secka sve)

Ček, jel vi ovo kopate iz Win-a? Ne treba Linux zbog boljih rezultata?
 
Nazad
Vrh Dno