Šta je novo?

Limundo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pao si na staru foru... Zena visi non stop na Limundu i vec je povatala sve cake.
Ta fora je nabijanje cene sa poznanikom koji nabija cenu i ako slucajno ne ode nekom trecem licu prodavac kontaktira "drugoplasiranog" sa forom da je prvi odustao i nudi tebi.
XY puta je tako nudjeno supruzi.To je mimo pravila Limunda,lepo prijavis,Limundo panduri prate lika,navataju ga i izbace.
Da sam na tvom mestu prijavio bih slucaj Limundo timu jer si prevaren tj izigran bolje receno a oni ce da odrade ostalo,ti u ovom slucaju nisi nista kriv.

Btw,Limundo je sada promenuo cenovnik i sad su dosta povoljniji.
Kupindo se ni meni nije svidjao ali u sustini je dobra stvar.Sto ne prodas stavis tamo,stoji,leba ne trazi a pre ili kasnije se pojavi neko i kupi...
 
Poslednja izmena:
Nije to problem, jeste taj lik iz CG, i u suštini, ja sam dobro prošao, dobio sam šta mi je trebalo (dobro, ne baš komplet :) :) :) ) za pare koje sam bio spreman da dam, ali da se čovek tako ladno pravi blesav .... nije problem u 77 ili 177 dinara, ali kada sam već pritao, i nisam hteo da ide ponovo na licitaciju, imam dovoljno ocena, a da mu ne bi uzeli proviziju, kojoj su ponovo podigli cenu, onda brate ispadni džek, kaži "moja greška, izvini, šaljem o mom trošku" Zato sam mu i rekao da pošalje poštom, jer je najjeftinije, da mu ne bi stvarao dadtni trošak, računam, ima za toliko u glavi ...

Pazi, i mene ispale, ja dam negativnu, limundo mi vrati proviziju, i ja ponudim drugoplasiranom i JA insisitiram da stavim odmah na kupindo, baš da bih izbegao to cinculiranje ....

ali očigledno, nismo svi isti ....
 
Nazalost nismo...i supruga je par puta zaboravila da posalje neke stvari i slali smo na nas trosak jer je nasa greska...to nekako smatramo normalnim...
 
To je mimo pravila Limunda,lepo prijavis,Limundo panduri prate lika,navataju ga i izbace.

Da li je po pravilima Limunda da prodavac nudi proizvod pod uopštenim imenom, recimo prodajem HTC mobilni telefon, zakači fotografiju najskupljeg HTC modela na tržištu, na privatnu poruku odgovori da je u pitanju oznaka modela koji zapravo ne postoji i da je brat zakačio pogrešnu fotografiju, a Limundo tim na prijavu kaže:
Zdravo,

prodavac je duzan da postavi tacan opis i fotografije predmeta
kako bi potencijalnim kupcima detaljnije predstavio predmet prodaje.
Ukoliko nesto izostavi ili da pogresnu informaciju o predmetu
smanjuje mogucnost uspese prodaje predmeta.

Hvala na razumevanju.

Kako nije pogrešio, pa zakačio fotografiju jeftinijeg modela?! I Limundo tim ovo toleriše zbog....? A, da, naplatiće proviziju čim se predmet proda. Glupost.
 
Da li tolerisu ili ne - izgleda da im odgovara tako.... Ja sam popio upozorenje zbog prodaje van aukcije - valjda im zapelo za % od soma dinara.... :D

Elem - iskustva su mi uglavnom pozitivna sa kupovinom - ali tehnicka roba (tu nema poverenja) - samo licno preuzimanje i licno placanje posle provere kako taj uredjaj radi....
Dosta grafickih se moze naci gde su u fazonu opisi - Uvezeno iz CH nisam probao ide kao polovno/neispitano.... - Svakakav krs se tamo nalazi a cene su cesto nerealne, treba samo pogledati bajate procesore pa ce biti jasno....
 
Btw,Limundo je sada promenuo cenovnik i sad su dosta povoljniji.
Kupindo se ni meni nije svidjao ali u sustini je dobra stvar.Sto ne prodas stavis tamo,stoji,leba ne trazi a pre ili kasnije se pojavi neko i kupi...

Kako su povoljniji, aj molim te objasni, posto su poskupeli skoro duplo (grubom procenom :) )
Inace, generalno mislim da bi mogli napraviti jako lep sajt da ovi iz limundo tima nisu potpuno nesposobna i bezobrazna banda.
 
Jesu, kako nisu? Dosta je povoljnije .... PO NJIH .... Ranije prodam laser za 2000 dinara, postavljanje 10 dinara i platim 4 posto provizije 80 i to je to ... njihovo 90, nije ni to malo, al ajd ....
Sad je postavljanje 20 dinara, prodam za 2000, platim 3 % + 80 dinara, a to je 60 + 80 a to je 140, i postavljanje 20, eto njima 160 ... skoro duplo više sad mekošta uspešna prodaja .... i naravno, cena mora gore, a ja zaradim isto. .... eto kako rastu cene, svakom mali svoj deo kolača...
 
Eво да и ја кажем своје лоше искуство...
Прво видим да човек нешто продаје,али има много људи,као и та особа,који инсистирају на продаји преко пост експреса. Питао сам пре неко сам лицитирао да ли може другачије да се достави роба,речено ми је да може.
Кад сам победио на лицитацији,човек је инсистирао на пост експресу,ја сам покушавао нешто друго,а он је био онако максимално нервозан,да би ми рекао на крају да нема никакву идеју осим пост експреса. Кад сам му лепо предочио да је рекао да је све ствар договора,почео је да прети,у стилу "знаш шта следи".
И оне класичне форе "никог нисам срео да ради тако"... И слично. Мислим 230 динара за најобичније књижице,стварно је велика цена за поштарину. А нико наравно неће да ти каже да је доња цена 230 динара,већ је то "око 150 динара",што наравно износи касније мало више.
Од тад верујем само опису у понуди аукције,ништа усмена објашњења.
Генерално су најбоље уплате на жиро рачун,мада је и ту било проблема типа "дођите на палилулу код палилулске пијаце,у време од 16-20"...
А иначе у огласу пише "састанак на палилули по договору".... А дају ти време и локацију,дакле изгледа да нема договора...
 
"састанак на палилули по договору"
- Ko se od nas matoraca seća serija Đekna nije umrla .... kad sin pita ko će da nosi pismo u grad, a matori otac mu kaže: Dogovorićemo se da ga ti nosiš .... :) :) :)
 
Evo i ja da kazem posle jace od 2 meseca pokrenem aukciju i vidim da su sad uveli ako zeliz da prekines aukciju bez ponuda naplacuju 50 dinara tipicna pljacka,zao mi je sto je allegro propao ali pojavio se neki novi sajt licido nadam se da ce on uspeti da dostigne a vala i prestigne ove haraclije!
 
Licindo, kazes, treba probati svakako posto je limundo vrhunac bezobrazluka, nadam se da ce se pojaviti konkurencija koja ce ih pokositi.
 
Druze - sajt izgleda kao da su ga sklepali na brzinu i uopste ne odise "profesionalizmom".... Barem kod Limunda imas sigurnost u to da su tvoji podaci bezbedni i da je Limudno bas Limundo a ne neko treci....
Malo je preterano reci da su konkurencija koja ce ih zaplasiti....
 
Poslednja izmena:
Odlicno, pravo da ti kazem mene je limundo tim toliko iznervirao da sam poceo da racunam koliko treba novca da se napravi konkurentski sajt, cak mi je i slicno ime palo na pamet :)
Zelim im svu srecu i uspeh i siguran sam da nije tesko napraviti bolji i funkcionalniji sajt od limunda.
 
Lazo,Magics:

Postavljanje aukcije
Provizija za postavljanje aukcije zavisi od početne cene aukcije:
0 din – 99 din -› besplatno
100 din – 499 din -› 5 din
500 din – 999 din -› 10 din
1.000 din – 3.999 din -› 20 din
4.000 din – 9.999 din -› 40 din
preko 10.000 dinara -› 80 din

Uspešno završena aukcija
Nakon uspešno završene aukcije, naplaćuje se provizija.
Uspešna aukcija znači da je data ponuda i predmet prodat.
Provizija zavisi od krajnje cene:
– do 2.000 din -› 4%
– 2.000 – 20.000 -› 80 din + 3% na sumu preko 2.000
– 20.000 – 100.000 -› 620 din + 2% na sumu preko 20.000
– 100.000 -› 1220 din + 1% na sumu preko 100.000.

Moja supruga zaradjuje na Limundu i uglavnom postavlja do 99 dinara,proda u poseku za 1000 din.
Znaci NAMA je povoljnije i naravno da je cilj Limunda da sto jeftinije postavis jer je cilj licitacija a ne mali oglasi.
Nekad nam je 1000 din uplate trajalo svega par dana,evo sad vec nedelju dana vuce i jos ima...znaci da je nama povoljniji,ali to je stvar situacije...

Niko nas ne tera da budemo na Limundu,ako nam se ne svidja,pravac mali oglasi zar ne?
Mi koristimo sto pokriva celu Srbiju jer nikad ne bi prodala u nasem gradu a ne zaradjivala za zivot...
I naravno da su bezobrazni jer su br 1 po pitanju licitacija i to maximalno koriste...i mi bi da smo na njihovom mestu...
 
Poslednja izmena:
Druze - sajt izgleda kao da su ga sklepali na brzinu i uopste ne odise "profesionalizmom".... Barem kod Limunda imas sigurnost u to da su tvoji podaci bezbedni i da je Limudno bas Limundo a ne neko treci....
Malo je preterano reci da su konkurencija koja ce ih zaplasiti....

pazi licido postoji od skoro a limundo nije bio nista bolji kad je poceo sa radom,nisam ni rekao da je bolji ali ima potencijal da bude konkurentan to je bolje i za nas onda ce i jedni i drugi da se utrkuju ko ce imati vise clanova i povoljniju ponudu.
 
Kupovinu preko limunda jedino posle svega mogu da shvatim kao nekakvu vrstu kocke i svesnog preuzimanja rizika. Verovati u postenje ljudi u srbiji je isto kao verovati da cete dobro da prodjete ako vas zakljucaju u kavez sa lavovima koje nisu hranili 2 nedelje. Benchmark oglasi su verovatno najbolje sto imamo.
 
Sto se tice IT da,i po meni je Bench jedno od najsigurnijih mesta za kupovinu...bar do sada sto sam prodao i kupio ovde je proslo bez problema.

Kao sto rekoh,supruga se bavi on-line licitacijama i na nasu radost pojavio se nazovimo konkuretni sajt...
Naletim na interesantu aukciju i krenem da licitiram juce popodne i koliko god da ponudim uvek "ispred" mene bezimeni (da,bez imena,samo ocena stoji) licitator...
Uvece rekoh da pogledam kad ponistene ponude bezimenog licitatora i neko trece lice vodi...
I sada opet krenem da licitiram kad opet ulece bezimeni i stalno vodi i nabija cenu,u atachmentu su screenshot-ovi... i covek se naravno oseca prevarenim...
Popizdim,posaljem mail sa slikama adminima i lepo kazem da me skinu sa spiska...
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    98.2 KB · Pregleda: 366
  • Capture1.JPG
    Capture1.JPG
    85.1 KB · Pregleda: 383
Treba tu da prodje koja godina da se banuje sve sto ne valja a da ostane koliko toliko normalnih korisnika.
 
Da li je po pravilima Limunda da prodavac nudi proizvod pod uopštenim imenom, recimo prodajem HTC mobilni telefon, zakači fotografiju najskupljeg HTC modela na tržištu, na privatnu poruku odgovori da je u pitanju oznaka modela koji zapravo ne postoji i da je brat zakačio pogrešnu fotografiju, a Limundo tim na prijavu kaže:


Kako nije pogrešio, pa zakačio fotografiju jeftinijeg modela?! I Limundo tim ovo toleriše zbog....? A, da, naplatiće proviziju čim se predmet proda. Glupost.

To mrzim najvise u Limundo. Ti njima posaljes dokaze/argumente da na aukciju ima brdo greska, ``malih kapija``, jos gore ako si primetio prevaru, a oni ti mrtav ladno odgovaraju kao sto su tebi odgovorili, kao da imaju neki sablon i to verovatno iz njihovih tj bolje receno "LIMUNDO" pravilnika urade copy/paste jer verujem da 95% zaposlenih tamo pojma nemaju i nesposobni za rad.
Nadam se da neko iz LT-a cita ovo, bas bi voleo da vidim sta kazu...
Slusajte...hteo sam da kupim drugi telefon, neku krsevinu, nasao sam, poceo sam licitirati, pa posel nekoliko dana vidim da je aukcija prekinuta, na stranu aukcije sa crv enim slovima pise nesto, kao prodavac prekrsio "L" pravila, kliknem na njegovo ime vidim pise ZABRANJEN PRISTUP...neka.
Trazio sam dalje neki krs telefon, i gle cuda, nasao isti model, iste slike, prodavac iz istog grada, korisnicko ime skoro ista...posaljem ja prijavu LT-u, u koju sam poslao ///PAZITE/// prethodni link gde sam i ja licitirao za telefon, i link za aukciju koju sam upravo primetio - dakle, napisao sam evo drugi nalog - isti telefon, iste slike itd itd...Posle 2 dana, stize odgovor iz LT-a:

"
Hvala na prijavi. Svojim postupkom štitiš i druge članove i pomažeš da Limundo bude bezbednije mesto." i poslali su mi link za stariju aukciju gde sam i ja licitirao, a ova druga je jos bila aktivna XD sta da kazem...


Odlicno, pravo da ti kazem mene je limundo tim toliko iznervirao da sam poceo da racunam koliko treba novca da se napravi konkurentski sajt, cak mi je i slicno ime palo na pamet :)
Zelim im svu srecu i uspeh i siguran sam da nije tesko napraviti bolji i funkcionalniji sajt od limunda.

+1. Mada, 90% prodavaca vrlo vrlo odgovara Limundo sistem, koji vise stiti prevarante nego postene ljude...
 
Juce sam prvi put video limundo prevaru na delu. Novi kurir se nije nesto snalazio po gradu, pa ja resio da dodjem do njega da uzmem pare. Dolazim ja do kombija kad ono na zemlji stoji paket, otvoren, u njemu flasa koka kole (unutra tekucina nalik mokraci :)) nekoliko metara zice i jedan pojaz za vezivanje iz automobila ??? Pitam ja coveka sta je to? Kaze on lap top :D :d
 
Nije mi jasno zašto ni jedna kurirska služba ne dozvoljava da se paket pre preuzimanja otvori i proveri da li se u paketu nalazi to što je naručeno/kupljeno ? Ne funkcionalnost, nego da li se fizički kupljen predmet nalazi u paketu. Jasno mi je da se tu gubi nešto vremena, ali neka se ta usluga naplati. Svako bi platio npr. 100 dinara da proveri paket.
 
@hektor2
Hahahahaha
I kako radi? Jel si ga testirao? :p

Inace sto se tice Limunda. Ima tamo da se nadju neke stvari za male pare. Uglavnom se smadbevaju subotom na Bubanj potoku i kupuju razno razne krseve a na oko lepe. :) I najgore je sto tamo vecina prodavaca imaju dva, tri naloga a mozda i vise. Pa sami sebi dizu cenu kad neko licitira i tako navuku potencijalne kupce. Licitirao sam par puta i naravno zamalo da budem prevaren, srecom nisam nista platio vec video kad mi posalju po kuriru. Jednom je bio Casio G-Shock kao original, ocuvan, radi bla bla. Pitao par puta prodavca da li je stvarno original on da da jeste, dobio ga od tetke iz tunguzije i vise mu ne treba posvadjao se sa njom kupio sebi drugi. Ma klasicna izmisljotina. I ja budala aj da licitiram, bas mi se svideo. Pobedim ja, stigne mi sat kad ono kinez samo takav, plastika najgora moguca itd. Zvao sam ga odmah on kao pa da takav je rekao sam vam i nije hteo da vrati novac. Ali kada sam malo bio grublji i zapretio mu, on je vratio odmah pare, cak mi je vratio i postarinu sto sam platio i dao mi pozitivnu. :) Inace nesto sam i dobro prosao tamo i kupio za mali novac. Treba biti dosta obazriv tamo.

@joker
Mozes da proveris, ali samo kad odes do njihovog magacina i tamo ti otvore, ne mozes kad ti kurir donese. Mozes ali treba suma da bude ba velika tipa preko 500€ valjda. Tako sam ja radio kad sumnnjam u nesto i to je moglo kod AKS-a.
 
Poslednja izmena:
Sreca pa nisam ja kupio laptop na limundu. Ja sam dosao samo da preuzmem pare od neke druge kupo-prodaje. "lap top" je uzeo drugi covek (policajac-inspektor :D) Kaze on njihovom sefu preko mobilnog, "ovaj kombi se nece pomaknuti dok ja ne dobijem pare nazad". Sto je najcrnje, pare je dao pre minut, kuriru, a ovaj ne moze da mu vrati. Procedura. Mada kod ovakvih extremnih slucajeva, ne vidim zasto ne bi mogli da vrate pare. Cisto sumnjam da bi se mentol koji je upakovao mokracu i par metara zica, zalio da nije dobio pare :d
 
Vala ima i pravo. Ali pazi i tog lika kako je upakovao sve to. :D Ne bih mu ni ja dao. Pare nazad i cao, bas me briga za proceduru. A taj ko mu je prodao to, ne znam sta bi bilo sa njim da mi ne vrate novac. :)
Sto je najgore takvih prevara preko Limunda iz dana u dan je sve vise. A oni umesto da zastite postene kupce (clanove), oni nista. Brdo njih ima tamo i naloge za laznim adresama i ostalo.
 
kakva drzava, takav i Limundo... sto najcrnje, prevare ispod 16000RSD ne potpadaju pod krivicnu odgovornost.
 
Malo sam se raspitao,recimo AKS ako posaljilac napomene pri slanju dozvoljava otvaranje paketa pre preuzimanja.Ako ne onda ne mere...
 
Upravo sam primio paket iz AKS-a (600€ :D) i ispricam kuriru za jucerasnji dogadjaj. Kazem mu da hocu ispred njega da otvorim ovaj paket, a on kaze, moze, ali to kosta 100din. Rek'o, otvaraj, 'bes 100 dindzi. Posle onakve scene koju sam dozive uzivo, sve pakete otvaram :)
Mada, na kraju mi nije naplatio tih 100din.
Hvala mu :d
 
Eh, aukcije..

1. Na aukcije se ne ide ako ne znas kolika je cena robe koju zelis da kupis. Ako ne znas cenu sasvim je realna opasnost da ces preplatiti robu.
2. Naravno da postoje korisnici sa vise korisnickih naloga koji dizu cenu svojoj robi. To nije nista cudno s obzirom da ima ljudi koji od toga zive. Na ebay i slicnim stranim sajtovima je isto ili slicno mada naravno ima i ljudi koji prodaju svoju robu posteno. Zato najpre treba obratiti paznju bas na tacku 1.
3. Na svim tim limundo, ebay, hood itd sajtovima se najvise isplati kupovati robu koja ima samo kolekcionarsku tj sentimentalnu vrednost a nikako upotrebnu a jos manje trzisnu. Ko ocekuje da ce da prodje jeftino kupivsi super-mega-dobar laptop za 50 eur na nekoj aukciji posle prve kupovine takve vrste videce koliko je pogresio. Najvise se isplati od hardvera kupovati starije kolekcionarske primerke npr grafickih kartica, stare racunare (Amiga npr), od igracaka lego i sl kocke, merklin makete vozova itd..
4. Nikakvu odecu, obucu, ni hardver cene preko 100 eur jednostavno ne treba ni pomisljati kupovati ni u Srbiji niti bilo gde. Sanse da se nadje dobro parce hardvera postoje ali da ce se kupiti bas od prvog vlasnika je verovatnoca prilicno mala. U Srbiji narocito.
 
Poslednja izmena:
Mozda mali off, ali mi nikako nije jasno zato pola ovih likova koji valjaju robu kace slike prljavih, musavih predmeta, na stolovima punim mrvica i ostalog smeca :wall: Zar je toliko tesko malo obrisati/ocistiti predmet i slikati na nekoj cistoj/pristojnoj porvrsi?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno