Šta je novo?

Limundo - Opomena pred utuženje???

U pravu je zoomzoom. Naš zakon je pun rupetina i nikad ništa nije jednostavno i ne postoji "pravda" kako su ljudi ubeđeni nego samo "pravo".

Ja im nisam ništa dužan ali tražio sam da obrišu moj nalog i više na taj sajt neću ulaziti niti ga pomenuti. Trebali su da traže unapred novac za postavljanje oglasa pa ne bi došli u situaciju da im je neko dužan.
 
Jos samo jedan komentar na ovu temu i necu vise...

Citajuci juce uvodne postove iz principa i solidarnosti sam poslao zahtev da mi se novac sa mog naloga vrati, a nalog ugasi. Danas je to reseno. Taj novac je stajao preko 6 godina. Isto toliko nisam usao na nalog. A clan sam od 2011.

Danas, kako se tema razvija ja sam promenio misljenje, sami ljudi pisu da su otvarali po xxx naloga koji su zbog neaktivnosti ugaseni, a minusi ostajali 😂

Stvasta definitivno covek moze da procita, samo da kazem da stajem na stranu limunda i nadam se da ce sve lepo naplatiti do poslednjeg dinara. Ovde se definitivno radi o hiljadama naloga i ko zna koliko miliona.
 
Lepo ja rekoh juče, nije ni čudo što je kukavi Limundo propao, jer ispade da pola Srbije ima dug prema njima. E sad što su oni odlučili odjednom svima da prete tužbama, to je druga stvar.
 
Pošto postoji nedoumica oko zastarevanja i da li je to obligacija, da probam da objasnim. Zastarela obligacija (dug) formalno i dalje postoji, ali ne postoji obaveza ispunjenja, osim moralne obaveze. Što znači da se sudskim putem ne može naplatiti. Naravno, nakon isticanja zastarelosti, ako sud usvoji da je zastarelo, dolazi do okončanja postupka i troškove plaća strana koja je prouzrokovala troškove, tj. tužilac, pošto je morao znati da je obligacija zastarela. Daleko bilo da tuženi plaća troškove postupka, kada je uspeo u sporu. :)
 
Ja imam pretplatu od 10.21RSD još od 2013 godine, koliku kamatu mogu da tražim od limundaša 🤣
 
Jos samo jedan komentar na ovu temu i necu vise...

Citajuci juce uvodne postove iz principa i solidarnosti sam poslao zahtev da mi se novac sa mog naloga vrati, a nalog ugasi. Danas je to reseno. Taj novac je stajao preko 6 godina. Isto toliko nisam usao na nalog. A clan sam od 2011.

Danas, kako se tema razvija ja sam promenio misljenje, sami ljudi pisu da su otvarali po xxx naloga koji su zbog neaktivnosti ugaseni, a minusi ostajali 😂

Stvasta definitivno covek moze da procita, samo da kazem da stajem na stranu limunda i nadam se da ce sve lepo naplatiti do poslednjeg dinara. Ovde se definitivno radi o hiljadama naloga i ko zna koliko miliona.
Problem je Limundov poslovni model koji je dozvolio kreiranje alternativnih naloga i gomilanje dugova. Super im je bilo dok su tražili ljudima fotografije obe strane lične karte, to je smanjivalo zloupotrebe od strane korisnika, ali ih je onda nakon par godina lupio poverenik po ušima jer ne smeju da traže lična dokumenta. A kad ne mogu da traže lična dokumenta, širom se otvaraju vrata za svakakve manipulacije.

Pokazalo se da je Limundo premali igrač na tržištu i da ne može da trpi značajne gubitke od zloupotreba, za razliku od licitacijskih giganata popup eBaya koji toliko stvara profita da ne mora korisnicima da preti izvršiteljima zbog 10 dinara duga.
 
Jedino logicno objasnjenje je da je neko iz SNS kupio Limundo..
 
Insistirao sam da mi ugase nalog posto sam na nuli. Jos nisu to uradili, cime su se stekli uslovi da privremenom merom pred sudom trazim gasenje naloga.
 
popup eBaya koji toliko stvara profita da ne mora korisnicima da preti izvršiteljima zbog 10 dinara duga.
Nisu za poredjenje, razliciti modeli poslovanja zahvaljujuci razlicittim ekonomskim normama i pravilima.
Jedino logicno objasnjenje je da je neko iz SNS kupio Limundo..
Nema veze sa politikom.
Koristili ste njihove usluge jer ste se pre toga se slozili sa uslovima koriscenja, niste ispostovali, sad Limundo kriv.
Puno sam koristio Limundo/Kupindo, izmirivao avoje obaveze i nikada nikakav problem sa njima.
Screenshot_2022-06-08-20-15-33-42_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Screenshot_2022-06-08-20-15-27-59_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
 
Ja sam im platio celih 71 dinara i onaj 1 dinar dajem kao pomoc toj firmi jel jadna bori se x(


ziveo kupujemprodajem x)
 
Evo i ja sam budala koja je pročitala celu temu od 10 stranica. Pošto sam kologijalan, sumiracu svima:

1. 7000 ljudi se prijavilo na forum u danu zbog ovog slučaja.
2. Većina dugovanja je do 100din.
3. Većina ljudi je vec uplatilo. Oni koji su imali plus, tražili su nazad pare i dobili.
4. Data ideja da se uplati 1din preko pa da se traži da vrate višak, čisto da imaju posla.
5. Neki kažu da je 10god za zastarevanje, Efektiva kaže 3 godine.
6. Jedna strana tvrdi da tuženi plaća sudske troškove iako se pozove na zastarevanje. Druga strana, pak, tvrdi da to nije tako. Kontra udarac prve strane kako ima diplomu pravnog fakulteta (klasičan primer vađenja budale).
7. Par njih ne zna kada treba da stane sa pisanjem poruke pa nisam ni čitao jer je nebitno sudeći po početku.
8. Ova poruka postaje predugačka, a poenta se popako gubi. Otprilike je da svako ima svoje mišljenje šta treba raditi, popularno je da je APP fazon, ali će ljudi uplatiti jer se zaista ne isplati cimanja, a ruku na srce, dugujemo ljudima pare.

Evo, i ja ću uplatiti jer sam im zaista dužan 47 dinara iz 2013e godine kada sam i prestao da koristim sajt da prodam nešto. Na stranu to što mislim da su debilana sa onim jezivim provizijama da se nije isplatilo koristiti, a namestene aukcije da ne pominjem.

Hvala na pažnji.
 
I meni stiglo za 23 din staro kozna od kada to, pa neka me tuže
Pokazao sam Komšiji advokat je i čovek se ismejao sta su napisali eno ulepšao sa mu dan, kaže da u svojoj karijeri veću glupost nije video
Više košta tužba nego naplata i da te tuži ti uplatiš i oni plaćaju sve sudcke troškove i tužba je više ne važeća
Puko je limundo mnogo sad traže svaki dinar da ugrabe ko se upeca upecao ko nije platiće i toliko
 
E izvini, mozes li mi reci kako se gasi nalog? Jel treba da ih kontaktiram na onaj mejl spajalica il kako se bese zove?
https://www.limundo.com/Kontakt ja sam im ovde napisao da zelim da ugasim nalog. Na limundo poruke su mi odgovorili da nema problema i da im je zao i da ce ugasiti nalog. Do sada to nisu uradili. Nisam izdrzao pa sam im poslao limundo poruku da je meni drago sto gasim nalog i da se ne vidimo vise nikada.
 
Limundu ne dugujem ništa, čak mi je račun u plusu godinama. Davno sam razmišljao da tražim da mi vrate novac ali kao što sam ranije naveo oni su u tom periodu vraćali novac umanjen za troškove bankarske provizije i to nije bilo u skladu sa zakonom.

Predlog da se zahteva brisanje podataka o ličnosti po prestanku korišćenja servisa je skroz legitiman i pozivanje na Zakon o zaštiti podataka o ličnosti je skroz u redu, jedino mi nije jasno odakle pojedinima ideje da pišu da su rokovi 48h ili 7 dana za postupanje po zahtevu.
Članom 21 Zakona o zaštiti podataka o ličnosti se bliže definišu rokovi vezano za ostvarivanje prava i zakon kaže da je za brisanje (definisano članom 30) rukovalac u obavezi da bez odlaganja postupi po zahtevu (naravno ako je zahtev osnovan), ali to bez odlaganja dodatno pojašnjava sa rokom ne dužim od 30 dana. Rukovalac ima pravo da taj rok produži i za još 60 dana ali vas mora o tome obavestiti. Ako se rok prekorači ili ako niste obavešteni imate pravo da pravdu tražite na sudu ili se žalite Povereniku.

Citat iz Člana 21 Zakona o zaštiti podataka
Rukovalac je dužan da licu na koje se podaci odnose pruži informacije o postupanju na osnovu zahteva iz člana 26, čl. 29. do 31, člana 33. i čl. 36. do 38. ovog zakona bez odlaganja, a najkasnije u roku od 30 dana od dana prijema zahteva. Taj rok može biti produžen za još 60 dana ako je to neophodno, uzimajući u obzir složenost i broj zahteva. O produženju roka i razlozima za to produženje rukovalac je dužan da obavesti lice na koje se podaci odnose u roku od 30 dana od dana prijema zahteva. Ako je lice na koje se podaci odnose podnelo zahtev elektronskim putem, informacija se mora pružiti elektronskim putem ako je to moguće, osim ako je to lice zahtevalo da se informacija pruži na drugi način.
Ako rukovalac ne postupi po zahtevu lica na koje se podaci odnose dužan je da o razlozima za nepostupanje obavesti to lice bez odlaganja, a najkasnije u roku od 30 dana od dana prijema zahteva, kao i o pravu na podnošenje pritužbe Povereniku, odnosno tužbe sudu.

Koga zanimaju prava po ovom zakonu može pročitati:
Zakon o zaštiti podataka o ličnosti

P.S. Samo da napomenem da nemam diplomu pravnog fakulteta i da nisam pravnik :) . Sticajem okolnosti znam ponešto o GDPR-u i o našem zakonu koji je prepisani GDPR.
 
ulogujes se na sajt idi gore pomoc zatim otvori tiket i podesavanje naloga i napisi zatvori te mi nalog.

meni su odma ugasili
А мени су блокирали, нико не одговара на мелове и нико се не јавља на телефон.
 
Zaboravih da dodam, znam za dva slučaja lokalno gde su ljudi krajem maja dobili od telekoma potraživanje za neko dugovanje od pre 2-3 godine, kao nije plaćen račun, dužni ste tolko i tolko + kamata, uplatite to ili će vam biti obustavljene usluge, igrom slučaja u pitanju su starije žene, sad da li je to ciljano ili ne, ne bi znao.
Uglavnom one iskopale stare račune gde se vidi da je to plaćeno, odnele i kao "dobro, ok, ne morate da platite" a kad su pre toga bile da se raspitaju dobile su agresivan i neprimeren "to MORA da se plati" stav, "dužni ste, tu nema priče" isl. Stočari...
Ja sam jedan od njih, trazili mi prvo 4 racuna da platim iz 2019e, za dva nasao uplatnice a za dva ne. Vukli smo se sa mejlovima sve dok me nije kontaktirala neka advokatska kancelarija te sam digao ruke i uplatio. Onda posle par meseci dobijem zateznu kamatu u iznosu od skoro 1000 dinara :) Sad cu da isteram do kraja pa kako bude.

A sto se lizmunda tice i zakona, trebalo bi da je ovako

Povremena potraživanja

Član 372

(1) Potraživanja povremenih davanja koja dospevaju godišnje ili u kraćim određenim razmacima vremena (povremena potraživanja), pa bilo da se radi o sporednim povremenim potraživanjima, kao što je potraživanje kamata, bilo da se radi o takvim povremenim potraživanjima u kojima se iscrpljuje samo pravo, kao što je potraživanje izdržavanja, zastarevaju za tri godine od dospelosti svakog pojedinog davanja.

(2) Isto važi za anuitete kojima se u jednakim unapred određenim povremenim iznosima otplaćuju glavnica i kamate, ali ne važi za otplate u obrocima i druga delimična ispunjenja.
 
Teško da to može da prođe. Potraživanja Limunda nisu povremena potraživanja. Ne dospevaju ni godišnje, niti u kraćim vremenskim razmacima.
Zapravo, dospevaju u momentu kada se predmet proda. Potpuno je nebitno što su oni omogućili da se ode u minus i da im se duguje.
 
Nazad
Vrh Dno