Šta je novo?

Lies of P



 
 

Incorporates 3rd-party DRM: Denuvo Anti-tamper
Ubacili denuvo na dan izlaska, svaka cast, sad je igra spremna za kantu.
 
Pise ti na toj stranici koju sam okačio, ispod tagova
 
Nesto sam hajpovan za ovaj naslov, a dobijam ga uz Xbox Pass, tako da cu definitivno isprobati :D
 
Dali je uopste dokazano da Denuvo utice na perfomanse ili je to vise ona varijanta "besan sam sto ne mogu da igram za dzabe"?
 
Dokazano je. Cak su i neki developeri govorili protiv te kancerogene zastite.
A da ne govorimo o problemima s modovanjem.
 
Zasto, performanse su bas visoke, sta im smeta denuvo?

Ako ovaj dobija na max podesavanjima konstantno 160+ fps, znaci da ce 60 imati i na duplo slabijim kartama i to sve na 4k max nativno.

 
Kad bi se gledalo na Denuvo sa strane sta taj proizvod nudi u industriji kojoj se nudi, sto je i jedino ispravno, niko problem sa njim nebi imao.Laicki govoreci tu je da stiti klijente od direktnog minusa.Sto podrzavam.Antivirusi slicno funkcionisu.
Meni te price na nivou reddit postova WE GAMERS YOU BAD nek se bavi onaj kome je to zanimljivo i kome treba ta mentalna gimnastika.
U principu prozivod za koji smatram da je los(na osnovu licnih parametra), koji se lazno predstavlja, ili u bilo kom nivou ne zadovoljava moje kriterijume i performanse koje mi trebaju ne kupujem ga.U ovom slucaju mislim na igre sa Denuvo zastitom.
On subject :
30h sam u igri, radi super igra, nisam naleteo na neke bagove za sada.Probao sam i kod burazerovog klinca ( i5-8600k 16gb i 1070 )da steknem utisak kako radi na slabijoj masini od moje , kod njih isto prede.Za divno cudo igra ispeglana i bez bagova.
Jedinu zamerku koju imam je sto je dodge mehanika koja je prisutna u souls i souls-like igrama, ovde se to zove : Endable dodging while on the ground je zakljucana iza skill tree-a.Malo mi je ne shvatljivo do duse mozgu mom, ali mogu da razumem u smislu jos jednog punish-pointa ako ne koristis block/dodge/dash da je tu da te kazni dodatno.Nista novo u ovom "zanru".Ali da tona zabave nema sta, pravo osvezenje.
 
Denuvo je problem zato što košta boga oca, i umesto da ulažu u samu igru oni troše na zaštitu koja im tehnički ne treba. Cyberpunk i slične igre su dokaz, prodale se u suludim količinama, a bez zaštite. Elden Ring isto recimo.

Što se ove igre tiče, makar je na Game pass-u.
E sad, mogu reći da nakon 10ak sati, zaista je fenomenalna igra. Daleko iznad sličnih souls klonova, rame uz rame sa OG igrama, i po nekim QoL promenama, čak i bolja. Tipa, kad umrete kod bossa, Ergo (souls) možete preuzeti ispred arene. Količina ergoa sija plavom bojom kad imate dovoljno za apgrejd (tako mala, tako jednostavna stvar, ali mnogo me je usrećila kad sam je video).
Oružja i modifikacija istih je zaista fenomenalna, ima ovde dovoljno noviteta da mislim da Fromsoft isto od njih može da nauči. Priča je vrlo zanimljiva, nije toliko opskurna i zbunjujuća kao u souls igrama, sjajan obrt na odavno izlizanu priču o Pinokiju.
Mehanika laganja i istine isto zanimljiva ,videćemo gde će odvesti, iako videh da je bolje držati se uvek jedne strane, dakle ili uvek lagati ili uvek govoriti istinu.
Dizajn sveta, bosseva, neprijatelja: vrhunski. Muzika je isto super, ako se ne varam u glavnom hubu se čuje Hendlov Sarabande u specifičnom izvođenju, zanimljiv odabir!
Bossevi doduše nekad znaju biti poprilično neprijatni. Parry mehanika jeste bolja nego u demou, ali i dalje nije savršena. Stagger je tu ali ne postoji metar kao u Sekiru recimo, pa ne znaš ni kad će ti boss pasti na kolena, dodge je zahvalniji, pogotovo up apgrejdove, ali opet čini se kao da igra zahteva da se koristi perfect parry, iako je tajming... čudan. Bossevi mogu biti baš tanky, i smara da se boriš 10 minuta da bi na kraju izgubio jer je odjednom odlučio da iskoristi AOE napad koji 80% arene baca u vatru, i nabije ti burning koji ti polako jede helte. Ali opet, van toga, igra je zaista odlična.
 
Zaboravio sam da je ovo i izašlo videh juče na Xbox sa ima na Gamepass
Kakav zeznut prvi boss ovo baca vibe Na Dark Soul's 1 koji je meni ubedljivo najteža Soul's igra
 
Jel ova igra ima da se stavi na easy (ako zagusti :D), plasi me da kupim a ne mogu da je predjem posto gledam na netu nije bas lagana?
 
Ima da se skine mod za easy difficulty.
 
Ne znam zašto, smorila me igra posle sat vremena.
 
Igra je odlična. Jeste malo teža ali da se preći. Kod 90% Bosseva može da se koristi pomoć ako zagusti. System više liči na wo long gde je parry+dash ključan.
 
Summoni u suštini sve bosseve trivijalizuju, što je smor je ne postoji nešto između. Ali za borbe gde tipa Black Brotherhood, tu sam koristio summon jer mi se čini logičnim, kad me već više njih napada :D
I za neke bulšit bosseve koji su zaista prenatrpani svim i svačim, plus višefazne borbe, suludi komboi i slično. Poslednji opcioni boss nema summon, i bogami namučih se, al za njega ne bih rekao da je pretežak, ima vrlo dobro telegrafisane napade.
 
Urniše me onaj treći boss.... 🙄
Moram vežbati parry i block skroz je drugačije od Soul's i Bloodborne
 


ludak :D
 
Izašlo da se proba...
Navodno je novi update greškom izbačen bez denuvo-a.
a0N7plRN_700w_0.jpgsss
 
"o, ne, kakva greška, jao, šokovi..." - lik zadužen za apdejtove.
 
A realno, dosta su je i naplacivali... Ko je hteo da pazari, davno je to uradio. Mada verovatno tada nije bila Deluxe Edition v1.5.0.0 :p
 
Presao sam je pre jedno mesec dana. Ono sto krasi ovu igru su Boss fajtovi, koji su bas dobro uradjeni, vidi se da su se tu najvise iscimali, ali ono gde podbacuje igra su nivoi, koji su prilicno dosadni i veoma linearni i praznjikavi, ni blizu souls level dizajna od kojeg dosta pozajmljuju, itemi su samo razbacani svuda, nisu sakriveni kao kod souls igara pa da te to tera da ih trazis po nekim coskovima i zabitima, da vise istrazujes nivo. U svakom slucaju zanimljiva je igra, zabavna, fajt je super al ne verujem da cu je opet ponoviti...
 
Nazad
Vrh Dno