Šta je novo?

LG Televizori

Iz mog iskustva - nikad više LG. Sa sve njihovim servisima kod nas.
 
Kakav je ovaj 55NANO783QA.AEU?
Na solidnom je popustu, da ki u tom cenovnom rangu od oko 80 000 ima nesti slicno od LG-ja?
Ne vidim razlog da pljujete tv ,a verovatno niste ni prosli pored njega .
Imam 65nano cell 783,i fantastican je tv ,tada je kostao oko 95 k.i bolje nije imalo sta da se uzme.
Odlicna slika sd kanala ,odlican 4k,lep za igru.
Problem moze da byde sto su u zavisnisti od dijagonale ips ili va paneli.Moj je ips i odlican je ,drug na varijanti 55nano cell ali 763 ,ne 783,ima va panel i ono je strasno gledati ,cim se malo izadje iz centra slika je katastrofalna.Tako da malo istrazi pa vidi.
 
Ne vidim razlog da pljujete tv ,a verovatno niste ni prosli pored njega .
Imam 65nano cell 783,i fantastican je tv ,tada je kostao oko 95 k.i bolje nije imalo sta da se uzme.
Odlicna slika sd kanala ,odlican 4k,lep za igru.
Problem moze da byde sto su u zavisnisti od dijagonale ips ili va paneli.Moj je ips i odlican je ,drug na varijanti 55nano cell ali 763 ,ne 783,ima va panel i ono je strasno gledati ,cim se malo izadje iz centra slika je katastrofalna.Tako da malo istrazi pa vidi.
Jesi siguran da je 55 va? Trebalo bi da su neparne dijagonale ips, a parne va. Da nije kod njega 58?
 
odavno sam izašao iz fazona, pa ako neko zna nešto o

65NANO763QA ispod 80k rsd​

koji je panel i vredi li. naikao na LG pa reko da nastavim :)
 
Pozdrav. Kupio sam 55ur7300la i prilikom skeniranja kanala mi ne pronalazi sve kanale. Menjao sam drzave ali i dalje ista situacija. Sta mogu da uradim?
 
Namesti na Finsku ako nece, onda imas problem sa javinom signala
 
odavno sam izašao iz fazona, pa ako neko zna nešto o

65NANO763QA ispod 80k rsd​

koji je panel i vredi li. naikao na LG pa reko da nastavim :)
Ne mozes sa sigurnošću znati koja je vrsta panela
Ja sam kupio 65 NANO753QA i posrećio me IPS panel i ako ih ima i sa VA panelom i ta serija i ova moja .Čista lutrija .
Jedino online da naručiš pa da vratiš u roku od 14 dana ako ti panel ne odgovara .
 
Da li je moguće stariji LG 32LF561V povezati sa iFi ZEN Air DAC?
 

Prilozi

  • ifi-zen-air-dac-rear.jpg
    ifi-zen-air-dac-rear.jpg
    45.4 KB · Pregleda: 43
  • 1685626996822952.jpg
    1685626996822952.jpg
    75.6 KB · Pregleda: 43
Ne mozes sa sigurnošću znati koja je vrsta panela
Ja sam kupio 65 NANO753QA i posrećio me IPS panel i ako ih ima i sa VA panelom i ta serija i ova moja .Čista lutrija .
Jedino online da naručiš pa da vratiš u roku od 14 dana ako ti panel ne odgovara .
Možeš da znaš, ali kad kupiš.Samo prevučeš prstom. I obično su neparni brojevi IPS a parni VA. Moj od 60 inča je VA , a prethodni od 49 IPS. I mogu da kažem da svaki ima svoje prednosti i mane.Recimo na VA su lošiji uglovi gledanja i po horizontali i po vertikali, ali je crna boja neuporedivo bolja od IPS -a na kome izgleda više kao siva. Čak bih rekao da su boje življe na VA panelu. A s obzirom na to da TV gledam uglavnom pod pravim uglom meni je VA odličan. Dok ne kupim OLED ili mini led. Mada sve više razmišljam i o ovim short throw projektorima, pogotovo ovim najnovijim Laser RGB.
 
Ja kad sam kupovao pre par godina bilo je pravilo da su neparni ips a parni va.
Dal se to sad promenilo?
 
Imam stariji tv 50UM7500 kome je pre par meseci otišao jedan HDMI port, a danas i preostala tri. Da li to pokriva ova produžena garancija u kojoj je još par meseci?
 
Zašto ne bi?
 
to je nesto najbolje sto je moglo da ti se desi. pravac garancija i neka je sila sa tobom. al da javis kad pobedis sistem. top g
 
Nisam se javio sa utiscima o G2 77...

Pakao, prvo čekao 8, 9 dana da stigne, onda mi tri dana stajao na sred sobe jer nisam imao kada da ga montiram :)

Uživao sam zaista i sa B9 65" jer gledam 4K diskove i remuxe dosta sa 5.1.2 ozvučenjem, slika je ludilo, ali ovo sada sa tv-om na zidu (što mislim da doprinosi boljem doživljaju, B9 je bio na stand-u) i u ovoj dijagonali je isto to na pa kvadrat... Čista perverzija
:)


Oduševljen sam, apsolutna perverzija...
 
Poslednja izmena:
LG ima "lestvicu" TV od najboljeg do najlošijeg, To je podeljeno u kategorije. UHD je na poslednjem mestu, Tako da je Nanocell bolji izbor.

Mada ako se ne kupuje OLED onda LG može da se i zaobidje pošto ostali (Hisense, TCL) nude više za isti novac.

neko moze da zaobidje eto ja sam nameravao da uzmem hisense al sistem na kom necu moci instalirati streamio a mozda ni supernovu onda mi bolji vivax a ako uzmen vivax onda cu da umirem koliko je sve sporo... Recimo ja sam realno zadovoljan sto sam uzeo 50ur8103lj za 55000din za te pare ni kod drugih ne mozes kupiti ne znam sta a razmisljao sam i o nano al mi serviser rekao da gadjam osmu seriju... Neko pomenu nikad ovo nikad ono... Pitam koji se najvise kvare kaze svi se kvare nema pravila... Tlc me odbio zaboravio sam zbog cega i na njemu nesto ne moze...
 
Jel može neko da mi objasni pošto se baš ne razumem najbolje,
kada pustim recimo Hbo Max preko Apple Tv, imam u opcijama da biram režim slike Dolby Vision kućni bioskip, bioskop.... i sl.,
a kada pustim Hbo Max preko Tv aplikacije imam samo da biram režim slike standard, sport, filmmaker....nigde ne piše dolby vision,
Isti je sadržaj u pitanju, Tv je LG C1.
Pitam pošto je preko apple tv sa izborom slike Dolby Vision kućni bioskop je mnogo bolja slika, nego preko Lg-a .
 
Da li ti je isti plan u oba slucaja? Meni deluje kao da account nema pravo na UHD sadrzaj.
Da li ti pise oznaka pored naslova filma da podrzava 4K UHD/DV i ostalo?

Ja imam C1 i radi sve lepo, cim pustim film koji ima DV oznaku tv se sam prebaci u DV mod.
 
To zavisi koji tip HDR si pustio tj. da li je Dolby Vision ili HDR10.
Filmmaker mod ne podržava Dolby Vision a inače je dosta tamniji tj. precizniji jer koristi podatke master monitora od 30k dolara.. Zato ti slika deluje lošije. Prebaci ga na Home cinema mode i uživaj. Filmmaker je zamišljen da se gleda u mrklom mraku bez subtitlova.
 
Meni čini mi se samo Amazon Prime okine Filmmaker (CX).
 
Meni čini mi se samo Amazon Prime okine Filmmaker (CX).
Tako je i kod mene na Prime. Ako prepozna video sadržaj onda ga prebaci u filmmaker. Po meni totalno nebitna funkcija jer se 99% ljudi žali na tamnu sliku u filmmaker modu.
 
Mislim da malo brkate. Svaki od modova slike ima svoja dodatna podesavanja.
Tipa SDR sadrzaj ima svoj odvojeni Vivid/Standard/Eco itd
HDR sadrzaj ima svoje odvojeno takodje
Dolby vision sadrzaj ima svoje odvojeno takodje

S tim da nisu svi modovi prisutni svuda, na primer taj Filmmaker mod je mozda dostupan na DV a nije dostupan na HDR.
Svakako cim se pusti materijal u gornjem desnom cosku iskoci da li je HDR ili Dolby Vision ili HDR HLG i onda na to dalje moze da se bira sam mod slike
 
Da, to sam razumeo, zavisi od materijala, koji modovi su dostupni, zato me zbunjuje što kada pustim preko apple tv ima dolby vision modovi a preko Lg nema, nego ima standardni modovi kao da je SDR.
Napominjem da je isti Max nalog u pitanju, isti sadržaj pušten.
Probao sam na youtubu da puštim HDR sadržaj i to radi, i onda mi se i pojave modovi za HDR sadržaj.
 
Standardni Max nema UHD, a njega smo dobili umesto HBO. Nemam Premium da bih mogao da probam.
 
jer se 99% ljudi žali na tamnu sliku u filmmaker modu.
Jer su navikli na nekalibrisane spaljivace ociju od monitora/televizora.
Kupih skoro B3 65, u superosvetljenoj radnji ga poredio, jedan pored drugog sa B4, C3, G3 i gomilom nekih Sonyja, Samsunga, svi pustaju isti materijal naravno.
U 99% situacija nema razlike, ali soma evra je razlika koja se oseti...
 
U radnji nema svrhe porediti. Svaki će biti sličan.

Ja sam skoro prešao C9 na G3 i razlika je baš primetna. Zatamnjena soba (nije potpuni mrak), 4K remux. Meni lično vredi tu razliku u ceni.
 
Poslednja izmena:
Standardni Max nema UHD, a njega smo dobili umesto HBO. Nemam Premium da bih mogao da probam.

Tako je, nije u svakom planu isto. Ali obzirom da kod njega isti nalog preko ATV pusta morao bi i ovde.

1717677466552.png

Ima dole ovaj disclaimer kod svakog videa..

Ovo sam nasao negde na netu kao hint

To stream MAX in 4K UHD and Atmos you need:
4K Ultra HD TV that displays Dolby Vision or HDR10 Supported 4K device ~> Ultimate Ad-Free plan <~ High speed internet (25 Mbps or higher, 50+ Mbps is recommended)

Da li mozda TV ima sporiji izlaz na net direktno nego ATV?

@prdex da nemas mozda nesto u opcijama negde na tv-u iskljuceno? Koji film pustas, da probam i ja isti obzirom da imamo isti TV
 
Nazad
Vrh Dno