Šta je novo?

LG Televizori

Na obe opciju nemas queue, bar ja nisam imao. Mozda jedino kad je neki veliki release vikendom pa bude neki minimalni ali uglavnom dok god placas neces cekati.
Delay tj latency je isti na svakom tieru.
Probaj na free verziji, preporucujem radni dan u prepodnevnim satima da ne bi cekao red sat i vise vremena.
Da, ethernet je ogranicen na 100 Mbps na TV-u ali mislim da bi opet bio bolji od 350mbps wifi-a.
 
LG OLED 55 CX, prošle tri godine, produžena garancija aktivna. Gasi se i pali sam, mislim da se pregreva procesor (našao na redditu sličan slučaj).
Servis Pin Servis je u Novom Sadu, kažu da može da se popravi i to u BGD Energy na Novom Beogradu, koji nema LG licencu ali ima šatro neku od Pin Servisa.
Šta raditi? Ne bije mi se 4x 100 km do NS, a opet BGD Energy znam po peglama.
 
Kolega, ako PIN servis garantuje za BGD Energy i ne prestaje da ti važi 5G garancija ako servisiraš kod njih (traži mailom da ti potvrde), ne vidim što bi se stresirao :)
 
Nemam to napismeno, tražio sam upravo.
 
LG OLED 55 CX, prošle tri godine, produžena garancija aktivna. Gasi se i pali sam, mislim da se pregreva procesor (našao na redditu sličan slučaj).
Servis Pin Servis je u Novom Sadu, kažu da može da se popravi i to u BGD Energy na Novom Beogradu, koji nema LG licencu ali ima šatro neku od Pin Servisa.
Šta raditi? Ne bije mi se 4x 100 km do NS, a opet BGD Energy znam po peglama.
Isti problem sam imao sa LG OLED 55 C1 (OLED55C11LB.AEU), nakon godinu dana koriscenja. Sam bi se restartovao, bez nekog pravila. Nije softverski problem, apdejt firmvera/razna podesavanja i sl. nisu bila od pomoci.
Sreca pa je LG bez problema prihvatio garanciju (kupljen u Madjarskoj, preko KP), pa su mu u ovlascenom servisu kod nas, zamenili maticnu plocu, nakon par dana testiranja dok nisu potvrdili kvar.
Od tada nijednom nije pokazao taj problem. Ovlasceni servis sam nasao ovde: https://www.lg.com/rs/podrska/lokacija-centar-za-popravku
U svakom slucaju, nisam morao da ga saljem za BGD ili NS, vec je reseno lokalno (u Nisu).
 
Da li će onda 4k ići u 50 ili 60hz?
Oprosti, sad videh poruku pa reko da možda nije kasno.

Uglavnom, to osvežavanje u 50 ili 60Hz je manje bitno za nas korisnike jer svi moderni televizori podržavaju više različitih frekvencija.

Dakle, za naše tv programe će da radi 4k50, a ukoliko povežeš konzolu ili neki YT klip radiće u 4k60.

Edit:
Uglavnom, nemoj da te frekvencija odvuče od kupovine TV-a. Ukoliko ti se svidja, kupuj
 
Danas mi se iz čista mira na G2 gasi TV.
Kad ga upalim, posle nekoliko sekundi se pojave u donjem delu horizontalne crte u visini od 15-ak centimetra koje zatrepere I TV se sam ugasi. Vadi sam ga iz struje na desetak sekundi ali nije pomoglo.

Jel ima neko ideju do čega može da bude i kako da se reši?
 
Nosi u servis ili ako je velika dijagonala 65+ nek izadju na teren.
 
Besplatna popravka LG uređaja van garancije

Kod:
https://www.lg.com/rs/lglifesgood-karavan
 
Poslednja izmena:
Imaš 5 godina garanciju ne?
 
Kakav je ovaj 55NANO783QA.AEU?
Na solidnom je popustu, da ki u tom cenovnom rangu od oko 80 000 ima nesti slicno od LG-ja?
 
Posto uz tv koji gledam ne ide magicni daljinski, da li mogu ja sam da ga kupim i koristim? Pretpostavljam da ce ga podrzati tv, LG 55UR73003LA je u pitanju
 
Kakav je ovaj 55NANO783QA.AEU?
Na solidnom je popustu, da ki u tom cenovnom rangu od oko 80 000 ima nesti slicno od LG-ja?
Za taj novac moze da se kupi mnogo bolji TV.
Ako ne kupujes OLED, najbolje zaobidji LG i fokusiraj se na Hisense, Samsung i Sony pa cak moze i da se nadje solidan TCL.

@nikollaa
 
Jel realno da je svuda u okruzenju duplo jeftiniji magicni daljiski...strasno gde zivimo. O cenama televizora ni da ne pricam
 
Jel video neko uzivo g4?
 
Savet i pitanje citam po netu da je Nano cell bolji od UHD, nameravam da kupim LG 43 sta su iskustva, 4k sigurno
Hvala
 
Jedno je panel tehnologija a drugo rezolucija.
Tebe zanima mozda da li je bolji Nano cell od Oleda?
In most cases, OLED outperforms NanoCell by offering better image quality and gaming performance, lower power consumption, deeper blacks, brighter whites, and gorgeous color.

Ili te zanima da li je Nano cell UHD/4K bolji od Nano cell FHD/1080?
Onda je pitanje kolika je velicina i sa koje razdaljine gledas, oba mogu biti dobra.
 
Poslednja izmena:
LG ima "lestvicu" TV od najboljeg do najlošijeg, To je podeljeno u kategorije. UHD je na poslednjem mestu, Tako da je Nanocell bolji izbor.

Mada ako se ne kupuje OLED onda LG može da se i zaobidje pošto ostali (Hisense, TCL) nude više za isti novac.

 
Stigao update na C9 sa ogavnim fullscreen menijem kao na novim modelima 🤮.
 
LG ima "lestvicu" TV od najboljeg do najlošijeg, To je podeljeno u kategorije. UHD je na poslednjem mestu, Tako da je Nanocell bolji izbor.

Mada ako se ne kupuje OLED onda LG može da se i zaobidje pošto ostali (Hisense, TCL) nude više za isti novac.

Hvala , pogledao , usvojio sugestiju TCL 43 4K odličan izbor

J
 
Covek je u pravu, cela LG budget serija je raspad.
Ispod B i C serije ne vredi kupovati.
 
Da je tako onda LG ne bi prodavao te televizore, a ne bio jedan od najprodavanijih brendova na svetu.
Kao kad bi rekli ne treba kupovati slabije modele Samsung ili Apple telefona jer Xiaomi nudi više za te pare. To možda u neku ruku jeste tačno ali tržište ne funkcioniše na taj način
 
Da je tako onda LG ne bi prodavao te televizore, a ne bio jedan od najprodavanijih brendova na svetu.
Kao kad bi rekli ne treba kupovati slabije modele Samsung ili Apple telefona jer Xiaomi nudi više za te pare. To možda u neku ruku jeste tačno ali tržište ne funkcioniše na taj način
Prodaja nema veze sa tim koliko oni nude za taj novac ako sira narodna masa ne zna nista.

Napisu na kutiju 4k, mini led i AI i eto dobre kupovine za prosecnu mušteriju.
LG je jak brend i uvek ce prodavati dobro ali jednostavno u budzet brendovi nude vise u tom donjem segmentu.

Niko ne osporava da LG zna da napravi dobar panel i dobar TV ali to kosta.
 
Pa upravo to i govorim. Ne kažem da budžet kineski brendovi ( hisense, tcl ili xiaomi za telefone) nemaju svoje adute u odnosu cena-kvalitet ali reći da LG nema šta da traži osim u oled segmentu je malo preterano. LG itekako ima svojih aduta i to ne samo u imenu, isto kao i samsumg ili apple kod telefona.
Osim toga, ispada da lg ne-oled televizore kupuju samo oni koji ne znaju ništa o njima i samo čitaju natpis na kutiji. Imate mnogo članova ovog foruma koji se ipak malo više razumeju i prate imaju takve televizore, tako da to demantuje tu tezu
 
Na zalost kod nas je cena glavni faktor, i ja bi kupio LG G ili Z seriju ali nece da moze.
Za sada vozim C1 u nadi da ce pasti cena za C3 uskoro.
Na primer u US je C3 65" sad 1500$ to bi kupio na keca.
 
Poslednja izmena:
nije tema o poređenju brendova
 
Nazad
Vrh Dno