Šta je novo?

LG Televizori

Jeste da je oled mnogo bolji, to stoji ali za ogromnu većinu korisnika je to neprimetna razlika. Na ovom forumu se forsira oled, bilo je reči o tome.
Nema šta, oled jeste bolji ali ja se mogu kladiti da 90% ljudi ne bi moglo da oseti razliku između oleda i leda. A što se tiče veličine, svako će da oseti razliku između 48 i 55. Razlika je velika.
Da zakljucim, ako je izbor između oleda 48 i led 55 mislim da je bolje da ideš na led 55. Mnogo više ćeš da osetiš razliku u veličini nego u kvalitetu slike.
Naročito za namene koje si naveo
i ovo je istina. ja zagovaram oled gde god je neko vec resio da pukne solidne pare. jednostavno kvalitet slike, beskonacni kontrast. ali ako neces gledati mnogo horora/sf-a i igrica sa mracnim scenama u totalno zamracenoj prostoriji, onda bih i ja dao prednost velicini. njen efekat ce u tom slucaju biti veci.
48 ne zvuci kao dosta manje u odnosu na 55, ali kada se to pretvori u 16:9 povrsinu ekrana, 55 je za 31% veci tv.
 
Jeste da je oled mnogo bolji, to stoji ali za ogromnu većinu korisnika je to neprimetna razlika. Na ovom forumu se forsira oled, bilo je reči o tome.
Nema šta, oled jeste bolji ali ja se mogu kladiti da 90% ljudi ne bi moglo da oseti razliku između oleda i leda. A što se tiče veličine, svako će da oseti razliku između 48 i 55. Razlika je velika.
Da zakljucim, ako je izbor između oleda 48 i led 55 mislim da je bolje da ideš na led 55. Mnogo više ćeš da osetiš razliku u veličini nego u kvalitetu slike.
Naročito za namene koje si naveo
Pogledaj moj post br2438 poredio sam oled i krs lg star 9godina. Ima malo razlike u boji, razlika u kvalitetu slike neprimetna, pazi 9 godina razlike. Sad noviji ips i av paneli pored mojeg c1 mozda ne bi ni bilo razlike, ako bi bilo, to bi tek bilo neprimetno. Sada da kupujem tv, gledao bi sto vecu dijagonalu i ne bi kupio oled. Prezadovoljan sam sa oledom, ali ga razlika u ceni neopravdava.
 
Sta sam lose rekao? Samo sam realan. To su fotke sa yt, gde je slika stvarno dobra hdr 4k. gde bi trebao oled da rasturi ovaj krš. Na eonu gde je losiji kvalitet slike, na starom (manjem) lg tv-u je bolje slika. Idi u neku prodavnicu pa uporedi HDR 4k, ful hd, neku krš sliku npr b92, trazi da bude oled pored av ili ips. Vlasnici oled tv-a nece da priznaju da nema neke velike razlike u kvalitetu slike. krastavac dali smo preko 2000€ za tv, kako da opravdas tu cenu nekome? Napricas mu da je 1000x bolji tvoj tv od njegovog. Jos jednom kazem. Dobar je oled i prezadovoljan sam, ali cu opet reci, ne vredi uzeti oled 65 za 260k, neces dobiti toliko bolju sliku za ogromnu razliku u novcu
 
Sta sam lose rekao? Samo sam realan. To su fotke sa yt, gde je slika stvarno dobra hdr 4k. gde bi trebao oled da rasturi ovaj krš. Na eonu gde je losiji kvalitet slike, na starom (manjem) lg tv-u je bolje slika. Idi u neku prodavnicu pa uporedi HDR 4k, ful hd, neku krš sliku npr b92, trazi da bude oled pored av ili ips. Vlasnici oled tv-a nece da priznaju da nema neke velike razlike u kvalitetu slike. krastavac dali smo preko 2000€ za tv, kako da opravdas tu cenu nekome? Napricas mu da je 1000x bolji tvoj tv od njegovog. Jos jednom kazem. Dobar je oled i prezadovoljan sam, ali cu opet reci, ne vredi uzeti oled 65 za 260k, neces dobiti toliko bolju sliku za ogromnu razliku u novcu
U potpuno si u pravu ali nece oni da priznaju.Uporedjivao i ja OLED i obicne LED nema velike razlike, ali posto su da li od 170k do preko 200k mora da se hvali i dize u nebesa. Vecina ce se ljutiti sto ovo kazem a najgore je kad sebe ubedimo da je nesto wow i ne popustamo.
 
Ako ti je merilo kvaliteta B92 signal preko kablovske onda komotno mozes da uzimes i Vivax/Fox/Vox/BiloSta do 32" i bice ti fantazija.

Na kvalitetnom materijalu se itekako vidi razlika. To pricam iz prve ruke jer sam LG 65SM8600 (Nanocell, 120Hz, IPS) koji nije televizor nize klase zamenio za 65OLEDC11 i resio svoje probleme.

Jedino sto gledam od TV programa je sport (Arene i SportKlub) i tu neka vidljiva razlika ne postoji.

Pored toga kada pustis bilo koji 4K HDR materijal, dakle bilo koji streaming servis, tu se poredjenje zavrsava. Cak i kad pustis neki 1080p kvalitetan snimak i tu se vidi razlika, jer upscaling radi jako dobar posao.

Jedino po cemu je Oled iza ovog Nanocell modela je reflektivni panel i sto bez spustanja roletni imam ogledalo od ~2000e u kuci - ali to jednostavno mora tako u ovom trenutku, dok Oled tehnologija ne napreduje jos.

Edit: poredjenja stari mali i novi veliki televizor su ono, logicno je da ce na manjem televizoru biti bolja slika.
 
nema tu nikakve mistike niti mnogo mesta za subjektivne osecaje.
OLED kida u mracnim scenama i zatamljenoj prostoriji, tu je nezamenjiv. uglovi gledanja su mu bolji.
flagship modeli drugih tehnologija (pod uslovom da se ne izgubi u panel lutriji) su bolji za prostorije sa mnogo svetla.
za mene, koji volim horore i SF i bioskopski dozivljaj filma (gledanje u mraku), OLED je ocigledan izbor.
za ljude koji ce da gledaju kanale, sport i po koju akciju komediju, nema potrebe za OLED-om, mada svakako ne bi skodio ni njima.
 
Ja sam gledao da kupim 65 inca LG, i pokusavao sam da uzmem neki TV sa razumnom cenom, gledao sam bukvalno sve dostupne modele u Mediamarktu, oko 20ak razlicitih LG, Samsung, Philips na istom sadrzaju, i kvalitet prikaza na OLEDu jednostavno nije ista klasa sa Nanocell, Qled i slicnim, pa sam zavrsio na 65 C2, i vec vise meseci prezadovoljan.

Jedino mi je zao sto nisam uzeo 75+
 
Imaju moji stari postovi u ovoj temi gde sam slikao i manji 43UM7450, 65SM8600 i 65OLEDC1 pauzirane na istom mestu u istom yt snimku, pa koga ne mrzi da trazi..
 
To je isto kao 60hz i 120hz. Neko jednostavno ne primećuje razliku i to je to.
 
Stigao LG 48” C31LA OLED EVO.
Značajno se vidi razlika u prikazu slike u odnosu na LG 55” UR91003LA.
48-ica jeste manja od 55-ice ali ne manjka veličine u dnevnom boravku.
Nema probijanja svetlosti kao na UR91 i prijatno sam iznenađen kvalitetom slike i zvuka.
 

Prilozi

  • 2C665742-140D-4A31-8D8F-3ABCA1209622.jpeg
    2C665742-140D-4A31-8D8F-3ABCA1209622.jpeg
    104.5 KB · Pregleda: 115
  • 1C32239A-F74C-47FC-A90A-C12DB2324896.jpeg
    1C32239A-F74C-47FC-A90A-C12DB2324896.jpeg
    153.1 KB · Pregleda: 85
  • 98EADA22-3B11-469D-B7FC-380BD3076E5F.jpeg
    98EADA22-3B11-469D-B7FC-380BD3076E5F.jpeg
    63.2 KB · Pregleda: 81
  • 54B8EFAC-2346-4182-8817-90D38C9E49A0.jpeg
    54B8EFAC-2346-4182-8817-90D38C9E49A0.jpeg
    74.2 KB · Pregleda: 113
Neke stvari je nemoguće da budu 'unseen' (da ne kažem unseenovane 🙃) . 3 pune godine sam na 55" Sony H900 i nisam primećivao da nešto fali slici, uglavnom tu i tamo po koji film, sport, standardni TV programi.
Poslednjih mesec-dva krenuo sa nekim serijama na Netflixu i kako mahom gledam u večernjim satima i polumraku, blooming oko titlova je počeo da me izluđuje, a onda naravno krenem da ga primećujem svuda...
Tako da tu nema šta da se priča, takva je tehnologija i tu nema previše debate. Ostaje mi da nađem negde mini-led koji će moći da se pogleda u prostoriji sa manje osvetljenja, mada teško da može da eliminiše blooming u potpunosti.
Videh i neku scenu gde se leti kroz svemir, crna pozadina i bele tačke koje promiču oko posmatrača, to jedino OLED može da prikaže kako treba.
 
smanjiti osvetljenje i nije neko resenje.

da nesreca bude veca, mnogi lcd televizori kada je tamna slika rade dodatno zatamljivanje celog ekrana, kako bi crna bila malo manje siva a malo vise crna, ali onda to utice i na highlight-e i sve ostalo na ekranu. bukvalno resenje koje donese vise problema. za samsung znam da to radi jer sam imao i usao u servisni meni da ugasim, po cenu toga sto se time potencijalno gubi garancija.

ako nije oled i gleda se u mraku, jedino naci neki mini-led koji je izveden savrseno, ali je bilo primera i da mini-led bude losiji od obicnog dled-a... hvalili su tcl kako je to uradio, kao i hisense, ali njihovi modeli nisu isti za americko i evropsko trziste. nasi su jadniji i skuplji, teze se nadju dobri testovi i informacije micro-led ce sve resiti, ali mislim da ce mu trebati minimum 15 godina jos da izadje i po ceni bude dostupan smrtnicima. hvalili su i neke sony televiziore od prosle godine, da su bolji od mini-leda po local dimmingu, ali ne secam se sad koji konkretno model, takodje je pitanje i koliko je zaista tacno ili blizu oledu.

u sustini, ko nema oled, odlicno resenje je bias lighting. prakticno led trake koje se po okviru tv-a zalepe sa zadje strane. to prevari oko da je veci kontrast, ucini da crna izgleda skoro kao da je skroz crna. topla preporuka za to, ko ne koristi oled. a kod kineza kosta, tipa, 10-ak evra, sa sve potenciometrom i ispravljacem. gledati samo da toplina svetla bude 6500k, kazu da je to najbolje.
 
Poslednja izmena:
Da vidimo taj MLA panel na delu 😊
20231227_132447.jpg
 
Imam LG C3. Pokušao sam da shvatim na internetu, ali izgleda da to ne može.
Koja aplikacija, od ovih konvencijionalnih (Viber, Whatsapp, Telegram), može da se instalira na C3/WebOS, osim Google Meet?
Naravno, uz kupovinu HD web kamere.. ako postoje drajveri za WebOS, tj. ako je to uopšte moguće?
 
Nema ništa od toga
 
Mir Božiji
Hristos se rodi
Za sve koji slave Božić
Pitanje za 2+3god garancije .
Poslao sam onaj upitnik za registraciju tv za 2+3god garancije veceras . Stigla mi generisana poruka da bi trebalo da dobijem mail . Uvoznik je Comtrade ,a kupio sam tv u Giga....u 5 janura pred zatvaranje . Kako i za koliko stize taj drugi mail , da li ste vi dobili tako 2 maila .
Hvala
 
Stariji model, ali i dalje dobar. Opet sve zavisi od cene.
 
Dobra cena ako je nov. Doduše ja bih uzeo b3, a tu je negde cena na KP.
 
Ma ni u ludilu, televizor je zastareo odavno a za cca 200e vise moze da se uzme iz trenutne/prosle generacije..
 
Mir Božiji
Hristos se rodi
Za sve koji slave Božić
Pitanje za 2+3god garancije .
Poslao sam onaj upitnik za registraciju tv za 2+3god garancije veceras . Stigla mi generisana poruka da bi trebalo da dobijem mail . Uvoznik je Comtrade ,a kupio sam tv u Giga....u 5 janura pred zatvaranje . Kako i za koliko stize taj drugi mail , da li ste vi dobili tako 2 maila .
Hvala
Nisam bas siguran koliko ti znaci garancija ta od jos 3 godine. Covek koji uvozi robu iz madjarske mi je objasnio da oni to ne rade po zakonu. U sustini ispadne da je tih 3 godine laz i da je marketing da privuku ljude jer obicno uvek odbiju kada prodje 2 godine. Zato kod madjara imas 2 a ako zelis vise moras da doplatis, pa se ne sekiraj previse za tih jos 3.
 
znači kad se kupuje OLED, npr. uglavnom, bolje imati što dužu garanciju. 5 je bolje nego 2
 
Nisam bas siguran koliko ti znaci garancija ta od jos 3 godine. Covek koji uvozi robu iz madjarske mi je objasnio da oni to ne rade po zakonu. U sustini ispadne da je tih 3 godine laz i da je marketing da privuku ljude jer obicno uvek odbiju kada prodje 2 godine. Zato kod madjara imas 2 a ako zelis vise moras da doplatis, pa se ne sekiraj previse za tih jos 3.
Ja koliko znam od nekih priznavali su , a i ja sam imao problem sa starijim modelom . Po isteku garancije 3-4 meseca - znači posle 27-28 meseci od kupovine tv- otisao mi je ekran . Konsultovo se sa LG podrškom odneo tv na čukaricu u ovlašćeni servis - probali da eskiviraju , ali su morali da zamene ekran - panel za DŽ . Toliko o tome da je nebitno tih +3 godine .
Ovo je moje lično iskustvo sa njima po isteku garancije od 2 godine .
 
Ja koliko znam od nekih priznavali su , a i ja sam imao problem sa starijim modelom . Po isteku garancije 3-4 meseca - znači posle 27-28 meseci od kupovine tv- otisao mi je ekran . Konsultovo se sa LG podrškom odneo tv na čukaricu u ovlašćeni servis - probali da eskiviraju , ali su morali da zamene ekran - panel za DŽ . Toliko o tome da je nebitno tih +3 godine .
Ovo je moje lično iskustvo sa njima po isteku garancije od 2 godine .
Kod LG, za ostale bas nisam siguran
 
Mir Božiji
Hristos se rodi
Za sve koji slave Božić
Pitanje za 2+3god garancije .
Poslao sam onaj upitnik za registraciju tv za 2+3god garancije veceras . Stigla mi generisana poruka da bi trebalo da dobijem mail . Uvoznik je Comtrade ,a kupio sam tv u Giga....u 5 janura pred zatvaranje . Kako i za koliko stize taj drugi mail , da li ste vi dobili tako 2 maila .
Hvala
Pa ja sam zato za ovo i pitao
 
Nazad
Vrh Dno