Šta je novo?

LG Televizori

Da postavim jedno glupo pitanje
Sta se dobija od funkcije na TV, kad se napravi nalog na LG na teveu. Pise opjina LG nalig.
 
Da pitam još jednom, da li će daljinski LG MR22GN raditi sa tv-om iz 2018-te godine tj. serijom uk6950 (njegov daljinski je an-mr650)?
 
Kod mene MR21 radi sa UM serijom.


Inace, za ljude koji "kukaju" za meni preko celog ekrana umesto trakice - danas sam dobio update za UM7450 i sada je i na njemu isto tako :)
 
Ta serija UM je iz 2019-te godine a taj daljinac je iz serije za 2021-u godinu.
 
Znam, ja sam ti napisao koja kombinacija radi kod mene - verovatno ce raditi i ta kod tebe.
 
Stigao C3 77
Odlican upgrade u odnosu na 65icu (C2) . 40 posto veci ekran, vredi svaku paru .
Sto se tice samog ekrana, nisam primetio neku veliku razliku. Najveca izmena je u novijem softveru.
Sad jos samo da izbace stremio za WebOS i to je to :).
 
Da 77" izgleda baš dosta veće od 65". Stremio bi trebalo uskoro da bude i na lg storu.
 
Pa otprilike sličan skok kao 55 na 65. Negde sam čitao de je konkretno sa 55 na 65 najdrastičnija promena u dimenzijama ekrana , mada je ja lično nisam nešto primetio. Ne bi mi smetalo ni da je neka 77ica okačena 😄
 
Jedno pitanje za poznavaoce Lg tv-a. Kako vam izgleda model LG UHD UR78 50UR78003LK?Ima ga za 55000. Radila bi kablovska, sport, malo filmovi sa usb i IPTV. Ništa od igrica. Da li je korektan TV za nekog prosečnog gledaoca, što smatram da jesam? A i veći ekran od 32, koji sad imam.:)
 
Svi LG modeli od 50", nezavisno od godine proizvodnje, dolaze sa VA panelom koji je los. Uglovi gledanja su losi. Nekih 15 stepeni od centra gledanja vec pocinje da gubi kontrast. Bolje nadji neku 55. Imas za 3-4 hiljade vise, 55" kod DrTec***, isti model.
 
Hvala na odgovoru i savetu. Ipak, 55'' mi je veliko. Šta bi ste preporučili u toj veličini, ne mora LG? Mada je tema LG.
 
za preporuke postoji soba "šta da kupim"
slobodno otvoriti temu tamo
 
Pri paljenju na LG tv-u (LA620S) pojavi se slika i odmah se zacrni, ima samo ton, jesu li led lampe otišle ili nešto sitno?
 
Otišle led diode, 105€. Bolja je slika na njemu, nego na mnogim novijim ulaznim modelima.
 
Poceo sam da istrazujem o televizorima jer mi sledi kupovina pre NG, pa sam naleteo na ovaj OLED65B33LA. Ima li neko iskustva sa njim, i da li se on skraceno naziva B3? Koliko sam shvatio G serija je flagship, onda ide C pa B serija?
 
Da. A, B, C, G od najniže do najviše klase. B3 je praktično tamniji C3 sa lošijim procesorom i 2 hdmi 2.1 port manje. Ne znam koja je razlika u ceni između B i C klase u toj dijagonali možda se i isplati. Ako nije velika onda c3.
 
Poručio LG OLED EVO C3 77''.
Ipak mi TV treba za miltimedijalne sadržaje, brightness na QLED mi ništa ne znači a i C3 je EVO tehnologija, kažu da su nešto poboljšali osvetljenje.
Što se burn in tiče, ne brinem oko toga, neka C3 potraje 3 godine, posle ću uzeti drugi.
 
Poručio LG OLED EVO C3 77''.
Ipak mi TV treba za miltimedijalne sadržaje, brightness na QLED mi ništa ne znači a i C3 je EVO tehnologija, kažu da su nešto poboljšali osvetljenje.
Što se burn in tiče, ne brinem oko toga, neka C3 potraje 3 godine, posle ću uzeti drugi.
burn in nije vise ko pre...sve su manje sanse za to...
 
Poručio LG OLED EVO C3 77''.
Ipak mi TV treba za miltimedijalne sadržaje, brightness na QLED mi ništa ne znači a i C3 je EVO tehnologija, kažu da su nešto poboljšali osvetljenje.
Što se burn in tiče, ne brinem oko toga, neka C3 potraje 3 godine, posle ću uzeti drugi.
Pa nećeš valjda QLED u LG temi da naručuješ ... ne ide to! :)
Da te služi dugo taj OLED! (y)
 
Pravi izbor.
 
Da li je realno da sam ja ovoliki baksuz, reklamirao sam C1 prošle godine posle 2 meseca od kupovine zbog mrtvih piksela, dobio nov panel . Evo sad se pojavio opet mrtav piksel, doduše samo jedan je u pitanju i nije to strašno u poređenju sa onim šta je bilo sa prvim panelom ali je*eš kvalitet. Ako se počne širiti moraću opet reklamirati, nadam se da će ostati na ovom jednom samo. TV koristim samo za Yt, filmove i PS5. Uopšte se ne gledam TV program na njemu što znači da se tv i ne koristi nešto posebno , samo kad mi obaveze dozvole.
Svi se plaše burn in-a a iz mog iskustva mrtvi pikseli su veći problem
 
Pa nećeš valjda QLED u LG temi da naručuješ ... ne ide to! :)
Da te služi dugo taj OLED! (y)
Hvala.
Ispao sam iz trke oko televizora, nije mi to bila stavka pod morati, ali sam brzo shvatio šta valja na tržištu 😅 Ako ne znaš šta valja, kupiš ono najskuplje. Možda sam trebao samo da razmislim o G3 kad već kupujem, da završim sa tim na par godina narednih. Mada i ovaj C3 je ok, ali koliko sam shvatio nije neki upgrade u odnosu na C2, tako da sam mogao proći jeftinije.
 
Jel ima neke vece razlike u modelima UR7800,.naspram ur8000/8100
 
Jel ima neke vece razlike u modelima UR7800,.naspram ur8000/8100
Koliko ja znam, razlika je sledeća
1. Serija 7 nema magični daljinski
2. Serija 8 ima iste panele/softver kao 7 ali uz magični daljinski
3. Serija 9 ima lokalno zatamljenje (valjda)

Mislim da je ovako bilo do up modela, ne znam kako je kod novih uq i ur, može neko od poznavaoca da ti potvrdi.

Dakle, ako imaš neki stari magic remote ili ne želiš ga kupi slobodno seriju 7.
 
Postoji li neka Virtuelna Bluetooth tastatura ( Aplikacija) za Lg a da nije ona ThinQ aplikacija ili LG TV plus?
 
Hvala.
Ispao sam iz trke oko televizora, nije mi to bila stavka pod morati, ali sam brzo shvatio šta valja na tržištu 😅 Ako ne znaš šta valja, kupiš ono najskuplje. Možda sam trebao samo da razmislim o G3 kad već kupujem, da završim sa tim na par godina narednih. Mada i ovaj C3 je ok, ali koliko sam shvatio nije neki upgrade u odnosu na C2, tako da sam mogao proći jeftinije.
Nije uvek ono najskuplje i najbolje, a G3 je svakako klasa iznad ...
Ali, samo da mi je C3, pa da izlečim svoju napaćenu dušu ... 😀
 
Nazad
Vrh Dno