Šta je novo?

LG Televizori

2.4GHz je limitiran na oko 50Mbps, ako film "vuce" vise onda mrka kapa
 
Probaću da ga povežem kablom, ako ne večeras, onda sutra, pa javljam da l' radi. Ako ne bude radilo, da jurim onda novi ruter ili veći protok.
 
Raskačila sam lan kabl sa mts set top boxa i priključila ga na TV, piše da je uspostavljena veza sa internetom, ali neće nijednu aplikaciju da učita, ni Plex ni YouTube. Piše samo greška na mreži, kao da uopšte nema neta. Kod mene sve mora da bude komplikovano... 😒
 
Zato sto taj port nije za obicno koriscenje vec samo za taj box, obicno su dva obicna a dva zakljucana na iptv :)
 
Au ništa onda.. Ruter mi je u susednoj sobi, ne mogu da provlačim novi kabl kroz zid, a ni da premeštam ruter, ima gomila nekih kablova tamo. Videću sa mts-om da mi daju novi ruter. Jel mi samo to treba za 5ghz ili i veći protok?
 
Pa ubodi za probu kabl u drugi port, cisto da vidis da li radi.

Kod mene se film taj pusta bez problema
 
Koji drugi port? Na TV-u ima samo taj jedan lan port, a u boxu samo jedan kabl za net.
 
Pa taj kabl koji je uboden u box dolazi iz nekog rutera koji ima vise portova. Znaci kraj koji si izvadila iz boksa ubodi u televizor a na drugoj strani tamo kod rutera ubodi tipa u Lan1 ako je sad u Lan2
 
ja sam povezao C1 na PC, ukljucen GSync sve sljaka lepo, samo sto se na monete pojavlju zelene linijice, ili panel ceo trepne... nesto mi na loš kabl miriše. Marka kabla je neka Vention 2.1 od 1.5m
imate li ideju sta bi to moglo da bude.
grafika je evga 3080 ona bi isto trebala da je 2.1
 
Pa taj kabl koji je uboden u box dolazi iz nekog rutera koji ima vise portova. Znaci kraj koji si izvadila iz boksa ubodi u televizor a na drugoj strani tamo kod rutera ubodi tipa u Lan1 ako je sad u Lan2
Ne stigoh ranije da odgovorim. Svi su portovi na ruteru popunjeni. Ali ubacila sam ga tamo gde je bio priključak za net za moj komp, ali onda je radio net na TV-u, ali ne i na računaru jer je verovatno taj port zaključan. Posle sam ispremeštala sve živo ne bi li mi proradio internet na kompu, ali nijedna kombinacija nije pomogla, tako da nisam ni mogla da isprobam Plex.
 
Onda skidaj x265 HDR materijal, ne bi trebalo da lako vidis razliku u kvalitetu
 
vise ne znam kako da se izborim sa flicker-infom ne znam na kraju dal je kabl, drajver ili graficka.
Krene da treperi slika i onda kad izvučem kabl i ubodem nazad u grafiku prestane. I onda nema nema sve do npr sledeceg restatra racunara ili paljenja i gasenja tv-a
 
Ne stigoh ranije da odgovorim. Svi su portovi na ruteru popunjeni. Ali ubacila sam ga tamo gde je bio priključak za net za moj komp, ali onda je radio net na TV-u, ali ne i na računaru jer je verovatno taj port zaključan. Posle sam ispremeštala sve živo ne bi li mi proradio internet na kompu, ali nijedna kombinacija nije pomogla, tako da nisam ni mogla da isprobam Plex.
lan 1 i lan 4 na Mts routerima su net. Lan 2 lan 3 su za Iptv. Mogu i oni da se nameste za net
 
A kada povezes hdmi 2.0 kablom radi normalno?
 
bilo je vesti o problemima između RTX 3*** i LG OLED modela sa HDMI 2.1 podrškom. koliko se sećam, problem je na strani grafičke
 
Pozdrav ljudi! Posle dužeg korišćenja Lg OLED-a iz 2015(skoro 5 godina) odlučio sam da se ponovim nekom novijom serijom. Najverovatnije uzimam prošlogodišnji BX model. E sada pošto imam pozamašnu kolekciju filmova sa DTS audio formatom, koji LG već par godina ne podržava, zanima me, šta mi je raditi. Da li posao može da obavlja neki jeftiniji Xiaomi TV box ili ići na neki skuplji tipa Nvidia Shield?
 
dž rešenje: prebaciš DTS u AAC (što veći bitrate) i gledaš na TV-u.
najbolje rešenje: uzmeš AVR (i zvučnike) koji podržava DTS

pitanje je van okvira teme jer LG nije jedina marka koja (više) ne podržava DTS na svojim televizorima
 
Imam Onkyo AVR na koji su prikačeni Focal i Q aqustic zvučnici. Filmove sa DTS puštam preko usb, znači prvo idu na tv...
 
Mozes da izaberes u opcijama da li televizor radi samo passthrough pa je nebitan format ili on dekodira audio deo a eksterni uredjaj se ponasa maltene samo kao zvucnik
 
@shomiNBGD jesi li siguran da će to da radi? na drugim mestima kažu da ne radi passthrough DTS-a.
@redsi260 možeš da uzmeš nVidia Shield mada ima žalbi da ne radi dobro Dolby Vision (vidi u temi o Android player-ima)
 
Da budem iskren nisam probao, ali logicki gledano bi trebalo da radi 🤷‍♂️
 
Shield 2019 radi odlično sa DolbyVision. Nije radio ali su ga sredili. Problem je što ga nema da se kupi kod nas a ni kod Madjara.
Passthrough bi trebalo da radi. Sama reč mu kaže. TV u tom slučaju nema veze sa zvukom već propušta signal drugom uredjaju koji će ga obraditi.
 
LG CX ne propušta DTS ni u passthrough varijanti. Što se tiče NVidie Shield, meni Dolby Vision radi u Plex-u, dok sa kodijem ne radi.
 
Da, nema passthrough našao sam na 100 mesta na netu. NIsam ni imao dileme da treba neki TV box, samo je pitanje da li posao može da radi neki jeftiniji ili moram pljusnuti 150+ evra za shield...
 
Retko koji box podržava skoro sve standarde kao nvidia shield. Nemaš tu neki veliki izbor.
 
Nazad
Vrh Dno