Šta je novo?

LG Televizori

Nasao sam dolby vision extension stari link na store, i sad je slika ok iz windowsovg playera samo ali i dalje gore pise HDR... slika je ok ali ne znam jel bolja od HDR nesto nisam siguran u to

Takodje ima neki bug kad se prozor uvelicava slika stane na 1s to se i prilikom prikazovanja ponekad desi, izgleda su zato sklonili taj appz iz search-a

Na MS sajtu stoji i da treba kupiti HEVC (ali je to navedeno za HDR i netflix dolby vision se nigde ne spominje) video extension al mi se ne salje podaci kartice za to iako je 1eur cena

PS: i dalje pise da nema HDR sertificata u win settings ne znam sta mudruju ali nisu normalni
 
Poslednja izmena:
Pozz svima. Neka preporuka za neki LG Full HD 32 inca?
 
naravno da je DV slicno HDR ali info na twitteru kaze kad pustis DV snimak TV u gornjem uglu ne pokaze HDR vec DV, naravno sa xbox jer se svi zale da sa PC ne radi vise
neki kazu da je sa starijim win10 i DV extension 1.x sa stora radilo a sad je DV verzija 2.0 i meni radi samo sa 1 serijom svi filmovi sto imam u DV ne rade

E sad koliki je problem do LG ili MS ili NV drivera ne znam...... znam da 120hz u 4k radi u 10bit znaci kabl mi je ok
 
Moram da ispravim zapazanej sve sto ne radi direkno PC kao HDR od dolby visiona ne radi ni sa HDD kad pustim direktno na LG TV
znaci LG ne voli snimke koje sam skinuo , inace zadnji FW imam
 
Neko je na nekoj temi rekao da je LG produžio garanciju sa 2 na 3 godine svima koji su kupili tv sa 2 godine garancije.

Jel imamo neku zvaničnu potvrdu toga i da li oled burn in podleže toj garanciji?
 
Pustih Dune 2021 2160p HDR 20GB na LG Oled65c11 i izgleda neverovatno mnogo bolje nego Cineplex 2D u Ušću. Slika je 10x bolja bez imalo preterivanja. Ne znam kako ih nije sramota da drže takve bedne projektore.
Nisam jos našao HDMI 2.1 kabl pa puštam preko Plex. Ovaj 20Gb radi bez seckanja, dok Infinity war dal 50Gb preko 50mbit bitrate secka malo.
Pošto planiram obnoviti LOTR i Matrix za početak u 4k zbog čega može da secka Plex na Xbox Series X? To ide preko local mreže, sve Ja na kablu, gigabit switch.
HDR je stvarno game charger, krivo mi što ranije nisam uzeo novi TV.
Koje uživanje kako sve radi glatko i koliko je slika dobra sa PS5, Xbox Series X.
Još samo da uzmem neki bolji surround od Logitech Z5500 i neke opasne sluške. 😊
Dajte slobodno predloge.
 
Ponovih se i ja sa C1 55". Bila bas fina akcija za 150k din. Presao sam sa 4 god starog LG uj635v 43". Za sada utisci fenomenalni. Gledao netflix i YT nisam jos stigao nista da odigram. Kvalitet slike za nepoverovati. Zvuk takodje odlican za jedan TV.
 
Vrlo često mi LG ThinQ me vidi moj LG oled65c11.
U čemu je fora?
Na istoj wifi mreži su, a TV je i na Lan kablu.
Nije mi se to dešavalo sa starim LG iz 2014te.
Ne mogu iz YouTube app cast to TV, nego prvom moram TV app upaliti pa onda YouTube cast to TV linked tako nešto
 
Posto sam u martu pazario sony 4 pro varijantu reko do zime mora se uzeti i veci TV.imao sam do sada LG 32 staru 11 gosina i radi na full HD rezoluciji ali mali ekran i sad sam resio da uzmem novi veci TV i da bude 4k.Opredelio sam se zbog finansija za LG 50UP76703LB.Naravno mada sam posle one 32 full hd presao na 50 4K prezadovoljan ali neznam puno o ovom modelu jer nisam imao vremen da biram finansije 60k koliko sam ga platio i to je to.
 
sto se tiče konkretno C1 televizora, ja ga koristim kao monitor (posto tv ne gledam, a za filmove koristim proketor....) i mogu da vam preporicim ovaj kabl koji 100% radi bez ikakvih problema... probao sam sa 2 neka kupljena ovde jedan je bio neispravan na drugom se dešavalo da se trepne slika na trenutke. Dakle to nije bilo resenje a oba su navodno 2.1.
Ovaj sertifikovani Zeskit Maya 2.1 u varijanti od 2m sam platio 19+32 dolara i stigao je za 3 dana iz Amazona.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211112-134809_Gallery.jpg
    Screenshot_20211112-134809_Gallery.jpg
    180.8 KB · Pregleda: 106
Može li neko da mi kaže da li postoji novija verzija tudal aplikacije za LG TV sa webos, novija od verzije "tidal build 2020 12 16 28"
 
@core.graphics
Shipping te ubi, ja sam uzeo ugreen sa aliexpressa takodje radi ok na 120hz i 4k razoluciji u 10bit

pa ako nadjes resenje za Dolby Vision sa PC javi meni za sad radi samo sa movie&tv + Dolby Vision extension sa MS stora, sa tim kad gledas svakih par minuta ima prekid od 30-40ms sa crnom slikom, racunam da extenzija ne valja nicemu, takodje DV radi samo iz MP4 za LG oled
 
Može li objašnjenje da li na C1 OLED-u radi preko Plexa filmovi koji imaju DTS? Druga stvar, jel će zvuk sa PS5 raditi na TVu ako igrica kojim slučajem ima DTS? Planiram da uzmem TV, a možda će i ortak da uzme za PS5 i da gleda sa harda filmove, pa da znam da li je to ozbiljan i čest problem.
 
Plex će da enkodira zvuk u format koji je podržan (npr, AAC).
 
Pitanj.Zasto samo kod eurosport 4K kanala upali HLG HDR,a kod naprimer SK 4K kanala nece to da upali?Nisam toliko strucan za ta podesavanja.
 
Zato sto SK ne podrzava HLG jos uvek...
 
Primetio sam da mi je od skoro zvuk koji dolazi preko hdmi inputa tisi u poredjenju sa kada upalim neku aplikaciju ili pustim nesto preko media servera. Je l' mozda nekome nesto pada na pamet?
Tv je 65SM8600 i preko optickog kabla je spojen na SL4Y soundbar. Preko HDMI inputa koristim tv box i PS5
 
Da odgovorim sam sebi, nasao sam na netu da u HDMI input opcijama za zvuk prebacim sa default bitstream na PCM i sad je sve super 🤷‍♂️
 
Razlika LG UP7000 vs UP8000 vs NANO7x vs NANO8x vs NANO9x?

Zdravo svete!

Vec neko vreme pokusavam da odaberem smart TV 55". Imao sam priliku da vidim LG 43UKxxx seriju u 4K i cinilo mi se kao dobar IPS panel. Obzirom da sada ima novijih modela zeleo sam da pitam vas da li znate nesto o razlikama izmedju serija: LG UP7000 vs UP8000 vs NANO70 vs NANO80 vs NANO90.

Pokusavam da razumem taj koncept NANO Cell-a obzirom da sam nasao gomilu video recenzija koje ukazuju da je NANO7xxx serije i NANO8xxx serije neverovatno losiji izbor cak i od standardnog IPS-a u pogledu kontrasta, brightnes-a ...Kvazi vise detalja i jasnije boje (veci spektar,10bita panel itd) ali u paralelama modela nekako svaki obicni IPS (UP modeli ) deluje bolje kada se stavi jedan do drugog.
Nije mi jasno koja je svrha nove tehnologije i tolika posvecenost da napravis 3 NANO serije a da prve dve uopste nevaljaju u poredjenju sa mnogo starijim modelima klasicnog IPS-a (Zaista sam gledao razocaravajuce videe ako je svakom za verovati)?

Inace u radnjama ih slabo ima izlozenih,pa je tesko videti uzivo famoznu razliku..Obzirom da se guraju ovi NANO9xxxx serije.. koji mi nisu jasni ,zasto bi iako davao toliki novac ako postoji i OLED tu negde..

Moj budzet je bio izmedju 500 i 600e ,saznavsi za NANO kazem sebi ma ajde i do 730e ako je stvarno bolja tehnologija ali ono sto sam video je em zbunjujuce em razocaravajuce :)

Znacilo bi dosta ako ima nekog ko ima iskustva ! :D
 
Pozdrav svima, imam jednu interesantnu situaciju sa LG 65UM7450

Uglavnom skidam serije i filmove na neta, prebacujem na usb hdd pa tako gledam.
Radi se o tome da imam jednu seriju, webrip je u pitanju. Rip radila grupa koja uglavnom radi serije i dobro je poznata. Pustim epizodu, normalno krene i ako je gledam u cugu sve je ok, medjutim ako iz nekog razloga prekinem epizodu i hocu da je ponovo pustim, nece, nikako. Jedino sto pomaze je ako promenim ime epizodi, opet mogu da je pustim dok god je ne prekidam.
Ima li neko ideju sta moze biti problem?
 
20211122_192435.jpg

Pozdrav ljudi uzeh skoro 55up7800 LG
Tv je super ali me tripuje probijanje sa donje leve strane koje je sitno ali vidljivo kada je letterbox na tv-u i malo me iritira. Da li je ovo ocekivano za ovu klasi ips panela?

Hvala
 
Neocekivano je jedino da ga nema :D

Mozes to da reklamiras, ali niko ne garantuje da sledeci koji uzmes nece biti mnogo gori..
 
Nazad
Vrh Dno