Šta je novo?

LG Optimus One P500

Jel su problemi prisutni od prvog dana ili su poceli u skorije vreme? Da nisi instalirao nesto sto pravi problem ili da nisi zapatio neki virus kojim slucajem? Probaj da resetujes fon i da eventualno formatiras karticu. Gingerbread 2.3 za Srbiju je u opticaju vec skoro mesec dana i u globalu radi lepo.

Sent from my LG-P500 using Tapatalk
 
Gde mogu da ga skinem... jel sa onog oficijelnog LG sajta za srbiju :) ?
Koliko ja mislim nisu od prvog dana... moguce je da je od neke aplikacije, pa sam pobrisao nekoliko(tipa proces killera i tako to).
Jel si ti presao na 2.3, ima li kakvih zamerki ? Tipa trajanja baterije, usporenja telefona, ili je sve to bolje od Froya
 
Poslednja izmena:
Da, imas na zvanicnom sajtu aplikaciju koju skines i sa njom uradis update. Ja sam zadovoljan, telefon je brzi, a sto se baterije tice, misljenja su podeljena, mada mislim da to najvise zavisi od nacina i duzine upotrebe telefona.

Sent from my LG-P500 using Tapatalk
 
Evo za poredjenje kako O1 radi sa cm7 i modifikovanim kernelom:

untitled-1.png
 
Iskreno ne znam da li da pokusam update, posto za telekom jos uvek stoji poslednja verzija 10h, a postoji open europe rom 20E, sto bi bio 2.3.3, a za telekomove je i dalje 2.2.2...

Taj Cm7 i ovaj kernel su unofficial, i ne znam da li bi i dalje imao garanciju na telefon koji mi iovako pravi probleme.. jednostavno se ugasi sam...
 
Poslednja izmena:
Iskreno ne znam da li da pokusam update, posto za telekom jos uvek stoji poslednja verzija 10h, a postoji open europe rom 20E, sto bi bio 2.3.3, a za telekomove je i dalje 2.2.2...

Taj Cm7 i ovaj kernel su unofficial, i ne znam da li bi i dalje imao garanciju na telefon koji mi iovako pravi probleme.. jednostavno se ugasi sam...

1. Lg je pre par meseci zvanicno saopstio da garancija pokriva i telefone sa ne oficijalnim romovima, ali kako tebi garanciju daje mts, ne snimaj nikako :)

2. Probaj factory reset i probaj da izbacis sd karticu ili ubaci drugu. Bio je poznat problem sa sd karticama koje su dolazile uz telefon, da se nasumicno unmaunt-uje ili mob zablokira (desavalo se i meni). Kupio sam posle nedelju dana kingstona class 4 4gb i od tad radi kao sat.
 
Poslednja izmena:
Jel ti samo freezovao ili je izbacivao crni ekran sa textom... slicno BSOD na windowsu...
 
Samo zamrzne. Mada te nista ne kosta da probas -samo izbaci tu karticu sto je u telefonu i koristi tako mob jedan dan pa vidi kako se ponasa...
 
Poslednja izmena:
Ljudi, ajde mala pomoć, pošto sam nov u svetu androida...

Uzeo pre neki dan LG P-500 kod MTS-a, sve kul radi, imam Android 2.2.2... e sad ja bi to upgrade-ova na 2.3 ali mi baš i ne ide :) Elem, instalirao sam PC Suite, on se povezao sa telefonom i kad idem na "check phone update" on nikako ne nalazi ništa?! Kako da izvedem taj upgrade, neki savet?
 
Inače, pokušao sam i preko telefona, preko update notifications, ali mi tu javlja da mi telefon nije identifikovan na serveru... Verovatno negde grešim, pošto sam nov u svemu :) Ima li neko neki savet?
 
Nisu instalirani drajveri pa ti neprepoznaje mobilni.
Ja sam odustao od 2.3.3. pa sam se vratio na 2.2.2.
Brzina je ista, baterija mnogo duze traje i nemam problema sa tapatalkom. Vrati sam se na v10h verziju, open europe.
Novija verzija androida ima lepsi interfejs i mali broj dodatnih mogucnosti (meni ne znace mnogo).
Primetio sam da na 2.3.3. aplikacija radio radi neprekidno, pa mu mozda to skida bateriju. Za vece mi skine i do 30% baterije u stanju mirovanja, tok starija verzija skine 2% za isto vreme.
 
Meni preko noci skine od 7-10% baterije, bez gasenja icega.

Mislim da je trajanje baterije isto kao i pre. Sem toga, rezultat u kvadtantu mi je za nekih 5% bolji sad na 2.3.3 nego pre na 2.2.2 - dakle, ne preterano bitno, pa ako nekome nije bas bitno da ima poslednju verziju softvera, moze slobodno da preskoci update.

Optimus One Tapatalking
 
Da to nije malo mnogo. Meni desire ne skine više od 5% sa uključenim netom.
 
Sta znam... Nije vise od 10% bilo nikad, uglavnom bude 7%, ali sam napisao do 10% iz predostroznosti. Inace, da, spavam uglavnom 8h, tj. toliko on stoji na punjacu minimum, ako to nekome nesto znaci.
 
ja bi stavio 2.3.3 ako ima na njemu podesavanja za PROXY, posto u Froyo nema toga.
Međutim meni uopste ne izbacuje da ima update... Nemam cak ni open europe ni telekom... na telekom mi je poslednji 10h, a u listi gde pise open europe uopste nemam lgp500 :S

Lg Mobile tool Tool version : 1.5.2.4
Kod vas ?


EDIT
Evo sad proradilo, pa cu videti da to probam sutra, pre toga da backupujem sve...
mada mogu i da izvadim SD karticu i da radim update bez toga ? A kontakte ionako cuvam na google
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima problem sa gubljenjem 3g konekcije? Kod mene su Wi-Fi i 3g uvek uključeni i kad odem van dometa Wi-Fi mreže, 3g neće da se aktivira. Čak ni ako ga ručno isključim i ponovo uključim. Restart telefona pomaže ili prelazak na "Airplane mode" u trajanju od nekih ~15 sekundi.
Telefon je inače MTS-ov, Android 2.3.3 (nije root-ovan).
 
Nemam tih problema. Inace sam na edge, ali kad god predjem na 3G, recimo radi YouTube-a ili surfovanja, radi lepo. Naravno, zavisi gde, jer 3G signal nije sjajan svugde u NS.
 
Da li neko ima problem sa gubljenjem 3g konekcije? Kod mene su Wi-Fi i 3g uvek uključeni i kad odem van dometa Wi-Fi mreže, 3g neće da se aktivira. Čak ni ako ga ručno isključim i ponovo uključim. Restart telefona pomaže ili prelazak na "Airplane mode" u trajanju od nekih ~15 sekundi.
Telefon je inače MTS-ov, Android 2.3.3 (nije root-ovan).

Не само да се губи конекција са 3g већ на 2.3.3 се некад неће укључити data mode. Мораш понекад мењати опцију, односно искључивати 3g па укључивати 2g да би прорадио интернет. То је био још један разлог да се вратим на 2.2.2, поред тога што ми је љуштио батерију и није хтео да ради tapatalk. Презадовољан сам са 2.2.2. а и није проблем га вратити после инсталације. Ако неког интересује како се инсталира нека верзија преко компјутера, нек ми се јави на ПМ, па ћу му дати упутство и линк за инсталацију.

За појединце којима се не јавља да има нови update, мора бити укључен wifi да би га пријавио, а ако је укључен wifi има апликацију у менију за проналажење update. Надам се да сам помогао.
 
Cudno mi je da nekome 2.3.3 radi bez ikakvih bagova, a nekome opet ne... Jednostavno - bas me zanima do cega je to.

Srecom, i 2.2.2 je zaista odlican, tako da nema suza ni za koga, ako vec pricamo iskljucivo o oficijelnom softwareu.

Optimus One Tapatalking
 
Momci, jel zna neko gde nas telefon cuva instalacione verzije aplikacija koje se skinu sa marketa, tj. jel ima neka fora za prosledjivanje aplikacija kao kod HTC-a?

Sent from my LG-P500 using Tapatalk
 
PLaniram da uzmem P500 pa me zanima koliko cu ubrzanje u radu osetiti na odnosu na trenutnu Nokiu 5800???

SMS,povremen net,pozivi,organizer,slike...U principu poruke drzim na kartici na Nokiji ali kako se taj broj povecava telefon sve sporiji...(na kartici ima josh 6gb prostora) zanimaju me vasa iskustva...imam dosta vaznih poruka,email-ova,beleski i cuvam ih sve i pregledavam s vremena na vreme...

A ne zelim da dajem 500e za GS2 :)
 
Osetićeš veliko ubrzanje. Jer sam android radi brže, pogotov ako instaliraš neki custom launcher.
 
Da. Razlicite su klase.
 
Moze li neko da mi kaze koliko je ovaj telefon bolji i brzi od tattoo-a?

Bolji poprilicno, najvise ces osetiti razliku (i ona ce ti i najvise prijati) ekrana... jer Tattoo ima rezistivni ekran koji je manji i niske rezolucije.
Sto se tice brzine, ponovo ne znam koja verzija Android-a ti je na tom Tattoo-u, ali P500 je brzi i od najboljeg rom-a na Tattoo-u za jedno 20-30% sigurno, jer koristi noviju platformu (ista ona kao kod Legend-a) - plus vise memorije...
 
Kako namestiti mms za telenor? Stigla mi je poruka sa podesenjima, vidim da je APN podesen za mms, stigao test mms. Prilokom download slike iz test mms izbaci fail ili process android.mms force close.

Probao messages, go sms i handcent, isto ponasanje.

Stavljen Android 2.3.3 optimus
 
Pre 2 meseca sam preko mts-a uzeo ovaj telefoncic,instalirao zvanicni 2.3.3 i ostavio stock kernel. Sve je fino radilo do pre par dana od kada mi se desava sledece: kad god probam da otvorim android market ili se povezem na googl mejl (preko instalirane aplikacije) preko 3g mreze kaze nesto tipa network error i nece. ako obe aplikacije pokrenem iz brauzera (ili preinstalirani ili opera) sve lepo radi,takodje i market i gugl rade ako je wifi konekcija u pitanju. cisto radi testa probao sam sve ovo i sa se x10 mini sa drugom mts karticom i sve se identicno desava. zna li neko u cemu je stvar?
 
Nazad
Vrh Dno