Šta je novo?

LG Optimus L9

Najbolje ili najlepse? Ova Nillkin mu je bruka lepo sela. Na bas najbolje, ali je bas "fabricka" - kao da je dizajnirana zajedno sa njim.

pa najbolje...jer su svakako sve ruzne :) ...

i koji je fazon sa lagom kod unlocka...???jel se nekom desava...znaci kad mi duze stoji zakljucan i stisnem il home il power dugme treba mu par sekundi da se ukljuci...
danas sam odmah i apdjetovo na jb i i odradio reset i sve, al ovo ne znam zasto se desava....
mislim nije da je problem veliki al cudno mi je bas....
 
pa najbolje...jer su svakako sve ruzne :) ...

i koji je fazon sa lagom kod unlocka...???jel se nekom desava...znaci kad mi duze stoji zakljucan i stisnem il home il power dugme treba mu par sekundi da se ukljuci...
I kod mene je tako, ponekad me nervira, al sam se navikao, a znalci su preporucili NOVA LAUNCHER ili root-vanje sa kojim se gubi garancija. A Nova Launcher mi nije legao.
 
Ja stavih juče 20c, ali za sada nisam primetio neku razliku... videćemo u toku narednih dana.
 
jel moze neko da napise root proceduru???il da ostavi neki jednostavni link...
znam da ima na xda forumu al tamo ima svega i svacega pobacano na jedno mesto...
pa samo neko ko je odradio root na jb da postavi kako i to je to...
a moze i recovery kako se odradjuje...

ne postoji resenje bez roota za prebacivanje igrica na karticu jel??posto vidim da dzabe ti prebacis kao na sd card on ostaje na memoriji telefona...
pa bukvalno ni jedna jaca igrica ne moze da se stavi jer su sve preko giga...il sam samo ja glupav? :)
 
Ja stavih juče 20c, ali za sada nisam primetio neku razliku... videćemo u toku narednih dana.

Koja je verzija kernela sa 20c? vidim da je X4 dobio 3.1 verziju a ovaj nas jb je na 3.0

jel moze neko da napise root proceduru???il da ostavi neki jednostavni link...
znam da ima na xda forumu al tamo ima svega i svacega pobacano na jedno mesto...
pa samo neko ko je odradio root na jb da postavi kako i to je to...
a moze i recovery kako se odradjuje...

ne postoji resenje bez roota za prebacivanje igrica na karticu jel??posto vidim da dzabe ti prebacis kao na sd card on ostaje na memoriji telefona...
pa bukvalno ni jedna jaca igrica ne moze da se stavi jer su sve preko giga...il sam samo ja glupav? :)

Jeste to je problem. Nisam probao ali verovatno moze da se dodeli swap eksterne kartice za glavnu memoriju mada je to malo komplikovanije :)
 
Poslednja izmena:
Planiram da sestri uzmem P768.
Ono sto sam hteo da pitam trenutne vlasnike je da li ste zadovoljni kvalitetom izrade?
Sestra je da kazem "heavy user" :p pa ne bih bas da joj se raspadne posle par meseci.
Pitam ovo zato sto sam video da je izlozeni model u Telenoru (doduse P760, ali kuciste je isto) u NS-u zalepljen izolir trakom!?
Kao da zadnji poklopac ne dihtuje pa su zalepili da ucvrste da ne otpadne :smash:
 
klasican samsung like plastikaner... plastika ce da drzi, najosetljiviji je ekran naravno ... mozda da potrazis verziju sa GG ... mada ne verujem da to mnogo pomaze pri padovima
 
Nije bas Samsung-like :) Imao sam ga do skoro I prodao jer mu je izrada ocajna. Zadnji poklopac se uvija I zvace. Imas utisak da ce se svakog casa polomiti. Sada imam s2 I zadovoljan sam izradom, za razliku od lg-a.
 
Plastika sa strane kucista je sigurno na nivou prosecnog samsunga. A poklopac od pozadi je tanak ali kod mene lepo leze. Ima dosta onih kvacica ako lepo ne legne ( a moze da izgleda da je leglo lepo iako nije a moze i da bude defektan poklopac ) onda moze da se uvija. Ali kada lepo legne nema mrdanja. Kao kozica je od pozadi.

U svakom slucaju ako neko hoce telefon koji ima vrhunsku izradu i to mu je najbitnije onda moze da uzme HTC one ili da ide na iphone, eventualno neki sony. Plastika je plastika samo je pitanje ko sta vise voli, glatku plastiku kao sto samsung forsira ili nesto sa teksturom za bolje hvatanje kao sto ima l9/s2 i slicno.
Takodje nisam mislio na galaxy seriju samsunga koji su ipak samsung "prvaci" telefoni nego generalno gledano ko je koristio jeftinije samsunge zna kakva je plastika :)

Staklo kao na nexus4 je isto ok jer dobro se "lepi" za ruku ali hoce da sklizne sa drugih povrsina.
 
Poslednja izmena:
Ima li načina da se spreči ono tupavo smanjivanje osvetljenja na 0 kad baterija padne ispod 5%? Nije Power Saver u pitanju, već izgleda nekakav feature koji gasi haptic feedback i osvetljenje.
 
Planiram da sestri uzmem P768.
Ono sto sam hteo da pitam trenutne vlasnike je da li ste zadovoljni kvalitetom izrade?
Sestra je da kazem "heavy user" :p pa ne bih bas da joj se raspadne posle par meseci.
Pitam ovo zato sto sam video da je izlozeni model u Telenoru (doduse P760, ali kuciste je isto) u NS-u zalepljen izolir trakom!?
Kao da zadnji poklopac ne dihtuje pa su zalepili da ucvrste da ne otpadne :smash:

Jeste da mu je plastika pozadi "tanka", ali to otvaraš jednom da staviš SIM karticu i SD karticu i više se ne otvara. Bar kod mene naleže sasvim lepo. To što je u Telenoru zalepljen selotejpom je zato što ga je otvaralo ko zna koliko ljudi, a neko ga je, možda, i ispustio.
Ako tvoja sestra ne namerava da kuca poruke čekićem ili da isprobava čvrstinu bacajući ga uvis, sasvim je dovoljno držati telefon u futroli (našao sam za njega finu futrolu za samo 400 kinti) i sve će biti u redu. Uostalom, 4,7 inča IPS displej je odličan, dvojezgarni procesor, 1GB rama, 8MP kamera (daleko bolja nego u P760 varijanti, provereno)... za te pare ne postoji bolji telefon...
 
Ja na mom l7 otvaram bas cesto zadnju masku vedeci sd, i sve je cool. Nije sve u cvrstini nego u kvalitetu samog materijala a kod l7 i l9 sve je kako treba. Tu laganu plastiku je lako skinuti i staviti.
 
Pošto me mrzi da brišem šta mi ne treba (a ima mnogo toga), da li da uradim factory reset?
Da li bi pre toga trebao da uradim backup kontakta, da ih ne kucam ponovo?
Nikad nisam radio, pa ne znam šta sve briše.

Pozdrav :)
 
Брише апликације, поруке и контакте.
А за контакте је бар лако, синхронизујеш именик са gmail-ом и готово:p
 
Pošto me mrzi da brišem šta mi ne treba (a ima mnogo toga), da li da uradim factory reset?
Da li bi pre toga trebao da uradim backup kontakta, da ih ne kucam ponovo?
Nikad nisam radio, pa ne znam šta sve briše.

Pozdrav :)

Imaš LG PC Suite ili Wondershare MobileGo programe uz pomoć kojih možeš sa par klikova da sačuvaš sve što ti treba (imenik, slike, muziku, aplikacije koje hoćeš da koristiš...). Ja izbegavam sinhronizaciju sa G-mailom jer mi u telefon ubaci more adresa koje mi ne trebaju...
 
sace dan i po na JB v20c i cini mi se da 3g mreza manje srce baterije (tj razlika izmedju 2g i 3g je smanjena) jos bolje traje baterija. Lepo ulazi u deep sleep sada svaki put kada se zakljuca. Nisam testirao ovaj problem sa BT ako neko moze da testira (ne koristim BT) posto su neki ljudi imali problema ranije.
 
Poslednja izmena:
Izgleda da mi nismo imali isti telefon :) Moj je zvakao kao lud :) Ok su ledja,jesu tanka i lepo zabrave one zabice, ima ih dosta. Ali opet zima,jer cini mi se, postoji odredjeni razmak izmedju poklopca i kucista (baterije), a poklopac je tanak pa zvace.
A ni ekranom nesto nisam bio zadovoljan, jeste da je velicina dobra i dpi je solidan,ali meni je nekako delovao krzavo i isprano. Pogotovu kad zadrzim home da se aktivira task menadzer. Slova su bas krzava.
Pohvalio bih bateriju i to sto lepo radi.
Ne znam,meni nikako nije legao pa sam ga prodao posle mesec dana (nov sam uzeo).
 
Imaš LG PC Suite ili Wondershare MobileGo programe uz pomoć kojih možeš sa par klikova da sačuvaš sve što ti treba (imenik, slike, muziku, aplikacije koje hoćeš da koristiš...). Ja izbegavam sinhronizaciju sa G-mailom jer mi u telefon ubaci more adresa koje mi ne trebaju...

Sredjeno sve preko PC Suite, nego samo nisam znao sta sve brise. Sredio skroz fon :)
 
Izgleda da mi nismo imali isti telefon :) Moj je zvakao kao lud :) Ok su ledja,jesu tanka i lepo zabrave one zabice, ima ih dosta. Ali opet zima,jer cini mi se, postoji odredjeni razmak izmedju poklopca i kucista (baterije), a poklopac je tanak pa zvace.
A ni ekranom nesto nisam bio zadovoljan, jeste da je velicina dobra i dpi je solidan,ali meni je nekako delovao krzavo i isprano. Pogotovu kad zadrzim home da se aktivira task menadzer. Slova su bas krzava.
Pohvalio bih bateriju i to sto lepo radi.
Ne znam,meni nikako nije legao pa sam ga prodao posle mesec dana (nov sam uzeo).

Pa dobro sto ljudi sto cudi, recimo ti hvalis baKteriju a vecina se ovde zali na istu itd. Drugaciji standardi, dobro je da mozemo da biramo :)
 
Juce sam urado Factory reset, sve proslo kako treba, al' navik'o sam da mi pokaze koliko procenta baterije mi je ostalo. Stavio sam to cim sam uzeo fon pre jace od 3m, a sad da me ubijes ne znam kako to da vratim xD Gde se to nalazi? :D
 
Postavke, Čuvar energije, Procenat baterije stikliras.
 
Sta je sa ovom vberzijom 20 c?neke promene? moze necije iskustvo
 
danas mi je ponudio preko telefona update preko wifi v20c instalirao sam proslo sve ok update oko 10mb
 
Ja uopste ne vidim nikakvu razliku izmedju verzija B i C, a nigde nema changelog.
 
Pa dobro sto ljudi sto cudi, recimo ti hvalis baKteriju a vecina se ovde zali na istu itd. Drugaciji standardi, dobro je da mozemo da biramo :)

Pa hvalim, nije po mojim "standardima" nego je vise nego solidna baterija. Malo losija od s3 koji sam imao pre njega. S3 nije bilo sanse da istrosim do kraja u 24h, i L9 je uvek izdrzao. S2 koji sad imam ne moze da izdrzi 24h ako ga bas koristim.
Tako je bar bilo dok sam na njemu imao 4.1.1. Mozda se situacija promenila sa 4.1.2 sto se tice baterije.
 
Pozdrav svima!
Uzeo sam p768 i u sustini sam prezadovoljan, naročito brzinom i odsustvom bagova.
za mesec ipo nula bagova:D
Dakle radi ko singerica.
Foto je ok na dobrom svetlu unutra zadovoljavajući,može bolje.
Baterija nije baš baš..ima li neko savet kako da produžim trajanje iste,da ne iščitavam redom ceo tread:d

Inače tel koristim samo za mobilni i wireles internet i mediju.

edit:
ovde braća znaju za info verovatno.
ima li negde da se kupi polimerka baterija za ovaj tel?
pošto smatram da su mnogo bolje od li ion.
 
Poslednja izmena:
ja rutova telefon, factory reset i sve iz pocetka al i dalje mi laguje kad ga otkljucavam....
jel jedino resenje drugi launcher???ne smeta mi toliko al ponekad smara da se ukljuci tek posle par sekundi...
 
Nazad
Vrh Dno