Šta je novo?

LG Optimus L9

Rezon je sledeci. Meni istice ugovor na odredjenom paketu koji mi odgovara i koji bih da nastavim da koristim. Moj paket je taj i taj i kosta toliko i toliko. Vidim koji se telefoni daju za dinar (ili uz sitnu doplatu) uz taj paket, izracunam od kog bi najvise mogao da profitiram s akcentom na ulozeno-dobijeno i produzim ugovor uz taj telefon. Stavim ga u oglase i kad ga prodam profitirao sam odmah i bez gubitaka. To je valjda svima jasno.

Suvise usko gledas i imas totalno pogresan rezon!
Gledas paket prema sebi i zato gledas paket od 1000din...a skoro je u novinama pisalo da je prosecna potrosnja u srbiji na pretplatu oko 2000 din mesecno, a neko ko prodaje L9 mozda trosi i vise, i dobija ga ili za dinar ili za neku sitnu lovu...a mozda ima firmu pa placa vise racuna, ima toliko mnogo varijanti zasto se nekome isplati da proda telefon.

Ni meni nije bilo jasno, ali mi je onda covek od koga sam kupio jedan telefon objasnio. Ima ljudi koji su vlasnici/direktori u svojoj firmi. Uzimaju telefone za poslovne potrebe, ali nece zaposlenom dati phone od 300e na koriscenje.
Ali mu svakako treba paket. Cak i kada je cena telefona koju mora da plati operateru priblizna ceni koju ce dobiti na oglasu opet mu se isplati zato sto tako ne mora da pravda troskove. Bukvalno mu ispadne kao da je skinuo
pare sa racuna firme ;) a ne mora nikome nista da pravda.

Razumem sve to, samo sam se nosio prema ljudima koje poznajem i svoje kolege. Niko od njih (a i ja sa njima) nije telefonski manijak, niti mu je poslovno neophodno, da koristi pakete od 3.000 dinara (i više), niti imamo neke ekstra telefone (moj L9 je čak i najbolji :) ). Samim tim su bolji Smartfonovi skupi kao u bilo kojoj drugoj prodavnici, pa se ne isplati prodavati to. Znam par ljudi koji imaju svoje firme za prodaju računara, koriste jake pakete, jer su često na putu i imaju potrebu za tim, ali pošto imaju love, nije im ni na kraj pameti da uz paket uzmu neki telefon i da se akaju sa oglasima i prodaju nove za neku kintu. Bar oni koje ja znam.

A o forama do kojih se dolazi do tih prodaja novih telefona zaista nisam znao, kao da ne znam da se kod nas mulja na sve strane i sve načine. Ispao sam glup, priznajem, ali čovek se uči dok je živ...
 
Poslednja izmena:
Meni je Polaris naprasno sam proradio Dobio sam info da ga ažuriram, što sam i učinio i evo ga radi kao i pre :)
 
A o forama do kojih se dolazi do tih prodaja novih telefona zaista nisam znao, kao da ne znam da se kod nas mulja na sve strane i sve načine. Ispao sam glup, priznajem, ali čovek se uči dok je živ...

Nisu to nikakva nelegalna muljanja...
Recimo imas 10 zaposlenih kojima moras da das telefone i placas mesecne racune, po isteku ugovora ti svakako moras da podpises novi i tebi se vise isplati da uzmes deset telefona i prodas i recimo od tih para neko vreme namirujes dolazece racune za zaposlene.
 
Moze biti. Ugasen ekran bese i nije reagovao ni na jedno dugme. Sta je sa tobom zeko peko? :):D
 
Moram opet da hvalim bateriju (cas je kudim cas je hvalim) juce ceo dan akao fon i uvece je tek bila na 50%

Mada BT i dalje ne smem da palim, jer nenormalno trosi.
 
Nisu to nikakva nelegalna muljanja...
Recimo imas 10 zaposlenih kojima moras da das telefone i placas mesecne racune, po isteku ugovora ti svakako moras da podpises novi i tebi se vise isplati da uzmes deset telefona i prodas i recimo od tih para neko vreme namirujes dolazece racune za zaposlene.

Slazem se sa ovim. Gazda gde radim od tih telefona sto proda isplati sve pretplate za svaku karticu koju ima u firmi za narednu godinu...
 
Poslednja izmena:
Da li zna neko mozda, da ukoliko neko lice kupi telefon od drugog lica a telefon je uzet na pretplatu preko recimo telenora i nesto se nedaj boze desi sa telefonom pa on mora u servis, da li prvi vlasnik mora da ga nosi u servis ili to moze i drugi vlasnik iako ima sve papira, racun, garanciju...?
 
Može i drugi vlasnik samo mu treba overena garancija i fiskalni račun ili u slučaju da si izgubio fiskalni ili ako je izbledeo od sunca onda ti treba broj ugovora uz koji je uzet telefon ili broj mobilnog da u telenoru mogu da izvuku kopiju.
 
Kakvo vam je stanje sa signalom. Meni često indikator prikazuje da nema signala i u par sekundi skoči od punog do stanja bez signala. Ima neko sličan problem?
 
Prebaci na GSM only
 
Pa izgleda se kreće blizu "crnih rupa" gde je loš signal, a menu je bitnije da koristim telefon za pozive i poruke za šta mu je primarna funkcija, pa sve ostalo, iako sam heavy user što se tiče korišćenja smartphone-a.

Kad mu bude trebao internet nek se prebaci na 3G, ali kad je loš signal onda mu ni ta 3G brzina ništa neće značiti, jer mu se gubi signal.
 
Pa izgleda se kreće blizu "crnih rupa" gde je loš signal, a menu je bitnije da koristim telefon za pozive i poruke za šta mu je primarna funkcija, pa sve ostalo, iako sam heavy user što se tiče korišćenja smartphone-a.

Kad mu bude trebao internet nek se prebaci na 3G, ali kad je loš signal onda mu ni ta 3G brzina ništa neće značiti, jer mu se gubi signal.

I jos plus na 3g srce bateriju k'o besan, sem ako nije odlican signal, sto je retkost.
 
Rijetko koristim 3g, pogotovo kući. Imam WiFi. A i na bateriji se osjeti odsustvo 3g mreže.

Kada sam već tu da pitam: Da li je neko koristio MapFactor Navigator, besplatnu verziju? Može li se na nju osloniti?
 
Genijalno, majke mi! Svakim updejtom je sve bolji i bolji.
 

Prilozi

  • Screenshot_2013-04-24-16-28-06.png
    Screenshot_2013-04-24-16-28-06.png
    61.5 KB · Pregleda: 242
lo, bag je to, baterija je dobra, mora mnogo duze, radi factoryreset
 
Jedno pitanje. Kako da ugasim da kada mi je ukljucen net i neko mi posalje poruku da se ona ne pojavljuje i preko Vibera? Na ICSu mi toga nije bilo.
 
Kupio sam LG L9 stize mi u subotu na oglasu je pisalo da je iz Telenora i simfree pa me interesuje jel su zakljucani telefoni iz Telenora?

Najvise pitam zbog garancije
 
Kupio sam LG L9 stize mi u subotu na oglasu je pisalo da je iz Telenora i simfree pa me interesuje jel su zakljucani telefoni iz Telenora?

Najvise pitam zbog garancije

Ako je iz Telenora, onda je zaključan i radi samo sa njihovim brojevima. Ako je "simfree" onda je root-ovan i ne važi garancija (Telenorova).
 
Poslednja izmena:
jedno noob pitanjce. jel hard reset (koji se cesto pominje) isto sto i factory data reset u settingsu androida.
 
Kupio sam LG L9 stize mi u subotu na oglasu je pisalo da je iz Telenora i simfree pa me interesuje jel su zakljucani telefoni iz Telenora?

Najvise pitam zbog garancije

Ja uzeo preko oglasa gde je pisalo iz Telekoma, 24 meseci gaerancija, sim-free, kad ono stiže mi tajvanac 768 sa 8 mega kamerom, nema garanciju ni slušalice u pakovanju, pun kineskog bloatwarea. A uz to mi prodavac poslao i slike telefona gde je sve to bilo uključeno, a posle se ne javlja na telefon. Mislim, telefon jeste nov i radi super, ali baš bez veze iskustvo...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno