Šta je novo?

LG Optimus L9

Ja odustao od tog iz Telenora i sad narucio P768 nisam se valjda zajebao?
 
Root nema veze sa tim da li je simfree

Iskreno, ne razumem se najbolje. Imao sam HTC Wildfire S iz Telenora koji je bio zaključan i radio samo sa Telenor sim karticama. Kad sam hteo da ga prodam nekom liku koji ima VIP broj nije moglo, sve dok nije, kako on kaže, rutovao i stavio neki custom rom i sve je radilo kako treba. Znači, morao je da ga root-uje da bi mogao da stavi bilo koju drugu sim karticu. Da li me je lagao ili šta, ne znam?

Ja odustao od tog iz Telenora i sad narucio P768 nisam se valjda zajebao?

I ja sam naručio ODAVDE . Pre manje od mesec dana je bio malo više od 25.000 i 236€, ali sad vidim da je poskupeo. Godinu dana garancije, piše i kako, telefon nov, jedino je za Koreansko-tajvansko-kinesko-japansko-itd tržište pa ima tri aplikacije na kineskom koje se ne mogu izbrisati, ali ne smeta. Ja sam oduševljen telefonom. Ne igram igre na njemu, niti visim po ceo dan na telefonu, Wi-Fi mi je uključen kad sam kući, burazerov mali se igra sa "Talking Tom Cat" zezancijama i sa umerenim korišćenjem baterija mi traje dva dana. Ne postoji aplikacija koja ne radi kao munja, memorije dovoljno ako nisi aplikaciomanijak, WiFi hvata čisto ono što je za Wildfire S bilo nemoguće, ekran fenomenalan za ovu kategoriju uređaja... Zaista se pitam za šta nekome treba više od ovog?
 
Ok puno Hvala! Potvrdio sam coveku salje ga sutra a te kineske aplikacije odma idu na disable :)
 
Poslednja izmena:
Iskreno, ne razumem se najbolje. Imao sam HTC Wildfire S iz Telenora koji je bio zaključan i radio samo sa Telenor sim karticama. Kad sam hteo da ga prodam nekom liku koji ima VIP broj nije moglo, sve dok nije, kako on kaže, rutovao i stavio neki custom rom i sve je radilo kako treba. Znači, morao je da ga root-uje da bi mogao da stavi bilo koju drugu sim karticu. Da li me je lagao ili šta, ne znam?

Ja lično nisam radio otključavanje telefona pa ne mogu da ti ovog momenta objasnim tačnu proceduru... Postoje oni unlock codes koliko znam.. Ali ako odneseš u servis da ti otključaju telefon za sve mreže, oni to urade bez da ga root-uju i stave neki custom rom.
Ali ako hoćeš sam to da uradiš sa nekom od aplikacija koje postoje, onda ti treba root.
 
da li neko ima info, da li ce i kada stici jb za p768?

jedno pitanje,za ljude koji su updejtovali na jb.
da li ste primetili bolji odziv ekrana nego dok je bio na ics?

hvala
 
Ali ako odneseš u servis da ti otključaju telefon za sve mreže, oni to urade bez da ga root-uju i stave neki custom rom.

Ovo nisam znao. Mislio sam da provajderi u telefone stavljaju svoje "zaključane" androide koji rade samo sa određenim sim karticama i da je potrebno "reinstalirti android" kako bi mogao da radi sa bilo kojom sim karticom. Nekako se previše bakćem sa Windows-ima, pa mislim da svi OS rade po istom sistemu... Čovek se uči dok je živ.
 
da li neko ima info, da li ce i kada stici jb za p768?

jedno pitanje,za ljude koji su updejtovali na jb.
da li ste primetili bolji odziv ekrana nego dok je bio na ics?

hvala
Nisam primetio da je ekran imao nekih problema sa odzivom, tako da nisam video promenu.
Popravljen je onaj lag da kada se javis da te sagovornik ne cuje prve sekunde.
 
Nisam primetio da je ekran imao nekih problema sa odzivom, tako da nisam video promenu.
Popravljen je onaj lag da kada se javis da te sagovornik ne cuje prve sekunde.

ne znam da li se tripujem,ali imam utisak da mi tastatura ne radi precizno kao pre, i da ne reaguje isprve na svako slovo:trust:
 
Stigao telefon danas u sustini sam zadovoljan malo me nervira touch ali sta da se radi koliko para toliko muzike
 
Na ics baguje touch ne znam zašto
Ali je softverski problem a ne hardware jer na jb radi ok
 
Super, ja sam uzeo P768 za njega jos nije izasao JB ali ga mozda flesnem sam
 
Evo jos malo baterije.

Oko cetiri sata muzike (bez interneta sa skidanjem arta i tekstova itd)
Tri akaunta sinhronizacija maila, feedly i tapatalk itd
51% osvetljenje
3G mreza
Oko 15 minuta razgovora i dvadesetak poruka
Najvise vremena u tapatalk i u browseru uz par partija saha preko neta
Sync i Data non stop Wifi jedan dan i pet sati.

4.1.2 JB ; 20c verzija

93011679.png

81007244.png

62009664.png
 
Poslednja izmena:
Evo kod mene kakvo je stanje sa baterijom
 

Prilozi

  • Screenshot_2013-04-28-16-17-01.png
    Screenshot_2013-04-28-16-17-01.png
    49.3 KB · Pregleda: 121
Meni telefon daleko bolje radi sad na Jelly Bean-u :)
Baterija je kolko-tolko ista ;)
 
jedva tri sata na netu,wi fi,uz internet radio,osvetljenje na 50%,igranje pet minuta i cao na punjac.
pitam se da li bi pomogla li-polimer baterija,ako moze da se nadje negde..

moj prethodni tablet 7inca,sa li poli, punio se za pola sata,i trajao oko 30%duze od lg l9.

u vezi update for p768..nezamislivo mi da ovaj model za korejsko maticno trziste, ne dobije jb uskoro.prosto nema logike. medjutim evo nista jos uvek..
 
Poslednja izmena:
Ljudi jel je bolje da se stavi ona mat folija na ekranu od ove obicne?
I jel moze neko da postavi link neke kvalitetne zastitne maske,samo da nije previse glomazna..
 
jedva tri sata na netu,wi fi,uz internet radio,osvetljenje na 50%,igranje pet minuta i cao na punjac.
pitam se da li bi pomogla li-polimer baterija,ako moze da se nadje negde..

moj prethodni tablet 7inca,sa li poli, punio se za pola sata,i trajao oko 30%duze od lg l9.

u vezi update for p768..nezamislivo mi da ovaj model za korejsko maticno trziste, ne dobije jb uskoro.prosto nema logike. medjutim evo nista jos uvek..

ako slusas internet radio dok su u browseru to ti je ko da igras prosecnu igru tako da to jede malo vise bateriju.
 
Imam vec obicnu al' me nervira zato sto se masti pa cu da uzmem mat da probam :)
 
Sve ima svoje prednosti i mane...

Mat folija se ne masti, ne ostaju prsti i manje se grebe, ali je vidljivost losija narocito na suncu i ekran dobija raster zbog texture folije.
Sjajna se lakse grebe, ostaju otisci, ali je vidljivost skoro odlicna (nije kao bez folije)

I najvaznije, folija je potrosna stvar, 2-3 meseca, i stavi novu...mat moze duze da traje, ali ipak mislim da je bolja providna.
 
koristio sam providnu i koristio sam mat, slazem se da sa mat nema otisaka i da je slika malo "tekstura" losija ali ne nesto previse, definitivno se ne grebe, dok kod ove skroz providne slika je perfektna ali ostaju otisci i brzo dodju ogrebotnice, koju god da izaberes,stvar ukusa i nacina koriscenja.
 
evo merio sam,definitivno sat ipo na internetu preko 3g (samo net bez iceg drugog)i baterija pri kraju.izgleda da nesto nije u redu sa mojom.
ove li-ion ne mogu da se formatiraju, jel?
 
Trebalo bi da bude oko 4-5 sati da surfujes znaci samo browser. Sad to na netu prosecno vreme je diskutabilno jer pod to na netu spadaju uz browser i tapatalk, razne aplikacije tipa flipboard, google currents itd
 
Nazad
Vrh Dno