Šta je novo?

LG Optimus Hub

Da se napravim pametan, probaj da skineš fabrički ” stok” room, možda proradi kako treba,a instalacija je prosta, ako izguglaš pronaći ćeš sve što ti treba, ja sam juče podigao telefon iz mrtvih
 
Razmišljao sam i o varijanti da ga rutujem i stavim CM7 a ženi da dam moj telefon sa Stock room-om ali još nisam naišao na neka ozbiljnija iskustva sa RC1 pa se ne usuđujem. Verujem da bi to rešilo problem konekcije jer mi jedino logično objašnjenje može biti da je bug softvera. Prethodno sam koristio HTC Tattoo i kada sam "prerastao" StockRoom prešao sam glatko na CM7. I danas ga moja ćerka bez problema koristi. Tako da ih veoma cenim... ali u "Final" verziji a ne RC.
 
Hm, kojeg prvog ili drugog? Ili je to isti. Čini mi se da je prvi oficijelni a drugi "hand made".
 
Probao sam prvi (zvanični LG) i kaže da za moj uređaj nije podržan oporavak sistema a sa drugim sam skinuo fajl "V10C_00.kdz" sa kojim neznam šta da radim. Proguglao sam i svi pričaju o problemu skidanja tog fajla a niko kako da se on upotrebi za flešovanje rooma. Hajde, Željko, molim te daj neki link ili uputstvo kako si ga ti flešno.
 
Pomoći ću ti, ali moraš sačekati do ponedeljka, isključen mi je net kući :-(

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1264289

Probaj ovo, toliko sam uspeo da vidim sa mobilnog ili pokušaj da tražiš „how to flash .kdz file”, toliko za sada, javi dokle si stigao
 
Poslednja izmena:
Stevo, jesi li siguran da nije do mreze? Zameni im sim kartice.
 
E pa podočnjaci su mi do zemlje... noćas sam odradio flash rooma prema ovom tutorijalu http://lgp500.wordpress.com/2011/03/25/how-to-downgrade-your-firmware-lg-optimus-one-p500/
Sve sam odradio kako piše i ceo proces je i išao tim redosledom radnji s tim što sam ja očekivao da će to biti fon kao iz fabrike sa pobrisanim svim podacima međutim sve je ostalo isto i programi i gmail nalog. Bukvalno kada se upali telefon ni po čemu se ne vidi da je flešovan. Ja bih pomislio da sam nešto zeznuo u proceduri da telefon nije otišao na kraju u Emergency mode koji je koliko sam shvatio znak da je fleš prošao. Naravno da je problem ostao. Jutros kada sam ga upalio isti problem. Septimuse i meni je na kraju jutros palo na pamet da zamenim kartice da vidim kako će se ponašati sa VIP karticom (tj. mojom) a ženinu MTS sam pokušao da ubacim u moj hub ali nisam uspeo jer je kodiran telefon. Za sada pali net sa mojom karticom na ženinom hub-u. Pade mi na pamet, a ako ima servisera na forumu neka me ispravi, da li je moguće da je telefon pokupio neki bug prilikom dekodiranja (pretpostavljam da je dekodiran) pošto sam telefon kupio preko oglasa sa garancijom na kojoj vidim da je uzet u VIP-u? Hvala vam svima što se trudite da pomognete.
 
Poslednja izmena:
Jer nisi uradio wipe svega.
Kad dodjem kuci okacicu tutorial ako ne nadjes sam na netu.

Predlog-ubaci mu cyanogen. Na njihovom forumu za Hub imas sve detaljno.

Good luck :)
 
Wipe sam znao da odradim na HTC-u a na LG nisam siguran kako. Misliš da bi wipe dao rezultate? Jedva čekam tutorijal. Što se tiče CM7 RC1 vidim da je bagovit (kako kome i kako šta) a ova moja žena je posvađana sa tehnikom. Ne daj bože da zakuca telefon i ona će njega o zid.
 
Dobar je cm7,mnogo bolji nego stock. Sve sto treba radi.
Zalio sam se na profile ali podesio sam, sada radi sve.

Wipe iz clockwork recovery, na to mislim.
 
Da bih odradio wipe iz clockworka moram ga prvo rutovati pa instalirati. Misliš da bi wipe cash i wipe data rešili moj problem. Koja je razlika između Factory reseta (Podešavanja/ Privatnost/ Resetovanje fabričkih podataka), hard reseta (kombinacija tastera prilikom butovanja) i wipe-a iz clockworka.

Kakav si problem imao sa profilom? Ovaj telefon se nakada sa profilom takođe zbuni. Izbaci nekada Google Capcha kod da bi ga spojio na profil. Na mom telefonu se to nikada nije desilo. Uporedio sam ih potpuno su isti i android i kernel, jezgro...

Još nešto, ako stavim CM7 na telefon koji nije dekodiran sa mreže da li će ga on dekodirati. Da li kodiranje telefona ima veze sa roomom koji je na njemu tj. da li provajderi kroz room kodiraju telefon?
 
Procitao sam tvoje postove.
Ako ti na Vip mrezi radi ok onda je problem do MTSa a ne telefona.

Nije retkost da mtsov net radi lose, sto opet ovisi kako-kad i kako-gde.
Ako ti vip radi ok znaci da je i fon ok. Proveri usput da li je mtsov apn upisan kako treba.
 
Poslednja izmena:
Razumeo bih da ne radi u opšte i da gubi konekciju ali problem je da nekada (skoro uvek) kada klikneš na ikonicu data network APN ništa se ne dešava, onda ga ili restartujes ili promeniš sa 3g na 2g mrežu i onda radi. Znači ima problem da inicijalizuje kontakt na mrežu dok mu nešto ne uradiš i onda proradi. A sad suludo je da ako hoćeš da koristis net restartuješ fon svaki put. Što se tiče apn-a nekoliko puta sam instalirao ponovo (preko sms-a) ali nisam nikada proveravao stavku po stavku. Neznam na koji da ga postavim mondo, wap ili mms (ovo pretpostavljam ne). Na VIP-u istog trenutka kreće na NET. Da reklamiram MTS-u? Mogu li oni utvrditi problem?
 
Mozes da probas da ti provere.
Po meni telefon je ispravan, do mreze je problem. Probaj da reklamiras mada sumnjam da ce se bilo sta promeniti.

Alternativno - zenu mozes da prebacis u vip i problem resen :D
 
Poslednja izmena:
Alternativno - zenu mozes da prebacis u vip i problem resen :D
Eh da je bar tako. Par dana posle kupovine telefona potpisao ugovor za MTS i sve to joj poklonio za godišnjicu mraka, hoću reći braka koja je sutra :)
Razmišljam možda neka aplikacija zeza. Deinstalirao sam Mondo, sa kojim je došao APN koji se zove Mondo i deinstalirao sam neku MTS aplikaciju koja pruža informacije o potrošenom kreditu i razne druge. Ona mi je u startu bila čudna čak mi je i prijavljivala neki pogrešan MMI kod. Posmatraću... Razmišljam i da ga stavin na default reset i ostavim tako par dana da vidim je li do telefona ili kartice ili pak neke aplikacije. Sutra svakako prolazim pored jednog mts štanda pa ću ih pitati. Onako usput.
Hvala svima još jednom. Ako se neko seti nečega ja ću često biti na ovom forumu.
 
heheh e nasmeja me post prebaci zenu u vip :d..morala sam da prokomentarisem ... ja da sam ti zena odmah bih te poslala u radnju po nov tel :) npr ovi HTC novi, auuuuuuuu mislim da se iskupis zbog zivaca i nerviranja :d.....:p
 
heheh e nasmeja me post prebaci zenu u vip :d..morala sam da prokomentarisem ... ja da sam ti zena odmah bih te poslala u radnju po nov tel :) npr ovi HTC novi, auuuuuuuu mislim da se iskupis zbog zivaca i nerviranja :d.....:p
Uh, Gago što si okrutna. Malo li je 12 godina mraka sad još i na HTC muke da se bacim. Što se mene tiče ja sam VIP-om zadovoljan jedino što je MTS net na nivou ADSL (oko 3-4 Mbit/s) a VIP na nivou Dial Up. Ali je stabilan i siguran.
Elem, bio ja danas u Handy-ju iznesem problem momku koji tamo radi, on me belo gleda. Na kraju konstatuje da bi verovatno moglo biti do kartice i da odem do MTS i obratim se njima. Zadnji put kada sam bio u "Lelekomu" i "obratio" im se intervenisalo je obezbeđenje (problem sa ADSL modemom koji su mi ravno 5 puta menjali dok nisam počeo da urlam na sirotu šalterušu). Stisnem zube popijem bar dva bensedina :bottle: i posle praznika zapucam u MTS (ne mislim bukvalno, naravno :-devil-: )
 
Ja sam na Vip mreži i net mi je brz i nemam problema, čak koristim usb internet od vipa,a brzine skidanja idu do 1.2 mb/s
 
Ja sam na Vip mreži i net mi je brz i nemam problema, čak koristim usb internet od vipa,a brzine skidanja idu do 1.2 mb/s

Ma preterujem ja malo ali MTS je bio brži kada sam ga merio. ipak 4 mb prema 1.2 nije zanemarljivo. Kada sam koristio moj mobilni kao wifi spot za konekciju sa laptopom Skype mi štucao a kada sam povezao ženin leteo je kao sa desktop računara bez ikakve razlike. Bio sam iznenađen. Neprijatno, jer sam veliki pobornik Vip-a a hejter MTS. Za merenje sam koristio Speed Test za Android.
 
Poslednja izmena:
Sve to ovisi od lokacije i slucaja do slucaja.
Operatera birati najvise prema kvalitetu signala kuca/posao kao i na najcesce posecenim lokacijama u svakodnevnom zivotu.

Kada se rascisti sa kvalitetom signala sledeci kriterijum je usluga i/ili cena, ko sta preferira.
 
Poslednja izmena:
U pravu si, kao lokaciju sam uzeo Sremske Karlovce a tu VIP slabo stoji sa signalom za razliku od MTS-a. Bar u centru gde ja živim.
 
Hehe....12 godina mraka....LOL....eeeeeeeeeee.......sve se da resiti :d........sto se tice brzine vip net-a, meni je ok net i ja ga nekad koristim za lap, super radi, nisam se setila da merim brzinu, bas cu da proverim...ali sta mogu da zakljucim iz price sa frendovima koji su kod mts/a tvrde da mts mnogo vise skida mb nego Vip za istu stvar, e to mi nije jasno :)
 
Ја са овим нашим LG мезимчетом почео 3. уговор код VIP-а!
Картицу купио кад су почели продају а мрежа још није ни била пуштена у рад!

Знали да ме испоштују и за неку промоцију и за рођендан па још и повољности у ромингу (пре две године ми поклонили неке бесплатне роминг минуте пошто сам за рођендан био у Грчкој на мору)!
За сада никада нисам осетио да ми је рачун препунпан нити сам имао жалбу на исти.
Само да напоменем да је VIP једина мрежа код које и ММС улази у бесплатне поруке!
Све у свему ја задовољан.
 
Cao ljudi, evo i ja nabavio lg-a. Nisam mogao nigde da nadjem silikonsku zastitu kod nas, a onu na e-bay-u ne mogu da narucim jer nemam paypal, pa sam nasao i narucio ovu:

http://dx.com/nillkin-protective-pc-back-case-for-lg-e510-black-117674

sve je proslo i poslata je juce, sad samo da cekam da stigne iz Hong Konga. Nije jeftina kao ona sto je Gaga uzela, al je kao "markirana", aj pa kad i ako stigne, javljam dal valja nesto :)


evo ima je i ovde na zvanicnom sajtu:

http://www.nillkin.com/En/ProductView.asp?ID=2226


pozdrav, Darko
 
Nazad
Vrh Dno